Hanjimka Hanjimka komentáře u knih

Bibi (převyprávění) Bibi (převyprávění) Hana Prošková

V knihobudce jsem nalezla tuhle svou vzpomínku na dětství. A znovu po mnoha a mnoha letech prožívala dobrodružství malé Bibi. Knížka už u mě zůstane.

14.12.2022 5 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Posloucháno jako audiokniha. První díl se mi líbil víc, ale protože jsem chtěla vědět jak to se Sheilou dopadne v životě, tak jsem dočetla i Tygřici.

08.12.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Andy nezklamal. Spasitel je prostě skvělá kniha, mistrně napsaná. Dokonce i ty technické popisy mi tam sedly. Poslouchala jsem jako audioknihu.

02.12.2022 5 z 5

Sabat Sabat Lizzie Fry (p)

Pěkně zpracovaný příběh o Čarodějnicích, ženách, vztazích.

21.11.2022 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Posloucháno jako audiokniha, četl Matouš Ruml. Krásně popsaný život s Aspergerovym syndromem.

07.11.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Posloucháno jako audiokniha. Pro mě poněkud těžší čtení. Chvílemi jsem se ztrácela ve vyprávění, množství i jménech postav.

25.10.2022 3 z 5

Parádně popsaný život, strasti, radosti i práce novináře v šílené zemi. Zaujala od prvního písmenka po poslední tečku. Díky Výzvě jsem se k autorovi dostala a nelituji. Příští týden je pan Etzler tady na besedě. Rozhodně si ho půjdu poslechnout.

27.09.2022 5 z 5

Začít znova Začít znova Eva Brabcová

Odpočinkové povídky, jenže já nejsem milovník povídek. Ale v létě k vodě to bylo fajn.

14.09.2022 3 z 5

Skála Kozoroha Skála Kozoroha Peter O'Donnell

Že bych si sedla na zadek to ne, ale pro čtení třeba na pláž jako v mém případě to je fajn příběh.

30.08.2022 3 z 5

Peklověk Peklověk Eva Brabcová

Protože miluju humor Evy Brabcové tak ani tahle kniha nezklamala. Klidně bych se přidala do společnosti a kamarádila se s hrdinkami. A ještě jsou má věková kategorie.

26.08.2022 5 z 5

Bouře nad savanou Bouře nad savanou Hana Hindráková

Dobrodružství, napětí i romantika v jednom. Trochu jsem se bála že toho zlého bude víc, ale výsledek potěšil.

24.08.2022 5 z 5

Bůh je pes Bůh je pes Hana Pachtová

Posloucháno jako čtení na pokračování na Vltavě. Na povídky asi nejsem zrovna cílová skupina. Ale i tak zaujaly

21.08.2022 3 z 5

Chvění kouře a zlata Chvění kouře a zlata Ava Reed (p)

Slušný příběh, a určitě konec slibující zajímavý další díl. Určitě si ho budu chtít přečíst.

19.08.2022 4 z 5

Tsunami blues Tsunami blues Markéta Pilátová

Krásný příběh, posloucháno jako audiokniha.

02.08.2022 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

První díl byl super, druhý parádní. Dlouhá mezera mezi díly mi sice moc nepomohla, zmatek v postavách, ve jménech, ale i tak se mi příběh moc líbil.

31.07.2022 4 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Posloucháno jako audio kniha na pokračování při malování. :-D Nevím jestli bych po knize sáhla, ale takhle mě překvapila a první setkání s autorkou se povedlo. Zkusím další její díla.

16.07.2022 3 z 5

Černý pavouk Černý pavouk Jeremias Gotthelf

Trochu hororová pohádka poslouchaná na Vltavě jako audiokniha.

12.07.2022 3 z 5

Ženská na 1000° Ženská na 1000° Hallgrímur Helgason

Poslouchala jsem ve skvělém čtení Heleny Čermákové jako audio knihu. Prolínání času, děje, i mě blízký humor. Určitě doporučuji.

09.07.2022 5 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Jako dítě jsem si přála pejska, pak Aminu a měla jsem rybičky . Nevím co by na tento příběh řekly dnešní děti, ale pro mě to jako vzpomínka na dětství fungovalo.

16.06.2022 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Pohodový, místy zamotaný příběh vzpomínek. Ideál pro čtenáře, kteří milují starou Anglii a staré knihy. Audiokniha

07.06.2022 4 z 5