Hella Hella komentáře u knih

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Velké zklamání. Tohle je vážně ta stejná PANÍ autorka ze série o Freyje & Huldarovi? No těpic, tohle bylo strašně rozvleklé, poměrně nezajímavé, pasáže o mučení se v žádném případě nedaly číst a na můj vkus jich bylo víc než dost, nesympatické postavy a k tomu neslaná nemastná hlavní hrdinka...

12.02.2021 2 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Poklidná detektivka z poměrně atraktivního prostředí, která se tak nějak přespříliš líně odvíjí na to, abych ji hodnotila výše.

08.02.2021 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Čekala jsem podstatně horší "pokračování". Vlastně soudím, že tohle dílko je poměrně důstojným pokračovatelem původního Saturnina a že Zdeněk Jirotka by se minimálně chvílemi od srdce zasmál. Ano, má to nevychytanosti, jako např. dokola omílané připomínání vypravěče, že musí od Saturnina zjistit, odkud má ty či ony znalosti. Nebo mi ani trochu není jasné, proč se pan továrník č. II uchýlil do svazku manželského s tetou Kateřinou, když na ní není evidentně ani zrnko ničeho snesitelného. Ale ve své podstatě - všechna čest pokračovateli Jirotkova díla.

06.02.2021 3 z 5

Tichá odplata Tichá odplata Hania Allen

Na knize oceňuji snad pouze postavu hlavní vyšetřovatelky - byla uvěřitelná i sympatická a taktéž nečekaný dovětek v závěru. Ani to ovšem nestačí, abych si chtěla přečíst další chystanou knihu ze série.

31.01.2021 2 z 5

Muž, který si hrál s panenkami Muž, který si hrál s panenkami Magnus Jonsson

Já cítím ke každému, kdo dokáže napsat a vydat knihu, už dopředu úctu. Ale u tohoto titulu se prostě nemůžu zbavit dojmu, že by autor udělal lépe, kdyby si energii i čas ušetřil. Něco tak nudného, rozvleklého a nezajímavého, minimálně tedy první půlku, kterou jsem s nasazením všech sil zvládla, aby člověk pohledal. Občas tu někdo zmíní, že druhá polovina knihy je lepší.... nevím, to už opravdu nebylo v mých silách zjišťovat.

31.01.2021 2 z 5

V přímém ohrožení V přímém ohrožení Ken McClure (p)

Že by mě snad někdy mohl nebavit a nezaujmout jakýkoliv román McClura, jsem ještě před pár dny kategoricky vylučovala. Jenže dnes, po třech dnech a 90 stranách trápení se, knihu definitivně odkládám. Nezajímavé, nemá to drajv, je mi to vážně úplně fuk.

25.01.2021 2 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Ačkoliv dost nesnáším nadpřirozeno v knihách, tady mi kupodivu až tolik nevadilo. Příběh byl čtivý a chytl mě od začátku. Takže za mě ne tak slabé, jak některé komentáře říkají.

22.01.2021 3 z 5

Poslední polibek, co za něco stál Poslední polibek, co za něco stál James Crumley

Zdlouhavé a nepříliš zábavné čtení s ponurým koncem, nemluvě o tom, že žádná z postav mi k srdci nepřirostla. Asi jsem si až moc přála dalšího Phila Marlowa.

20.01.2021 2 z 5

Pan Nikdo Pan Nikdo Catherine Steadman

V neuropsychiatrii a přidružených medicínských vědách se pochopitelně absolutně nevyznám, takže neposoudím, jak moc je část tohoto příběhu reálná či nikoliv, ale zato posoudím, že mě vcelku bavil a nebylo to až tak hrozné, jak dosavadní ohodnocení ve výši pouhých 70% naznačovala.

14.01.2021 3 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Nebylo to špatné, ale ta přemíra šílených detailů mi vadila natolik, že jsem přeskakovala nezřídka i celé stránky, abych se popisům čirého zla vyhnula. A rozhodně souhlasím s komentáři, že kdyby u nás nejprve správně vyšel tento první díl jako první a ne jako čtvrtý, tak si další čtení rozmýšlím. Krom toho, vážené XYZ nakladatelství, kde je prokristapána 2. díl této série?

10.01.2021 3 z 5

Sedm lží Sedm lží Elizabeth Kay

Bylo to: čtivé, napínavé, vcelku nepředvídatelné a na druhou stranu děsně divné. Nějak si takovou osobu neumím představit.

08.01.2021 3 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Postrádám nadšení většiny hodnotících čtenářů. Za mě to byla průměrná kniha se sice vysvětleným důvodem, proč chtěli Emmu znovu v táboře, ale důvodem zároveň dosti nevěrohodným a nepříliš pochopitelným.

05.01.2021 3 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Tady jsem šlápla vedle. Příběh mě nebavil a připadal mi bizarní. Už mi tam chyběli snad jenom mimozemšťané. Z úcty k ostatním dílům autora dávám nicméně celé 3*.

03.01.2021 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Jéje, to mě to nebavilo. Do půlky jsem doufala, od půlky už jen přetrpěla.

02.01.2021 2 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Podle dosavadních komentářů jsem se domnívala, že to bude splácanina. Ale když přistoupíte na to, že víte kdo je kdo hned od začátku, nebylo to tak špatné.

29.12.2020 3 z 5

Pro vyšší dobro Pro vyšší dobro Tim Ayliffe

No, ne. Osobně hodnotím jako průměrný .... průměr. Nic extra a ve jménech a postavách se chvílemi ztrácím. Od poloviny čtu už jen abych dočetla. 2,5* a chystaná pokračování mi mohou být ukradená.

29.12.2020 2 z 5

Takoví normální #přátelé Takoví normální #přátelé Sarah Alderson

Ano, jak tu mnoho lidí říká, nenechte se otrávit příšernou obálkou. Příběh sám o sobě je poměrně napínavý a překvapivý a určitě stojí za přečtení. I když teda - no těpic...!

26.12.2020 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Velmi povedený příběh, čtivý a napínavý. Škoda, že se nedá hodnotit také půl hvězdičkami, ohodnotila bych 4,5*, ale pět přece jenom ne, ty si schovávám na klenoty typu Co život dal a vzal a pod.

22.12.2020 4 z 5

Černé léto Černé léto M. W. Craven

Pecka! Jakože fakt velká. Od první stránky chytne a nepustí dokud není dočteno. Doporučuji.

19.12.2020 4 z 5

Páni času Páni času Eva García Sáenz de Urturi

Tahle trilogie by si zasloužila číst vcelku a pomalu vychutnávat. Jak jednotlivé díly čtete s odstupem roku či dvou, pamatujete si prdlajs (aspoň já bohužel jo) a přitom je to tak velkolepé a propracované čtení.... Trošku jsem měla problém v posledním díle s množstvím postav a také prolínání dvou časových rovin na mě bylo malinko nepohodlné, ale jinak všechna čest, doporučuji každému koho potkám.

16.12.2020 4 z 5