Hella Hella komentáře u knih

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Bomba!!! Podobně jako oba předchozí díly. Absolutně vychytaný příběh...sice mi zkraje připadal trochu jako mix několika nesouvisejících zápletek, ale všechno se časem plynule propojí a vysvětlí. Za mě prostě dokonalé a za 5/5 hvězdiček. P. S.: I když to Ursulino zcela nepochopitelné chování v osobním životě mě tedy šííííleně vytáčelo :-)

28.03.2015 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Jak to, že mi tak dlouho autorka "unikala"? Příběh byl čtivý, postavy vykreslené věrohodně, amišská kultura malinko poodhalena (větší prostor by neškodil), šmejd pachatel sice cca od 25. kapitoly jasný, ale i tak ... za mě dobrý :-)

27.03.2015 4 z 5

Labyrint Labyrint Sigge Eklund

To já si narozdíl od jiných hodnotících v průběhu čtení - dokonce několikrát - řekla:"Jo, pecka!!!". Příběh mě vysloveně pohltil, nemohla jsem knihu odložit, abych se už už dozvěděla ono rozuzlení... Jenže to mě právě zklamalo ... bez mučení přiznám, že jsem příliš nepochopila, kdo za to byl odpovědný a co se vlastně stalo.

24.03.2015 4 z 5

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Příběh mě vysloveně vtáhl do sebe, tu pochmurnou atmosféru chudého amerického vnitrozemí autor vylíčil autenticky, děj měl spád, originalitu i vyvrcholení a pro mě byl jednoznačně Arvin kladným hrdinou, byť s několika - pochopitelnými - zločiny :-) . Pěkné a čtivé, a jen doufám, že brzy budeme mít možnost od autora číst něco dalšího.

22.03.2015 5 z 5

Smrt démona Smrt démona Anne Holt

Po pravdě řečeno nesympatičtější hlavní postavu - komisařku Hanne - aby pohledal.... Byla mi tak hodně proti srsti, že jsem možná díky tomu i proti příběhu zaujatá ... no každopádně mě nebavil a hlavně jeho konec mě tedy vysloveně naštval.

21.03.2015 2 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Tak já úplně nevím... na jednu stranu docela vtipné bonmoty zúčastněných, na druhou stranu příšerné výrazivo dcery a a i při nejlepší vůli nepříliš uvěřitelné slovní obraty syna; na jednu stranu se člověk v lecčems z líčeného poznal (a zasmál), na druhou stranu chvílemi nepravděpodobný vývoj příběhu... a vlastně myslím, že pro mě by stačila zhruba třetinová část knihy.

18.03.2015 3 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Moc pěkný příběh a pro mě zcela bez hluchých míst. Koneckonců stejně jako autorovy ostatní tituly.

17.03.2015 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Jsem absolutně a naprosto nadšená - fantastický špionážní příběh. Matthews je dokonalým konkurentem "Mistra klamu" Forsytha! Za mě - bomba!!!

09.03.2015 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Docela příjemná, poklidná detektivka se sympatickým inspektorem. Nicméně mi strašně lezly na nervy francouzské části dialogů... jj, vím, že se děj odehrává v bilingvní části Kanady, ale co je pro našince :-) moc, to je moc :-) .

02.03.2015 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Příjemně se čtoucí příběh - spíše pravda psychologický než detektivní. Autorka jako obvykle stvořila a dokonale následně popsala různé postavy, přičemž pro mě nejsilněji vyznívají Ken a Nora. Stejně jako téměř všechny (nejméně mě bavilo Zapomenuté dítě) knihy Linkové rozhodně stojí za přečtení.

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Čtivé, zvláštní, poměrně originální. Jen mi - přes veškerou snahu autorky - nebyla příliš sympatická matka workoholička.

Pikový Jack Pikový Jack James Hankins

Již první kniha autora (Pouta) se mi líbila a Pikový Jack je ještě o třídu výš. Nebýt pro mě absolutně nepochopitelného přepadení jednoho (dvou) ze zúčastněných, dala bych rozhodně hvězdiček 5, takhle jenom 4 (ale třeba mi tu někdo ty důvody vysvětlí a já hodnocení opravím :-) ).

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Nečekaně prima počtení. A připojuji se k těm, kdo si myslí, že příběh byl lepší než předchozí autorčina kniha. Dokonce výrazně lepší.

17.02.2015 4 z 5

Dvanácté zlo Dvanácté zlo James Patterson

Napínavé, čtivé, s více zápletkami... za mě zkrátka "starý dobrý James". Jen mě štvou občas ty náznaky nedokončených, rozuměj příštích, zápletek... :-)

15.02.2015 4 z 5

Iveta Bartošová: Neměla jsem se narodit Iveta Bartošová: Neměla jsem se narodit Michaela Remešová

Úplnou náhodou se mi dostala do ruky tahle "zpověď" a za večer jsem ji přečetla.
A teď pořád myslím na to, jestli IB byla úplný a totální blázen ve vnímání světa, nebo "jen" strašně nemocný člověk, nebo jestli třeba v něčem neměla pravdu.... Jenže mi z toho pořád vychází ty první dvě varianty a převažuje lítost.... a to se snažím být fakt nezaujatá (v dětství jsem ji milovala, po pubertě mě to přešlo, pak mi byla dost fuk a poslední roky jsem jen nevěřícně sledovala to psycho kolem ní...). Jinak se obávám, že pro mě je hodnota knihy absolutně nulová a není to ani na jednu hvězdičku.... :-(

14.02.2015

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Pěkné, psané příjemným stylem a hlavně - opravdu nečekané rozuzlení. Jdu se pídit po dalších knihách autorky.

12.02.2015 4 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Mrzí mě, že kazím zdejší statistiku, ale mě tedy příběh vůbec nebavil, resp. vydržela jsem 100 stran a musela jsem knihu odložit. Bohužel podobné jsem to měla i s Odplatou.... evidentně jsem si nesedla s autory....

07.02.2015 2 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Absolutně dokonalá detektivka, napínavá, originální, s překvapivým rozuzlením. Upřímně doporučuji!

06.02.2015 5 z 5

Mrtvá Mrtvá James Grippando

Po pravdě.... pro mě nic moc literární zážitek.

02.02.2015 3 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Pomalý, klidný příběh. Přesto nebo možná právě proto stojí za přečtení.

31.01.2015 3 z 5