Hoshi Hoshi komentáře u knih

České pohádky (11 pohádek) České pohádky (11 pohádek) Alena Peisertová

Krásné české pohádky, čtivé, srozumitelné, bohužel jedině poslední pohádka mi nesedla.

21.09.2019 5 z 5

Přízrak Červeného koně Přízrak Červeného koně Patricia Leitch

Oproti předchozím třem dílům, se mi tento líbil nejvíce. Jinny se tentokrát nechovala jako rozmazlený, sobecký fracek, takže jsem si příběh užila mnohem víc. Kniha je velmi čtivá, příběh je poutavý, napínavý a rychle ubíhá. Ráda se k němu znovu vrátím.

02.08.2019 5 z 5

Zachránci nového času Zachránci nového času Armand Baltazar

Jsem spokojená. Na to, že je kniha tak těžká a tlustá, což zřejmě spoustu mladých čtenářů odradí, příběh není nijak náročný, je čtivý doplněný krásnými ilustracemi, který celému čtení dodává tu správnou atmosféru. Pokud někdy vyjde pokračování, ráda se do něj pustím.

13.07.2019 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Tolik jsem se těšila na závěrečný díl a teď po přečtení .. Přečteno jedním dechem, grafická stránka opět parádní, ráda jsem potkala staré známé hrdiny a poznala ty nové. Zakončení bylo zajímavé a velmi ráda se ke knihám vrátím.
A SPIRO

Am I not merciful?

17.05.2019 5 z 5

Korzárská čtverylka Korzárská čtverylka Michael Bronec

Třetí díl Tří kapitánů za mnou. Příběh je opět čtivý, jen některé kapitoly s koordinátorem mě nebavily. Naopak se mi velmi líbila pohádka, kterou vyprávěl Filip Fix a tím narostla má zvědavost o jeho minulosti a minulosti vyjednavače Petra Askortu. Jsem zvědavá, co nám nabídne poslední díl. Snad se jej dočkáme brzy.

20.04.2019 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Čtení Saeculum jsem již delší dobu odkládala, přestože jsem byla velmi zvědavá na obsah knihy. Nakonec jsem velmi mile překvapena. Příběh byl napínavý, čtivý a rychle ubíhal, jen u některých postav jsem měla sto chutí je praštit. Co se týče závěru knihy přála jsem si, aby to dobře dopadlo a lhala bych, kdybych napsala, že jsem to netušila. Musím uznat, že se mi Saeculum líbilo víc, než Pět.

24.03.2019 5 z 5

Studna Pána mlh Studna Pána mlh Cecilie Eken

Další do sbírky knih o W.I.T.C.H., tentokrát je více méně hlavní postavou samotná držitelka Srdce Kondrakaru - Will. Příběh byl příjemný, čtivý, rychle ubíhal, něco mi tam však chybělo a nemohu přijít na to co ....

05.03.2019 4 z 5

Pedagogika pro střední školy Pedagogika pro střední školy Eva Stodůlková

Jak já ty hodiny neměla ráda, když jsme všechny čekaly, která z nás bude paní profesorkou vytasena k tabuli. Brr.. Ještě teď mi běhá mráz po zádech... Učebnice pedagogiky, která vyšla za mého studia, je výsledkem dlouhodobého sbírání podkladů a zkušeností obou autorek. Velmi dobře se mi z ní učilo a i teď se k ní občas vracím, když si s něčím nejsem jistá :)

02.03.2019 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Velmi zajímavá kniha. Na první pohled zaujme názvem a obálkou. Začátek knihy se vleče, avšak když vydržíte a dostanete se za půlku, dostanete opravdu příjemný, odpočinkový příběh, který neurazí. Moc toho od knihy neočekávejte, ale pokud si chcete odpočinout, směle knihou listujte :)

01.01.2019 4 z 5

Medvěd nechce jít spát Medvěd nechce jít spát Oksana Bula

Jednoduchý, příjemný příběh s krásnými ilustracemi. Snad se dočkáme i nějaké další knihy :3

15.12.2018 5 z 5

Dračí brána Dračí brána Jenny-Mai Nuyen

Před lety jsem byla z příběhu nadšená, některé stránky jsem si četla i několikrát. Bohužel dnes takový pocit nemám. Příběh je čtivý, o tom žádná, ale četla jsem i lepší. Po letech opětovného čtení budu muset trochu upravit hodnocení. Přesto si myslím, že Dračí brána si své čtenáře najde.

22.11.2018 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Četla jsem před lety a znovu jsem dostala chuť ponořit se do světa Vampýrské akademie. A stejně jako při prvním čtení jsem byla příběhem nadšená. Oddechové čtení přesně stvořené pro tyto šedivé podzimní dny :)

03.11.2018 5 z 5

Knihy magie Knihy magie Neil Gaiman

Jen díky čtenářské výzvě jsem se dostala k této zvláštní magické knize. Netušila jsem, co mě čeká a po přečtení... Páni, tohle jinde nenajdete. Jen tak se k ní nevrátím, ale zážitek bude trvat velmi dlouho.

10.08.2018 5 z 5

Pinocchiův sen Pinocchiův sen An Leysen

Pinocchio je pohádka, které mě nijak zvlášť nebavila, ale v podání An Leysen ... Ilustrace jsou opět nádherné a příběh je zjednodušen.. Možná si jej též oblíbím.

30.07.2018 5 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Tohle je poprvé, kdy nevím, jak mám knihu ohodnotit. Tuhle "levnou" kuchařku jsem před lety dostala a od té doby mi ležela na poličce. Teď jsem se rozhodla, kvůli ČV, že ji přečtu. Opravdu jsem se snažila číst...
Při listování jsem dostala na pár jídel chuť, avšak recepty najdu v důvěryhodnějších kuchařkách. :)

19.06.2018

Pomoc malému hříbátku Pomoc malému hříbátku Ina Brandt

Již šesté setkání s malou sovičkou Golwing a její lidskou kamarádkou Flórou, které se tentokrát vydají na dlouhou cestu do Atenárie, aby zachránili právě narozeného hřebečka. Příběh je opět velice čtivý, zábavný, napínavý a budu ráda, když vyjdou další díly :)

17.05.2018 5 z 5

Trojský lev - Ze zápisníku ředitele zoo Trojský lev - Ze zápisníku ředitele zoo Miroslav Bobek

Jsem nadšená. Krásné i smutné momenty nejen z pražské zoo, které potěší, poučí, nutí k zamyšlení.. Ke sloupkům pana ředitele si v knize dopisuji poznámky (narodil, uhynul, odstěhoval se), abych náhodou, až půjdu s knihou po zoo, nehledala někoho, kdo už tam není :)

05.04.2018 5 z 5

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Ezop

Příjemné, oddechové a stále aktuální příběhy s ponaučením nejen pro děti. Mohu jen doporučit :)

20.03.2018 5 z 5

Neviditelné zlo Neviditelné zlo Lisa Jane Smith

Nemohu se rozhodnout, co mě překvapilo víc - nový druh laboratorního upíra a nebo jeho smrt. Je pravda, že jsem ho v průběhu série několikrát neměla v oblibě, ale nechat ho umřít? Páni, to jsem opravdu nečekala. Jen mi vadí, že se znovu zbavili Katherine, začala jsem jí mít i ráda... Tento díl se četl opravdu sám. Nu, ještě mi zbývají dvě knihy.. Třeba to bude ještě zajímavé

16.03.2018 3 z 5

Fantom Fantom Lisa Jane Smith

Poprvé za celou sérii jsem měla sto chutí knihu odložit a už se k ní nevrátit. Začátek mě vůbec nebavil, protože už od prvních pár stránek jsem si byla jistá druhem fantoma, který se na naše přátele zaměřil. Trochu mě i štvali všichni hlavní hrdinové. Kde byla ta něžná malá Bonnie, "královna" Elena, milovaný Stefan, temný Damon? Nikoho z nich jsem nepoznávala... Snad bude další díl lepší než tento.

10.03.2018 3 z 5