heavy66 heavy66 komentáře u knih

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Strašidelné i veselé příběhy, krásné ilustrace, vynikající kniha. Čtu ji synovi a líbí se mu stejně, jako se v dětství líbila mě.

Doznání Doznání Artur London

Těžko rozhodnout, zda 5* nebo Odpad. Vše, co se stalo účastníkům Slánského procesu, stalo se právem vyšší spravedlnosti, nevidím v nich hrdiny a není mi jich líto. Většina jich pomáhala budovat zločinný režim, který je následně semlel. Jako svědek doby a pro detailní popis zákulisí procesu a tehdejších vyšetřovacích metod, má kniha svoji hodnotu.

21.06.2014 3 z 5

Václav Havel. Politická tragédie v šesti dějstvích Václav Havel. Politická tragédie v šesti dějstvích John Keane

K Václavu Havlovi mám rozporný vztah, jak už mladší ke starším autoritám někdy mívají. Náš nejvýznamnější "porevoluční" prezident, který přivedl Českou republiku z východního vazalství zpět do Evropy. Zároveň prezident, který rozdělil národ, měl, jako každý z nás, slabé stránky a musel ve své funkci činit kompromisy. Člověk, který patří mezi významné osobnosti českých dějin, ale ne na piedestal poloboha. I o tom je kniha Johna Keane.

21.06.2014 4 z 5

Návrat na planetu Zemi Návrat na planetu Zemi Ivo Železný

Dávám 5*. Ne že by všechny povídky byly na 100%, ale "Vesmír je dost nekonečný" od Ondřeje Neffa, to je pecka! A také - "Pozor, zde koordinátor!, Vynález absolutní zkázy, Kupte si knihu od Berthera, Zpátky do Tartaropole, Volání ledového světa, Hydra chondris" a další!

Ďáblův hlas - Heavy metal Ďáblův hlas - Heavy metal Ian Christe

Read Loud!! - nejlepší kniha o nejlepším hudebním stylu všech dob, od Otců zakladatelů až po soudobé měkké i tvrdé kovové aktuality. Moje oblíbená kapitola o historii vzniku norského black metalu v 90.letech, o pálení kostelů a vraždách mezi hudebníky. Kdo pochybuje, že to Mayhem mysleli smrtelně vážně, nechť si poslechne jejich De Mysteriis Dom Sathanas.

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Boží pěst mi kdysi přinesl Ježíšek, a když jsem ji na Štědrý večer otevřel, taktak, že jsem stihl zapít Silvestra!

23.05.2014

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Frederick Forsyth® - dokonalá znalost prostředí a detailů, napínavý děj od začátku do konce!

23.05.2014 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

z knih Jo Nesbo na mě Norsko dělá dojem veliké vesnice plné feťáků a alkoholiků, kde se všichni znají s Harrym, který chlastá první ligu. V Července je zajímavá dějová linie norských dobrovolníků SS, v Norsku zřejmě dodnes hodně citlivé téma!

24.04.2014 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Asi v polovině knihy jsem tušil, kdo je pachatelem, ne pro nějakou geniální úvahu, ale protože jako výrazná postava nebyl vůbec podezřelý, tak je to,milý Watsone! Příběh je zajímavý, Harry má problémy s ženskými, chlastem a latentní homosexualitou a pronásleduje vraždícího fantoma jak z románu Edgara Wallace. Zdá se, že modus operandi si vypůjčil Stephen King do svého Lunaparku.

22.04.2014 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

"under the spreading chestnut tree, I sold you and you sold me" Poprvé jsem četl 1984 v roce 1987 jako cyklostylovaný samizdat na strahovské koleji. Takovou knihu dostal člověk na 24 hodin, četlo se v noci s občasným pohledem ke dveřím, zda nevchází Velký bratr. Odměnou za přečtení mohlo být i ukončení studia. Prostě atmosféra k nezaplacení!

13.04.2014 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

POZOR Spoiler
Norové mají citová a sexuální traumata z chlastu, tmy a zimy a řeší je pomocí chorvatského nájemného vraha, který bez peněz a oblečení běhá v mrazu po městě pronásledován celým policejním sborem. Nakonec se po vzoru Šakala schová u teplého barmana, ale nezabije ho, i když má dobrý důvod. Přitom o pár stránek dál nám autor předkládá k uvěření, že hodí Brunhildu do odpadové šachty, ačkoliv žádný důvod nemá. To není fér takhle podceňovat čtenáře! Když už zabiják nemůže, schová se prostě v bytě vrchního komisaře, který mezitím chlastá s jeho starou matičkou. A k tomu policejní šéf, který vede válku proti feťákům, pod laskavými perutěmi Armády spásy. Až do konce napínavá pohádka, včetně kouzelných hodinek, a cimrmanovského "všichni mi lhali" v poslední kapitole. Jako bych četl další díl Mamlasů a Mizerů, kteří ostatně vznikli jenom o malý kousek jižněji.

05.04.2014 4 z 5

Pěna dní / Červená tráva Pěna dní / Červená tráva Boris Vian

Pěna dní je surrealistickou smrští, něžným polibkem věčného příběhu o lásce, dveřmi do třinácté komnaty, ve které najdeš všechno utrpení lidského bytí! Na konci cesty jedenáct slepých děvčátek ze sirotčince svatého Julia přináší milosrdenství!

26.03.2014 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

A hle, spatřil jsem koně sinavého a jméno toho, který na něm seděl, bylo Smrt a peklo kráčelo za ním!

26.03.2014 5 z 5

Osada pravěkých lovců Osada pravěkých lovců Alexandr Michajlovič Liněvskij

temný, mrazivý, až naturalistický příběh z historie kmenů Dálného severu.

23.03.2014 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Výborný román o prehistorii naší země, vymyšlený, možná nepřesný, ale velmi čtivý a působivý. Setkání s Věstonickou Venuší v Národním muzeu bylo pro mě magickým zážitkem. Přes nekonečnou propast času jsem viděl pravěkého lovce Njana, jak z hlíny vytváří podobu své mrtvé ženy. A otisk prstu dítěte na zadní straně Venuše je zcela jistě ruka Kopčemova.

08.02.2014 5 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

výborná kniha pro malé i velké kluky !

07.02.2014 5 z 5

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Miloš Václav Kratochvíl

Skvělý příběh z období třicetileté války. Vesnický chasník od Mělníka Jan Kornel je násilím odveden do císařské armády. Prožije a přežije jednu z nejvýznamnějších bitev sklonku války, bitvu u Jankova, kde císařská armáda utrpěla těžkou porážku od Švédů. Dezertuje z armády a toulá se zničenou Evropou, na konci války se setká s biskupem Jednoty bratrské Komenským a ve zdraví se dožije podpisu Vestfálského míru. Jeho dobrodružství ale nekončí, intrikami zlého nepřítele se dostává jako vězeň na galéru, se kterou přepluje oceán až na karibské ostrovy...Díky štěstí a dobrým přátelům se po mnoha letech vrací zpět domů.

Cesta k Eldorádu Cesta k Eldorádu Eduard Kondratov

Dobrodružný příběh o hledání legendárního zlatého království Eldorádo v amazonské džungli výpravou, kterou vedl španělský conquistador Francisco de Orellana.
Příběh lásky španělského šlechtice Blase k mladé Indiánce se prolíná s drsnou realitou kolonizace indiánských kmenů Jižní Ameriky ve jménu Boha a zlata.

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

"Pro lásku boží" - tak tahle věta mě napadla už o stránku dříve - prostě Mistrova inspirace Edgarem Alanem Poe byla víc než jasná!
Ostatní povídky jsou fajn, je to dobře zvolený výběr.

12.01.2014 5 z 5

Sluneční jezero Sluneční jezero Ludvík Souček

Oblíbená kniha mého mládí. Vikingové na Marsu a Češi jsou u toho!

12.01.2014 5 z 5