hanap hanap komentáře u knih

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Příběh italského chlapce Pina,který prožil na konci druhé světové války v Miláně. Je to o statečnosti, lásce k vlasti, Italském odboji a touze po normálním životě s milovanou Annou.

16.07.2019 4 z 5

Pohřbená oběť Pohřbená oběť John Sandford (p)

Kriminální příběh hodně sliboval, místy trochu málo nabízel.

24.03.2019 2 z 5

Jiná Afrika Jiná Afrika Pavla Jazairiová

Pro mě nový, jiný pohled na Afriku a Afričany. Velmi zajímavé, náročné čtení. Zpravidla cestopisy moc nečtu, jsem ráda za tuto vyjimku.

10.02.2019 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Zajímavé, pokud se kniha držela faktů bylo to strhující čtení, škoda že to nevydrželo po celou dobu. Místy to byl hrozný balast. Čtyři hvězdy za to obrovské úsilí lékařů a jejich pomocníků zbavit lidstvo tak zákeřné nemoci.

18.01.2019 3 z 5

Čáry života Čáry života Jiří Hanibal

Trápila jsem se nad knihou dlouho. Nuda, nuda, odkládám. Sorry pane Hanibal.

13.01.2019 odpad!

Potápěč Potápěč Håkan Östlundh

Kniha se mě líbila. Ze začátku jsem se sice nemohla začíst, ale zlomilo se to, zápletka mě držela u knihy. Nakonec knihu hodnotim kladně.

22.10.2018 3 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Kniha se mě líbila, má sice slabší mista a hlavni hrdina má vic životů než kočka, ale dobrý.

24.05.2018 4 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

Poslouchám jako audio knihu. Hrozná padesátá léta. Příběh je napínavý, proplétá se několik časových linek.Ta současná linka mě nebavila, spíš překážela.

01.03.2018 4 z 5

Žila jsem s oddaným komunistou: Československo – můj osud 1934–1968 Žila jsem s oddaným komunistou: Československo – můj osud 1934–1968 Žo Langerová

Velice zajimavá kniha, pohled na padesátá léta z pohledu zničené rodiny komunistického pohlavára.Kniha mě donutila zamyslet se nad hrůznou dobou v naší historii. Paní Žo byla určitě velice statečná dáma. Líto mě té rodiny není, když pomyslím kolik komunisté zničily lidských životů a rodin. Doporučuji knihu, stoji za přečtení, já poslouchala jako rádio knihu na ČR plus.

01.03.2018 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Přečetla jsem od tohoto autora teprve druhou knihu s Harrym Holem. Užila jsem si to. Skvělé čtení.

21.01.2018 5 z 5

Učitelé, kouzelníci, zloději Učitelé, kouzelníci, zloději Eva Michorová

Opočinkové čtení, třeba k vodě. Pobaví, neurazí.

23.04.2017 3 z 5

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Čekala jsem od knihy víc. Sbohem Frederiku.(3 hvězdy za sympatického detektiva)

05.04.2017 3 z 5

Hra o pizzu Hra o pizzu John Grisham

Knihy Johna Grishama znám,ale tato je jiná. Americký fotbal neznám, vůbec nevím jak hra na hřišti vypadá. Plné talíře jídla. Nedočetla jsem.

28.02.2017 3 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Koupila jsem jako audioknihu v podáni Hany Maciuchové. Tento pohled na Čínu byl pro mě úplně nový. O tom jaká se tam děli a dějí zvěrstva jsem něco věděla, ale z vyprávění hlavní hrdinky a autorky knihy mě mrazí. Rozhodně kniha stojí za přečtení ( poslech).

11.11.2016 4 z 5

Smrt s vyhlídkou Smrt s vyhlídkou Natálie Nera

Fajn letní detektivka k vodě.

30.08.2016 3 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Výborná detektivka, jen ta Malin, pořád jsem čekala, že se dá do kupy. Určitě si přečtu i další díly .

09.06.2016 4 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Opět super čtení,

12.05.2016 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Dobrý ,drsný , uvěřitelný příběh . Hlavní hrdina Velin a jeho bratři si mě získali , určitě přečtu i Pána věže .

18.12.2015 4 z 5

Staré hříchy Staré hříchy Ridley Pearson

Dobrá kniha .

14.11.2015 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Musím přiznat autorce obrovskou fantazii , kterou dovede přenést v zajímavé vyprávění . Pro mě dobré čtení.

16.07.2015 4 z 5