GaleW GaleW komentáře u knih

Kajsa Nebojsa Kajsa Nebojsa Astrid Lindgren

Asi jako většina čtenářů i u nás doma máme radši knížky, které mají jeden ústřední příběh a své hrdiny, ale i tak se nám malá knížka naší oblíbené spisovatelky líbila. Nejvíce se mi líbila Holčička zlatá a dcerkám zase Kajsa Nebojsa.

03.09.2024 4 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Za mě dost drsné, ale dětti tenhle britský spisovatel prostě baví.

28.08.2024 3 z 5

Rudý měsíc Rudý měsíc Erin Hunter

Tenhle díl byl opravdu povedený, plný akce, napětí. Konec je smutný, ale zase se čtenář těší na další díly.

28.08.2024 5 z 5

Tajemství luštitelky kódů Tajemství luštitelky kódů Sara Ackerman

Knížka se mi velmi líbila, byla čtivá, zápletka zajímavá a bavilo mě i časová osa, do které byla zasazena. Jednalo se na prvním místě o romantiku, ale s trošku kriminálním nádechem.

28.08.2024 4 z 5

Poraněný sokol Poraněný sokol Michal Belšán

Mám moc ráda tuhle sérii knížek, která je velmi čtivá pro děti i jejich rodiče a zároveň si z ní malí posluchači vždycky odnesou ponaučení. Vřele doporučuji!

22.07.2024 5 z 5

Poraněný sokol Poraněný sokol Michal Belšán

Další z moc povedené série, tentokrát byla knížka jiná tím, že františek, hlavní hrdina, se nejprve pokoušel zachránit sokola na vlastní pěst a až poté se obrátil na odborníky. Tuhle sérii mám moc ráda, je čtivě napsaná a navíc pro děti i velmi poučná.

22.07.2024 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Oceňuji především ten nápad, protože - upřímně - ponožky se ztrácejí nám všem - a asi už bylo na čase, aby o tom někdo napsal knížku. Velmi se mi líbily i ilustrace a vzhled, který autor lichožroutům věnoval.

03.07.2024 4 z 5

Beethoven Beethoven Roland Vernon

Spousta zajímavých informací nejen o tomto geniálním skladateli, ale i o době, ve které žil.

28.05.2024 4 z 5

Na ráj zapomeň Na ráj zapomeň Tasmina Perry

Knížka může na první pohled lehce odradit svou rozsáhlostí, ale když už se začtete, stránky ubíhají samy. Postupně se střídá vyprávění o osudech 4 hlavních hrdinů. A i když je vám některý z nich sympatičtější a jiný méně, tak jste zvědavý, jak to s každým z nich nakonec dopadne.

27.05.2024 3 z 5

Statečný čáp Statečný čáp Jana Olivová

Moc krásný příběh, dcerky tak bavil, že jsme to měly za 2 dny přečtené a už se moc těšíme na další knížku z téhle velmi povedené série. Doporučuji všem malým čtenářům i jejich rodičům.

02.05.2024 5 z 5

Dědečku, vyprávěj o Praze Dědečku, vyprávěj o Praze Ladislav Špaček

Za mě spousta nových informací, bylo by asi úplně nejlepší vzít si knížku s sebou až pojedeme do Prahy a při procházce předčítat zajímavosti, které se k daným místům vztahují. Máme doma všechny knížky této řady, provázejí nás od školkových let až teď, kdy je starší v páté třídě.

29.04.2024

Ve stínech Ve stínech Erin Hunter

Milovaná série mé starší dcery, čte mi to před spaním a ke konci už nemohla přestat číst, jak se jí knížka líbila. Nyní se chystáme na 4.díl.

25.03.2024 5 z 5

Královna Alžběta II. Královna Alžběta II. Andrew Morton

Knížku jsem koupila k Vánocům svojí sestře, hledala jsem nějaký životopis jedné z nejvlivnějších a zároveň nejnormálnějších žen minulého i současného století a tahle mě oslovila nejvíce. Po jejím přečtení jsem ráda, že jsem zvolila právě tuhle knížku. Spousta informací, krásné fotky a veliký rozsah.

25.03.2024 5 z 5

Operace Banány Operace Banány David Walliams

David Walliams mě mile překvapil, dříve jsem četla Nejhorší děti na světě a to se mi nelíbilo, ale tahle knížka byla povedená i poučná. Na první pohled se jedná o dost tlustou knížku, ale vzhledem ke spoustě obrázků, citoslovcí atd. se dá přečíst i za poměrně krátký čas.

18.03.2024 5 z 5

Šelmy se plíží tmou, nikoho nečapnou! Šelmy se plíží tmou, nikoho nečapnou! Pavel Brycz

Bohužel, asi nejslabší díl z celé série, škoda, protože jinak to bylo povedené a zábavné čtení pro děti a těch není tolik.

22.01.2024 3 z 5

Česnek útočí, se vším zatočí Česnek útočí, se vším zatočí Pavel Brycz

Tahle knížka má ty správné grády, aby chytla mladší čtenáře, je tam vtip, upíři, česnek, boj dobra proti zlu a opravdu povedené ilustrace. Mně osobně vadilo neustále opakování "vtipálek Bořek" a "miss třídy Klárka", ale dcerám to zážitek nenarušilo, takže plný počet hvězdiček ponechám.

16.01.2024 5 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Erin Hunter

Knížku mi čte starší dcera večer před usnutím. Začaly jsme druhou sérií, ale Ježíšek letos přinesl i první, tak brzy dojde i na ní. My máme Bouři a ostatní moc rády, také nám bylo velmi líto Ševela, dost kruté... Ale teď už se těšíme na třetí díl.

03.01.2024 5 z 5

Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Velmi hezké podzimní čtení, máme všechny 4 knížky, které moc hezky popisují různé zvyky a obyčeje daných období, navíc má knížka spoustu krásných ilustrací a jednoduchých úkolů i pro nejmenší čtenáře.

24.11.2023 5 z 5

Rozdělená smečka Rozdělená smečka Erin Hunter

Příběh o Bouři mi předčítala starší dcera, jelikož jsme zatím nečetly první sérii, nemáme s čím srovnávat, ale knížka se nám moc líbila, byla napínavá, plná akce, trochu smutná, zkrátka tak akorát. Ještěže máme v knihovničce i druhý díl.

27.10.2023 5 z 5

Roztomilá lama Roztomilá lama Amelia Cobb

Další příběh malé ošetřovatelky Emy a její kouzelné zoo, máme tuhle sérii moc rády, já i moje dcerky a už teď se těšíme, až se v knihovně uvolní další díly, které jsme ještě nečetly.

09.10.2023