Hoshi Hoshi komentáře u knih

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Příběh znovu čtivý a oddechový. Bohužel se nekonalo žádné překvapení a již od začátku mi bylo jasné, kdo za tím stojí a i že se vrátí (ale za to jsem byla ráda). Jsem zvědavá, co mi nabídnou další díly.

01.03.2018 4 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Jane Smith

Předposlední díl Stefanových deníků se pěkně zamotal, ačkoliv se mi příběh zdá velmi natahovaný, doufám, že poslední díl bude o něco málo lepší než tento. Cora je velmi příjemná a přeji jí, aby byla šťastná. A teď hurá na poslední díl - snad se tam vše rozuzlí.

25.02.2018 5 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Lisa Jane Smith

Čtvrtý díl Stefanových deníků byl oddechovým čtením, nechci opakovat to, co je tu již napsáno, ale Violet je mi sympatická již od začátku, doufám, že se dozvím něco víc o Coře a Damon .. je prostě Damon.

24.02.2018 5 z 5

Chuť krve Chuť krve Lisa Jane Smith

Dobře, nakonec jsem neodolala a dokoupila si všechny díly Stefanových deníků. A po přečtení čtivého, poutavého, oddechového druhého dílu mohu říct, že jsem udělala dobře. Historie bratrů Salvatorů je čím díl tím zajímavější.

21.02.2018 5 z 5

Poslední drakobijce Poslední drakobijce Jasper Fforde

Po knize jsem sáhla jen kvůli svému zajímavému názvu - Poslední drakobijce, to jsem ještě nevěděla, jaké to bude počtení. První třetina knihy byla ... Nezáživná, nezajímavá, téměř nic neříkající - dávala jsem to trochu za vinnu knize, kterou jsem četla před touto, protože to byla opravdu jízda, ale jak jsem si pročítala komentáře, nebyla jsem na tom takhle sama. V jednu chvíli jsem měla i chuť knihu zaklapnout, ale vždy si říkám, že se to určitě rozjede. A u této knihy tomu tak je. Pokud čtenář vydrží dostane se mu zajímavý, milý, čtivý příběh o dívce jménem Jennifer, zvěrokvarkovi, magii a dracích. Těším se, až si přečtu druhý díl.
Kvark!

27.01.2018 5 z 5

Rok ve školní družině Rok ve školní družině Anna Holeyšovská

Koupila jsem si ji na Festivalu pedagogické inspirace a těší mě, že jsem tak učinila. Kniha je plná zajímavých her, soutěží, hádanek dovnitř i ven. Ráda s ní pracuji :)

29.12.2017 5 z 5

Flóra a vánoční zázrak Flóra a vánoční zázrak Ina Brandt

Opravdu kouzelné, čtivé, příjemné čtení o Flóře a malé sovičce Goldwing. Pro mne příjemné zpestření a rozptýlení, pro mladší úchvatný příběh, který je celé pohltí a celou knihu budou prožívat s hlavní hrdinkou.

26.11.2017 5 z 5

O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru Bujaření O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru Bujaření Catherynne M. Valente

Pokračování příběhu o dívce jménem September, která se vrátí do Čarozemě, kde mizejí stíny, vydá se proto do Podčarozemě, kde potká staré a přesto trochu jiné známé, pozná novou kamarádku, setká se se svým stínem Halloween, Královnou všech stínů, zažije Bujaření a nová dobrodružství, je velmi čtivá, napínavá kniha, která si mě získala stejně, jako první díl (a díky konci možná o maličko víc). Mrzí mě, že u nás nevyšly všechny díly.

08.11.2017 5 z 5

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby Catherynne M. Valente

Zajímavá pohádková kniha, o které jsem tušila, že mě bude bavit nejen díky své obálce, dlouhým názvem, ale velmi zvláštnímu a různorodému obsazení a úžasným jménům postav. Pro mne to bylo krásné, snové, velice čtivé a oddechové čtení, které mne vtáhlo do děje, ať jsem seděla doma na posteli, nebo si našla v práci chvilku jen pro sebe. Doporučuji a už teď lituji, že u nás nevyšel třetí díl... Ale i tak teď vzhůru pod Čarozem do víru Bujaření :)

26.10.2017 5 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Krásná, čtivá, oddechová kniha na dlouhý večer/deštivé odpoledne. Příběh zaujal od první stránky. Bylo příjemné se znovu vrátit do okamžiku, kdy netvor předal Belle ten úžasný poklad, který jí tak moc závidím a poté s ní prožívat celý příběh. Chvilku jsem dumala nad tím, proč to začalo předáním, když to všichni známe, ale pak jsem si řekla: "Co kdyby se ke knize dostal někdo, kdo tento úžasný příběh nezná? Naskočil by do rozjetého vlaku?.. Pro mladší čtenáře by to mohlo být matoucí, kdyby začali číst od prostředka, takhle je to alespoň navede ostatní knihy."
Některé stránky jsem měla sto chutí Belle promluvit do duše, ale přiznejme si, že kdybychom byli v situaci, ve které se ocitla, kdo by odolal takovému úniku do úžasného světa?
Závěr byl velice trochu uspěchaný, ale bylo to velmi příjemné počtení a vím, že se ke knize brzy vrátím - to až budu chtít utéct :)

13.09.2017 5 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Tak moc jsem se těšila na zakončení celé trilogie. Teď po dočtení si nejsem jistá, jestli mám být šťastná, že vše dopadlo jak dopadlo, nebo jestli mám být zklamaná, že poslední kniha nebyla tak .. Já nevím, něco mi tam, oproti předchozím dvou dílům, chybělo. Příběh byl znovu krásně čtivý, doprovodné fotografie mě opět nadchly, ale.. Nechci si myslet, že Katakomby jsou jen zbytečné natahování příběhu... Ano, chtěla jsem se dozvědět víc o Danově biologické rodině, ale tohle? Myslím si, že to bylo až příliš. Možná, když si třetí díl přečtu s odstupem znovu bez Asylum a Sanctum, bude se mi příběh líbit víc. Ale kdo ví.

15.08.2017 4 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Knihu jsem četla už kdysi a teď jsem po ní sáhla znovu. Příběh se čte sám, hlavní hrdina Gene si mě získal už na začátku příběhu. Trochu by mě zajímalo, jak to s ním bylo dál ...

29.04.2017 5 z 5

Dvanáct pohádek z onoho světa Dvanáct pohádek z onoho světa Václav Říha (p)

Nepamatuji si, od koho jsem knihu dostala, ale vím, že jsem ji vždy velmi ráda otvírala, listovala v ní a prohlížela si ilustrace od Josefa Lady. Moje nejoblíbenější pohádky jsou Kázání (obzvláště ilustrace, kdy andělé krmí lid knedlíky sypané perníkem), Čert čeledínem a Bída. A stále s k této knize ráda vracím.

23.04.2017 5 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Četla jsem několikrát a stále mě nepřestává bavit. Jen ještě musím někde najít první díl :)

31.03.2017 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Kdyby mi kniha nebyla doporučena, asi bych si jí v knihkupectví vůbec nevšimla a nebo bych jí obešla obloukem a přitom přišla o zajímavý, čtivý, místy napínavý příběh o Kate, která chce dokázat svém otci, že je jeho dcerou a Augustovi, který chce být člověk... Bylo to prostě jen WAU a jaké asi bude pokračování ..?
Jen mi to vůbec nepřipadá jako převyprávění Romea a Julie ....

12.03.2017 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Krásný slabikář s nádhernými ilustracemi. I když jsem se z něj neučila, jsem ráda, že je v naší domácí knihovničce.

11.02.2017 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Dlouho jsem se chystala, že si knihu přečtu, protože film jsem viděla několikrát a nedávno jsem se v práci dostala i na divadelní hru. Kniha byla... některé pasáže mě nebavily a měla jsem tendenci je přeskakovat. Příběh jsem si ale i tak užila, ale neubránila jsem se myšlenkám na film.

10.02.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Původně jsem knihu vůbec nechtěla číst, ale když mi ji sestřenice půjčila, tak proč si to nechat ujít. Ze začátku jsem byla zmatená, nějak jsem nemohla do děje proklouznout, ale jak jsem četla řádky dál a dál, začala být kniha zajímavější a i mi začala dávat smysl. Příběh je místy depresivní, smutný, líbil se mi pohled různých postav. Konec mě dostal ... Ale vím, že se k této knize jen tak nevrátím - tím nechci ostatní odradit, přeběh je zajímavý a velmi čtivý :)

13.11.2016 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Jedna z mých nejoblíbenějších a jedna z těch, které si přednostně získala mé srdce. Miluji tento příběh a velmi ráda se k němu vracím a stále nacházím nové a nové drobnosti, které mi celou knihu ještě zpestřují :)

16.01.2016

Divergence Divergence Veronica Roth

Velmi zajímavá kniha a velmi zajímavý příběh, který upoutal moji pozornost hned od první stránky. Příběh je velmi čtivý, odpočinkový není problém se do něj začíst, ačkoliv někdo takový problém může mít... Sto lidí, sto chutí :)
U mě za 5*

25.12.2015 5 z 5