goofinkaa goofinkaa komentáře u knih

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Vďaka krátkym textom, som knihu prečítala za jeden deň. Narazila som aj na pár zaujímavých myšlienok, ale podľa mňa bol okolo knihy nezmyselný "hype" a je to len dielo dobrého marketingu a PR...

17.02.2024 2 z 5

Nazdar, vitamíne Nazdar, vitamíne Rachel Khong

Na začiatku sa to zdalo ako fajn oddychovka a nenáročná kniha, ale nedokázalo ma to udržať. Knihu odkladám nedočítanú.

17.02.2024 2 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Kniha bola vtipná, ale zase niektoré príbehy ma dosť prekvapili. Bola to zaujímavá sonda do nedtradičného sveta. Oceňujem, že príbehy boli krátke a svižné. Človek sa nakoniec aj niečo dozvedel.

04.05.2023 3 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Kniha mala svoje velmi pekné inšipratívne miesta. Človek sa zamyslí nad svojím vlastným životom, takže niekedy som sa vedela s autorkou naozaj ztotožnit. Určite si pár vecí poznačím bokom :) Druhá polka bola zase skor taká americká. Nedalo sa to velmi aplikovať na naše pomery. Knihu hodnotím inak pozitivne, pre mňa to nebol stratený čas.

02.11.2022 3 z 5

London Boulevard London Boulevard Ken Bruen

Film sa mi páčil, tak som si chcela strihnúť aj knihu. Čítala sa rýchlo, malo to grády aj vtip. Za mňa ideálka na cestu metrom :)

09.06.2022 3 z 5

Příšerná teta Příšerná teta David Walliams

Knihu som síce čítala v angličtine, ale do čítania som sa nútila skor kvoli príbehu. Dej ma tak neoslovil, trošku prvoplánový, trošku naivný. Prišlo mi, že varí z vody a musí z toho nejak vybrusliť. Autor napísal určite už kvalitnejšie príbehy.

02.01.2022 2 z 5

Polnočná banda Polnočná banda David Walliams

Knihu som čítala v angličtine. Prijemná oddychovka o priateľstve medzi deťmi. Aj mi bolo ľúto, že to končí.

24.09.2021 3 z 5

Má léta u Diora Má léta u Diora Suzanne Luling

Oddychové čítanie na dovolenku :)

22.09.2020 3 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

je to taká oddychovka, pri ktorej sa po vás nechce moc premýšlať, len sa trochu zamyslieť nad životom :) človek ju rýchlo prečíta, ale nie je to nutnosť do knihovne :)

05.12.2018 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Zaujimave a lahke citanie do metra :) pobavilo aj motivovalo k zamysleniu sa nad zivotom :)

03.01.2018 4 z 5

Malá doba ľadová Malá doba ľadová Tamara Heribanová

Velmi putavo napisane s prekvapivym koncom. Obcas som hlavnej hrdinke nerozumela, ale aj tak bol pribeh citlivy a zamotany ako dnesny svet :)

03.01.2018 3 z 5