hanap hanap komentáře u knih

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Skvělý příběh , napětí od začátku až do konce . Zajímavý pohled na vietnamskou válku , jugoslávský konflikt , životní osud hlavního hrdiny . Prostě výborné.

08.03.2015 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Výborné , poutavé , napínavé , dobrá krimi zápletka . I druhý díl je skvělý . Doporučuji .

30.03.2014 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Mám ráda tohoto českého krále a hodně jsem o něm již přečetla . Tato kniha se mě líbila ,výborně se čte , barvitě a podrobně přibližuje poměry mezi předními rody v Čechách, ale i sousedních zemích , vztahy a intriky jednotlivých rodů , církevních hodnostářů . Jediné co bych vytkla je absence mapy , znám mapu Čech , ale při čtení jsem potřebovala nakouknout do atlasu , mapa jako součást knihy by se hodila . Těším se na další díl .

31.01.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kniha se mě líbila, dobře se čte , udržuje čtenáře v napětí , doufám v nějaké pokračování .

11.12.2013 4 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Přečetla jsem celou sérii o porodní bábě Martě , prožila jsem s ní její osudy od mládí až do zralého věku. Bylo to příjemné čtení , získala jsem některé historické informace . Sledovala jsem jak vypadal asi život v lidí bohatých a mocných stejně tak chudých a bezvýznamných .Bylo to vcelku pěkné čtení . Rozhodně jsem se dobře bavila a knihu vše doporučuji.

13.11.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Přečetla jsem všechny tři Keplerky ,Svědkyně ohně je podle mě nejlepší.Těším se na další díl a detektiva Linnu a pokračování jeho příběhu.

01.02.2013

Sněžím! Deník bílé mafie Sněžím! Deník bílé mafie Radek Kedroň

Neuvěřitelné pro normálního občana. Poslouchala jsem na ČR. Výborně zpracované.

07.05.2024 5 z 5

Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán Vladimír Kroc

Pěkně popsaný životní osud jedné milé a statečné ženy, která odjela nalehko z domova do světa a neztratila se v něm.

18.04.2024 5 z 5

Na šábes se nevraždí Na šábes se nevraždí Petr Eidler

Zajímavé téma, dobře zpracované. Sympatický vyšetřovatel rozpletá staré křivdy. Uvědomila jsem si, že i když jsem přečetla hodně knih na téma holokaustu , o poválečných osudech těchto těžce zkušených lidí vím jen málo.

14.09.2023 5 z 5

Advokát Advokát Michael Connelly

Výborná krimi ze soudních síni .

04.09.2023 5 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Napínavé, romantické, pohodové čtení, užijte si ho také.

15.08.2023 4 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Na knihu jsem byla zvědavá, ale teď si nevím rady co napsat. Čekala jsem víc od autorky, která se živí slovem.

21.07.2023 3 z 5

Zákon neviny Zákon neviny Michael Connelly

Mám ráda příběhy ze soudních síni a tento je výborně napsaný. Časem si výhledám I předchozí díly.

04.05.2023 5 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

(SPOILER) Audio, výborně načetl Zdeněk Hruška. Příběh posluchače ( čtenáře) neustale udržuje v napětí. Hlavní hrdina v krátké době utrpí tak velké osobní ztráty, přátel, rodiny, vlastního zdraví. Proto je pro mě uvěřitelné, že jediné co mu zbývá je pomsta.

28.04.2023 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Ze začátku jsem byla stejně jako Catherine netrpělivá, děj se mě zdál pomalu plynout, ale v knize se stupňuje napětí a na závěr až dojetí. Kniha se dobře čte, doporučuji.

25.03.2023 5 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Viděla jsem seriál na Netflix a moc se mě líbil, tak jsem začala shánět knihu, abych porovnala knihu a seriál.
Nyní nevím co se mi líbilo víc. Seriál se vůbec nedrží předlohy jen postavy jsou stejné, ale osudy jsou jiné a přesto to bylo to super. Kniha je taky moc pěkná I když trochu jiná než jsem čekala.

12.09.2021 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Dva lidé, dva tíživé osudy, potkají se, pomohou si,... Utlá knížka a tolik otázek k přemýšlení.

28.08.2021 4 z 5

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Prvních sto stran bylo pro mě docela utrpení, až když jsem se pročetla asi do poloviny knihy začalo mě to dávat smysl. Ke konci mírné zlepšení. Proplétání časové linky činí ve vyprávění pořádný chaos. Postavy v knize a jejich životní příběh jsou málo srozumitelné, musela jsem se vracet k předchozím kapitolám, abych si ujasnila jejich místo v dějí.

13.08.2021 3 z 5

Víš, kde bydlí zvířata? - Poznáváme život na loukách a v lesích Víš, kde bydlí zvířata? - Poznáváme život na loukách a v lesích Peter Wohlleben

Koupila jsem dětem a našla v ní i pro sebe mnoho zajímavostí. Krásně vypravená kniha.

13.06.2021 5 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Hezký příběh o přátelství, lásce a šrámech, které si mnozí lidé nesou životem.

21.03.2021 3 z 5