happy-smile happy-smile komentáře u knih

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Čekala jsem něco ve stylu pozdějších knih Wonderland a Řezník, a tak jsem byla zezačátku trochu zklamaná, protože to vypadalo na takový románek pro ženy. Nakonec se z toho ale vyvinulo psychologické drama ve stylu knihy Za zavřenými dveřmi. Ve výsledku musím říct, že to bylo napínavé a kdo má rád tento žánr, určitě neprohloupí.

07.08.2018 4 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Tentokrát už hlavní roli nemá neposlušný Čeněk - asi ho pravidelně něčím dopují, protože v knížce až tak nevyvádí. Do popředí se nám tak dostává tatínek Jindřich, se kterým není vůbec lehké pořízení. Nevím, jestli více lituji Natašu, že s tímto nesamostatným človíčkem musí žít, nebo Jindřicha, že ho jeho milovaná manželka tak manipuluje a drží na krátkém vodítku. Místy jsem se smála i nahlas, za mě dobrá oddechovka. Pokud vyjde něco dalšího, tak si to ráda s chutí přečtu.

11.07.2018 4 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Pro mě stejně dobré jako předchozí kniha. Opět se člověk hodně dozví o Anglii a jejích zvycích (a to včetně toho, jak různé tradice vznikly) a taky se u toho dobře zasměje. Myslím, že takovéto knihy, kde člověk srovnává kulturní prostředí jiné země s Českem, mají velký potenciál. Tedy, pokud autor umí psát, a to paní Damijo umí.

11.07.2018 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Knize by možná neškodila kratší stopáž, ale fanoušci Lacey Flintové asi naopak uvítají, že se svou oblíbenou hrdinkou mohli strávit více času. :-) Na první díl to podle mě nemá, ale to ani ty předchozí díly. Pokračování je to ale důstojné a nudit se nebudete. Já jsem třeba byla překvapená, jak je Temže nebezpečná. Tak snad ještě vyjdou nějaké další díly.

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Moje druhá kniha této autorky. Těm, co mají rádi spojení thrilleru a románu pro ženy můžu vřele doporučit. Já jsem zjistila, že můj šálek to asi tak úplně není, trochu jsem se u toho nudila. Ale asi dám této spisovatelce ještě šanci.

11.07.2018 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Mezi čtenáři oblíbené spojení thrilleru a románu pro ženy. Pro mě tam bylo zezačátku toho románu pro ženy až moc, ale nakonec jsem si zvykla, a byla jsem zvědavá, jak to se sektou dopadne. Kniha se četla dobře a kdo má rád spojení těchto dvou žánrů, ten bude určitě potěšen.

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Zajímavá knížka, bylo to zase něco nového. Detektiv, co si tyká se svědky a podezřelými. Autorův styl se mi docela líbil, kniha se četla dobře. Není to z těch detektivek, kde se člověk chce hned vrhnout na další díl, ale i tak příjemné počtení. Jsem zvědavá na další díly.

Psycho III Psycho III Robert Bloch

Druhý díl byl podle mě docela o ničem, ale to se o třetím říct nedá. Bylo to pro mě příjemné překvapení. Kniha se dobře četla, logicky navazovala na další díly a pachatel byl překvapivý. Rozhodně řasu stráveného nad touto knihou nelituji.

07.06.2018 4 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

První díl byl ještě takový nemastný, neslaný. Tento byl však naprostá bomba. Autorka se zde přesunula skoro až ke špionážnímu thrilleru. Děj plynul strašně rychle a kniha se skoro nedala odložit. Počet stran byl velice střízlivý. Všechno na sebe dobře navazovalo a dávalo smysl, jediné, co snad můžu vytknout je to, že Nora si až do konce neumědomila, že se vše děje kvůli ní. Tak snad autorka v další knize trochu zapracuje na její naivitě, i tak za mě jasných pět hvězd.

07.06.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tato autorka si drží velice slušný standard. Jako obvykle se kniha četla sama a nezaznamenala jsem zde nějaká hluchá místa. Kim se opět setkává se svou nemesis doktorkou Alex, takže docela dost prostoru dostane vnitřní souboj těchto dvou žen. Musím ale přiznat, že mám raději knihy bez Alex. Potom dostává více prostoru Kimin kousavý humor, na který mě autorka tehdy u první knihy dostala. Tady ho bylo díky Alex méně, ale i tak super kniha a těším se na další pokračování.

07.06.2018 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Myslím, že jsem objevila dalšího svého oblíbeného spisovatele. Někdo by si mohl stěžovat, že je na knize jasně vidět, že ji napsala žena. Mně to ovšem nevadilo a duo detektivů Ava a Luc mě neskutečně bavilo. Autorce se podle mě povedlo vytvořit zajímavé postavy a dobře na nich vystavět příběh. Hlavní padouch a jeho zločiny taky stály za to. Doufám, že autorka napíše další díly.

06.06.2018 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

První asi pětinu knihy jsem se nemohla vůbec začíst. Přišlo mi to strašně zmatené a byl tam přehršel postav. Potom už knížka začínala mít grády a začal se odvíjet dost zajímavý thriller. Kniha byla napínavá a nemohla jsem ji odložit. Na konci se zase člověk několikrát dozví, že předchozí závěry byly mylné a vše bylo úplně jinak. Někteří za tohle budou autora nenávidět, někteří milovat. Já se zatím řadím mezi fanoušky, uvidíme, jak budou vypadat další knihy tohoto autora.

06.06.2018 4 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Tak to byla jízda. Vůbec jsem nevěděla, kdo, co, proč a jak, ale děj byl tak svižný, že ani nebyl čas se ptát. Když se potom čtenář spolu s hlavním hrdinou začal dozvídat, jak to celé vlastně je, tak se nestačil divit. Valí se na nás totiž jedna verze příběhu za druhou. Po tomto mám pocit, že je Harlan Coben opravdu mistr "převleků" a že čtenáře dokáže dokonale zblbnout. Už se těším na další jeho knihy!

Běžkyně Běžkyně Peter May

Tato série je s každou další knihou lepší a lepší. Probíhající vyšetřování je založeno na neotřelé zápletce. Detektivové se rychle přesouvají mezi jednotlivými stopami a čtenář se ani chvíli nenudí. Popis vztahu Margaret a Liho se tady objevuje tak nějak nárazově. Tentokrát to není ta obtěžující přeslazená romance, ale spíše humoristické okénko na téma seznamování s rodiči. Vše je dobře namícháno, a tak než se čtenář naděje, je konec knihy.

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Kniha je svižná, děj přirozeně odsýpá a Yrsa si s námi hraje jako kočka s myší. Kdo je vrah a kdo je oběť? Na konci nás tedy čeká nejedno překvapení. Tahle série vypadá opravdu dobře a těším se na další díly.

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Hned jak jsem knihu začala číst, tak mi na mysli vytanula kniha Zmizelá (nečetla jsem, jen viděla film). Sice se to četlo v podstatě samo, a jak je u Bussiho zvykem, jsem taky hodně ocenila popis reálií, což byl tentokrát francouzský ostrov Reunion. Ale jinak mám dojem, že je to jeho nejslabší kniha a že rozuzlení bylo lehce předvídatelné, což je u Bussiho knih docela nevídaná věc.

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Fantasy čtu spíše výjimečně, ale do této jsem se pustila, protože mám ráda prostředí kouzelníků. Navíc se děj odehrává v Londýně, což jsem brala jako další velké plus. Hodně se mi líbil autorův netradiční humor, tím si mě opravdu získal. Co se týká děje, občas se mi zdálo, že tam byly pasáže, které knize ubíraly na svižnosti. Ve výsledku to pro mě byla docela zajímavá knížka, u které dám časem šanci dalším dílům.

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Když opomenu jednu povídku, tak je to moje první seznámení s Gillian Flynn. Zajímavé téma, které směřuje spíše k psychologickému thrilleru než k detektivce. Kniha se mi četla dobře a závěr byl docela překvapivý, ale zatím mě to úplně nenavnadilo pustit se do dalších knih od této autorky.

30.05.2018 3 z 5

Poslední případy slečny Marplové Poslední případy slečny Marplové Agatha Christie

Povedená knížka. Případy slečny Marplové se čtou rychle a než se nadějete, tak je tato sbírka za vámi. Můžu doporučit.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Originální nápad, popsat události odsunu židů do koncentračního táboru z pohledu devítileté syna německého vysoce postaveného vojáka. Chlapec vůbec neví, o co jde, a nikdo z dospělých se moc nemá k tomu, aby mu něco vysvětlil. A tak se není čemu divit, že to dopadlo tak, jak to dopadlo... Pokud se vám nechce pouštět do takovéhoto těžkého tématu, nebojte, v knize se nic drastického nepopisuje. Hrůzu ve čtenáři vyvolá jen to, když srovná své vědomosti s těmi Brunovými, to se totiž ukáže ten propastný rozdíl, který není chlapci dovoleno vidět.

30.04.2018 5 z 5