gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Cayenský pepř a javorový pudink Cayenský pepř a javorový pudink Nathalie Roy

Mám ráda knížky, které v člověku vyvolávají silně emoce. Ale aby mě hlavní hrdinka polovinu knihy iritovala tak, že bych jí něčím praštila po hlavě, tak to už je moc. Po přečtení pár stránek jsem chtěla knížku odložit, ale nakonec jsem ji dočetla.
Příběh je klišé, svobodná třicátnice hledá životní lásku. Její nejlepší přítel je gay (pokud nemáte za kamaráda gaye, asi nejste v Americe dostatečně in), ona sama je příšerně nemotorná, na co sáhne, to pokazí, říká nevhodné věci v nevhodný okamžik, má trhlou matku. Celý příběh končí happy-endem
Další díl určitě už číst nebudu.

10.08.2014 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Milá a úsměvná knížka o psím přátelství, oddanosti a touze být užitečným psem v lidském světě. Vyvolává emoce zcela nenásilně, ani nevíte jak a tečou vám slzy po tváři. Ty slzy musí vyvolat i v člověku, který nikdy neměl žádný vztah s nějakým zvířetem.
Při čtení se i pobavíte, ale není to agresivní humor, spíše jsem se smála tak vnitřně, pro sebe.
Já s čistým svědomím každému doporučuji si ji přečíst.

06.08.2014 4 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Smutné, velice smutné, a tak kruté. Ale tak krásně napsané. Nejhorší je hloupost lidí, že se nechají strhnout ještě hloupějším ve jménu čeho? Stát se figurkou někoho jiného a nechat se zneužít a využít? K tomu, aby ubližovali ostatním. A co tím získali? Nic! Vnitřně mě to hodně štvalo, častokrát jsem musela knihu odložit, ale nedalo mi to a po chvíli jsem se k ní zase vracela.
Nadto jsem obdivovala vnitřní život a velkou fantazii Kambodžanů. Pohádky a příběhy z jejich duchovního světa. To knihu hodně obohatilo a člověk dokázal v tu chvilku i zapomenout, o čem vlastně knížka je.

27.07.2014 4 z 5

Láska v zemi žalu Láska v zemi žalu Jean Sasson

Umanutá, odhodlaná, milující svou rodinu a svou vlast, zbožňující svého manžela. Taková je Joanna, a to vše ovlivnilo její mysl a její konání. S velkým elánem a s odvahou se vrhla do života pešmergy, aniž by si dokázala představit , jaký život to vlastně bude. Pobavilo mě, když se vydala do hor za manželem a zabalila si s sebou lehké šatičky a boty na jehlách. :o)
Přeživší několik náletů a chemické útoky nakonec se vydali a manželem do Anglie. To byla jejich jediná naděje na přežití.
Nezbývá mi nic jiného než popřát Joanně, celé její rodině a všem Kurdům svobodu a život ve svobodné a nezávislé zemi. Bez útlaku a strachu o svůj život.
Stále mi můj mozek nepobírá, že lidé dokážou být tak krutí. :-/

21.07.2014 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Taková jednohubka, místy vtipná, s happy endem. Ben mi teda dost lezl na nervy, rozhodně to nebyl můj typ. Ale knížka je odpočinková a čtivá.

13.07.2014 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

V porovnání s BB se mi tento díl líbil víc. Knížku jsem brala do ruky v trochu melancholické náladě s chutí snít si svůj sen o panu Božském. A to beze zbytku splnila, naprosto naplnila mé očekávání. Kostra příběhu knížek tohoto žánru je téměř stejná, jen v podstatě jde o to, jestli vám sedne styl psaní.
Já bych asi přidala ještě maličko více sexu, ale jinak za mě spokojenost.

P.S. Ještě bych dodala, že se předpokládá, že tuhle knížku budou číst už ženy vyzrálé, které se nestydí nazývat věci pravými jmény. Penis je prostě jednou penis a ne chlouba. To mi fakt přišlo dost směšné.

12.07.2014 4 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Z počátku mi trvalo než jsem se začetla. Jednu chvíli jsem i uvažovala, že knížku odložím. Ale jsem ráda, že jsem vydržela a dočetla do konce. Protože pak se to rozjelo. Život Zeldy a Scotta byla jedna velká jízda, plná večírků, vylomenin a excesů. Byli pro sebe stvořeni. Zelda byla pěkné číslo, nespoutaná, energická, s ambicemi. Myslím, že kdyby se narodila o 100 let později, měla by víc prostoru k vyniknutí.
Knížka je to zajímavá, přibližuje nám tehdejší dobu, život celebrit, ale i skutečný život, tzv. za zavřenými dveřmi, starost o rodinu, zajištění.
Se Zeldou jsem v průběhu čtení soucítila, její touha o uznání a prosazení sebe sama. Pro dnešní ženu naprostá samozřejmost. Zelda byla v podstatě postavena před rozhodnutí: život s dcerou nebo kariéra.
Ale přes všechna úskalí a nepohodu vedle až despotického Scotta zůstala mu věrnou, podporující manželkou a matkou dcery, kterou vřele milovala. A za to má moje uznání.

06.07.2014 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Napsané celkem čtivě, ale obsahově průměr. Kniha měla pravděpodobně přinést i něco jako poselství a upozornění a zároveň výzvu, ale na toto téma existují jiné knihy a lepší.

22.06.2014 3 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Kvalitativně stejné jako první díl, tzn, dobré.. Moc se mi kniha líbila. Vůbec mi nevadilo, že už vlastně vím co a jak dopadne. Od Holdera jsem se dozvěděla i některé věci úplně nově. Z pohledu kluka to bylo celé vlastně jiné, takové syrovější.

10.06.2014 5 z 5

Malér Eyrová Malér Eyrová Jasper Fforde

Agentka Středa Další mi by velmi sympatická svým smyslem pro humor. Za Acheronem Hádem jsem viděla zločinného hrabě von Kratzmara v podání Miloše Kopeckého, no moje fantazie si se mnou pěkně pohrála. Ale jinak mi styl autora nesedl, na zápletku o unesené hl. postavě z knihy jsem si musela počkat skoro až na konec. Nějak mi unikl smysl děje v pozadí, a to války na Krymu, na mě to působilo rušivě. Měla jsem to takové jak na houpačce. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože je to kniha zajímavá, ale další už číst nebudu. Nicméně oceňuji fantazii autora při hraní se slovy, knihomolky co pšoukají předložky, výmysly strýce Mycrofta, no minimálně jeden by se mi hodil do běžného života atp. Proto jsem dala 4 hvězdy.

09.06.2014 4 z 5

Můj život, moje rodina a Meryl Streepová Můj život, moje rodina a Meryl Streepová Mia March

Tak kromě emocí ve vás kniha vyvolá i 1. chuť na úžasný slaďoučký cupcake s citronovou polevou nebo nadýchaný borůvkový muffin a 2.chuť pustit si hned nějaký film s Meryl Streepovou. V mém případě jsem při čtení vzala za vděk oříškovou čokoládou a musela jsem si pustit Madisonské mosty.
Hezky a čtivě napsaný příběh, od kterého jsem čekala víc do hloubky rozebrané pocity. Toho co bylo, co je a co bude. Těšila jsem se na rozpitvávání psychiky až na kost. Alespoň tak to sliboval začátek knihy. Ale bohužel, od 1/3 se to nějak zadrhlo a nakonec to tam tak nějak chybělo. A příběh je hodně předvídatelný.
Nicméně jsem ocenila bohatou slovní zásobu autorky a čtivost.

27.05.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nemám srovnání s žádou podobnou sci.fi, ale četla se dobře. Děj má spád Jsem nadšená z obsahu a z nápadu. Neustále přemýšlím, do jaké frakce bych asi patřila já. Určitě budu číst další díly. .

13.04.2014 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Asi žánr romány pro ženy není moje parketa, nebo nevím. Ale takhle příběh přítažený za vlasy jsem dlouho nečetla. První půlka byla docela zajímavá. čtivá, i docela vtipná. Ale ta druhá část, a hlavně ten závěr. Musela jsem kroutit hlavou. Další díly asi číst nebudu.
Tři hvězdy dávám, že ač se mi příběh jako takový moc nelíbil, je to napsané čtivě, má to spád, Opakující se slova jen minimálně.

24.03.2014 3 z 5

Dítě na vlastní pohon Dítě na vlastní pohon William Stixrud

Na začátku čtené jsem byla nadšená. S přibývajícím řádky mé nadšení opadalo.
Asi jsem čekala nějaké podání tzv.polopatě, jak donutit ,,teenagera" pracovat samostatně, ale hlavně chtít pracovat samostatně. Kniha obsahuje hodně příběhů, se kterými se autoři setkali. Nicméně, času stráveného u knihy nelituji a určitě doporučuji k přečtení, i když třeba zrovna nemusíte řešit demotivované dítě.

21.10.2022 4 z 5

Porota Porota John Grisham

Chtěla jsem napsat úplně to stejné jako borsalino_csfd :-D
Že bych nevěřila, že mě kniha pana Grishama může někdy nudit.
borsalino má palec nahoru, já to ani nedočetla. Přečetla jsem čtvrtinu a déle čekat na rozjezd už nebudu. Nevím, co se stalo, ale v případě Poroty chemie mezi námi vůbec nezafungovala.
Tak snad příště, pane Grishame.................

13.06.2022

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Přidávám jen komentář, hvězdami není co hodnotit. Příběh,,vymyslel" někdo jiný.
Na knížku jsem dostala doporučení, když jsem si chtěla přečíst detektivku, ve které hrají roli mýty, rituály. Ten, kdo mi ji doporučil, nemohl být více vedle.
I když pominu, že to detektivka není, nevěřím z toho ničemu . Dočetla jsem do konce, ale celé to považuji za blábol. Netvrdím, že při treku skrz Tribeč neměli pocity, které Igor popisuje. Ale zajisté se dá vše racionalně vysvětlit. Hlad, stres, zima, tma, vlastní hlava, která je schopná právě pod stresem a za tmy vymyslet neuvěřitelné věci.

12.10.2021

Code 93 Code 93 Olivier Norek

Nebyla úplně špatná, ale skvělá také ne , průměr. No, proto taky dávám 3˙hv.
Chybělo mi víc detektivní práce.
A z mého pohledu by autor měl na sobě ještě trochu zapracovat.

17.09.2021 3 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Tak tady se začátek knihy moc nepovedl. Přesně první polovina knihy byla nuda. Až když jsem se dostala k příběhu Anny a Jense, tak se autorka vzpamatovala a příběh začal být zajímavý.
Tento díl nedosahuje kvalit předchozího. Bohužel.

05.09.2021 3 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Profil vraha, jeho připravenost, provedení vražd, celkově zápletka to vše bylo dobře vymyšlené. Ale jinak celkově nic moc. Některé části knihy mě docela nudily. Vztah Unaj a Alba, to bych čekala spíš v románu pro ženy. Ale tím si nechci říct, že by to tam nepatřilo. I detektiv v krimi knížce je člověk, který má city. Spíš ty jejich dialogy.
Narazila jsem i na některé nelogičnosti, až nesmysly, nepravděpodobnosti.
Prostě to zpracování dost pokulhávalo. A možná tomu napomohl i překlad.
Koukala jsem na druhý díl, alespoň anotace vypadá dost slibně. Tak uvidím, možná dám autorce ještě šanci.

07.08.2021 3 z 5

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Další z mých návratů k již kdysi přečtenému.
Ale tentokrát jsem se nemohla začíst, zachytit se něčeho zajímavého. Uvědomuji si, jak moc mi chyběla přímá řeč. A problém prokousat se textem vůbec nesouvisel s dobou, kdy byla kniha napsaná, ani s tématem.
Do čtení jsem se více méně nutila a těšila se, až budu u konce.
Myslím, že do třetice už se ke knize vracet nebudu.

07.07.2021 3 z 5