evasamankova evasamankova komentáře u knih

Nahá Nahá Raine Miller

Tuto knihu bych nenazvala románem, ale spíše novelou. První díl má vlastně jen 162 stran, zbytek je ukázkou druhého dílu, má velká písmena a poměrně často oddělující prázdné stránky mezi kapitolami. Samotný příběh mi přišel poměrně hodně mělký, bez pořádného děje, popisu a bez jakékoliv okolní "omáčky", která na příbězích dělá to, že hrdinům porozumíte, sžijete se s nimi a začnete jim fandit. Tady díky vší té strohosti mi to nešlo. Celé mi to přišlo jako "spíchnuté horkou jehlou". Autorka otřepaný a často používaný námět (nemyslím ale nutně špatný) nastřílela rychlostí kulometu na pár stránek. Včetně erotických scén. Ten, kdo čeká detailní popisy sexu, bude zklamán (mně nevadilo). I toto autorka odbývá ve dvou, třech větách. Vzhledem k tomu, že ostatní díly budou mít podobnou délku, vypadalo by to lépe jako jedna kniha. Takhle to z hlediska výdělku bije hoodně do očí.

09.07.2013 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná a obrovsky smutná kniha. Je psána laskavě, s láskou a procítěností. Hrdiny jsem si musela zamilovat. Louisa byla tak nádherná, lidská a čistá postava. Svět kvadruplegiků je zde popsán realisticky se všemi reakcemi okolí i neustálých bariér. Je hodně smutné, že si to většina z nás ani neuvědomuje.
Vzdáleně a velmi neurčitě bych tuto knihu přirovnala ke knize Hvězdy nám nepřály a tuto škatulku jsem si pro sebe nazvala "emoční ždímaky". Tahle byla úplný vysavač. Zůstala po ní kupa mokrých kapesníků a oči se mi lesknou ještě teď.
Než jsem tě poznala je pro mě přesně tou knihou, které náleží 5 hvězd a kolonka doporučené. Ale ještě raději bych těch hvězd dala 6.

07.07.2013 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Další variace na téma nezkušené naivní praktikantky a tajemného, nedosažitelného a odtažitého šéfa. Vyrojilo se toho poslední dobou hodně, je to vše podobné, ale kdo má tento žánr rád, tak věřím, že by se mu mohla tato kniha líbit. Je to čtivé, erotické a odpočinkové. Konec knihy byl vcelku vydařený a velmi otevřený. Takže já za sebe jsem spokojená. Fajn erotické čtení a druhý díl si určitě koupím. Příjemný relax.

05.07.2013 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

O hodně lepší než vcelku slabá prvotina Netopýr a skoro téměř úžasné jako autorovy pozdější knihy. Kniha se četla sama, druhou polovinu jsem přečetla na jeden odpolední zátah. Bylo příjemné se vrátit do mladších let H. Holea a dozvědět se o něm něco nového. Velmi se těším na Levharta. Bude to asi velká jízda-)

03.07.2013 4 z 5

Na prahu lásky Na prahu lásky Daniela Kirsch

Příjemný letní příběh, který se dobře čte. Odpočinkové čtení.

01.07.2013 3 z 5

Bílý žár Bílý žár Melanie J. McGrath

To, co dělá tuto knihu čitelnou a zajímavou, je popis života za Polárním kruhem, kdesi v Arktidě. Styl života jejich obyvatel Inuitů, kde o všem rozhoduje krutá příroda a instinkt. Samotný kriminální příběh v knize nemá nic společného s běžnou detektivkou, kde vyšetřovatelé mají k dispozici spoustu techniků a laboratoří. V Bílém žáru na to jdou hrdinové instinkty a pomocí přírody. Tady to zajímavé ale končí. Samotná zápletka je neoriginální a v závěru hodně překombinovaná. Autorka se do toho hodně zamotala.
Měla jsem trochu problém i s jejím stylem psaní. Většina důležitých pasáží knihou proletěla rychlostí formule a některé nezajímavé části se občas dost vlekly. Někdy to celé bylo zase dost povrchní. Myslím, že kniha by byla poutavější, kdyby byla vystavěna čistě jako dobrodružná. Kriminální hábit ji moc nesluší.

29.06.2013 3 z 5

Postel plná růží Postel plná růží Lenka Lanczová

Krásné a smutné. Jedna z nejlepších knih autorky.

28.06.2013 5 z 5

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

Tato kniha i Postel plná růží je pro mě jednou z nej knih L. Lanczové. Hezký i hodně smutný příběh.

28.06.2013 4 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Kniha ze života. Bohužel. Toto už je mrazivější čtení od S. Monyové.

27.06.2013 3 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Příjemná kniha na odpoledne. Dobře se četla, není pesimistická jako pozdější knihy autorky.

27.06.2013 3 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Kniha ze života. Humorná, ale řekla bych takový průměr z tvorby S.M.

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Příjemná nenáročná kniha k oddechu. Ale čekala jsem, že až tak nenáročná nebude. Nejsem z ní zklamaná, ale ani nijak unesená. Je poměrně krátká, přečtená za dva dny. Pasáže o fotbale mi nevadily, ale ani sem z nich nejásala. Však Američani by z českého povídání o Slavii, Plzni, Jihlavě atd. taky neskákali dva metry vysoko -) Hodně jsem se zasmála u kapitoly o E. Hemingwayi a jeho knize Sbohem armádo. Souhlasím, jak zde bylo několikrát zmiňováno, s "forrestgumpovským" stylem. Ale za sebe se mi mnohem více v tomto stylu líbila kniha Výhra od Patricie Wood, která byla více působivější. Terapie láskou je pro mě celkově milá kniha, ale tak trochu o ničem a za bestseller bych ji nebrala, ale příjemně jsem si u ní odpočinula.

26.06.2013 3 z 5

Dívka z přístavu Dívka z přístavu Tania Crosse

Hezká kniha z kolonky historické romance. A nutno říct, že jedna z těch zdařilejších. Místy hodně smutný příběh. Přestože byli oba hrdinové postupně po určitou část knihy na probírací facku, oba byli velmi sympatičtí. Příjemné čtení.

25.06.2013 4 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Nějak nechápu co tato kniha měla znamenat. "Zajímavá" poměrem s V.H. být musela, jinak by byla úplně o ničem. Styl psaní autorky mi připomínal sloh dětí v páté třídě. A to těm dětem ještě křivdím. Centrála, Největší Čech, Alotrie, Můj Milej, Starší dcera, Mladší dcera, alespoň že kamarádky měly nějaká jména. Po pracném doklopýtání se k závěru knihy jsem si zapěla : Tramtarááá už to mám konečně dočtený a nikdy více.
Skvělý reklamní tah - 250 stran ničeho zabalené do hábitu V. H. a je z toho slušný příjem.

24.06.2013 odpad!

Bratrovrah Bratrovrah Roman Cílek

Krátké detektivní příběhy, které se dobře čtou a děj nenudí.

24.06.2013 3 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Výborný sebevražedný humorný příběh. Při jeho čtení jsem se pobavila, zasmála a na sebevraždu rozhodně nemyslela-)

24.06.2013 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Dosti netradiční thriller. Konspirační a akční čtení. Námět je velmi zajímavý, ale mně příběh nesedl. Jednak mi hodně vadila ta angličtina, dále autorův trochu zmatený styl vyprávění, a v neposlední řadě hodně rychlé tempo, díky kterému mi přišla první polovina knihy dosti zkratkovitá a odfláknutá. HP se namočil do něčeho, co kolem mě jen tak v rychlosti prolétlo a najednou z toho měl tak velké problémy. Konečné vyústění mi nepřišlo nijak překvapující, spíš už vícekrát použité včetně "překvapení" na poslední stránce.

23.06.2013 3 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Stejně jako Chemie smrti, tak i Chladný popel je výborným krimi příběhem. Atmosféra odříznutého ostrova působí místy hororově. Kniha je velmi čtivá, nemohla jsem se odtrhnout . Závěr je hodně povedený a překvapivý na více způsobů. A to nemluvě i o poslední stránce, na které nachystal autor čtenářům lahůdku a pot na čele. Skvělé. Rozhodně doporučuji a doufám, že vyjde i další autorova kniha.

21.06.2013 5 z 5

Život, net a seznamka, aneb deníček šíleného chlapa Život, net a seznamka, aneb deníček šíleného chlapa Roman Procházka

Příhody psané životem. Koho z nás alespoň jednou něco podobného nepotkalo. Ale nesedlo mi autorovo vyjadřování.

21.06.2013 3 z 5

Zavřená kniha Zavřená kniha Gilbert Adair

Zvláštní a napínavá kniha. Já četla s chutí.

20.06.2013 4 z 5