evask evask komentáře u knih

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Začetla jsem se rychle. Prostředek knihy se trochu vleče, to jsem vzala rychlejším, mírně přeskakovacím tempem. Závěr je hodně zajímavý, ten je na pět hvězd. Knížka se mně líbila.

21.07.2018 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Jak se zachovat? Co bych dělala já? Dachau, nebo podepsat spolupráci? Jednou tě zlomí a už tě mají, už se z toho nevyvlíkneš, tvé dobré úmysly jsou naivní. Ale nevzbouřit se, když máš utlouct člověka k smrti, nebo podpálit stodolu s lidmi, to bych do protagonistů nikdy neřekla. I v dobrých lidech se mohou probudit takové sklony? Mně se stala křivda, tak ať trpí i jiní. Strašný. Hrůza.

17.07.2018 5 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Napsáno skvěle.
Nehodnotím osobnost paní Mládkové, to mně nepřísluší. Její přínos pro českou kulturu je jistě mimořádný.
Čtivě a věryhodně napsaná kniha o významné ženě.

11.07.2018 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Dobrodružný román, konec už jak pohádka pro dospělé. Autorovi se stále daří udržet čtenářovu pozornost. Popisování krutostí a sexu nás ale mohl ušetřit, to knížce dává nádech bulvárního čtiva. Podle mě netřeba takto dílo “zatraktivňovat”.
Jako letní čtení dobrý.

11.07.2018 4 z 5

Tiše a přesně Tiše a přesně J. D. Robb (p)

Teď to dosavadní super hodnocení trochu srazím, ale na mě zas tak ohromující dojem knížka neudělala. První třetina mně zvlášť napínavá nepřišla, pak se to zlepšilo. Plno typických amerikanismů, jako “dělám svou práci”.

02.07.2018 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Ze začátku se to tak vleklo, zvláště Irovo vzpomínání, že jsem nabyla dojmu, že spisovatel je placen od popsané stránky. Někde za polovinou se to zlepšilo. Ale pak zas ten závěr. Chudý, hodný, obětavý, čestný a nakonec i bohatý.
Dávám tři a půl.

25.06.2018 3 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Dokázal to, neuvěřitelné.

20.06.2018 5 z 5

V plesových střevíčkách sibiřským sněhem V plesových střevíčkách sibiřským sněhem Sandra Kalniete

Neuvěřitelné, co všechno jsou lidé schopni vydržet. O Lotyších jsem toho moc nevěděla a ráda jsem se tedy dozvěděla něco nového. Taky mě zaujaly koncovky lotyšských křestních jmen a ještě více mužských a ženských příjmení, viz rodokmen předků autorky. Knížka “V šedých tónech” (podobné téma) je o něco čtivější, ale i tady dávám plný počet bodů.

16.06.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Strhující. Maminka - šlechetná, zásadová, rozvážná, povzbuzuje své děti do poslední chvíle. Zajímavá postava bachaře Nikolaje. Po přečtení jsem si na googlu našla dějiny Litvy.

13.06.2018 5 z 5

Válka a naděje Válka a naděje Peter Englund

Nebavilo mě to. Tento styl psaní mně vůbec nesedí. Krátké reportáže psané v přítomném čase.

10.06.2018 3 z 5

Výborný lékař, odvážný, obětavý. Přiblížil nám práci Lékařů bez hranic.

09.06.2018 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Klobouk dolů před lékaři bez hranic a klobouk dolů před lékařem Tomášem Šebkem. Co se ale jeho knihy týče, tady pět hvězdiček dát nemůžu. Vadí mně hovorová čeština a neslušná slova. Čekala jsem víc vyprávění, ale knížka je opravdu deník lékaře. Čtenáře, kteří mají blízko ke zdravotnické profesi, určitě pohltí, ale já jsem místy nerozuměla. Přínos pro mě je, že teď tuším, co obnáší život lékaře v Afgánistánu.

07.06.2018 4 z 5

Knížka se mně líbila, i jsem z ní doma občas nějaký odstavec k pobavení rodiny přečetla nahlas, ale četla jsem od Ládíka dvě knížky za sebou a teď mám pocit, že si od jeho humoru potřebuji odpočinout.

03.06.2018 5 z 5

Odvrácená strana půlnoci Odvrácená strana půlnoci Sidney Sheldon

Tak nevím. Asi by mě víc bavilo, kdyby Noelle pokračovala v osnování pomsty. Každopádně, aby měla tahle knížka hodnocení nad devadesát procent, to mně připadá skoro moc. Napínavé čtení, ale zas taková pecka to není.

26.05.2018 4 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Folletovy knihy čtu ráda. Ztráta paměti - kam na ty nápady chodí...

19.05.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Potřebujete zlepšit náladu? Putujte s Ládíkem do Jeruzaléma.

19.05.2018 5 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

Pro mě nové informace.

07.05.2018 4 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Namlsaná Dvěma proti říši, s velkým očekáváním jsem se pustila do Zrádců. A jsem trochu zklamaná. Nemohla jsem se pořádně začíst. Autor musel jistě nastudovat spoustu materiálu, dávám tedy čtyři hvězdičky.

03.05.2018 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Kdyby se tady zavedlo nějaké speciální ohodnocení, něco jako jednička s hvězdičkou, tak bych toho využila. Pět hvězdiček plus. Podle toho, co nás učili v dějepise, nebo pod vlivem vlasteneckých filmů jsem si myslela, že polovina Čechů byli odbojáři. Jenže ono to tak zřejmě nebylo. Heydrich nás měl prokouknuté. Je to moc zajímavá kniha a předkládá spoustu podnětů k zamyšlení.

23.04.2018 5 z 5

Útěk Útěk Tatjana Dönhoff

Zajímavé čtení, místy romantické, a ten konec, skoro až k nevíře při tom chaosu, který musel po válce v Německu být. Ráda jsem se dozvěděla něco o Východním Prusku. Samozřejmě, šlechta měla lehčí podmínky, než obyčejní chudáci. Ale šlechta měla své morální zásady a držela při sobě. Jak by se asi chovali dnešní zbohatlíci?

19.04.2018 4 z 5