Hella Hella komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Nebavilo mě to, děěěéééésně nebavilo. A v půlce jsem to namouduši odložila.

16.11.2013 2 z 5

Nepřítel Nepřítel Tom Wood

Ufff, od půlky knihy jsem se do čtení vysloveně nutila. A to mám tenhle špiónský a akční žánr hodně ráda... Nicméně tohle je velmi slabý odvar Mitche Rappa a ani předchozí díl Lovec bohužel sérii zrovna nezachraňuje.

13.11.2013 2 z 5

Kouzelník Kouzelník Jean-Marc Souvira

Velmi poutavé čtení. Sice absolutně hrůzné činy šíleného vraha, ale jinak opravdu solidní detektivka.

09.11.2013 4 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Doporučuji, je to poutavý příběh. Dokonce mě bavil mnohem víc než předchozí autorovy dva tituly - Vrazi bez tváře a Mrtví ve člunu.

04.11.2013 4 z 5

Dobrý otec Dobrý otec Noah Hawley

Zajímavý příběh a velmi dobře vykreslená psychologie postav. Jen mi trochu vadilo, jak se neustále a přehnaně otec obviňoval za čin svého syna. Nicméně i tak to vidím na 4/5 hvězdiček.

28.10.2013 4 z 5

Bez domova Bez domova Chris Pavone

Závěr knihy byl takový pracnější na pochopení, pravda... ale jinak mi to nepřišlo tak průměrné, jako ostatním hodnotícím. Zkrátka docela dobrý.

24.10.2013 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Slušný příběh a poutavé zpracování. Jen jsem musela přeskákat těch pár stránek s podrobnými popisy mučení (a to ještě po ní ten blázen závislá touží!).

20.10.2013 4 z 5

Posmrtný přístav Posmrtný přístav Patricia Cornwell

Můj další kandidát na kolonku Nedočteno.... První třetina dobrý, dokonce jsem se zaradovala, že stará dobrá Kay je zpět v plné kondici (a ne jako pár posledních nic-moc Cornwellovek), nicméně další třetina, kdy se hrdinka potácí sebemrskačsky a sebelítostivě z jedné kanceláře do druhé byla nepřehledná, nudná a opakující se; a tu poslední třetinu jsem už namouduši přeskákala po stránkách. Nuda, otrava a zklamání.

15.10.2013 2 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

No teda bída s velkým B...! Namlsaná fantastickým prvním dílem jsem čekala něco podobně poutavého i u dvojky a ono ne.... nejvýstižnější výraz, který mě napadá, je rozplizlost a nuda...

12.10.2013 2 z 5

Skutečná událost Skutečná událost Emil Hakl (p)

Ujetina. Děsná!

05.10.2013

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Dóóóst dobrý!!! A tohle hodnocení je ode mě o to údernější, že sci-fi vůbec nemusím a tohle byl teprve druhý takový titul, co jsem kdy přečetla - po Dni trifidů. Ale paráda!!! Jdu do 2. dílu :-) .

04.10.2013 4 z 5

Jedenáctá rozhodne Jedenáctá rozhodne James Patterson

Jako (skoro) každý Pattersonův titul: Čtivé, svižné a neodložitelné, dokud nepřečtete.

29.09.2013 5 z 5

Až na vrchol hory Až na vrchol hory Arne Dahl (p)

Tak nevím.... cca do 35. strany jsem to každé dva odstavce už už chtěla vzdát - líčení tragické hospodské rvačky očima spousty svědků mě víc než nebavilo - ale vydržela jsem. Pak jsem cca 50 stran přečetla jakžtakž bez potíží - jen jsem pořád čekala, kdy už se konečně začtu - a kolem sté stránky jsem se definitivně zasekla tak, že jsem knihu vážně nakonec nenávratně odložila. Přeji všem více chuti a trpělivosti než jsem měla já :-) .

29.09.2013 1 z 5

Klub radostí dnešního dne Klub radostí dnešního dne Petra Braunová

Dobrý příběh, čtivé a hezky česky povědomé. Nicméně ani jeden z hrdinů mi k srdci nepřirostl.

25.09.2013 3 z 5

Důvěra až za hrob Důvěra až za hrob David Rollins

Bavily mě hlášky hlavní postavy, to bezesporu....ale po nějaké době jsem měla pocit, že děj knihy stagnuje a vleče se víc než nezáživně. I tak jsem ale samozřejmě dočetla a konec to trochu vylepšil.

15.09.2013 3 z 5

Oheň Oheň Jane Casey

Perfektní, dokonalý, ještě o něco lepší než předchozí titul Beze stopy!

27.08.2013 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Moje očekávání byla asi větší....jsem z knihy tak trochu na rozpacích. Vzhledem k tomu, jak moc se mi líbily příběhy Spasitel, Sněhulák, Pentagram nebo Lovci hlav, jsem tak nějak automaticky očekávala to samé i u Švábů a ono ne. Možná to bylo i tím, že jde o jeden z prvních Nesbových příběhů (takový Netopýr mě taky zrovna nenadchl), ale ty poslední absolutně ano.
Chvílemi mě tedy Švábi nebavili, chvílemi mi to přišlo moc cizokrajné a ne zrovna snadno pochopitelné...i tak jsem to ale dala za jediný den.

16.08.2013 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Málokterý příběh se mi tak dostal pod kůži - přečetla jsem na jeden zátah (holt to nešlo odložit). Nicméně zrovna tak - málokterá hrdinka u mě prošla celým spektrem pocitů, jako Camille: od pochopení, sympatií, lítosti, údivu, nechápání, rozhořčení - a na konci knihy jsem ji už naprosto nenáviděla. A takhle nějak si představuji dobrou knihu.

14.08.2013 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zvláštní, strašně zvláštní kniha. V podstatě už několik dní přemítám nad tím, jestli se mi spíš líbila nebo spíš nelíbila. A nevím...ale faktem je, že jsem se do čtení musela nutit a chvílemi jsem stránky hanebně přeskakovala. Překvapuje mě jen to, jak je kniha neuvěřitelně vychvalovaná a doporučovaná a přitom se cítím divně, že já z ní takhle odvázaná nejsem.

13.08.2013 3 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Pěkný. Fakt pěkný. Nelze se od knihy odpoutat...takže jsem po bytě chodila s knihou v ruce.

13.08.2013 4 z 5