evasamankova evasamankova komentáře u knih

Blbá sázka o fajn kluka Blbá sázka o fajn kluka Shana Norris

Ač už nejsem hezkých pár let teenagerem, bylo příjemné si tuto knihu přečíst. Milé oddechové čtení, které kromě první lásky, naťukává i vážnější téma zrady a jejího odpuštění.

11.08.2013 3 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

Tato kniha mě příjemně překvapila. Byla čtivá, velmi erotická a, v rámci žánru, především originální. Při současném boomu na trhu, vyčnívá z řady tím, že tentokrát hrdinka nemusí léčit srdce a duši temného milionáře, ale pouze a jen sebe. Je to její cesta v hledání a nalézání sebevědomí, odvahy a sexuální identity. A to celé bez přílišné přeslazenosti.
Kniha se mi velmi líbila. Dávám 4 hvězdy za obsah plus 1 hvězdu za nádherný obal knihy.

10.08.2013 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Oddechovka z kolonky červené knihovny. Neurazila mě, ani ničím nepřekvapila. Místy hodně přeslazené, ale tak to asi u této literatury má být. Oceňuji však místy humorné pasáže.

08.08.2013 3 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Moje první setkání s autorem a rozhodně ne poslední. Výborný a čtivý thriller, který se díky příjemnému vypravěčskému stylu, nedá odložit z ruky. Není tolik obvyklé, aby čtenář sledoval děj knihy skrze většinu jejích postav. Může to trochu evokovat pocit, že poté není čtenáře čím překvapit. Chyba lávky. Autor se nevyžívá v popisu násilí ani žádné perverznosti, ač to téma knihy samo nabízí, ale zaměřuje se na psychiku postav. Díky tomu mi velmi často mrazilo v zádech a na konci jsem občas zapomněla dýchat. Velmi kvalitní psychothriller.

07.08.2013 5 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Moje druhá kniha od autorky a budu asi výjimka, ale musím konstatovat, že ani tentokrát mě nijak nenadchla. Vadil mi hodně těžkopádný styl i hodně zdlouhavé, a tím nudné, vyprávění.

04.08.2013 2 z 5

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Tato kniha nebyla úplně mým šálkem kávy. Čekala jsem humornou reálnou pomstu zklamaných žen. Po vcelku slibném a čtivém začátku se kniha postupem kapitol stávala čím dál více ztřeštěnou a přestřelenou parodií na pomstu. Postavy byly vykresleny povrchně a samotný děj nelze brát tolik vážně. Už jenom to, že všechny hrdinky - sexbomby či budoucí sexbomby, žily tolik let s takovými křupany a tupci. Ztřeštěná crazy kniha, kde hlavní roli hraje projímadlo, převleky a kamery.

03.08.2013 3 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

No popravdě, vcelku obyčejná a průměrná kniha. Téma kómatu a uvěznění v paralyzovaném těle je výborné a hrůzu nahánějící. Samotné zpracování pro mě však bylo v první půlce dosti zdlouhavé a někdy i nudné. Druhá polovina knihy byla zajímavější, ale zase mě tam zklamalo zbytečně rychlé a otřepané finále. Nic, co bych už někdy v jiných krimi nečetla. Děj celé knihy byl hodně předvídatelný. Žádné z odhalení v ději mě nepřekvapilo. Mám pocit, že z takto slibného "psychoušského" námětu, se dalo "vytřískat" daleko víc.

02.08.2013 3 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Vcelku netradiční thriller. Kniha se výborně četla, autor dokázal realisticky vykreslit postupnou přeměnu "myší" v "kočky". Co všechno je člověk v nátlakové situaci schopen vykonat pro sebe a své nejbližší. Mně se naopak líbila o malý kousek víc druhá polovina knihy.
Na jejím začátku mi postava Shelley přišla k politování a hodna soucitu, asi v polovině jsem jí hodně fandila ale na konci mě z ní a jejích pocitů už i maličko mrazilo.

31.07.2013 4 z 5

Exploze Exploze Liza Marklund

Mně se Exploze velmi líbila. Knihu jsem přečetla za dva dny, takže čtivost i styl autorky mají u mě za jedna.
Název pravděpodobně svádí spíše k dojmu akčního čtení, ale není tomu tak. Jde o ryzí detektivku z novinářského prostředí. Novinářka Annika mi byla velmi sympatická. Obyčejná ženská, která se snaží skloubit rodinu a kariéru. A jestli tomu někdo říká hysterie, tak vězte, že je někdy hodně náročné tohle vše stíhat a ještě řešit nesmyslné deptající půtky na pracovišti. Já bych řekla, že její postava byla reálná a lidská. Sama autorka na konci uvádí, že čerpá ze svých negativních osobních zážitků.
Občas naťuknuté myšlenky profesní etiky, feminismu a především počítačového vybavení (které jsou v mnoha recenzích vysmívány) je třeba brát střízlivě. Tato kniha byla napsána/vyšla v roce 1998 a je to zkratka obraz té doby. Těžko cpát z technických věcí do těchto knih něco, co teprve čekalo na svůj vstup na trh nebo bylo cenově dostupné pouze těm nejmovitějším.
Myslím, že této knize trochu paradoxně škodí nálepka a zařazení do Edice světového bestselleru. Může to vyvolávat mylnou domněnku, že kniha přináší něco trochu jiného a z jiné doby.
Mně se kniha celkově líbila, byla poutavá, napínavá, se střízlivým a uvěřitelným koncem. Kvalitní čtení.

30.07.2013 5 z 5

Mezi tím Mezi tím Aleš Prager

Velké a milé překvapení. Výborná prvotina, která mě díky autorovu stylu i vcelku hodně podrobnému popisu děje, plně vtáhla do svých chapadel. Působilo to hodně uvěřitelně, je to zkrátka kniha ze života. O velkých životních ztrátách, které člověka zdrtí a přesto nasměrují určitým dalším směrem, jak přežít, žít, jít dál a plnit si sny. Možno brát i jako příručku pro váhající budoucí podnikatele. Hrdina tohoto románu ušel opravdu hodně velký kus cesty. Některé pasáže byly občas zbytečně natáhlé a zdlouhavé, ale budiž lehce odpuštěno. Během čtení jsem dostala opravdu velkou chuť na dobrou kávu. Dávám 4 a půl a rozhodně si pořídím Štiku v rybníce. A snad i v budoucnu pokračování Lukášova příběhu.

27.07.2013 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Zase jedna kniha, u které ukápla slza. Ale přesto mám pocit, že to tentokrát bylo moc účelové, umělé a za každou cenu dojímavé.
Kvůli celkovému konci a vyústění, které se mi nelíbilo, z výše popsaných důvodů, nemůžu dát větší hodnocení.

25.07.2013 3 z 5

Cílová rovinka Cílová rovinka Dick Francis (p)

Svižná detektivka o polodrahokamech, diamantech, koních a několika skrýších a rébusech. Četlo se to dobře.

23.07.2013 4 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Navzdory zdejším pochvalným komentářům, které mě na knihu nalákaly, jsem po jejím dočtení celkem zklamaná. Kniha mi přišla až moc předvídatelná, a díky tomu i nudná. Neustálé přirovnávání jakékoliv situace a rozhovorů k filmům bylo až přehnané a vlastně i dost hloupé. Možná jsem na tuto knihu neměla to správné rozpoložení nebo nejsem dostatečný fanda všech těch komedií, ale knih s podobným oddechovým dějem (bez těch filmů) jsem už četla celkem dost a většina jich byla více zdařilá. Tato mi přišla bohužel jako velká ztráta času.

20.07.2013 2 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Zajímavá kniha, příběhy ze života a k zamyšlení. Styl autorky mi ale vůbec nesedl. Zkratkovité, chaotické, útržkovité vyjadřování mi vadilo a nedovolilo mi s knihou splynout.

20.07.2013 2 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Monyová (p)

Příjemná oddechová kniha na odpoledne.

18.07.2013 3 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Výborná detektivka, kterou je těžké odložit z ruky. Zajímavá zápletka, hledání nitek důkazů, které vedou k dalším stopám. Autoři skvěle vykreslili postavy detektivů a svérázného psychologa a odhalili i část jejich soukromého života. Díky tomu bylo velmi snadné se s nimi sžít. Závěr byl překvapivý a velmi uvěřitelný. A to nemluvím o velké třešince na samotném závěru. Nutno podtrhnout i výborný překlad. Nakladatelství Host to zkrátka umí. Další kniha autorů Učedník má vyjít, dle nakladatele, na jaře příštího roku. Už se na ni těším.

17.07.2013 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Příjemné a velké překvapení. Skvělá kniha, která se četla prostě sama. Robinsonská část byla dobrodružná, místy humorná i romantická. Dějová linka po ostrovní části více vážná, občas smutná a především hodně lidská. Kvalitní kniha napsaná rychlým tempem, která má vyšší ambice než být pouhou obyčejnou červenou knihovnou. Popisuje jednak velkou touhu a vůli po životě a jednak řeší životní přání člověka a úskalí věkově nerovného páru.

13.07.2013 5 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Velmi reálný a smutný příběh bolševické sympatizantky, která stála u zrodu režimu, a ten se jí za to patřičně krutě odvděčil. Kniha připomíná na jaké obrovské hlouposti a krutosti byl celý režim postavený. A je jasné, že pozůstatek z toho i dnes v Rusku stále přetrvává a stále mezi svými i cizinci hledají nějakého toho špiona.
Samotná kniha či lépe řečeno autorův styl vyprávění mi ale nesedl. Bylo to hodně těžkopádně a utahané. Četlo se to vcelku špatně. První část knihy popisující rok 1916 byla nejnáročnější a vlastně nejnudnější část a málem mě donutila to i celé nedočíst. Málem. Nakonec mi to nedalo a na několik etap jsem to dočetla.

12.07.2013 3 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Omlouvám se všem, kterým se kniha líbila, ale já nemůžu jinak, než konstatovat, že toto je největší blábol, který jsem poslední dobou četla. I když slovo četla je trochu nadnesené, protože v půlce jsem to už nevydržela a vzala to přeskakujícím rychločtením, abych se dozvěděla alespoň ty "mysteria".
Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Ixka mi přišla jako totálně hloupá a naivní postava, Markovo kouzlo ke mně vůbec nedolétlo.
Celá kniha je mix turistického a architektonického průvodce po Itálii a sektářského rádoby šokujícího porna. S hodně laciným koncem.
Nejhorší erotická kniha, kterou jsem četla. Naprosto hloupé čtení.

11.07.2013 odpad!

Chladné ostří Chladné ostří Franziska Gehm

Poměrně útlá ryzí detektivka, která mě nijak nenadchla ani neurazila. Děj příběhu je vyprávěn z pohledu detektivů, oběti, kamarádky a přepisy policejních výslechů. Styl vyprávění autorky byl poměrně strohý, úderný, v krátkých větách. Díky tomu to působilo trochu jako nějaká reportáž či rekonstrukce. "Překvapivé" vyústění mě tolik nepřekvapilo, podvědomě jsem ho nějak očekávala. Oceňuji však vyvarování se jakékoliv překombinovanosti. Konec byl jednoduchý a uvěřitelný.

10.07.2013 3 z 5