heavy66 heavy66 komentáře u knih

Hádův faktor Hádův faktor Robert Ludlum

V logice děje díry jak v ementálském sýru, všechny postavy typu "padouch nebo hrdina" - u filmu se tomu říká "béčko". Na druhou stranu atraktivní téma, znalost prostředí, nekomplikovaný a napínavý děj...docela to jde

20.07.2014 3 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Příběh veselý i smutný, drsný i poetický, napínavý i sentimentální, o časech, které se nikdy nevrátí.

03.07.2014 5 z 5

Rodáci a Odrodilci Rodáci a Odrodilci Jaroslav Matějka

Kniha se mi líbila hned, když jsem ji poprvé četl, a to už je pěkně dávno. Přišlo mi to hodně ze života. Zapsal jsem ji do seznamu maturitní četby - tenkrát se ještě takové knihy mohly číst :-) a paní profesorka češtiny se dost divila, že to znám.

24.06.2014 4 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

výborné, dobrodružné krátké povídky ze všech koutů světa! Četl jsem od útlého mládí.

23.06.2014 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Josef Augusta

Všechny knihy Josefa Augusty jsem miloval a dodnes je mám v knihovně. Ztracený svět byla první, kterou jsem četl. Pravěká flora a fauna na obrazech Zdeňka Buriana mě fascinovaly dvacet let před Jurským parkem.

23.06.2014 5 z 5

Zajatci Pardálí soutěsky Zajatci Pardálí soutěsky Vachtang Stěpanovič Ananjan

Pět arménských dětí uvízne ve sněhem zasypané odlehlé soutěsce v horách. Kromě zajištění jídla a noclehu se musí vyrovnat se vzájemnými konflikty a hlavně s nebezpečím, které hrozí od dravých šelem.Trochu zdlouhavé, ale dalo se to číst. Opatrná kritika sovětských krajských papalášů, ale opravdoví pionýři a dělníci vždy bez poskvrny!

23.06.2014 3 z 5

Vzdálený most Vzdálený most Cornelius Ryan

Operace Market Garden - skvěle naplánovaná a technicky zajištěná, největší výsadková operace všech dob, která se proměnila v hořkou porážku Spojenců. Kniha velice barvitě a detailně popisuje všechny fáze operace.

22.06.2014 5 z 5

Pátý jezdec - strach Pátý jezdec - strach Dominique Lapierre

výborný napínavý příběh, kombinace reality a fikce stejně propracovaná, jako by ji napsal Frederick Forsyth.

Signály z vesmíru Signály z vesmíru Vladimír Babula

ohavný ideologický brak, který se nedá číst. To servilní prosovětské lezení do ...... je nesnesitelné. "Ovládli jsme vědu, kterou dal lidstvu Mičurin a Lysenko, proto se nám tak dobře daří"! Všichni pochybovači a zpátečníci mají anglosaská příjmení, všichni správňáci samozřejmě ruská nebo česká, norský statkář se zřejmě úplnou náhodou jmenuje Vestersen ! Ovšem vrcholem je výlet motorovým člunem po Vltavě z Prahy proti proudu - "nejdříve přijedou na slapské jezero, po něm k slapské přehradě - lodním výtahem se nechají vyvézt na dolní tok, a pokračují dále na orlické jezero a před orlickou přehradou se otočí a plují zpátky"??! jak si ten chlap asi představoval, že ty přehrady fungujou? Závěrečné projevy nad troskami planety X jak z hodin vědeckého komunismu. To je teda příšerná slátanina! Zlatej Neználek na Měsíci, proti Signálům hotovej samizdat!

21.06.2014 odpad!

Songaré Songaré Ladislav Mikeš Pařízek

celkem napínavý, revoluční příběh z Guiney, která se v roce 1958 osvobodila z francouzského koloniálního jařma. Hlavní postavou je vesnický chlapec Songaré, který nadšeně pomáhá budovat novou společnost a bojuje proti náboženskému tmářství reakcionářských a imperialistických struktur.
Jen nevím, když se podívám na novodobé dějiny Guiney, jestli dneska není stařičký Songaré trochu naštvaný a neříká si "zlatí Frantíci"?!

21.06.2014 4 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Strašidelné i veselé příběhy, krásné ilustrace, vynikající kniha. Čtu ji synovi a líbí se mu stejně, jako se v dětství líbila mě.

Doznání Doznání Artur London

Těžko rozhodnout, zda 5* nebo Odpad. Vše, co se stalo účastníkům Slánského procesu, stalo se právem vyšší spravedlnosti, nevidím v nich hrdiny a není mi jich líto. Většina jich pomáhala budovat zločinný režim, který je následně semlel. Jako svědek doby a pro detailní popis zákulisí procesu a tehdejších vyšetřovacích metod, má kniha svoji hodnotu.

21.06.2014 3 z 5

Václav Havel. Politická tragédie v šesti dějstvích Václav Havel. Politická tragédie v šesti dějstvích John Keane

K Václavu Havlovi mám rozporný vztah, jak už mladší ke starším autoritám někdy mívají. Náš nejvýznamnější "porevoluční" prezident, který přivedl Českou republiku z východního vazalství zpět do Evropy. Zároveň prezident, který rozdělil národ, měl, jako každý z nás, slabé stránky a musel ve své funkci činit kompromisy. Člověk, který patří mezi významné osobnosti českých dějin, ale ne na piedestal poloboha. I o tom je kniha Johna Keane.

21.06.2014 4 z 5

Návrat na planetu Zemi Návrat na planetu Zemi Ivo Železný

Dávám 5*. Ne že by všechny povídky byly na 100%, ale "Vesmír je dost nekonečný" od Ondřeje Neffa, to je pecka! A také - "Pozor, zde koordinátor!, Vynález absolutní zkázy, Kupte si knihu od Berthera, Zpátky do Tartaropole, Volání ledového světa, Hydra chondris" a další!

Ďáblův hlas - Heavy metal Ďáblův hlas - Heavy metal Ian Christe

Read Loud!! - nejlepší kniha o nejlepším hudebním stylu všech dob, od Otců zakladatelů až po soudobé měkké i tvrdé kovové aktuality. Moje oblíbená kapitola o historii vzniku norského black metalu v 90.letech, o pálení kostelů a vraždách mezi hudebníky. Kdo pochybuje, že to Mayhem mysleli smrtelně vážně, nechť si poslechne jejich De Mysteriis Dom Sathanas.

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Boží pěst mi kdysi přinesl Ježíšek, a když jsem ji na Štědrý večer otevřel, taktak, že jsem stihl zapít Silvestra!

23.05.2014

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Frederick Forsyth® - dokonalá znalost prostředí a detailů, napínavý děj od začátku do konce!

23.05.2014 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

z knih Jo Nesbo na mě Norsko dělá dojem veliké vesnice plné feťáků a alkoholiků, kde se všichni znají s Harrym, který chlastá první ligu. V Července je zajímavá dějová linie norských dobrovolníků SS, v Norsku zřejmě dodnes hodně citlivé téma!

24.04.2014 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Asi v polovině knihy jsem tušil, kdo je pachatelem, ne pro nějakou geniální úvahu, ale protože jako výrazná postava nebyl vůbec podezřelý, tak je to,milý Watsone! Příběh je zajímavý, Harry má problémy s ženskými, chlastem a latentní homosexualitou a pronásleduje vraždícího fantoma jak z románu Edgara Wallace. Zdá se, že modus operandi si vypůjčil Stephen King do svého Lunaparku.

22.04.2014 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

"under the spreading chestnut tree, I sold you and you sold me" Poprvé jsem četl 1984 v roce 1987 jako cyklostylovaný samizdat na strahovské koleji. Takovou knihu dostal člověk na 24 hodin, četlo se v noci s občasným pohledem ke dveřím, zda nevchází Velký bratr. Odměnou za přečtení mohlo být i ukončení studia. Prostě atmosféra k nezaplacení!

13.04.2014 5 z 5