georginaa georginaa komentáře u knih

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Příběh je spíše pro náctileté, ale i když jsem starší ročník, neodradilo mě to. Docela tato fantasy se mi líbila, mělo to zajímavý námět, opravdu Lena měla zvláštní rodinu. Sice málo rozepsané o jejich minulosti, ale to zřejmě nebylo tématem, možná v dalších dílech se dozvíme více. Ethan je obyčejný kluk, který žije knihami i těmi zakázanými a když potká vysněnou dívku, docela dobře se smíří s tím , kdo ona je.

19.05.2022 3 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Dovršení a já jsem velice spokojená. Dost mě překvapila přezdívka J. Nikdy by mě nenapadlo zrovna tohle, bylo to fakt nečekané a překvapující. Nechci sdělovat více, aby neuniklo překvapení. Musím říct, že by mě ani nevadilo, kdyby bylo nějaké pokračování. Prostě v této sérii bylo vše a mělo to takový šmrnc, kdy vlastně ani nechcete konec.

18.05.2022 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Myslím si, že v této sérii opravdu nic nechybí. Před ostatními jako kápo musí dát najevo svoje drsné chování, aby si udržel respekt, strach a nadvládu. V soukromí to je ovšem jiná, z Keiry je úplně hotový a neví si s tím rady. Tam žádné drsné chování neprojde. Ba naopak, snaží se ji pochopit a dokonce ji udělat radost a to je pro něj nová zkušenost. Nesmí to však přiznat, jinak ztratí svoji image a pro ostatní by to byl problém. Konec byl opravdu opět šokující, abychom se těšili na další díl.

17.05.2022 5 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Mě se na této sérii líbí, že se nejedná pouze o Jaxe, ale do děje zasahují i ostatní členové. Někdy je v hlavě plný kolotoč emocí, které si člověk schovává pro sebe, ale opravdu je důležité, někoho mít po ruce, komu důvěřujete. Nadhled toho druhého někdy i poukáže jiné východisko a člověk tomu může dát šanci. V tomto příběhu mě zaskočil Stelin táta a nečekala jsem, že se ho tak Stela lehce zbaví. Myslela jsem, že bude urputnější a víc zamotá dějem (i když bych jim to samozřejmě nepřála).

15.05.2022 5 z 5

Nejmladší z rodu Hamrů Nejmladší z rodu Hamrů Jaroslav Dietl

Nostalgický seriál ještě v černobílém provedení. Příběh poukazuje na změnu a pokrok v životě. Jak se velká rodina potýká se svými problémy, každý dospěje a žije ten svůj život. Hlava rodiny to však těžce nese a musí se s tím těžce vypořádat. Nejmladšího z rodu Hamrů - Honzíka si tehdy zahrál Jaroslav Satoranský.

Dynastie Nováků Dynastie Nováků Václav Pavel Borovička

Tak jako u chalupářů, tak i u této knihy jsem si při čtení představovala protagonisty seriálu. Bylo to zábavné s typicky českým humorem, což všichni máme rádi. Tím, že v té době mi bylo 17 let, měla jsem k tomuto seriálu blíž, než mají mladí diváci nyní. Nic ale na tom nemění fakt, že je tam známá plejáda herců, kteří jsou oblíbení dodnes.

Chalupáři Chalupáři Václav Pavel Borovička

Pro mě je tento seriál nejoblíbenější snad ze všech českých seriálů. Má to nesmírný vesnický humor, oblíbení herci, prostě pro mě TOP. Když jsem četla knihu, stejně jsem si tam představovala protagonisty seriálu. Vůbec mi to v tomto díle nevadilo a mohu říct, že obojí stojí za to.

Chalupáři Chalupáři Miroslav Graclík

Informace známých lidí mě vždy upoutá, miluju jejich příběhy, pestrý život. Člověk si myslí, že to jsou staří známí a v podstatě to tak vlastně je. Je to sblížení sice na dálku, ale vždy herce rádi uvidíme. Trochu nakouknout pod pokličku je moc zajímavé.

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Kdo by neznal toto dílo, které bylo zfilmováno s vynikajícím hercem V. Dlouhým. To snad zasáhne každou matku, když dítě projde takovou nemocí a je odkázáno na pomoc jiných. Je to velice náročné pro všechny a nic bych si nepřála na světě víc, než aby všechny děti byly zdravé a usměvavé.

08.05.2022 5 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Tentokrát se mi líbil víc film než knižní zpracování. To proto, že když se mluví o módě, je lepší ji vidět než jen přečíst na papíře. I když fantazii se meze nekladou, v tomto případě bych porušila toto pravidlo.

08.05.2022 3 z 5

Nástroje smrti 1–6: Sága o lovcích stínů (box) Nástroje smrti 1–6: Sága o lovcích stínů (box) Cassandra Clare (p)

Knihy jsem dočetla a zjistila, že to bylo zfilmované. Takže po zkouknutí musím říct, že se mi to moc líbilo obojí, jak knihy tak seriál. Magnus byl excelentní s Alecem tvořili supr pár. Vlastně postupně všichni se k sobě moc hodili. Runy byly nádherné a i mě by se na těle líbily. Takže pár dní jsem měla o zábavu postaráno.

08.05.2022 4 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Konečně pokořeny všechny díly. Bylo to zajímavé čtení, ale jak se říká...všeho moc škodí. Takže jsem ráda, že to skončilo a opět přejdu ke svým detektivkám. Myslím, že dost dlouho budu na tuto sérii myslet a možná že časem se k ní navrátím.

08.05.2022 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Děj se mi trochu zamotává a mozek je tím vším úplně zasažen. Všude vidím samé nestvůry, když kocour ke mě v noci přijde, tak přemýšlím, zda to není upír. Už abych měla celou sérii dočtenou, jinak z toho zmagořím. Nicméně je to chytlavé a poutavé čtení, ještě mě čeká poslední díl.

08.05.2022 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Čtvrtý díl jsem louskala a dokonce přeskakovala stránky. Připadalo mi to už jako stále dokola, nic nového co by nadchlo. Až ke konci to dostalo trochu té šťávy a říkala jsem si před koncem pár stránek, takhle to přeci nemůže skončit? A vida, skončilo to přesně jak jsem chtěla. Jenže určitě se zase něco překroutí v dalším díle a budu se bát, aby to vše neskončilo tragicky, no musím se nechat překvapit.

07.05.2022 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tak takovou změnu jsem nečekala, myslela jsem si , že vše půjde ve stejných kolejích, zmýlila jsem se. Plno nových postav, kouzla se přiostřují, to co bylo jasné, prakticky se to otočilo v něco jiného, nikomu nesmíš věřit, tak čemu vlastně vše je??? Začíná pěkný propletenec a jsem zvědavá jak to vlastně bude pokračovat. Šupky dupky na další díl...už mi z toho hrabe. :-)

05.05.2022 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

V druhém díle přišlo další překvapení, pohltila mě tato fantasy a vlastně přemýšlím, kým bych chtěla vlastně být, jestli upírkou, andělem, vlkem nebo lovcem. Opravdu každý má něco do sebe a je těžké někomu vysloveně fandit. Sešli se snad všechny nadpřirozené bytosti a v celku to dává i smysl. No v každém případě jdu do třetího dílu.

03.05.2022 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Musím říct, že tento druh knih moc nečtu. Dcera mě pak přesvědčila a nelituju toho. I když jsem o něco dříve narozená a knihy pro mládež moc nečtu, tato se mi nakonec moc líbila. Bylo to neotřelé, postavy zajímavé a postupně odhalující tajemství bylo překvapivé. Stále více a více mě to pohlcuje a už se chystám na další díl.

29.04.2022 4 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

Tak jako první díl i druhý mě nenadchnul. Stále tomu něco chybí, je to jak zoufalé štěkání o pozornost. Laura se opravdu chová jak malé děcko, které vzali hračku. Myslí si jak umí zacházet s Bossem, jak si umí podmanit chlapy a když není po jejím, tak se vzteká a dělá nepředvídatelné věci. No dám šanci ještě dalšímu dílu, abych věděla konečně jak to skončí, i když nepředpokládám žádné fantastické whau.

27.04.2022 2 z 5

Odchod bez řádu Odchod bez řádu Josef Kebza

V době vzniku této knihy mi bylo 21 let. Kdo prožíval tuto dobu, možná že tyto příběhy lidí mu připomenou, jak se vlastně žilo a jaký je to rozdíl po 36 letech. Kam se životní příběhy posunuly, jaká společnost se vyvinula, jaký je vlastně rozdíl žití a boje za svá práva.

25.04.2022 3 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Dobře napsaný thriller, žádné kudrlinky, ale napsáno přímočaře, jak to prostě tento autor umí. Trochu jsem se chvílemi ztrácela, ale na konci to vše dávalo smysl. Co musela vše prožít máma Adama, to bych nikdy nechtěla. Asi bych to tak dobře nezvládla vyřešit jako ona. Šla za vším tvrdě, nenechala se odradit i když prasklo její tajemství, které bylo dávno zapomenuté. Prostě mě příběh bavil a určitě přečtu další.

24.04.2022 4 z 5