gigi77 gigi77 komentáře u knih

Marianna a Jason z širých moří Marianna a Jason z širých moří Juliette Benzoni

Francie 18.stoleti, nástrahy a nebezpečí, nabitý děj k prasknutí plný zrad a intrik, vášnivá láska a naivní romantika ... cela série je výjimečně příjemná oddychovka.

28.01.2018 4 z 5

Marianne Marianne Juliette Benzoni

Čtivá, krásná, nepostrádá spád ani naivní romanci ... pro mě je to příjemná změna. Ráda si přečtu další díl. Nechápu, že v české verzi má tak nízké hodnocení.

22.11.2017

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Mít tak Alžbětinu trpělivost a bystrý úsudek ...

Hodnotím 4-5. Další super kousek do této autorky.

Velice pěkně románově zpracované období princezny Alžběty, které se drží historických fakt. Kniha je plna příjemných dialogů a citů, které ve vás vzbudí živé představy. Už jen ten fakt, že se jedná o dceru Anny Boleyn a krále Jindřicha VIII je zárukou, že s Alžbětou se nudit nebudete. Alžběta se mi dostala pod kůži a nechce se mi opouštět.

Celý tento rok věnuji četbu Tudorovcům a jsem moc ráda, že jsem se pročetla k této úžasné historické postavě. Koho toto téma zajímá, tak přidávám vlastní názor k výběru knih. Ve spoustě pasáží se velmi podobá knize Dědictví od Susan Kay, která je také krásně psaná a mne osobně o malinko více vyhovuje stylem. Není zbytečně košatá a přitom je dost obsáhlá a popisuje i následující období, kdy je Alžběta královnou.

22.08.2017 4 z 5

Královnina guvernantka Královnina guvernantka Karen Harper

Pěkný příběh, čtivě napsáno. Přestože jde o román, kde se autorka drží historických faktů, dovolím si knihu označit za literaturu pro nenáročné.
Doporučuji číst po knize "Králova přízeň" od Philippa Gregory, na níž navazuje v časové linii a v podobném stylu.
Nyní jsem se začetla do další krásné knihy a to "Dědictví" od Susan Kay, která navazuje. Zároveň mi na stolku leží i "Alžběta a Marie" od Jane Dunn. Spousta krásné literatury tématicky spjatá s Alžbětou I. Mám na seznamu i další knihy o Alžbětě I., ale kterou z nich vybrat? Je jich mnoho a všechny se číst nedají, přejídá se to. Má někdo typ?

28.07.2017 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Kdo knize dal žánr "Historie"? Chtěla jsem něco nasát z té doby, ale spíše je to povrchní příběh ... neurazí, nenadchne. Sáhla jsem po této knize po přečtení "V šedých tónech", očekávala jsem další pecku, ale ta se nedostavila.

17.06.2017 3 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Moc pěkně napsaná biografie ... citlivý a poutavý příběh. Zanechala ve mě hluboké pocity.

Tatínkova sláva Tatínkova sláva Marcel Pagnol

Hezké oddechové čtení. Ale chybělo mi v tom něco ...

17.06.2017 4 z 5

Východní vítr a Západní vítr Východní vítr a Západní vítr Pearl S. Buck

Kniha ve mne zanechala příjemný pocit. Líbila se mi.

17.06.2017 4 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Robin Maxwell

Annu si prostě zamilujete. Příjemně čtivé, románově zpracované a přitom příliš neodbočuje od faktu.

16.06.2017 5 z 5

Marianne a neznámy Toskánec Marianne a neznámy Toskánec Juliette Benzoni

Francie 18.stoleti, nabitý děj k prasknutí a spousta naivní romantiky ... cela série je výjimečně příjemná oddychovka.

28.01.2018 4 z 5

Marianna Marianna Juliette Benzoni

Čtivá, krásná, nepostrádá spád ani naivní romanci ... pro mě je to příjemná změna. Ráda si přečtu další díl. Nechápu, že v české verzi má tak nízké hodnocení zatímco ve slovenské naopak:

22.11.2017 4 z 5

Marnotratná královna Marnotratná královna Jean Plaidy (p)

Po přečtení kvalitnější a ucelenější trilogie Marie Antoinetta od J. Grey, nemohu hodnotit lépe. V porovnání je toto dílo hrubě otesané “nepropracované do správných křivek”. Kdo však nečetl J.Grey určitě nebude zklamán, nechť se nenechá odradit mým hodnocením.

13.11.2017 3 z 5

Idyla královské lásky Idyla královské lásky Dora Duncker

O milence krále Ludvíka XIV. Luise de la Valiére toho moc v literatuře nenajdeme, poroto jsem velice ráda, že jsem tuto knihu objevila. Bylo to celkově příjemné čtení.

Velmi košaté období za vlády Ludvíka XIV, které dává příležitost vzniku mnoha příběhů a románů. Vzkvétající a bohatá Francie. Osobně bych uvítala román více bohatší na detaily.

02.10.2017 4 z 5

Krvavá Marie Krvavá Marie Carolly Erickson

Kniha je z pohledu historického napsaná brilantně a i přes svou naučnost poměrně čtivě.

Četla jsem ji poměrně dlouho, je velmi obsáhlá, výborně popisuje jednotlivé osobnosti královského dvora, jejich jednání a vzájemné ovlivňování, detailně popisuje předměty např. oděvy, vybavení interiérů, ulice, život na královském dvoře i mimo něj ...

Ve výsledku zjišťuji, že historická postava Marie se nijak zvlášť neliší od ostatních princezen té doby, sama o sobě není ani tak zvláštní a zajímavá,

Co je ovšem neopomenutelné a té době zásadní, jsou intriky a jednání osobností z řad královských dvořanů, kteří ovlivnili nejen život Marie. Tyto osobnosti jsou nositeli historického děje a v knize jim je po právu věnována nezanedbatelná pozornost.

12.08.2017 4 z 5

Dáma v Toweru Dáma v Toweru Jean Plaidy (p)

Po přečtení jiných knih o životě Anny Boleyn mě tato už moc nebavila. Styl, který je napsaná, mi přišel poněkud přímočarý, jen velmi povrchně popisuje situace a prostředí. Bezvadně popsaný život u francouzského dvora je ve knížce Srdcová královna od Robin Maxwell. Lepší mi přišla i kniha Králova přízeň od Philippa Gregory.

08.07.2017 3 z 5

Stmívání nad sakurami Stmívání nad sakurami Takashi Matsuoka

Krásný a dojemný román, čte se jedním dechem. Mě se kniha líbila a vůbec jsem v ní neshledala nějaké nedostatky, asi proto, že jsem je nehledala :-)

Rýže ze stříbrných misek Rýže ze stříbrných misek Alice Ekert Rotholz

Čtivé, záživné, barevné ... zajímavé porovnání východní a západní kultury, obchodních zásad i intrik.

Svůdce Svůdce Madeline Hunter

Tak tohle nedávám. Na mě moc jednoduché, naivní, červené, bezduché ... Odkládám nedočtené.

04.08.2018

Zabili královnu! Zabili královnu! Juliette Benzoni

Kniha se čte příjemně. Je to zajímavé historické období, které bylo mnohokrát popisované a zobrazované. Tento příběh mi velice připomínal děj seriálu Versailles, takže mi nic nového nedala. Dočetla jsem do poloviny a odložila na později. Zajímají mě i další díly ze série.

15.03.2018 4 z 5

Dědictví Dědictví Susan Kay

Skvěle napsané.
Alžběta, křehká duše dítěte ukryta pod silnou osobností ženy, která mne nenechala v noci spát aniž bych si chvilku nečetla ...
Ryze dámská osobnost, která svými vrtochy, instinkty, intriky a inteligencí dokázala v Anglii zminimalizovat války a popravy, jimiž se stíhali otáčet její "mocí otupělí" předci.
V polici mi stojí další knihy o Alžbětě I., ale po tomto skvostu se mi už nechce jiné otevírat.

11.09.2017 5 z 5