iiiccc iiiccc komentáře u knih

Au pair: Léto začíná Au pair: Léto začíná Melissa de la Cruz

V době, kdy mi bylo přibližně 13 let, byla tahle kniha absolutní must have nás holek. Kdo tohle přes léto nepřečetl, ten prostě nebyl. Musím říct, že to opravdu bylo skvělé, čtení jsem si užívala a byla naprosto nadšená. Dneska už vůbec nevím o co tam šlo, ale je to pro mě taková nostalgicky příjemná vzpomínka na jedny krásné letní prázdniny :)

21.06.2019 5 z 5

Barbie supermodelka Barbie supermodelka kolektiv autorů

Pro malé holčičky zbožňující holčičkovské věci je toto naprosto skvělá kniha. Krásné obrázky, pohádkově holčičí příběh.

Červená karkulka Červená karkulka Jan Suchl

Jedna z prvních knih, kterou jsem přečetla sama. Jako dospělá musím hodnotit, že je to opravdu krásně napsané a ty ilustrace! Tuto knihu jednou předám svým dětem a vy, kdo ji máte doma, rozhodně ji neposílejte pryč.

Dívka se zlatými kalhotkami Dívka se zlatými kalhotkami Juan Marsé

Co to jako bylo? V porovnání se zbylou tvorbou autora lze konstatovat, že tady je nějaký problém. Ale to tu teď neřešíme, všichni máme něco. Nulový děj, špatně čtivé, zvláštní téma.

21.06.2019 1 z 5

Philomena Philomena Martin Sixsmith

Tohle tak strašně moc bolelo. Je fascinující, čím si někteří lidé prošli a nebo procházejí, a přitom stále dokáží pokračovat ve svém životě. Všechny osoby vystupující v knize byly neuvěřitelně silné. Nicméně v tomto výjimečném případě doporučuji i filmové zpracování, ve kterém je víc Philomeny.

21.06.2019 4 z 5

Mimozemšťanů je čím dál víc Mimozemšťanů je čím dál víc Jan Jílek

Moje reakce na prvních pár stránek byla silně negativní. Pak mě to chytlo. Bylo to vtipné a mělo to spád. Určitě doporučuji někomu, komu už hraní si na sofistikovanou literární autoritu leze na mozek.

30.03.2019 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Příběh dospělé ženy chovající se dětinsky, která není schopná nepříjemné věci dotáhnout do konce. Výsledkem tohoto přístupu jsou naprosto zbytečné komplikace provázející celý příběh, který působí jako kdyby autorka samotnou postavou Milly pohrdala a jejím jediným cílem bylo ji ještě víc ponížit. Nejslabší dílo této spisovatelky.

23.01.2019 odpad!

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Autorka si v etapě života, kterou popisuje tato kniha, vytrpěla své. Se závěrečným shrnutím, že psychická nemoc je stigma, kterého není možné se zbavit, souhlasím. Ale mě kniha nebavila. Nerada se utápím v přemítání kdo, co, kdy, kde, jak a proč něco udělal a já to teď kvůli tomu mám těžký.

10.11.2018 1 z 5

Bambi Bambi Walt Disney

Přečteno v 1. třídě. Jediná knížka, kterou jsem kdy četla pouze kvůli tomu, že jsem se totálně zbláznila do těch obrázků! Přečteno 6x a jenom prohlíženo asi dalších 200 hodin.

22.09.2018 4 z 5

Chlapidárium - deník otrlé holky Chlapidárium - deník otrlé holky Karolína Vrbasová

Při čtení mi bylo trapně za autorku.

22.09.2018 odpad!

Glamour Glamour Louise Bagshawe (p)

Knihu jsem dostala k 15. narozeninám, dala jí do knihovny a zapomněla na ní. Teď jsem jí při stěhování objevila a s velkou euforií se do ní konečně pustila. Jo, moje 15leté já by z toho asi bylo nadšené. Všechno je zkrátka o správném načasování.

09.09.2018 2 z 5

Hladový vrch Hladový vrch Daphne du Maurier

Na začátku čtení jsem byla nešťastná, protože jsem nechápala kdo je kdo a co se to tam sakra děje. Střed knihy (asi strany 70 - 390) mě pohltilo. Bylo těžké ji vůbec na chvilku odložit. Naopak u poslední části jsem se nemohla dočkat, kdy knihu konečně definitivně odložím.

23.08.2018 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Knihu jsem přečetla až na základě filmu. Film byl krásný, zpracované téma mě velice nadchlo, a proto se má pozornost stočila ke knize. Dle mého názoru je toto jediná kniha, která je horší než filmové provedení. Zklamání bylo sice veliké, ale co se dá dělat, to je život. Nicméně příběh je to skutečně nádherný.

02.05.2018 3 z 5

Klasické příběhy Klasické příběhy Valerie Wilding

Do některých klasických příběhu musí člověk "dozrát", nelze je naservírovat dětem. Pro děti a mládež jsou v této knížce dobře převyprávěné a doilustrované příběhy, které by měl každý znát. Je potom jenom na nich, zda je příběh osloví natolik, aby si přečetli i jeho úplnou verzi.

06.09.2019 5 z 5

WWW.trápení WWW.trápení Jacqueline Wilson

Tuto autorku jsem milovala a četla od ní vše, co bylo v té době k mání. Tuhle knihu pokládám za nejslabší. Nedokázala jsem se do postav příliš vcítit a nebavil mě ani styl psaní.

06.09.2019 3 z 5

Agáta a doktor Lupa - Chyťte zloděje! Agáta a doktor Lupa - Chyťte zloděje! Gerit Kopietz

Tohle jsem četli všichni. Výborná dětská detektivka, kouzelná lupa naprosto úžasný nápad. Navíc sympatičtí vyšetřovatelé pod dozorem úžasného dědečka.

06.09.2019 5 z 5

Intimníček aneb Přepadla mě puberta! Intimníček aneb Přepadla mě puberta! Šárka Junková

Četla jsem někdy na základce a už tenkrát mi to přišlo pitomé.

23.08.2019 odpad!

Cesta domů Cesta domů Danielle Steel

Někdy dám šanci i žánru, který mě příliš neláká. A vždycky udělám chybu.

29.07.2019 odpad!

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat až se pustím do druhého. Bohužel mě trochu zklamal. Sice platí vše, co jsem napsala k hodnocení prvního dílu, ale zde mě celkem obtěžovaly pasáže o Reyesovi. V prvním díle byly krátké, tajemné a tahle milostná linka byla příjemným zpestřením. Když se ve tomto díle začalo Charley "rozlévat teplo v podbřišku" a podobně, již jsem obracela oči v sloup. !!! SPOILER !!! Na konci Charley dokázala svázat Reyesovu tělesnou schránku s jeho astrální, tak snad bude v dalším díle více limitovaný a nebude tolik zasahovat do detektivního pátrání a vtipných připomínek hlavní hrdinky.

04.07.2019 4 z 5

Kletba svitků Kletba svitků Barbara Wood

Zdlouhavé, předvídatelné. Ovšem námět skvělý.

28.06.2019 2 z 5