FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

O této knize je nejlépe nic nevědět, tak si ji pak užijete opravdu nejvíce.
Celkově napsat o této knize něco, aby to nebyl spoiler je velmi těžké. Proto to zkusím velmi obecně.
Příběh je napsán tak, že hlavním hrdinů jsou postupně odkrývány záhady, které je tíží. Velmi čtivě je vykresleno jejich "putování". A na konci čtenář a hrdinové knihy zjistí, že všechno je ještě úplně jinak než to vypadalo.
Celkové hodnocení 95%

29.01.2019 5 z 5

Temná věž 6: Pistolník 1: Cesta začíná Temná věž 6: Pistolník 1: Cesta začíná Peter David

V dalším pokračování Temné věže se dostaneme do bližší budoucnosti, kde Roland stíhá Muže v černém.
Při svém putování se zastaví v chatrči jedné osoby, která vypraví svůj příběh. Máme tu shrnuto co se stalo po Bitvě na kopci Jericho. Jedná se o takový putovní příběh, který docela dobře šlape.
Bohužel kresba už není tak dobrá jako v minulých knihách, Jae Leeho vystřídal Sean Phillips, Isanove zůstal.
Každopádně se jednalo o poměrně zábavnou záležitost.
Celkové hodnocení 70%

29.01.2019 4 z 5

Batman: Muž, který se směje & Arkham Batman: Muž, který se směje & Arkham Grant Morrison

Toto bylo hodně dobré, oba příběhy. A přitom mají jedno společné, na druhou stranu jsou diametrálně jiné.
Muž, který se směje se mi líbil více. Napsal ho Brubaker, takže známka kvality. A je to tak, tento příběh se s ničím nemaže, je dost drsný a skvěle nakreslený. Jedná se o první Batmanův střet s Jokerem. 5*
Druhý Arkham je výlet do stejnojmenné léčebny. Tento příběh, hlavně po grafické stránce je udělán opravdu šíleně, ta atmosféra na člověka dolehne a tíží ho dokud ho nedočte. Takhle psychodelicky zpracovaný komiks jsem zatím nečetl. Pro někoho to může být mínus, protože je potřeba si hodně domýšlet a zapojovat představivost. Toto je opravdu výlet do blázince a čtenář si může i způsobit psychickou újmu na zdraví. 4*

Retro komiks.
Až na pár blbosti, šlo o velmi solidní příběh, kdy Batman v přestrojení za pacienta vyšetřuje co se děje právě v Arkhamu.

26.01.2019 5 z 5

Wonder Woman: Bohové a smrtelníci Wonder Woman: Bohové a smrtelníci George Pérez

No musím říct, že zatím nejlepší WW co jsem četl, kniha mě opravdu bavila a to je stejně stará jako já.
V příběhu je krásně zpracovaná řecká mytologie a celkově zrod amazonek, rajského ostrova a samozřejmě samotné Diany.
Od samého začátku nám vznikne záporácká linka, která krásně prostoupí do doby, kdy je Diana dospělá.
V příběhu máme docela solidní postavy, který nijak nenudí a nejsou stupidní.
A samotný závěr je vytvořen opravdu slušně, dává smysl a také předkládá věci k zamyšlení.

Retro komiks.
Jedná se o první komiks s WW, který je samozřejmě strašně komický a obsahuje pár bizarních a vtipných scén.

22.01.2019 4 z 5

Tomb Raider: Archivy S.4 Tomb Raider: Archivy S.4 Dan Jurgens

Tak tu máme další porci naší archeoložky. Opět docela rozkolísaná kvalita, ale za to se tu našli dosti výjimečné kousky.

Vše, jak má být - klasická Lara tak jak ji máme rádi 5*

Tomb Raider č.0 - 4*

Tomb Raider č.1/2 - 3*

Cesty za dobrodružstvím - nejobsáhlejší "celek" této knihy, skládající se z dvanácti kapitol. Nebylo to úplně špatné, docela dobře se to četlo, ale žádný zázrak nečekejte. 3*

Škorpionova hůl - opět kvalitní porce archeologie v podání Lary - 5*

Přepadení - 2*
Tisíci prvá noc - na tomto příběhu určitě kraluje jeho grafické zpracování, je to krásně vytvořeno vodovkami a velice hezky se na to kouká. Musím říct, že i příběh není vůbec špatný. Obsahuje i pár super hlášek. 4,5*

Přináším zprávu od pána Aliho!
A má ta zpráva v příloze létající koberec?
Ne.
Pak si ji můžeš . . .

Největší ze všech pokladů - tak tohle byla grafická orgie, kde vaše oči jen blahem mrkaly. Tohle není kresba, ale úžasná malba, velice realistická. I samotný příběh má super pointu, takže to není jen pozlátko. 5*

19.01.2019 4 z 5

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

Po Ubiku docela zklamání. Kniha má určitě co nabídnout a přichází se zajímavými nápady. Už třeba takový měňavý oblek je slušná vychytávka a pro agenty nedocenitelná. Pak samozřejmě i látka S a její účinky na mozek jsem docela zajímavě popsané.
Celkově se děj poměrně táhne bylo tu spoustu částí, které mě opravdu nebavili a špatně se mi četli. Přesto je tu spoustu zajímavých zvratů, které člověk pomale ani nevnímá jako zvraty, protože to celé působí jako špatný sen a čtenář už špatně odhaduje co je skutečnost. Co určitě musím vypíchnout je doslov autora, který mě i vzal za srdce.
Po dočtení knihy jsem si musel pustit filmovou adaptaci, která se drží předlohy velice věrně. Některé věci jsou vynechané jiné trochu přeházené. V kostce to je velmi dokonalá adaptace.
Celkové hodnocení 60%

13.01.2019 3 z 5

Kingpin Kingpin Jason Aaron

Tak tohle byl masakr. Tento komiks není vhodný pro dětí a slabé povahy. Krve tu je mnoho, ale o ni ani tolik nejde, jsou tu různé nechutné výjevy, jako třeba vypadlé oči či podříznutá hrdla. Samozřejmě to šlape skvělo, protože to je starej dobrej Punisher. V případě tohoto příběhu tu dost podstatou roli hraje právě Kingpin, kterej je fakt neskutečně bezcitnej a strach z něj fakt číší.
Než jsem komiks začal číst, tak jsem ho samozřejmě jen tak prolistoval a na první pohled mi moc Dillonova kresba nesedla. Ale při jeho čtení se mi hned zalíbila a sedla tomu.
Na závěr brutální hláška Fiska, která ukazuje jeho bezcitnost: "Budeme mít jiné dítě, Vanesso".
Kdo má rád Punishera tak doporučuji všemi deseti a kdo jen hledá brutální příběh, tak také.
Celkové hodnocení 90%

05.01.2019 5 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek I Conan z Cimmerie. Svazek I Jean-David Morvan

Od R.E.Howarda jsem nečetl žádného Conana, pouze jsem viděl film s Arnoldem. Komiks jsem si pořídil, hlavně z toho důvodu, že se jedná o fantasy.
První povídka Černý kolos mě bavila nejvíc, celkově bitvy epických rozměrů i relativně zajímavý záporák. Kresba se mi hodně líbila. 4*

Druhá povídka Královna černého pobřeží mě vůbec nebavila, abych řekl pravdu už ani nevím o čem to vlastně bylo, je to také dost způsobeno tím, že jsem u toho usínal. Ani kreslíř a jeho styl mě vůbec nenadchl. 2*

Za černou řekou nebyl úplně špatný příběh, kde figurovali takzvaní Piktové, něco jako domorodci v džungli. Kresba nebyla vůbec špatná, ale Conan na mě působil tak nějak neconanovsky. Bohužel i příběh mě tolik nepřesvědčil. Takže za mě průměr 3*

Sečteno podtrženo průměr mi vychází krásné 3*, a asi bych tento komiks nedoporučil, určitě ne lidem, kteří nemají Conana načteného.

03.01.2019 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Tomuhle říkám pravá nefalšovaná vědecko-fantastická kniha. Příběh je velmi pozvolný, přesto mě to nějak nevadilo. Tajemství děje bylo pozvolna odkrýváno a nenudilo ani na minutku. Jakožto elektroinženýr musím uznat autorovu kreativitu v různých teoriích a zákonech, které se občas liší od skutečnosti. Po dlouhé době jsem třeba i navštívil internet a vyhledal si hvězdnou mapu, něco vyčetl a pak jsem měl radost, když mi kniha sdělila to stejné co jsem objevil. Celkové pojetí vysílání signálu do vesmíru a jeho reálné rychlosti doletu je skvěle reálné, asi až na to zesílení.
Zajímavá a dost netradiční kapitola byla o Operaci Ku-čeng, byla to příjemná změna skoro až v žánru knihy.
Určitě si chci přečíst další knihy této trilogie. Knihu bych určitě doporučil čtenářům, kteří hledají nějakou netradiční sci-fi knihu, která působí hodně realisticky.
Celkové hodnocení 85%

02.01.2019 5 z 5

Zatni pěsti Zatni pěsti Jason Aaron

Čelisti se pomaličku svírají a jde ještě více do tuhého. Po minulém díle máme dost pochroumaného Dashe. Bohužel až tak, že má i sdrátovanou čelist a vůbec nemluví. Avšak nakonec přeci jen něco řekne a bude to stát za to!
V této knize nalezneme neskutečně soubojů a přestřelek a celkově opět drastických výjevů.
Těším se na finále!

16.12.2018 5 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Tak další kniha od Wyndhama mě hodně potěšila. První kapitoly, které popisují událost zvanou Mimoden jsou skvělé mysteriózní, až mi to připomínalo staré dobré Akta-X. V další části, kdy obyvatelé zjistí o náhlém hromadném těhotenství a popisu různých spekulací je velmi povedený. Po porodu se zjistí, že děti samozřejmě nejsou úplně normální klasické děti, vzhledem k tomu jak byly počati.
Nejzajímavější část se odehrává po devíti letech, kdy už jsou děti starší. Tady je krásně rozebrána úvaha o nadřazenosti vyšších živočišných druhů a jejich vliv na jiné méně vyvinuté. Celkově toto filozofování člověku vleze do hlavy a opravdu má o čem přemýšlet.
Máme tu i skvělý by se dalo říct citát, který obsahuje menší SPOILERY.
"Ale nemůžete se mstít sami. Na to aby chránil vás i všechny ostatní, je tady zákon.".
"Ale zákon neuchránil Wilfreda, aby ho ten člověk nepostřelil. Včera v noci by nás taky neuchránil. Zákon trestá zločince až potom, co se mu podaří zločin provést. To nám není k ničemu, my chceme zůstat naživu".
Opravdu úžasná myšlenka, která přemýšlivého člověka nenechá spát.
A samozřejmě konec knihy, který někdo mohl čekat nějaký takový a někdo ne.
Za mě klobouk dolů pane Wyndhame! A musím říct, že se mi to možná i líbilo více než kultovní Den trifidů.
Celkové hodnocení 90%

15.12.2018 5 z 5

Legendy o Myší hlídce: Kniha druhá Legendy o Myší hlídce: Kniha druhá David Petersen

Tak tu máme druhou knihu Legend, a opět jde o soutěž, při které může být jednomu z návštěvníků hospůdky prominut dluh.
Opět tu máme velmi rozdílné autory, které svoje příběhy a výtvarno pojímají po svém.

Nejvíc se mi líbil ten, která nakonec vyhrál. Je to příběh v podstatě beze slov a úžasně nakreslen.

Další, který stojí za zmínku je Zloděj, hvězdopravec, lovec a krejčí. Docela solidní příběh s pěknou barevnou kresbou.

A nejúžasnější grafická záležitost je příběh s názvem Tam a zpět. Jedná se o putovní, dobrodružný příběh, který je však tak dokonale graficky zpracován, že jsem v komiksech nic takového ještě neviděl. Jedná se o digitální malbu, opravdu jednoduše a přitom detailně vytvořenou. Opravdu skvost této knihy!

11.12.2018 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení Cullen Bunn

Další výlet do depresivního kraje, kam zavítá i další postava, se kterou bude mít Ema neshody. Ano dojde k určité výměně názorů a celkově se to vyostří. Ale Ema ukáže svoje trumfy v rukávu.
V této knize nejsou žádná hluchá místa, a všechny stránky dávají smysl a nejsou tu zbytečně.
V první knize jsem si na kresbu zvykal, ale tady už jsem do ní zamilovaný a je úžasná. Celkově kreativita jednotlivých monster a běsů je perfektní a neskutečně mě baví.

09.12.2018 5 z 5

JLA: Další hřebík JLA: Další hřebík Alan Davis

Další hřebík začínal poměrně nadějně, přesto však po přečtení nezanechal žádné vzpomínky. Tuto recenzi píši pár dní po přečtení a vlastně nevím o čem ten komiks byl, smutné.
Začátek mě opravdu nalákal, mělo se jedna o epičtější akci vesmírných rozměrů, která se rozpadla v chaotické části. V příběhu objevíme spousta různých známých a méně známých postav, což mě potěšilo. Kresba mě taky bavila, to je asi to nejlepší co mě na této knize bavilo.

Retro komiks, který pojednává o původu Atoma byl docela povedený, ale jaksi nezábavný. Pro mě jediná dobře zapomatovatelná scéna, kdy prstenem s diamantem začne krájet skály.

08.12.2018 3 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Vítejte na planetě Solaris. Na planetě, kde jediná živá a myslící bytost je obrovský oceán. Tento oceán si žije vlastním životem a dokáže určitým způsobem komunikovat s vetřelci s planety Země.
Už při prvních pasážích knihy, kdy doktor Kelvin přistál na stanici Solaris, bylo jasné, že tohle nebude jen tak.
Děj knihy nám postupně odkrývá tajemství oné planety a seznamuje s jejími zákonitostmi.
Podivné chování ostatních vědců dodává celkové atmosféře na stanici velmi tíživý feeling. A celkově soucítíte s hlavní postavou, která stále zjišťuje, zda je při vědomí či spí.
Celkově musím zhodnotit, že tato kniha není určitě jednoduché čtení, některé pasáže jsou poměrně náročné a tím pádem ne tak zábavné.
Knihu bych určitě doporučil čtenářům sci-fi, kteří by rádi něco neokoukaného a originálního a nebojí se nějakého toho filozofování.
Celkové hodnocení 80%

04.12.2018 4 z 5

Flash: Návrat Barryho Allena Flash: Návrat Barryho Allena Mark Waid

Po této Flashovské knize musím konstatovat jediné, sólo Flash není nic pro mě.
Příběh začíná poněkud nudně, po té se na scéně objeví Barry Allen, který byl od Krize na nekonečnu zemí považován za mrtvého. V příběhu se objeví všemožní další rychlíci jako třeba Jay Garrick a pak další, o kterých jsem nikdy neslyšel.
Každopádně v přibližně půlce knihy dojde k docela zásadnímu zvratu, díky kterému pochopíte určité počínání hlavních postav. Pro někoho tento moment může být šokující, ale pro skalní fandy Flashe to asi nebude nic tak zásadního.
Bohužel nejen v tomto komiksu, ale tak nějak u všech Flashích se stále jen nahání různí rychlíci, když pominu Captaina Colda a pár dalších, tak mi to přijde stále na stejné brdo.
Proto mě tento komiks vyloženě nudil a byl jsem rád, když jsem ho dočetl, a bohužel byl i docela obsáhlý.

Retro komiks.
U něj jsem se neskutečně nasmál. Závod mezi Supermanem a Flashem byl vyloženě totální fraška. Nejvtipnější a zároveň nejtrapnější moment byl, když Flash uklouzl na ledu a Superman se mu rozhodl pomoct, ale samozřejmě se během závodu převlékl za Clarka Kenta, aby nezranil Flashovu hrdost. No a pak musel vrátit oblečení, které si půjčil z lovecké chaty a doběhl Flashe. Takže i když závod nakonec skončil remízou, je jasné kdo by vyhrál.

30.11.2018 2 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Na novou knihu z pera Pavla Renčína jsem se neskutečně těšil. V tomto případě se jedná o takový multižánrové dílo. Máme tu detektivní prvky, humorné části, které si v klidu splete se nějakou komedií, ale hlavní prim tu hraje napětí, až kniha postupně zabrousí do hororu.
Kniha však tyto žánry krásně proplétá, takže nám vznikne neskutečně čtivý příběh, u kterého jste v napětí jako hlavní hrdina, poté se smějete až pomalu pod stůl padáte, a nakonec jste vyděšení a čekáte jak tohle může proboha skončit.
Díky tomu, že se kniha odehrává v našem stověžatém městě nám vleze příběh lépe pod kůži, kór když tyto místa znáte.
Líbilo se mi jak pan Renčín do příběhu zakomponoval různé reference na knihy či filmy, které správný fanoušek sci-fi fantasy musí znát.
K samotnému příběhu se toho říct nedá, protože by pak Váš zážitek byl poloviční. Každopádně člověk čte a čte a čeká co se bude dít, když v tom přijde neskutečný twist, které Vám rozsype celý obraz o tom co se dělo či nedělo. A když člověk nad tím přemýšlí, tak to dává poměrně dokonalý smysl. Říkáte si, tak proto ta postava neudělala tohle či tamto.
Klub vrahů je pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem v roce 2018 četl! Takže velká poklona mistru Pavlu Renčínovi a jsem zvědav s čím přijde dále. Já si rád počkám.
Celkové hodnocení 95%

21.11.2018 5 z 5

Poslední Incal Poslední Incal Alejandro Jodorowsky

Další dílo s Jodoverza a opět nezklamalo. Akční sci-fi jízda o začátku do konce. Opět tu máme Johna Difoola, který musí zachránit vesmír. Ocitá se v boji proti temné stráně síly a na pomoc mu přijde strana světlá. A boj to je opravdu epický. Oproti předešlým knihám z Jodoverza, tu není čas na žádné velké popisování různých frakcí a světa obecně (stejně už to právě známe z minula), tady jde hlavně o příběh jako takový, a ten šlape kupředu. Hlavní minion záporáka působí ze začátku docela nebezpečně, postupně však přestane, přesto má docela slušné hlášky.
Kresba od Ladronna je velmi pěkná, a krásně se k tomuto hodila.
Na konci knihy je první část, která je kreslená Moebiem, ta se mi bohužel tolik nelíbila. Hlavní problém vidím digitální koloring, který byl jak pěst na oko.
Komiks určo doporučuji všem sci-fistům, protože takhle epickou podívanou jen tak nenajdete.

20.11.2018 5 z 5

Zvrat Zvrat David Rubín

Další díl Černé palice mě i docela bavil. Postavy mi i více přirostly k srdci, i jako v první knize Madam Vážka válí! Bohužel si stále nějak nedokážu představit kam tento děj bude směřovat. Příběh se tak celkově nikam zvlášť neposunul, až na konečný cliffhanger, nebo jak se kniha jmenuje Zvrat, doufám posune v příští knize děj někam dopředu.
Super byla část o setkání Plukovníka Bizára a Robotely, zhostil se jí i jiný kreslíř, což nebylo úplně špatné a nějak zvlášť nenarušilo celkové grafické provedení.

14.11.2018 4 z 5

Ďábelská záležitost Ďábelská záležitost Ed Brubaker

Po prvním díle lehké zklamání. Příběh se točí opět kolem slečny Josephine a jistého Milese, který ukořistí film. Bohužel se příběh nikam extra neposouvá a tak nějak stagnuje na místě. A to je největší problém tohoto komiksu. Příběh je opět relativně dobře zakončen. Určitě se jedná o nadprůměrné dílo, přesto mám po přečtení pachuť na jazyku. Lehké 4*

11.11.2018 4 z 5