georginaa georginaa komentáře u knih

K lásce připraven K lásce připraven Miroslav Plzák

Soužití párů je za celé roky pořád stejné. Tato kniha začíná první láskou a pokračuje jak úspěšně čelit různým překážkám ve vztazích. Četla jsem ji jako náctiletá, připravená vstoupit do vztahu. Sice Vám nenalinkuje život a striktně se držet pravidel z knihy, ale může to pomoci v různých otázkách a odpovědích.

16.07.2020 3 z 5

Lovec skalpů Lovec skalpů H. S. Sharon

Msta ve většině případě ovlivňuje správný úsudek. Neplatí to ale pro Elmara. Děj se odehrává v malé vesničce, kde krutí a bezcitní lovci se snaží vymýtit indiány z jejich území. Bezohledně je skalpují a zabíjí. Dokud nepřijede Elmar Floyd, který se přidal na stranu slabších a pomáhá tak se zbavit těchto krutých zabijáků.

Piráti prérie Piráti prérie Bill Murphy

Nadvláda o moc, bohatství, kdo je rychlejší přežije. Kdo má prachy vyhrává.

15.07.2020 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře William Scott (p)

Zvláštní příběh muže s maskou. Rodokapsy jsem četla již od útlého věku. Fascinovaly mě příběhy, které byly plné dobrodružství, akce, lásky. Jsem ráda, že MOBA obnovila tyto sešity.

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Středověké romány patří mezi nejoblíbenější historické příběhy. Plná zvratů, intrik, soubojů, lásky....svým způsobem mi to připomíná Robina Hooda, i když trochu v jiném duchu. Byl hodně-krát natočen, jako poprvé v r.1952 s Elizabeth Taylor a Robertem Taylor. Dnes už se takové romány ani nenatáčí a ani nepíšou. Proto Waltera Scotta mám ráda pro své nezapomenutelné příběhy.

14.07.2020 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Tenhle díl mě velice bavil. Též se mi líbí, když chlap umí za práci vzít a vytvářet něco krásného. Co se mu honí hlavou a má představivost, dá do každé práce své srdce. To už se dnes málo vidí. Nebo v mém okolí to opravdu aby takového chlapa člověk pohledal. Raven se s ničím ani s nikým nemazlila, co na srdci to na jazyku, kromě svého tajemství o otci. To nedokázala překousnout hodně dlouhou dobu.

14.07.2020 5 z 5

Irena chybí Irena chybí Anna Dániel

Každý snad jednou zažije takovou chvíli, kdy odejde z domu a ani si neuvědomí, že s tím způsobí úplnou pohromu. Strach a bezmoc je hrozná na psychiku.

Ve čtvrtek budeme dospělí Ve čtvrtek budeme dospělí Ilona Borská

Trochu nadneseně v té době, zkouška z dospělosti je stejná po celé ty roky jako dnešní maturita. Plno stresu, strachu a obav ze zkoušení, zda to vyjde nebo ne. Každý má ten svůj příběh a každý se s tím nějak vyrovnává. Důležité je za každou cenu projít.

Nemožná holka Nemožná holka Eliška Horelová

Každý hledá to své místo, pokud se ocitne někde na životním rozcestí. Někdy je ale lepší v minulosti nehrabat a najít to dobré v přítomnosti pro lepší budoucnost. S minulostí stejně nejde již nic udělat, než pochopit a jít dál.

Škaredkovic rodina a já Škaredkovic rodina a já Natalia Rolleczek

Opravdu zábavná a vtipná kniha o dospívající dívce. V té době vycházely tyto knihy pro dívky a já vždy byla šťastná, že je můžu číst. Půjčovala jsem si je v knihovně.

Má drahá rodinka a já Má drahá rodinka a já Natalia Rolleczek

Též jsem knihu četla ve dvanácti a musela jsem se smát vtipným scénkám. Dnes jako dospělá na to pohlížím zase jinak(jako asi každý dospělák) , ale tehdy se mi kniha moc líbila.

Žárlivost Žárlivost Helena Šmahelová

Dívčí romány od Heleny Šmahelové vždy ukazovaly na nějakou problematiku dospívajících. Ať se jednalo o problémy v rodině, s rodiči, alkoholem, nebo kamarádstvím. Snažila se, aby kdo knihu četl si vzal nějaké to ponaučení, nebo se nějak vyrovnal se skutečností.

13.07.2020 3 z 5

Brontosauři Brontosauři Jan Nedvěd

Tenhle zpěvník mi nesměl chybět. Každý rok jsem jezdila na tábory a večer u ohniště jsme hráli různé hry, a hlavně zpívali a hráli na kytaru.

13.07.2020 5 z 5

Škola hry na kytaru pro začátečníky Škola hry na kytaru pro začátečníky Jiří Jirmal

S touto knihou jsem se setkala v pozdějším věku a nebyla pro mě nijak přínosná. Klasiku nemusím, hraji spíše k táboráku.

13.07.2020 2 z 5

Devadesátka pokračuje Devadesátka pokračuje Jaroslav Foglar

Tuto knihu jsem zdědila po svém bratrovi, který ještě junáka zažil. Vyprávěl mi co všechno v oddíle dělali a mě to tak upoutalo, že jsem plno věcí i přinesla, když jsem jezdila na tábory.

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Boj o kamarádství na život a na smrt. Tak se dříve přátelství bralo. Však se může stát, že je někdo ovlivněn společností, že upadne do té nesprávné party. Záleží jak je člověk odolný. Zda podlehne svodům a nebo zvítězí rozum. V této knize je ukázáno jak může člověk podlehnout a záleží zda si to uvědomí a změní svůj život k lepšímu.

Strach nad Bobří řekou Strach nad Bobří řekou Jaroslav Foglar

Pokračování už nemělo takový úspěch jako první díl, ale pořád to byla zábava. Nové bobříky byli složitější, než předchozí. Člověk je ale soutěživý typ, tak se snaží co nejvíce to jde překonat překážky.

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Vrátila jsem se do svých dětských let. Všichni jsme milovali příběhy a napodobovali jsme sportovní aktivity spojené s bobříky. Vždy byla sranda a měli jsme krásné vyžití v přírodě. Tyto knihy nám byli inspirací.

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

V prvních dvou dílech se o Trentovi zmiňuje jen v krátkosti. Ano složil s kamarády firmu, ale je ten nejmíň upovídaný. Vždy mluví jen k věci, ale za to vždy přesně řekne, co má. Žádné okecávání kolem. Je přímočarý. Když se seznámí s Edie za zvláštních okolností, oba ustrnou a jsou si vědomi, že když jeden z nich povolí, nastane totální chaos. Moc jsem mu fandila, asi ze všech jemu nejvíc.

12.07.2020 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

To byl jeden z nejhezčích slabikářů co se vydal. Já ho měla v první třídě a moje děti měli už jiné a ty nebyly tak pěkné.

11.07.2020 5 z 5