evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Chápu,že opravdu hodně pomalý rozjezd mohl spoustu čtenářů odradit, ne-li otrávit.. Já to bral spíš jako způsob jakým si autor připravuje půdu pro celý další příběh. Navíc Některé části jsou opravdu až téměř beletristicky napsány (obzvlášt linka Hilemora působí jako klasický námořní román) . Ale i přesto zhruba od poloviny chytne děj tah na branku a pak už se kniha čte velmi dobře a dokáže vtáhnout do příběhu a akce.Určitě nelituji, že jsem po knize sáhnul a s radostí si přečtu i další díly..

08.11.2023 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Pro mě docela příjemné překvapení. První část je vysloveně výtečná, kde funguje všechno:chemie mezi vyšetřovateli,černý humor, i drsnější konec.. Druhá je taková klasičtější ve smyslu moderních thrillerů..Nicméně! Ten nápad a hlavně motivace vraha je dost originální. Celé je to nesmírně čtivé se slušným tahem na branku.Já se bavil!

09.10.2023 4 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Kvůli trochu rozpačitému začátku mi trvalo trochu déle než jsem se začetl,ale nakonec to vůbec nebylo špatné.. Líbil se mi ten nápad s těžbou kouzel z těl mrtvých bohů. Je tu dost postav, ale díky jejich povahovým rysům se v tom člověk neztrácí.. Dějová linka s Yllandris asi nejlepší. Celkem příjemná záležitost, byť se nejedná o nic objevného.

18.09.2023 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Moje první zkušenost s autorem, a troufnu si říct že i poslední..Už z principu se obvykle mám na pozoru když vidím,že se kniha už na obálce"hrdě" hlásí k subžánru "psychothriller".. A myslím, že jsem dobře udělal.. Začátek skvělý, ale čím jsem se blížil ke konci, tím víc nelogičnosti jsem v příběhu nacházel.. Raději upřednostním sofistikovanější thrillery, tohle mi téměř přišlo na úrovni paperbackových laciných detektivek.. Jednou stačilo, děkuji.

26.06.2023 3 z 5

Krvavá Rose Krvavá Rose Nicholas Eames

Umlaťte mě, ale mě Krvavá Rose prostě bavila víc než Králové! Je to míň předvídatelné,je tu víc originálních postav a i když to není už tak kousavě vtipné, pořád je to stejně úžasný a zároveň dojemný příběh! Za mě plný počet a klobouček autorovi, že dokázal příběh pozvednout ještě na vyšší úroveň!

29.05.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Slušná haluz.. Ale upřímně, díky tomu hypu okolo téhle knihy, jsem čekal mnohem ale mnohem víc.Celé je to příliš okaté,přímočaré,podané až téměř polopaticky. Je tam pár fajn věcí na zamyšlení (tlak korporací na vlády, otázka přelidnění), ale je to prostě přehnané ad absurdum..Člověk z toho má pocit veg agitky, škoda.

26.02.2023 3 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Po naprosto úžasné sérii Božská města je tohle docela zklamání.. Mám z téhle knihy úplně stejný pocit jako ze Šesti vran. Nádherně a originálně vymyšlený svět s obrovským potenciálem, ale ty postavy, k těm jsem si prostě nedokázal vytvořit nějaký vztah. Vlastně to funguje jen když jsou všichni pohromadě, a to bohužel není příliš často. Celé je to takové učesané, nekonfliktní a na můj vkus z toho až příliš čpí odér YA.Škoda, ale tuhle sérii nedokončím. Od autora Bennettových kvalit jsem čekal mnohem víc.

26.01.2023 3 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Mělo to potenciál, který ale bohužel zůstal nenaplněn.Samozřejmě, tohle téma bylo už mnohokrát zpracováno ( hlavně tedy v kinematografii), takže přijít s něčím neotřelým je poměrně těžké.. Úplně mi nesedl jednodušší styl psaní-a tady si nejsem jistý, jestli je to chyba autora nebo překladatele,obzvlášť v detektivní lince je to znát, kdy je vyšetřování takové ploché a skokové.Napětí kniha také příliš nepobrala a chyby v knihtisku ke čtivosti také moc nepřidaly. Podtrženo sečteno, taková jednohubka na dvě odpoledne, nic převratného, spíš průměr.

02.12.2022 3 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Tahle fantasy mě neskutečně bavila. Jasně, je to obhroublý, vulgární, krvavý a špinavý, ale sakra, co jinýho čekat od bandy poloorků jezdících na divočácích? Neskutečně zábavný, kéž by se tuhle knihu rozhodl někdo zfilmovat! Žít v sedle! Zemřít na mazlovi!

27.09.2022 5 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Nechal jsem si několik dní odstup, než začnu tuto knihu hodnotit, ale bohužel..Autorovy kvality jsou nesporné, ale mě ten příběh prostě nechytnul.. Čekal jsem epické souboje, čekal jsem hromadu akčních scén, ale bohužel.. Příliš unylé,příliš těžkopádné.. Škoda, po druhém dílu určitě nesáhnu

27.06.2022 3 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Výtečná záležitost, tahle Maková válka. Temná fantasy plná hněvu, touhy po pomstě, války a bohů.. A jedno obrovské plus, žádná romantická linka, která by ničila dynamiku děje!

20.06.2022 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

(SPOILER) 3 a půl hvězdy maximálně... Po tak výborných předchozích dílech a celé skvělé sérii, je pro mě poslední díl zklamáním a přiznávám se, jsem jím rozčarován.. Keris dostává prostoru poskrovnu, celé bojové tažení se scvrklo do několika odstavců, a poslední bitva (očekával jsem epický souboj) se odbude tak ledabyle, že se člověk ani nenaděje a je po všem.. o víru, který nemůže zastavit ani samotný bůh smrti, ale přesto se to nakonec podaří snad ani nemluvit! Naopak přemíra pozornosti je tu věnována jiskření mezi Laiou a Strážcem duší.. Což ubírá příběhu na tempu a sráží tento díl do klasických YA lovestories. Škoda přeškoda.. Ale nemohu jinak

28.02.2022 3 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Jess Lourey

Pro mě klasický příklad Cimrmanovy frustrační kompozice.Jako i v ní, i tady se střídá prvek očekávání a prvek zklamání.
Napsané to není špatně, ale thriller,a ještě k tomu s přízviskem mystery,to rozhodně není.

28.01.2022 3 z 5

Kedrigern a kouzelná hůlka Kedrigern a kouzelná hůlka John Morressy

Kedrigern mě bavil před dvaceti lety a baví mě i teď.Kniha si na nic nehraje,je to vtipné , je to přímočaré, prostě klasika.Tyhle Kedrigernovo questy člověka pobaví a o to jde především.

18.01.2022 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

(SPOILER) Měl jsem trochu strach se do téhle bichle pustit, protože měla poměrně rozporuplná hodnocení, nakonec jsem neodolal, a sakra, vůbec toho nelituji! Neuvěřitelně mě ta kniha bavila, obrovský spád, neustále se něco děje. Oceňuji odkazy na příběhy jako sv. Jiří a drak a legendy o Artušovi. A postavit draky proti sobě.. To bylo skvělé. Dokonce i to, že nebyly všechny dějové linky úplně ukončeny mi přišlo výborné. Konec konců, je to fantasy a tak zůstává prostor pro naši fantazii,nebo pro pokračování:).

21.12.2021 5 z 5

Půl války Půl války Joe Abercrombie

(SPOILER) Z mého pohledu poslední díl série Moře střepů lehce pokulhává za předchozími díly.. Trochu mě zklamal vývoj postav- z otce Jarviho je člověk neštítící se ničeho, z Trnky je už jen chladnokrevný hrdlořez.Co se týče rozhodující bitvy, někam se ztratila epičnost celého střetu, vše se odbude na pár odstavcích. A kam se poděl ten sarkasmus tolik zdobící třeba první díl, to netuším. Není to špatné zakončení série, ale čekal jsem víc, byť celkově je to stále velmi slušně napsané.

26.11.2021 4 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

(SPOILER) Za mě lehce slabší než první díl a to i přes všechny akční scény, litry mimozemských tělních tekutin a epických vesmírných bitev.Poslední část s klony Tlamy mi přišla už vysloveně zbytečná.Kdyby kniha končila stavbou vesmírné stanice Kirou/Carra /Qwona, byl by to skvělý konec.Takhle mi to přišlo celé useklé o postavě Pátrače ani nemluvě.Nicméně, četlo se to dobře a Paolini dokázal, že kromě fantasy zvládne napsat i skvělou sci-fi.

05.10.2021 4 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Těžko přetěžko se budu loučit s touhle sérií.. Výborné a epické zakončení celé trilogie,osudy postav došly cíle,a mně nezbývá než si smutně postesknout, že už je po všem.

13.08.2021 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Nadšen autorčinou knihou Noci běsů,půjčil jsem si její prvotinu s pocitem, že to bude skvělá volba.. Leč, musím se přiznat, přišlo mírné rozčarování.I když jednotlivé komponenty příběhu a jednotlivé zvraty jsou výborně vymyšlené,nedokázal jsem se za celou dobu pořádně do knihy začíst. K ani jedné z postav jsem si nevytvořil žádný vztah,nepociťoval jsem ani tíživou atmosféru,která by podobný příběh měla zdobit. Na prvotinu dobré, ale já si autorku budu přece jen pamatovat raději díky její druhé knize.

29.07.2021 3 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Naprosto průměrný a předvídatelný thriller..

17.05.2021 3 z 5