iceVS iceVS komentáře u knih

Joker: Kniha první Joker: Kniha první James Tynion IV

Jednou to určitě pochopím :-)

A jedna technická... strašlivě malá písmenka, málem jsem si oči vykoukala...

17.06.2023 5 z 5

Kompas dokonalého zdraví Kompas dokonalého zdraví David Frej

Líbí se mi autorův přístup k půstu. Už jsem pár knížek na toto téma přečetla, a některé jsou totálně radikální, suchý půst (bez přísunu tekutin) mi přijde dost zabijácký.
MUDr. Frej nabízí varianty ozdravného půstu pro každého, a to včetně relaxačních technik, jídelníčku apod. Zároveň srozumitelně vysvětlí, jak tělo v této fázi funguje.
Super je to.

14.06.2023 5 z 5

S Pivrncem po stopách úchylů! S Pivrncem po stopách úchylů! Petr Urban

Romantik :-D

11.06.2023 4 z 5

Tajemné kosočtverce v obilí Tajemné kosočtverce v obilí Květoň Zahájský

Psát humor musí být řehole. Nevděčná.
Mých pět hvězdiček není za humor, ale za nádhernou češtinu a neuvěřitelné množství přechodníků. A všechny jsou ve správném tvaru :-)
Radost číst.

11.06.2023 5 z 5

Cestou na Bořeň Cestou na Bořeň Vratislav Brabenec

Vráťovy texty si absolutně vychutnávám.
I když pochybuju o tom, že aspoň třetině z nich rozumím :-)

Je fajn vědět, že i někdo jiný má v hlavě peklo :-)

10.06.2023 5 z 5

Stromy – Rozpoznejte snadno 100 druhů stromů Stromy – Rozpoznejte snadno 100 druhů stromů Holger Haag

Knížkám o stromech nemám sílu odolat.
V této příručce je výhodou absolutní stručnost.
Do kabelky akorát :-)

25.05.2023 5 z 5

Laskavé čtení Laskavé čtení Markéta Vydrová

Občas si člověk potřebuje spravit chuť i náladu.
Vřele doporučuju - na chvíli vrátit čas a pohrát si na to, že všemu věříme :-)

25.05.2023 5 z 5

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

Věřím tomu, že autorka má před sebou slibnou spisovatelskou kariéru.
Poutavá zápletka, výborně propracované postavy, talent vyjádřit myšlenku.

Jen jsem se příliš nedokázala s knihou sladit. Hrdinky a hrdinové této knihy mi byli velmi nesympatičtí, slaboši, tyrani, měla jsem pocit, že jsem dva dny strávila s bandou dementů. Což samozřejmě není literární chybou.
Velmi často se mi stávalo, že jsem se ztrácela v ději a čase, dějové střihy byly velmi ostré. Některé věci byly velmi nedořešené, Nina mi v ději přišla taková celá zpětně naroubovaná. A taky mě pobavil roztomile naivní pohled na život v socialistickém zřízení, tam pár nepřesností opravdu bylo.
Věřím, že tahle kniha si své nadšené čtenářky najde.

24.05.2023 3 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Ale jo :-)
Koček není zas tak moc, spíš je to o duševním stavu hlavní hrdinky, ale dost často ji chápu :-D

16.05.2023 4 z 5

Lachtan lapal lelky Lachtan lapal lelky Petr Čepek

Lachtan lumpík, zatoulal se mi.
Odhalen, polapen, lahodí mysli :-)

16.05.2023 5 z 5

Logopedická říkadla ,,S" Logopedická říkadla ,,S" Petr Čepek

Veselí sysli, co na skopičiny myslí...

Pobavilo :-D

Zkusmo jsem dala jednu z básniček nahlas - pěkně těžký :-D

07.05.2023 5 z 5

Říkadla o autech 2 Říkadla o autech 2 Petr Čepek

Je to víc než čtvrt století, co se z kočárku, ve kterém jsem vozila synka, občas ozývalo "auto kuje, auto kuje"...

Trvalo náramně dlouho, než jsme pochopili, o kterou značku šlo.

Překlad:
auto kuje - auto kule, koule - audi :-)

Takže náramná škoda, že už tenkrát jsme neměli po ruce tyhle super básničky, obávám se, že před třicítkou už s nimi synovi radost příliš neudělám :-)

07.05.2023 5 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Takové... jak to říct... jižanské...
A taky mi to hodně připomínalo knihu S elegancí ježka.
Ani v jedné knize jsem zalíbení nenašla.
Úplně nejvíc se mi líbil název knihy :-D

30.03.2023 3 z 5

Příjemné emotivní čtení.
Hodnej snílek.

07.03.2023 4 z 5

Elektrárna a vila v Háji u Mohelnice Elektrárna a vila v Háji u Mohelnice Pavel Zatloukal

Když jsem před lety tuhle nádhernou vilu viděla, nechtěla jsem věřit, že je to elektrárna. Vodní díla miluju.
Autor přidal i poněkud truchlivý příběh Ellen a Karla, díky tomu je kniha uceleným příběhem, dokonale ladící s mou lehce romantickou vzpomínkou.

23.02.2023 5 z 5

Po čem kočky touží Po čem kočky touží Júki Hattori

Skvělá komiksovka :-)
Kresby jsou náramně povedené a vystihující. A text je jasný, stručný, přehledný, návodný. Myslím, že autor skvěle osvěžil nabídku chovatelských knih, tahle je fakt výborná.
A určitě by byla skvělým dárkem pro dětské milovníky koček.

14.02.2023 5 z 5

Telepatie Telepatie Daniel Novotný

Bavilo mě to. První povídka byla super, pak následovalo ještě poměrně dost momentů, které jsem ocenila. I když ta čtvrtá hvězda je spíš za hrátky se slovy i myšlenkami.

13.02.2023 4 z 5

Povídky ke kávě VII. Povídky ke kávě VII. Hana Hrabáková

Tuším, že to občas muselo bolet :-)
Baví mě, že se autorka nebojí trochy všeobecné škodolibosti a dokáže se zasmát i sama sobě.

16.01.2023 4 z 5

Povídky ke kávě VI. Povídky ke kávě VI. Hana Hrabáková

Taková příjemná jednohubka na chvíli.

"Pro někoho je katastrofa, když se kočka neusmívá..."

:-DDD

16.01.2023 4 z 5