Etule Etule komentáře u knih

Upřímně musím přiznat, že mě dost děsil rozsah knihy. Ale nakonec to nebyl absolutně žádný problém. Četlo se to skvěl, rychle to ubíhalo. Zamlouvalo se mi to napětí zakázané lásky, které se nad nimi vznášelo. Ty zakázané doteky. Jeje, moje romantické srdce tancovalo kozáčka. :-)
Sice měla kniha trochu pomalejší rozjezd, ale stálo za to u ní vydržet. Vedlejší postavy byly taky úžasné, především Julie a Danielova rodina s Penny. Ta holka je teda číslo. :-D
Jsem zvědavá na další díly, ale zároveň z toho mám trošku obavu. Myslím si, že to takhle autorka klidně mohla nechat ukončené a další díly věnovat jiným postavám.
Odkazy na Shakespeara se mi moc líbily, ačkoliv mě to utvrdilo v tom, že mu prostě bohužel nerozumím. :( Asi je to na mě příliš složitá četba a raději se podívám na hru v divadle. Přesto mě to díky téhle knize láká, zkusit si zase nějakou jeho knihu přečíst.

02.04.2018 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Knihu jsem si z knihovny půjčila vlastně jen proto, že na mě tak nějak zamrkala ze stolku s doporučenými knihami. Nebyla to tak úplně špatná volba. Nejsem už cílová skupina, ale přesto se mi kniha četla dobře, děj rychle ubíhal a byla jsem zvědavá, jak autorky zaonačí, aby se z příběhu Oliver nakonec dostal. Musím přiznat, že nejvíc mě bavila právě ta část, kdy se kniha zavřela a postavy začaly žít vlastním životem. :-)
Druhý díl si přečtu, ale asi nebudu nijak zvlášť pospíchat. Příjemná oddechovka na jedno odpoledne.

01.04.2018 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Pro mě to byl rozhodně nejlepší díl ze série. Vyvolával spoustu emocí a ne vždy těch pozitivních, což by podle mě dobrý příběh prostě měl umět. V jednu chvíli jsem dokonce musela knihu odložit a dobrých čtyřiadvacet hodin to vydýchávat. A stejně jsem se pak ke knize vracela s obrovskou bázní, páč jsem se bála, jak to nakonec dopadne.
Všichni jsme věděli, nebo minimálně tušili, jak to dopadne. Přinejmenším s Temnyjem. Přesto jsem se, ale nedokázala ubránit slzám, protože za tou jeho krutou slupkou bylo ještě něco jiného. Možná opravdu mohla autorka dát šanci někomu, aby ho změnil.
Nicméně já jsem s volbou Aliny spokojená. Kruh se pěkně uzavřel.
Jak říkám, nejlepší díl série. :)

31.03.2018 4 z 5

Rodinná msta Rodinná msta Jayne Ann Krentz

Rafe byl prostě k zulíbání. :) Kniha čtivá, nešla odložit. Jen ten konec a vzájemné vyznání citů mi přišlo nějaké moc rychlé. ;)

25.03.2018 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tak nějak jsem si pořád říkala, co na tom Johnu Greenovi všichni vidí? Tak jsem se rozhodla přečíst jeho knihu. A má otázka stále trvá? Co na něm sakra všichni vidí? Kde je ten světový autor bestsellerů? Já ho v téhle knize bohužel nenašla.
Nečekala jsem toho příliš mnoho, ale ani to jsem nedostala. Malinko mi kniha připomínala Všechny malé zázraky (mimochodem předčila Papírová města úplně ve všem), ale bylo to jen podobností tématu. Toť vše.
Musím ale Greenovi přiznat, že pokud něco umí tak jsou to vedlejší postavy. Radar s Benem se mi zamlouvali, Radar o chloupek víc. Sem tam jsem se zasmála, což je další plus. Suma sumárum to ale vychází na dvě hvězdy a další díla od tohoto autora si nechám ujít jako doposud.

22.03.2018 2 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Strašně moc mě mrzí, že jsem si knihu nakonec "jen" půjčila v knihovně a nekoupila do vlastní. Což ale stejně asi napravím. Líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrával. Díky tomu, že jsem knihomolka mi bylo blízké, ale to asi každému.
Zamilovala jsem si obě postavy v podstatě okamžitě. Lucy byla správně ztřeštěná, Joshua... Ach, Joshua. Moc se mi líbilo, jak se postupně odhalovaly jeho skryté stránky, které v práci nedával najevo. Strašně moc jsem mu fandila.
Upřímně jsem se bála, jak autorka pojme ten přechod od nenávisti k lásce, ale naštěstí (minimálně pro mě) to nebylo nijak křečovité, jak jsem se bála. Jasně, téma je možná klišoidní až běda, ale k čertu s tím. Byla to zábava. Už teď je mi jasné, že za pár let si ji přečtu znova. Jo, koupím si jí. Myslím, že lépe už nemohu vyjádřit, jak moc se mi líbila. ;) Těším se, co dalšího si pro nás autorka připraví.
P.S.: Chci vlastního Joshuu. :3

19.03.2018 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Tak tohle byla přesně kniha, kterou jsem potřebovala! :) Nenáročná oddechovka plná humoru, který mě nutil smát se nahlas (v některých případech mi i tekly slzy :D). Myslím, že hodně plusových bodů si kniha získala i skvělým předčítáním Lukáše Hejlíka (posloucháno jako audiokniha). Na konci mě autor dojal, když vyprávěl o své manželce a celkově kapitola o lásce byla taková dojímavá.
Rozhodně si autor získal mou pozornost, tak uvidíme, jak se "poperu" s jeho dalšími knihami. Pokud jsou, ale napsány jen trochu podobně, bude to jistě skvělé!

15.03.2018 5 z 5

Drake Drake Peter McLean

Skoro mi tahle knížka unikla, ale jen skoro. Zamlouvala se mi postava jak Drakea tak i Spaleného muže, oba jsou to sarkastičtí s*áčové a vědí to o sobě. Na konci jsem si nadávala, že jsem nepoznala Lucíka, ačkoliv to bylo jasné jako facka. :D Nicméně Trixie byla skvělá!
Otevřený konec nabízí rozjezd zajímavé série, která si snad udrží stejnou úroveň jako první díl.
Přestože se mi kniha líbila a četla se velice lehce a rychle, něco málo mi tam do plného počtu chybělo. Nicméně i tak získává krásné čtyři hvězdy. :-)

15.03.2018 4 z 5

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Musím se upřímně přiznat, že bych se ke knize nedostala nebýt článku na seriál. Zaujalo mě to natolik, že jsem si chtěla přečíst předlohu, než se na seriál případně vrhnu.
Sci-fi nečtu v podstatě vůbec, tak jsem měla obavy, jak to nakonec pro mě dopadne. Bylo to jak na horské dráze! V tom nejlepším slova smyslu. Ano, občas pro mě byly některé pasáže nudnější, ale všechno to úspěšně dorovnával Takeshi, který si mě prostě získal. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v pojmech, ale nakonec jsem se do toho dostala. Ironické poznámky, sarkastický humor, sympatické vedlejší postavy, skvělý hotel s umělou inteligencí a odsýpající děj. Dokonalá kombinace. :)

08.03.2018 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Nemůžu si pomoct, ale tohle byla příšerná nuda. V podstatě až do posledních pár kapitol, kdy se na scéně opět v plné parádě objevil Temnyj, se nic moc nedělo. Rozmíška mezi Malem a Alinou mi lezla na nervy, páč on se choval jako kretén a ona jako výstavní slepice, takže jsem místy skřípala zuby.
Obrovským přínosem pro mě byl Nikolaj, který se objevil na scéně a naprosto si mě získal. Chytrý lišák. ;-) Jen doufám, že to přežil!
Temnyj pro mě trošku ustoupil do pozadí, páč si mě získal Nikolaj, ale jednou jedinou větou, kterou pronesl se opět dostal nahoru.
Jsem zvědavá jak to celé dopadne, takže si poslední díl (doufám, že se z toho nerozhodne autorka udělat tetralogii) přečtu, jen doufám, že to nebude s tak obrovským úsilím jako u druhého dílu.
P.S.: Má oblíbená postava z prvního dílu se zázrakem objevila, aby nakonec zemřela. Grrrrr... Tohle mě fakt naštvalo.

27.02.2018 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Mám trošku rozporuplné pocity. Nejspíš jsem hodně ovlivněna tím, že jsem jako první viděla všechny tři filmy a teprve potom jsem se pustila do prvního dílu knihy. Překvapivě mi to trvalo docela dlouho, ale to spíše kvůli krizi, než kvůli tomu, že by kniha byla špatná.
Je to poměrně jiné, minimálně v těch zásadních (z mého úhlu pohledu) věcech oproti filmu. Přesto se mi to líbilo, ačkoliv jsem věděla, co se stane. :) Čtivé, napínavé a rozhodně zajímavé. Oblíbila jsem si v knize stejné postavy jako ve filmu, ačkoliv tady vedl Newt, oproti oblíbenému Minhovi, kterého miluju ve filmu. Tady ale taky. :D Tak uvidíme, jak se poperu s dalšími díly.

21.02.2018 3 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

To jsem se ale pobavila. :) Od autorky jsem četla Rozeného svůdce, který mě taky moc bavil. I tady byl skvělý humor, úžasné hlavní postavy (i když občas lehce natvrdlé :D). Moc pěkná oddechovka, která zahřála u srdíčka.

06.02.2018 4 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Mé romantické srdce metá kotrmelce. To byl tak krásný příběh. Poppy mi byla sympatická od začátku, stejně tak Sam. :) Jejich první setkání a zdržování obchodníka z Japonska mě rozesmálo na celé kolo. Dokonce jsem i nějakou slzičku uronila (jsem hold cíťa no :D). Moc hezká kniha, od autorky první.
Souhlasím s nani_nkou scéna v lese byla nádherná.

04.02.2018 4 z 5

Ukrytá vášeň Ukrytá vášeň Hannah Howell

Moc milá oddechovka. Pro jednou nebyl chlap naprosto dokonalý, co do vzhledu a měl o sobě jisté pochybnosti. Podle toho, co zažil v minulosti se tomu člověk ani moc nediví. Kniha se mi líbila, protože byla jiná než většina, kdy se manželé většinou nenávidí. Jeho natvrdlost občas i pobavila. :) Trošku mě mrzí, že Roger a Margaret nedostali trošku více prostoru, myslím, že by si to zasloužili.
Autorku mám v hledáčku už dlouho a jsem ráda, že jsem si od ní konečně něco přečetla. Rozhodně jsem zvědavá na její další knihy.

03.02.2018 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Dostala jsem se do jakési čtecí krize a žádná kniha mě nedokázala vtáhnout do děje. Nu řekla jsem si, že vsadím na autora, jehož knihám jsem dala pokaždé pět hvězd. No to ale byla volba! Od první stránky mě děj nepustil. Jedná se o pro autora netypické dílo, kdy vraha známe téměř od začátku, ale přesto Vás nutí číst dál a dál. Fascinovaně mrkáte nad líčením hrůz, které spáchal a ještě se u toho náramně bavil.
Carter nezklamal a jeho dílo jsem opět přečetla na jeden zátah, protože to prostě nešlo jinak. Úderně krátké kapitoly, které Vás donutí chtít vědět, co se stalo dál, až nakonec zjistíte, že jste se dostali na konec. Myslíte si, jak už je to všechno vyřešené a přesto Vás dokáže závěr překvapit.
Robert Hunter je geniální a navíc sympaťák každým coulem. Oblíbila jsem si ho hned v prvním díle. Tentokrát se odhalení vraha dotýká přímo jeho osoby a minulosti. Dozvíme se o něm více, což je ovšem jen plus. Zjistíme, že je vlastně taky "jenom" člověk.
Maličko mi chyběl García, ale Hunter knížku prostě utáhl i sám. Nicméně už se na jeho parťáka moc těším. :)

03.02.2018 5 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Tak tohle byla opravdu velká dřina... Ze zimní "varianty" jsem byla nadšená a přečetla ji na jeden zátah. Tady se to ukázalo jako obrovský problém. Prakticky okamžitě po přečtení jsem u většiny povídek zapomněla o čem vlastně byly.
Nejvíce mi v paměti utkvěla jediná a to od Jennifer E. Smith. A překvapila mě Cassandra Clare, jejíž Lovci stínů si mě vůbec nezískaly, ale povídka od ní byla celkem milá. Přesto převažují povídky, které se mi nelíbily. Škoda.

26.01.2018 2 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Řekla jsem si, že když na mě ten druhý díl tak pomrkává, tak ho tedy přečtu. Nu nic nového mi to nepřineslo a názor je podobný jako u jedničky. Ani tady mi Emmi nedokázala být sympatická a sympatie trochu ztratil i Leo. Ale možná spíš proto, že mi v určitém směru připomínal mě, ale to už je dávno. :)
Přihazuji jednu hvězdičku za konec, páč jsem prostě romantik. Nicméně stále si stojím za tím, že to mělo skončit dílem prvním, který autor zakončil bravurně.

14.01.2018 2 z 5

Nečekaná svatba Nečekaná svatba Mary Balogh

U téhle knihy jsem měla neustálý pocit deja vu, abych zjistila, že jsem ji opravdu četla. :) Lehce mě dráždilo, jak se stále zdůrazňovalo, že hlavní hrdinka není krásná. Trošku to příběhu ubralo, ačkoliv ona sama to brala s nadhledem a humorem.
Nicméně se mi to i přesto líbilo.

06.01.2018 3 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Je mi líto, že příběhy téhle bandy končí. Přiznávám, že jsem si mnohem více oblíbila skupinu kolem hospody U Mony, ale to neznamená, že bych neměla ráda i zbytek. Tenhle díl byl jako třešnička na dortu. Bála jsem se, že se mi nebude zas až tolik líbit, protože Jillian s Brockem se v předchozím díle jen mihli a člověk neměl čas si na ně udělat nějaký ucelenější obrázek, což je ale asi dobře. Příběh Jillian byl trošičku podobný tomu Callinu, ale opravdu jen trošičku, takže mě to nakonec příliš nerušilo. Mrzí mě, že právě Calla a Jax, celkově prostě ta banda od Mony se tolikrát nevykytovali v dalších knihách, ale nakonec se i tady "mihli" a vyvolalo to u mě úsměv. Katie to všem zase natřela a byla jsem za to opravdu ráda. Ta holka prostě byla číslo! :D Buď jste ji nenáviděli nebo milovali. Trošku je škoda, že svůj vlastní příběh nedostal i Colton s Abby, podle toho jak se po letech setkali to mohl být celkem pěkný materiál na knihu. :)
Se sérií se loučím jen nerada, ale závěr se mi líbil a moc. Jsem si jistá, že se k příběhům vrátím, ale mými favority prostě zůstávají Jax a Calla.

02.01.2018 5 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Další díl série, která mě prostě baví. :) Nicka jsem si oblíbila už v předchozích dílech, takže na jeho příběh jsem se těšila a nezklamal. Jen jsem si tady v nějakém komentáři přečetla, co se stane a trošku mi to dojem z knihy zkazilo.
Nicméně jsem se ráda setkala s hrdiny z předchozích dílů. Těším se na závěrečný díl, ačkoliv v tomhle se bohužel další dvojice nevyskytovala tolik, aby si na ně člověk dokázal předem utvořit názor. No tak uvidíme.

28.12.2017 4 z 5