havrmoni havrmoni komentáře u knih

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Prokousat se tolika zbytečnostmi na tolika stránkách, to bylo prostě ufff... Jsem celkem srovnána s pěticí + Jason, ale když už sex, tak to musí u toho tak žvanit a myslet, že v tom blablabla, nějak ten samotný akt úplně zapadne. Jinak tady toho autorka nacpala tolik, že to vypadá na dva díly v sobě. Jenže chaoticky pospojované . Richard i přes to všechno, co si na něj autorka vymyslí, je můj oblíbenec. V těsném závěsu Jason, který dokáže Anitě říct pěkně natvrdo co si o ní myslí a nakonec Nathaniel, protože je to, co je. Jediné co je pro mě plus, že hrdinka přijala to co je a co k tomu patří. Jak jsem dříve napsala, od určitého dílu je to úplně jiná Anita a příběh směřuje jinam, ale jakoby to autorka zapomněla hrdince říci ;)) Zkrátka to odmítání všeho mi vadilo a nesedělo k novému já hrdinky. Prostě to nešlo, aby příběh nabral nový směr a Anita zůstala stát na místě. A opět ubrat popisy všeho oblečení a vlasů a pokojů co jak ladí a neladí a je o pěknou řádku vět kniha kratší.

13.03.2020 2 z 5

Blankytné hříchy Blankytné hříchy Laurell K. Hamilton

Nejpoužívanější slovo Anity je sračka, tak si ho vypůjčím ať můžu hodnotit. Jedna velká sračka a to doslova. Že mi hl.hrdinka není sympatická to je jasné už od začátku, ale co to tady prováděla a po každé když otevřela pusu to bylo ještě horší. Osekat a vypustit všechny ty psychologicko- politický kraviny a zbyla by tak třetina dobrého příběhu. Bohužel mi připadá, že autorka to chce naopak, všechny lidské přátele a normálnost osekat a nechat ten zbytek. Zaměřila všechno na sex. Dobrá i to by se dalo, ale bohužel nějak mě to nebere, četla jsem už daleko lepší popis etotických scén. To co udělala s Richarda jí nedokážu odpustit, příjde mi, že si s ním neví rady. Ono vůbec ty mužský postavy jsou nějak nedotažený. Krásný,mučený,zneužívaný a ubrečený. A to je asi vše. U minulého dílu jsem psala, že je to čtivé tak, že automaticky otevírám další díl, ale po tomhle se mi ani do dalšího dílu nechce.

12.03.2020 2 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Takže odtud začíná úplbě nová Anita a já při hodnocení tím pádem musím zapomenout na tu předchozí. Bavila mě spíš ta detektivní práce a práce oživovatelů, ale autorka bohužel tyhle prvky ubíjela až je ubila úplně. Podle mě jí jde spíš tohle, fantasy se spoustou olizování a otlapkávání a sex všude kam se podívá. I když aktu jako takového tam zas moc není. Kdyby od začátku byla série v tomto duchu bylo by to asi lepší a nemusela bych se rozčilovat kam že zmizela detektivní zápletka v záplavě nepodstatných blbostí. Takže pokud to bude od teď takhle, fajn docela mě to bavilo. Páč tohle je celkem nekomplikované fantasy s nějakou tou erotikou a spoustou mučení a mrtvol a skoro žádný obyč lidi. Ještě bych ubrala popis všeho co měl kdo na sobě včetně zbraní a účesy (to přeskakuju), ale jinak přiznávám, že i přes všechny výhrady se to dobře čte a že se přistihnu, že po dočtení otvírám bez přestávky další díl.

10.03.2020 4 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Uff, konečně jsem dočetla. Netušila jsem co zbytečností lze nacpat do jinak docela fajn příhěhu. Autorka si libuje v popisování oděvů, nejen těch co mají na sobě, ale i toho co má Anita v kufru a proč si to koupila. Pak pečlivě popíše kdo má jakou zbraň, její vlastnosti a kde jí schovává a proč je zrovna tento druh oděvu proto vhodný atd. Buď zbytečně natahuje děj popisem takovýchto blbin nebo z každého dotyku a pohledu dělá erotično. Být tohle tak o čtvrtinu kratší bylo by to za 4*.

09.03.2020 3 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

Tak všechny ty kraviny typu já nic to ta krvežíznivá nymfomanka a situace zbytečně podbarvené sexem bych vypustila. Pak by to bylo fajn. Nacpat do všeho erotično a jak všichni touží po Anitě, to autorka hodně odbočila vedle.

07.03.2020 3 z 5

Zápalné oběti Zápalné oběti Laurell K. Hamilton

Tohle bylo celkem fajn, jen mě mrzí, že autorka do všeho strká sex a erotično. Bylo to zbytečné a rušivé. Mám ráda erotické knihy některé i hraničí s čistým pornem, ale tohle mi chvílemi přišlo, nevím takové oplzlé??? Autorka se pomalu, ale jistě odchyluje od detektivní linky a myslím si, že je to spíš ke škodě než ke zlepšení série. Líbí se mi, že Anitiny schopnosti se zlepšují a hlavně začíná chápat co s nimi. To mi zpočátku vadilo, autorka jí dala nějaké nadání udělala z ní nekromantku, ale v podstatě jí to nebylo k ničemu kromě probuzení mrtvých. A to jak jsem psala u prvních dílů bylo hodně málo pokud autorka směřovala děj více k upírům a kožoměncům.

06.03.2020 3 z 5

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

No a už je to tady, erotické jiskření. Ne, že by mi vadilo, ale tady to bylo leckdy zbytečné na úkor děje. Richarda jsem si oblíbila a měla jsem autorce za zlé, co s ním provedla. Alfa samec a pacifista?? A to ty proměny musela udělat tak nechutný?? Je jasný, že celou dobu vše jasně směřovalo k upírům a J.C. Anita je hlavní postava, ale je mi dost nesympatická. Bohužel jsem zvědavá ženská a tam se zase pustím do dalšího dílu.

05.03.2020 3 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Tak tohle se mi zatím líbilo nejvíc. Anita mi sice stále není nijak sympatická, ale už jsem si tak nějak zvykla.

04.03.2020 4 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Tak tohle docela šlo. Že do toho autorka zbytečně začala míchat milostný trojúhelník, tak to mi přišlo jako by si připravovala půdu pro erotický scény. Bez kterých by se to mimochodem klidně obešlo. To co má nebo nemá hrdinka na sobě a ve skříni a co jak k sobě ladí, je taky zbytečně popsaný list papíru na úkor děje. Který je opět nejlepší v poslední třetině. Jo a ještě mě docela pobavil fakt, že kdybych ty lidi o kterých autorka píše viděla pohromadě, tak bych kromě několika jedinců viděla spoustu ,,malých" lidiček. Jakoby je vzrůstem přizpůsobila Anitě.

03.03.2020 3 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Skoro celou knihu jsem se nudila. Detektivní zápletka opět ztracena v ději. Anita popravčí upírů, kterou musí někdo zachránit, aby mohla učit mlaďase, jak lovit upíry. Teprve poslední třetina stála za 3* a zároveň navnadila na další díl. To je tak vždy, třičtvrtě příběhu kroutím hlavou jak jsem mohla začít číst další díl a po dočtení si říkám, no co kdyby ten další........

02.03.2020 3 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Rozhodně lepší než jednička. Možná kdyby to bylo bez upírů, tak by to v tomto případě bylo asi lepší. Tady je podle mě hrdinka co se týče upírů tak trochu vedle. No i když ona vůbec spoustu věcí neví a rozčiluje jí když je nevědomá, ale vlastně s tím nic nedělá. Ani jednou nikde nebyla zmíňka, že by hledala informace . Člověk by řekl, že v tomto oboru je více než potřeba se neustále učit. Abych řekla pravdu nikterak mi jako hlavní postava do oka nepadla a ani stošedesát cm malý upír, který se jí víceméně vysmívá, taky ne.

01.03.2020 3 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Kdybych nečetla sérii Mercy, Kate, Alex Crafr a Strážkyni, tak by moje hodnocení byli možná vyšší. Jenže tohle dílko o popravčí upírů bylo oproti jmenovaným hrdinkám velmi slabé. Z Anity jsem neměla pocit, že je neohrožená a nějak nadaná zabíječka. Detektivní zápletka se úplně ztrácela v úvahách a myšlenkách hlavní postavy, pro mě naprosto nepodstatných a i ničem. Taky mi bohužel přišlo, že o upírech toho kromě odhadu věku a nedívat se do očí moc neví. Zkusím další díly, ale tohle nebude asi má oblíbená série.

29.02.2020 2 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Asi vinou hrdinky mě bavil méně než první díl. Nějak mi nesedla. To, že se tam ,,objevila" Izzi se mi líbilo. Není o ní ( tady u nás) žádná kniha a když jsem dočetla příběh Wolfa a jejího dvojčete , tak jsem byla zvědavá jak asi dopadla a co jí potkalo. Jinak opět pěkný příběh o rodině a přátelství a lásce.

28.02.2020 4 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Nenáročný eroticko romantický příběh. Ne moc dlouhý, aby nezačal nudit a sladký tak akorát.

26.02.2020 4 z 5

Ďábel v kiltu Ďábel v kiltu Sue-Ellen Welfonder

Tak bohužel, pro mě to bylo utrpení. Mám ráda příběhy z Vysočiny, ale ne každá autorka je umí napsat. Tolik zbytečných pocitů a myšlenek na úkor samotného děje, to se jen tak nevidí. A že už jsem přelouskala různý cukrkandlový blbosti. Napočítala jsem cca 2-3 stránky úvah než se pohnul či pohnula z bodu A do bodu B a jiné to nebylo ani při erotických scénách. Netrvám na reálnosti podobných příběhů, ale tady mě z některých akcí, hlavně mladé paní, vstávali vlasy hrůzou na hlavě. Ne z toho děje, ale spíš - co to jako k sakru mělo být?. No, o další díla této autorky už se pokoušet nebudu.

26.02.2020 2 z 5

Snoubenec mé sestry Snoubenec mé sestry Rachael Anderson

Kromě lady Harriett, která mě zklamala se mi líbí vše, co jsem doposud četla. Opět lehká a úsměvná oddychovka. Děj tak krásně plyne, že jsem to dala v noci na jeden zátah. Moc pěkné.

25.02.2020 5 z 5

No, jak začít. Vybrala jsem si knihu kvůli tématu, to se docela vyskytuje hojně v historických romancím. Myslím tím, že někdo požádá o najití budoucí ženy přičemž má hlavně zájem o dohazovačku. Baví mě to škádlení a flirtování kdy je žena( byť to má být viktoriánská naivka) muži rovnocenou soupeřkou A to je ten problém, tady to stálo na Bramovi. Ano, jeho sebevědomí možná hraničilo s arogancí, ale jinak to byl prima chlap a jakmile došlo k popisu břišáků, má představivost neměla konce. To u Julie byla představa naprosto jasná, zkostnatělá stará panna posedlá sebekontrolou. Bohužel jsem tu představu až do konce nedostala z hlavy a to co předvedla ke konci, to bylo něco co se dalo čekat a jen to zapadlo do obrázku, který jsem si o ní udělala. První polovina byla nuda a knihu jsem odkládala a přemýšlela, že začnu něco jiného a vrátím se k ní.. někdy. Nakonec jsem se dostala do druhé půlky a to už se dalo. Před touhle knihou jsem četla Neprofesionála a ten i přes to, že nemá tak vysoké hodnocení, se mi líbil mnohem více.

24.02.2020 3 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Mám ráda knihy tohoto autora, s ničím se moc nepáře. Téma hezký a naprosto reálný. Jen mě tentokrát překvapila zbrklost hrdinky a nebýt toho, že to netrvalo dlouho, tak by mě to začalo nudit. A ještě něco nevím jestli je to vinou překladu, ale slovo prcinka je naprostá příšernost. Nevyhledávám sprosťárny,vulgarismy či jak to nazvat, ale do podobných příběhů asi patří a tak to beru. Zkrátka taková k**dička je mi opravdu milejší :))

23.02.2020 4 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

No a teď bych si dala knihu s Romanem a Derekem a ..... víc od této autorské dvojice.

21.02.2020 5 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Jako to je konec??? Tak jo přiznávám jsem závislá na Magii :)) Fakt mě celá série neuvěřitelně bavila. Nebránila bych se i knihám- novelám kde by hlavní roli hráli někteří z těch prima postav kolem Kate a Currana. Tohle se povedlo.

20.02.2020 5 z 5