haannyys haannyys komentáře u knih

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Příjemně tenká knížka, čtivá. Měla jsem obavu, že se budu bát, ale rozhodně se to dalo vydržet, u jedné povídky jsem se i zasmála. Perfektně vyvážené.

21.03.2023 4 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Až na konci knížky jsem zjistila, že už jsem jednu autorčinu knihu četla. A ani teď žádná sláva. Jedna hvězda za odvahu psát knihy. Jedna za to, že to aspoň rychle uteklo. Sloh je jednoduchý, ale hned na začátku mě zarazilo, že když člověk může napsat slovo "hovno" (a dál i peprnější), že pak použije spojení "jsem se nejspíš, ehm, potentovala". To mě fakt rozesmálo a uvažovala jsem, jestli mám číst dál, protože jsem byla na straně 8. Celkově nemám ráda v knihách "ehm", "no" a jiné vycpávky, i když to tady asi mělo přiblížit věk hlavní hrdinky. Já jsem vážně strašpytel, ale tady bohužel nic. Pár nevysvětlených událostí kvalitě taky nepřidalo.

23.06.2022 2 z 5

A jiné povídky A jiné povídky Ivan Vyskočil

Jak já jsem ráda, že se tahle kniha ke mně dostala! Krátké povídky s osobitým stylem, absurdní a pohádkové, vtipné, s hraním se slovy. Perfektní.

22.05.2022 5 z 5

Daleko od stromu Daleko od stromu Robin Benway

Milý příběh. Příjemně se čte, snaží se přiblížit rozporuplné pocity hlavních hrdinů. Trocha patosu nevadí, nepotřebuji u každé knihy řešit otevřené konce nebo citově trpět.

30.04.2022 3 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

(SPOILER) Trochu jsem se bála, aby druhý díl nebyl slabší než první. Není. Je jiný, ale není slabší. Čte se skvěle, na chvíli se člověk začte a najednou je na konci. Líbí se mi, že se autor nebojí zabít jedny z hlavních postav, i když jsem trochu čekala jejich návrat jako v 1. díle, ale jsem ráda, že to tak nebylo.

17.02.2022 5 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Nemám ráda Ovčáčka, mám ráda Landsmana a TMBK. Ale tohle je brak každým coulem. Prvoplánové, "vtipné" na sílu, kniha pro knihu. Landsman mívá některé fóry na úrovni Šimka a Grossmanna, ale tady se tomu nějak obloukem vyhnul. Škoda knihy, škoda energie do toho vložené autory, škoda času čtenáře.

14.02.2022 1 z 5

V hlavě V hlavě Gábina Pokorná

Po dlouhé době kniha, která mě donutila číst všude. Kurvafixdrátek. Byla jsem jako na pérkách (případně na piku). Pane Skalský, dlouho jsme se neviděli, chyběl jste mi. Hodiny ukazovaly půl třetí, ale věř ciferníku. Přijde vám to schizofrenní? Přečtěte si knihu..

10.02.2022 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Prvních 90 stran pro mě bylo náročných, bez výraznějšího děje, ale jak bylo později znát, bylo to nutné pro uvedení do vztahů. Poté se knížka četla sama, sloh je kupodivu dobře čtivý, zápletka rozhodně zajímavá.

09.01.2022 4 z 5

Odposlechnuto v Praze 2 Odposlechnuto v Praze 2 kolektiv autorů

Nejlepší je, že se to prostě může stát. Vím tedy o jedné historce, která se traduje už desítky let ("mluvíš?"), ale nic to nemění na tom, že je to oddychové čtení, vydáváno je to s přesahem, a zpracování je výborné.

07.01.2022 5 z 5

Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Petra Burianová

Tohle je tak milá kniha. Velmi se mi líbí zpracování, krásné fotografie. U kuchařek oceňuji, když jsou suroviny napočítány tak, že využiju buď celé balení nebo jsou minimální zbytky, což tady není (např. Je třeba koupit dvě smetany, přičemž z druhé využiju jen malý podíl), takže jedna subjektivní hvězdička dolů, ale na celkové kvalitě knihy to ubírá jen málo.

26.11.2021 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Slohu za mě není co vytknout, kniha je čtivá, děj poutavý. Hvězdička dolů za to, že některé pasáže jsou příliš rozvleklé, ale akční část závěru je na pár stránkách. Přitom by se s tím tak krásně dalo pracovat. Série mě oslovila, vždycky jsem si nový díl hned ráda koupila (i tento), nicméně kdyby mělo být ještě pokračování, přišlo by mi to jen jako umělé prodlužování.

23.11.2021 4 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Předně musím říct, že jsem měla sama v sobě rozpor, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Styl psaní výrazně připomíná Irenu Douskovou ( Hrdý Budžes), která se mi líbí, ale zároveň mi hodně přišlo, že je to prostě kopie. Nicméně kniha je čtivá, kapitolky krátké, lehké čtení, zasmála jsem se. A proto hvězdy čtyři - smích je důležitý.

17.08.2021 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Tři hvězdy, jedna dolů za některé zmatené pasáže, druhá bohužel za editorskou práci nakladatelství (s těmi chybami to prostě sráží úroveň). Příběh zajímavý, fantasy není můj nejoblíbenější žánr, ale kniha se mi četla dobře a docela se těším na pokračování.

15.05.2021 3 z 5

Tvrdohlavá stvoření Tvrdohlavá stvoření Aimee Bender

Velmi zajímavé povídky, některé zaujaly méně, jiné naopak velmi, jak to tak bývá. Asi už nikdy nenakrájím bramboru - pochopíte..

20.01.2021 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Ze začátku poměrně nuda, nejsem na to u téhle série zvyklá. Od třetiny se dá skvěle začíst, ale výraznějšího děje a akce s alespoň několika 'podivnostmi' se člověk pořádně dočká až na konci knihy. Chtěla jsem dát 3 hvězdy, ale právě za ten dle mého názoru povedený konec dávám o jednu hvězdu navíc. Na další díl se budu nakonec i těšit, snad nezklame.

08.01.2021 4 z 5

Jmenuji se Orel Jmenuji se Orel Romi Grey

Kniha je velmi jednoduchá, pro dospělého mi to přijde moc, ale pro děti určitě vhodné. Líbily se mi oba typy ilustrací, stejně tak i motivace autorky pro napsání takové knížky.

16.10.2020 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Dobře čtivá kniha a o tématu, které chápou nejen dospělí, ale i děti, proto bych se nebála dát tuto knihu i starším dětem. Byť si z ní každá generace odnese něco jiného, rozhodně si něco odnese. Jediná výtka je k dialogům, sem tam jsem se ztratila, ale nic, co by se nedalo přežít.

03.09.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Přečteno za jeden den, velmi dobře zpracované téma

15.05.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, ale autorka se mi při čtení trochu přestala líbit. Nicméně je to poutavě napsané, kniha je dobře sestavená a je velmi pěkná.

07.05.2019 4 z 5

Přines mi hlavu Čarovného Prince Přines mi hlavu Čarovného Prince Roger Zelazny

Perfektní knížka, příjemně se čte, humor a bizar v dobré rovnováze, se zápletkou. Malá knížka, která hodně překvapila.

23.06.2024 5 z 5