FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Flash: Návrat Barryho Allena Flash: Návrat Barryho Allena Mark Waid

Po této Flashovské knize musím konstatovat jediné, sólo Flash není nic pro mě.
Příběh začíná poněkud nudně, po té se na scéně objeví Barry Allen, který byl od Krize na nekonečnu zemí považován za mrtvého. V příběhu se objeví všemožní další rychlíci jako třeba Jay Garrick a pak další, o kterých jsem nikdy neslyšel.
Každopádně v přibližně půlce knihy dojde k docela zásadnímu zvratu, díky kterému pochopíte určité počínání hlavních postav. Pro někoho tento moment může být šokující, ale pro skalní fandy Flashe to asi nebude nic tak zásadního.
Bohužel nejen v tomto komiksu, ale tak nějak u všech Flashích se stále jen nahání různí rychlíci, když pominu Captaina Colda a pár dalších, tak mi to přijde stále na stejné brdo.
Proto mě tento komiks vyloženě nudil a byl jsem rád, když jsem ho dočetl, a bohužel byl i docela obsáhlý.

Retro komiks.
U něj jsem se neskutečně nasmál. Závod mezi Supermanem a Flashem byl vyloženě totální fraška. Nejvtipnější a zároveň nejtrapnější moment byl, když Flash uklouzl na ledu a Superman se mu rozhodl pomoct, ale samozřejmě se během závodu převlékl za Clarka Kenta, aby nezranil Flashovu hrdost. No a pak musel vrátit oblečení, které si půjčil z lovecké chaty a doběhl Flashe. Takže i když závod nakonec skončil remízou, je jasné kdo by vyhrál.

30.11.2018 2 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Na novou knihu z pera Pavla Renčína jsem se neskutečně těšil. V tomto případě se jedná o takový multižánrové dílo. Máme tu detektivní prvky, humorné části, které si v klidu splete se nějakou komedií, ale hlavní prim tu hraje napětí, až kniha postupně zabrousí do hororu.
Kniha však tyto žánry krásně proplétá, takže nám vznikne neskutečně čtivý příběh, u kterého jste v napětí jako hlavní hrdina, poté se smějete až pomalu pod stůl padáte, a nakonec jste vyděšení a čekáte jak tohle může proboha skončit.
Díky tomu, že se kniha odehrává v našem stověžatém městě nám vleze příběh lépe pod kůži, kór když tyto místa znáte.
Líbilo se mi jak pan Renčín do příběhu zakomponoval různé reference na knihy či filmy, které správný fanoušek sci-fi fantasy musí znát.
K samotnému příběhu se toho říct nedá, protože by pak Váš zážitek byl poloviční. Každopádně člověk čte a čte a čeká co se bude dít, když v tom přijde neskutečný twist, které Vám rozsype celý obraz o tom co se dělo či nedělo. A když člověk nad tím přemýšlí, tak to dává poměrně dokonalý smysl. Říkáte si, tak proto ta postava neudělala tohle či tamto.
Klub vrahů je pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem v roce 2018 četl! Takže velká poklona mistru Pavlu Renčínovi a jsem zvědav s čím přijde dále. Já si rád počkám.
Celkové hodnocení 95%

21.11.2018 5 z 5

Poslední Incal Poslední Incal Alejandro Jodorowsky

Další dílo s Jodoverza a opět nezklamalo. Akční sci-fi jízda o začátku do konce. Opět tu máme Johna Difoola, který musí zachránit vesmír. Ocitá se v boji proti temné stráně síly a na pomoc mu přijde strana světlá. A boj to je opravdu epický. Oproti předešlým knihám z Jodoverza, tu není čas na žádné velké popisování různých frakcí a světa obecně (stejně už to právě známe z minula), tady jde hlavně o příběh jako takový, a ten šlape kupředu. Hlavní minion záporáka působí ze začátku docela nebezpečně, postupně však přestane, přesto má docela slušné hlášky.
Kresba od Ladronna je velmi pěkná, a krásně se k tomuto hodila.
Na konci knihy je první část, která je kreslená Moebiem, ta se mi bohužel tolik nelíbila. Hlavní problém vidím digitální koloring, který byl jak pěst na oko.
Komiks určo doporučuji všem sci-fistům, protože takhle epickou podívanou jen tak nenajdete.

20.11.2018 5 z 5

Zvrat Zvrat David Rubín

Další díl Černé palice mě i docela bavil. Postavy mi i více přirostly k srdci, i jako v první knize Madam Vážka válí! Bohužel si stále nějak nedokážu představit kam tento děj bude směřovat. Příběh se tak celkově nikam zvlášť neposunul, až na konečný cliffhanger, nebo jak se kniha jmenuje Zvrat, doufám posune v příští knize děj někam dopředu.
Super byla část o setkání Plukovníka Bizára a Robotely, zhostil se jí i jiný kreslíř, což nebylo úplně špatné a nějak zvlášť nenarušilo celkové grafické provedení.

14.11.2018 4 z 5

Ďábelská záležitost Ďábelská záležitost Ed Brubaker

Po prvním díle lehké zklamání. Příběh se točí opět kolem slečny Josephine a jistého Milese, který ukořistí film. Bohužel se příběh nikam extra neposouvá a tak nějak stagnuje na místě. A to je největší problém tohoto komiksu. Příběh je opět relativně dobře zakončen. Určitě se jedná o nadprůměrné dílo, přesto mám po přečtení pachuť na jazyku. Lehké 4*

11.11.2018 4 z 5

DC: Nová hranice: Kniha druhá DC: Nová hranice: Kniha druhá Darwyn Cooke

Tak tu máme druhou knihu Nové hranice. A jak to tak bývá, hrozba, která byla nastíněna v první, zde vygraduje.
V této knize na mě dýchly dvě nostalgické věci, seriál Akta-X a Stanleyho Kubrika, 2001: Vesmírná odysea.
Dále nám pokračuje příběhová linka Johna Jonese a Hala Jordana, který se stane konečně Green Lanternem, a krásně se nám tyto dvě linky spojí. Parádně zpracovaná část vesmírného programu firmy Ferris.
Samotná finální bitva už mě tolik nepřekvapila, byla pěkně zpracovaná, ale šlo spíš u takové vyústění celého příběhu.
Musím říct, že od Nové hranice jsem nečekal vůbec nic, jen další nudnou superhrdinskou akci, za to se mi dostalo něco úžasného v podstatě nevšedního a hlavně výborně zpracovaného. Konečně jsem si spravil chuť po několika předešlých DICKK, kteří mě dost nudily!

Retro komiks: zde máme příběh Adama Strange, kterého jsem vlastně vůbec neznal. Jeho příběh dával i smysl a bavil.

09.11.2018 5 z 5

DC: Nová hranice: Kniha první DC: Nová hranice: Kniha první Darwyn Cooke

Úžasné zábavné! Už jak zmiňují kolegové, Strážci na nás pomrkávají. Nejlepší na tom je krásně provázání civilních a superhrdinských linek.
Třeba hned první kapitola, vojenská akce na ostrově, člověku přišlo, že ani nečte superhrdinský komiks. Skvělý byl i zápas boxu, který byl podán taky vyloženě civilně.
Nejlepší a podle mě nejvíc věnované byly části zaměřené na Johna Jonese a Hala Jordana.
No a samotný Cook po scénáristické stránce perfektní a kresba asi jedna z něj co jsem viděl, bavila mě určitě víc než v Selině, protože si zde mohl vyhrát se vším možným.
A jak to tak bývá na konci slušný cliffhanger.

Retro komiks byl hodně slušný, akorát liga byla dost hloupá, že neletěla na takový laciný trik.

09.11.2018 5 z 5

Les Les Arkadij Strugackij

Na další knihu od bratrů Strugačských jsem se těšil, nahypován z Pikniku u cesty. Bohužel jsem se tomto LESE ztratil a nenašel cestu ven.
V knize sledujeme dva příběhy, v jednom máme hlavní postavu Perece, který se chce zoufale dostat do lesa, ale nechtějí mu dát povolení. A celá jeho komunita je závislá na kefíru.
V druhé příběhové lince sledujeme Candida, který už v samotném lese je a snaží se dostat pryč.
Celkově musím říct, že jsem se v příběhu docela ztrácel, kniha je opravdu dost špatně čitelná, jak píšou další kolegové v komentářích. Bohužel se mi nepodařilo zachytit myšlenky, které kniha chtěla sdělit.
Takže jsem docela zklamán. Ale ještě těmto bratrům dám šanci v podobě knihy Obydlený ostrov, tak snad ten nezklame!
Celkové hodnocení 35%

06.11.2018 2 z 5

Orbital 1 a 2 Orbital 1 a 2 Serge Pellé

Na novou Modrou crew jsem se docela těšil, v této sérii zatím nevyšla žádná sci-fárna a ty já mám rád. Bohužel po přečtení jsem vlastně zklamán. Komiks určitě není špatný, ale bohužel mě nevtáhl moc do děje. Postavy jsou takové nijaké, žádná mě v zásadě nebavila. Možná trochu Mezoké.
Kresba není úplně špatná, ale na zadek mě bohužel neposadila.
Komiks hodnotím průměrně, a pro čtenáře, kteří hledají dobré sci-fi bych však tuto knihu nedoporučil.

24.10.2018 3 z 5

Rajské fontány Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Musím říct, že mi chvilku trvalo než jsem se do této knihy začetl, docela jsem měl zmatek v těch indických jménech a pojmech, ale když se do toho člověk dostal, kniha relativně dobře ubíhala.
Celkově nápad s vesmírným výtahem, ale hlavně proč takový výtah stavět, tzn. řešit emise a spaliny či vlastně i hluk vesmírných plavidel, které vzlétají ze země, je vskutku geniální. Celkové myšlenkové pochody jak by ona konstrukce a její součásti měly fungovat jsou napsány dobře, a člověk aspoň trochu technicky znalý si je velmi užije.
A vsuvka v podobě Xenostellaru mě dost bavila, a rád bych o něm věděl více. Celkově jeho odpovědi na náboženství pro mě byli úsměvné.
Vůbec se nedivím, že tato kniha dostala cenu Hugo, protože obsahuje řadu myšlenek, vlastně i průkopnických myšlenek, které Vás jen tak nenechají.
Celkové hodnocení 80%

23.10.2018 4 z 5

Ve službách andělů Ve službách andělů Mike Mignola

Viktoriánský Londýn, temný až hororový detektivní příběh, okultní spolky a odkrývání tajemství minulosti. Pokud Vás ani toto nepřesvědčilo, přidávám spojení kombinace Mignola scénář a kreslíř famózní Ben Stenbeck, tato dvojice, která stojí za Baltimorem si získala můj obdiv a chci od ní víc a víc. Stenbeckův styl je tak úžasný, hodící se k této tématice. Jako obvykle krásné ilustrace od Mignoly mezi kapitolami. Tato kniha je pro mě snad ještě větší překvapení než minulý rok Baltimore!
Hodnotím maximálním počtem hvězd a rád bych ještě i jednu přidal navíc!

15.10.2018 5 z 5

Železný Prométheus Železný Prométheus Mike Mignola

Tato kniha nás vezme rovnou do akce. Nezaobírá se Humrovou minulostí, o které čtenář Hellboyova univerza plus mínus něco ví. Ale i člověk nepolíbený Hellboyem si tu přijde na své.
Humr se dostane za člověkem, který vlastní speciální oděv a jak to tak bývá, jdou po obleku i záporáci. Celkově příběh notuje s paranormálnem, jak jsme u tohoto univerza zvyklý. Příběh utíká velice svižně a nenudí ani na vteřinu. Kresby se zhostil Jason Armstrong a jeho kresba je hodně podobná kresbě Guye Davise, který dělal na Ú.P.V.O. , proto se Jason velice hodí k tomu univerzu. Obálky mezi jednotlivými kapitolami opět v rukou Mikea Mignoly.
A samozřejmě na konci knihy různé nákresy a skici jednotlivých postav, předmětů či lokací. Paráda!
Těším se na další knihu, tuto prozatím hodnotím 4+

13.10.2018 4 z 5

Wonder Woman: Oči Gorgony Wonder Woman: Oči Gorgony Greg Rucka

Zatím mě žádná Wonder Woman moc nepřesvědčila, bohužel i tento komiks mě extra nebavil. Přesto je toto nejlepší Wonder Woman co v DCKK vyšla. Příběh je docela prostý, největší lákadlo je právě přítomnost oné Gorgony, Medůsy. Čtenář si tak pročítá příběh, který nakonec transformuje ve film Souboj titánů. Kresba je vůbec nenadchne, ale i neurazí.

Retro komiks. Graficky hodně vymazlený plný zajímavých přechodů a panelů, příběhově taky není špatný. Možná lepší než samotné Oči gorgony.

11.10.2018 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

K této knize jsem se dostal skrz Hex od Thomase Olde Heuvelta, který nabízel podobné knihy právě Zimní lidi.
Spíš než horor, bych tohle zařadil mezi mrazivé mysteriozní thriller. Kniha samotná se četla velice svižně, příběh je vyprávěn v různých časech a z různých úhlů, které vypraví jednotlivý protagonisté. Parádní je jak jednotlivé linky a jejich záhady do sebe hezky zapadají. Našlo se pár mrazivých momentů, ale jinak jsem čekal knihu více strašidelnou.

Celkové hodnocení 70%

08.10.2018 4 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Kniha se odehrává v postapokalyptickém světě, kde jsou lidé žijí v různých uskupení. V jednom takovém žije hlavní hrdina David, bohužel tato skupina lidí je silně věřící. Bůh lidi stvořil se dvěma nohama, rukama, na každé ruce či noze pět prstů, atd. Lidé, kteří se narodí s jiným počtem končetin či jinou odchylkou musí být vyřazen a to i smrtí. Toto se však netýká pouze lidí, ale i zvířat a rostlin. Tito lidé žijí v naprostém náboženském fanatismu a i k rodinným příslušníkům neznají pochopení a lítost.
Náš hrdina je však také odlišný, ale úplně jinak, na první pohled to nejde nic poznat. Časem zjistí, že není takto "postižen" sám.
Tato kniha převážně popisuje psychologické a náboženské pohnuty jednotlivých obyvatel uskupení. Bohužel toto téma je stále aktuální a je vidět, že náboženství a celkově víra v něco může mít až katastrofální a drastické následky.
Celkové hodnocení 75%

21.09.2018 4 z 5

Hammerhead Hammerhead Andy Diggle

Další porce Bondovské akce. Klasický příběh o záporákovi, který chce zničit celý svět. Kniha obsahuje několik zajímavých zvratů, díky kterým nenudí. Samozřejmě tu máme klasické klišé, kdy všichni Bondovi kolegové umřou a pouze on jediný přežije. Kresba není špatná, určitě neurazí, ale ani nijak extra nenadchne.
Hodnotím 4,5*

17.09.2018 5 z 5

Tajemný poutník a další příběhy Tajemný poutník a další příběhy Mike Mignola

Tak tu máme dalšího Baltimora, tentokrát neobsahuje ucelený příběh. Ano Henry stále pátrá po upíru Haigovi. Při této cestě prožije několik vedlejších příběhů. V jde třeba zničit zlo do starého válečného tanku. U jednoho se podíváme i do divadla. Který mě hodně bavil byl Medikament dr. Leskovara. Jednalo se o delší příběh, takže se dobře vygradovala atmosféra a tak celkově mi to přišlo zábavné. Obsahuje i super hlášku, která je v dnešní době poměrně klišé: "Tvrdil jsi, že kostel je bezpečné místo. Možná, že už žádná bezpečná místa nejsou." V tomto světe Baltimora tato hláška sedí dokonale.
Na závěr musím říct, že ucelenější příběh mně k Baltimoru sedl více, proto se mi předchozí knihy líbily více.

08.09.2018 4 z 5

Ubik Ubik Philip K. Dick

Moje první kniha od P.K.Dicka, a určitě ne poslední, ale jak se píše v návodu k Ubiku, není dobré překračovat určenou dávku.
Ano, tato kniha pro mě začala poměrně nezáživně, ale pak to přišlo, člověk si zamiloval jednotlivé postavy a nasál jejich charaktery.
Svět, který dost připomíná ještě nenarozený Matrix, který přišel až o 30 let později. V této knize nevíte co je realita a co ne, kdo je živý a kdo ne. Protože v položivotě jsou vlastně všechny bytosti živé, nebo mrtvé?
Člověk si na ke konci knihy řekne, asi je to teda takhle. Po přečtení posledních vět, však dostane nakládačku!
Celkové hodnocení 95%

05.09.2018 5 z 5

Batman: Noc nestvůr Batman: Noc nestvůr James Tynion IV

Taková jednohubková akční záležitost. V tomto příběhu se Batman a jeho tým postaví velké hrozbě v podobě, jak název knihy napovídá, velkých nestvůr. Za těmito výtvory stojí Hugo Strange, kterej je dost vysvalenej!
Celá kniha je v podstatě jeden velký boj napříč Gothamem. A spoiler: Objeví se i Godzilla.
Skoro v každém sešitě se vystřídal jiný kreslíř, někteří mě bavili víc jiní méně.
Shrnuto podrženo od tohoto komiksu opravdu nečekejte nic navíc, jedná se prostě o blockbusterovou tupou řežbu, kde i samotný temný rytíř nepředvede nic světoborného.

02.09.2018 3 z 5

Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua Herbert George Wells

Stroj času
- myšlenka stroje času jako takového je určitě zásadní myšlenka, kterou Wells přinesl. Celkové zpracování není špatné, líbilo se mi, že poslal našeho Poutníka až do opravdu, ale opravdu vzdálené budoucnosti. Také se mi líbili dvě "rasy" eloiové a morloci. Výprava a popis Smaragdového chrámu mě přišla také super, a rád bych se o této stavbě dozvěděl více. No a ke konci pak samozřejmě cesta ještě dále až na úplný konec. A samotný závěr nás nechá hádat.

Ostrov Dr. Moreaua
- V tomto příběhu se dostáváme na ostrov, kde jeden "šílený" doktor provádí své výzkumy, které na jednu stranu nejsou až tak šílené. Celkový kodex a etika tohoto počínání čtenáři pokládá různé otázky a občas na ně i odpoví.

Oba tyto příběhy byly slušně napsané a četly se opravdu dobře.
Celkové hodnocení 50%

28.08.2018 3 z 5