Hella Online Hella komentáře u knih

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Přečetla jsem od Deavera v češtině vše, co vyšlo. A na nového Lincolna jsem se těšila jako malé dítě, i přesto, že mě předchozí Hořící drát ani Rozbité okno zas tolik nenadchly. Jenže ani Pokoj smrti mě bohužel nebavil tolik jako třeba Hodinář, Tanečník nebo Iluze. Chvílemi mám pocit, že autor vykrádá sám sebe, např. to nečekané odhalení na úplný závěr (Hodinář?). A taky mi přišlo, že sloh (nebo překlad???) už není tak brilantní, jak býval - některé slovní obraty byly vcelku nešikovné a vůbec mi nešly do "oka".... Ale jistě - i tak jde o čtivý příběh, který si jistě najde spoustu obdivovatelů.

17.04.2014 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moc pěkný, čtivý a silný český příběh. Doslova jsem ho neodložila, dokud jsem ho po půldni celý nedočetla a stále ve mně přetrvávají pocity z jeho četby - pocit bezmoci a beznaději lidí z pěti jihočeských vesniček (a že bychom takových lidských dramat našli jen po Čechách a Moravě mnohem víc).

13.04.2014 4 z 5

Démoni Démoni Karin Slaughter

Přečetla jsem všechny autorčiny knihy a ačkoliv jsem byla ze začátku naprosto nadšená, tak bohužel můj aktuální pocit je, že tendence je klesající. Už u Kriminálníka jsem měla pocit, že mě to tolik nebaví a teď znovu...

11.04.2014 2 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Velice zajímavý příběh, velmi doporučuji!

06.04.2014 4 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Čtivé, poutavé a hned vás chytne a vtáhne do děje. K tomu se rozvíjejí soukromé příběhy hrdinů a jednoduše to nemá chybu.

29.03.2014 4 z 5

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Napínavé, poutavé, více linií záplek a vyšetřování najednou.... no prostě velmi a velmi pěkná detektivka.

29.03.2014 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Noo... už napsala i mnohem lepší.

28.03.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Uf....no, čekala jsem víc. Po brilantním Prázdném místu jsem zřejmě měla příliš přehnaná očekávání. Je to typická, klasická detektivka s (pře)dlouhými výslechy svědků a pracným skládáním detailů a moc to (pro mě) neodsejpá. Příjemnými momenty byly dialogy Cormorana a Robin a užívala jsem si i stylisticky bohatého jazyka, ale podruhé? ... spíš ne.

26.03.2014 3 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Perfektní příběh, čtivý, poutavý, originální. O to víc mě deptá ten nejednoznačný konec.... Ale budiž to autorce odpuštěno :-) , pokud bude i nadále psát takovéhle knihy :-)

20.03.2014 4 z 5

Odložený případ Odložený případ Andrea Kane

Právě jsem si opět ha-ha-ha potrvdila, že jsem zcela jistě chytřejší než všichni vyšetřovatelé v příběhu dohromady. Netušit od cca 3. kapitoly jasného pachatele je docela umění.... Ale jinak joo, docela to šlo, resp. taková oddychovka, která člověku intelektuálně absolutně nic nedá, nicméně se to od ní ani nečeká.

15.03.2014 3 z 5

Deník muže ve středních letech Deník muže ve středních letech Petr Kukal

Budu asi výjimka, ale mě to přišlo .... normální. Nic extra. Na můj vkus zkrátka hodně, hodně literárna a duchovna...ač si uvědomuji, že to zní hodně povrchně. Jistě, velké plus je v tom, že autor je "normální" člověk, žádný namachrovaný, svého času permanentně popíjející Viewegh, to připouštím. Zároveň je ale taky faktem zmiňovaná pravda, že Vieweghovy deníky byly mnohem zábavnější...jakkoliv je Viewegh diskutabilní autor (a člověk).

11.03.2014 3 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

První půlka přečtena rychle, při druhé mi to tak snadno nešlo. Hlavně mi připadalo, že buď jsem blázen já (protože tomu závěru prostě moc nerozumím), nebo že je blázen spisovatel (protože to nemá moc pod kontrolou).... :-) Každopádně na Metro 2033 to nemá, i když snaha byla.

09.03.2014 3 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Není špatné, ale oproti předchozím dvěma titulům přece jenom o fousek slabší. Každopádně i tak je to nadprůměrná kniha.

04.03.2014 4 z 5

Umírající dandy Umírající dandy Mari Jungstedt

Proč mám jenom pocit sestupné tendence u autorčiných titulů?

03.03.2014 2 z 5

Hra se lvem Hra se lvem Nelson DeMille

Opravdu jsem se pobavila neskutečnými výroky a bonmoty hlavního hrdiny... a to tak, že jsem se občas smála až nahlas jeho suchému a přitom tak trefnému humoru. Krom toho kniha nepostrádá smysluplný děj, zápletku a originalitu. Vřele doporučuji!

27.02.2014 5 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

Příběh mě chytil hned od první stránky a vydrželo to namouduši do posledního momentu, kterým bylo docela překvapivé rozuzlení. Malinko mě v průběhu knihy štval otec se svým neochvějným přesvědčením, ale i tak knihu velmi, velmi doporučuji!!!

22.02.2014 5 z 5

Hazard Hazard Felix Francis

Bezva počtení, nepoznáte rozdíl mezi Dickem a Felixem! Mělo to spád, napětí, uvěřitelnost.... zkrátka prima, doporučuji.

12.02.2014 4 z 5

Fantomová bolest Fantomová bolest Thomas Enger

Tak jsem se snažila celých 100 stran, ale marně. Nakonec mě umordovalo množství postav, zdlouhavost a pro mě nezábavný děj a knihu jsem fakt odložila nedočtenou :-( .

12.02.2014 1 z 5

Slepé oko Slepé oko Stuart MacBride

Ačkoliv předchozí tituly byly zábavné a napínací :-) , Slepé oko se bohužel této mety nedotklo.... Přečíst se to dá, ale nečekejte moc - Loganovi se celou knihu nic nedaří a inspektorka Steelová je ještě nechutnější než obvykle.

09.02.2014 3 z 5

Pomsta Pomsta Jane Casey

Skvělý počtení, velmi vřele doporučuju!

31.01.2014 4 z 5