iv.ča iv.ča komentáře u knih

Brno židovské Brno židovské Jaroslav Klenovský

Velice zajímavá kniha o židovské historii v královském městě Brnu.

04.09.2023 5 z 5

Neznámí hrdinové: O české statečnosti Neznámí hrdinové: O české statečnosti Adam Drda

Rozhodně kniha, která stojí za přečtení. Výborně zpracovaná a skvěle napsaná.

03.09.2023 5 z 5

Mengeleho dvojče A-782 Mengeleho dvojče A-782 Pavel Baroch

Krásně napsaná kniha o osudech jedné židovské rodiny v době druhé světové války.

31.08.2023 5 z 5

Historie zaniklé obce Bučina Historie zaniklé obce Bučina Lenka Klímová

Pěkné počtení, akorát chybí stránky 49-64. Takže docela mínus.

22.08.2023 4 z 5

Pražské mordy 2 - Skutečné kriminální případy z let první republiky (1918–1938) Pražské mordy 2 - Skutečné kriminální případy z let první republiky (1918–1938) Dan Hrubý

Jako vždy skvěle napsaná kniha o Praze a jejích obyvatelích od nakladatelství Pražské příběhy.

22.08.2023 5 z 5

Řeka života a smrti Řeka života a smrti Cchaj Ťün

Pěkně napsaná kniha. Člověk si musí zvyknout na čínská jména a vyznat se kdo je kdo,ale stojí to rozhodně za to.

28.07.2023 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Výborná detektivka, skvěle napsaná.

24.06.2023 5 z 5

Lexikon světla a tmy Lexikon světla a tmy Simon Stranger

Velmi hezký napsaná kniha o rodinné válečné historii jedné rodiny. Styl knihy se mi moc líbil. Jen, kdyby ta historie nebyla ,tak strašná. Děkuji.

20.06.2023 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tak tohle byla nejhorší knížka, kterou jsem četla. Hádky, hádky a hádky o všem možným a na jakýkoliv způsob. Pořád se opakující hádky a sex k tomu, který tohle fakt nezachrání. Spisovatelsky nezajímavá a nevyzrálá kniha. Dočetla jsem to jen díky svému odhodlání si přečíst celou sérii. Snad to zvládnu.

12.05.2023 odpad!

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Výborně napsaná kniha o tragédii na K2 v roce 2008.

09.03.2023 5 z 5

Koncentrační tábor v Litoměřicích 1944 - 1945 Koncentrační tábor v Litoměřicích 1944 - 1945 Miroslava Langhamerová

Průvodce koncentračním táborem v Litoměřicích a jeho historií.

28.02.2023 5 z 5

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Pěkná kniha, dobře se četla. Díky lidem jako Gerard a dalších přežili lidé, rodiny, lidskost a odvaha pomáhat v těžkých chvílích historie lidstva. Děkuji vám

14.02.2023 5 z 5

V zemi stínů V zemi stínů Elizabeth Kostova

Kniha je dobře napsaná, velice dobře se čte. Akorát mi v některých pasážích přišla moc zdlouhavá. Ale příběh zajímavý.

06.11.2022 4 z 5

Pět plus tři Pět plus tři Arne Dahl (p)

Mě to prostě baví. Arne Dahl dokáže zamotat už tak zamotané a povznést to na další úroveň. Těším se na další díl série.

16.10.2022 5 z 5

Zvířecí hrdinové Zvířecí hrdinové Ben Holt

Krásná a pravdivá kniha. Zvířata, která zachraňují nejenom život lidí, dalších druhů zvířat, ale i prostředí ve kterém žijeme.

11.10.2022 5 z 5

Dívka ve tmě Dívka ve tmě Martin Jaroš

Kniha se dobře četla. Děj byla změť všeho možného (nacistický poklad, tajný deník -jak od Jana Tleskače, rýžování zlata, tajná skála, do toho tajná komunistická policie). Vadilo mi, že autor do knihy vměstnal i osobnosti o kterých psal biografické knihy. Obálka knihy se mi moc líbí, ale možná bude lepší psát ty knihy o osobnostech. Tady se to úplně nepovedlo.

05.10.2022 2 z 5

Šest krát dva Šest krát dva Arne Dahl (p)

Druhý díl ze série a bavilo mě to moc. Skvěle se to čte, napětí se dá krájet. Dobrá práce a těším se na další díl.

29.09.2022 5 z 5

Nejlepší americké krimipovídky Nejlepší americké krimipovídky Jeffery Deaver

Knížka mě bavila. Příběhy byli originální a nenudili. Dobře zvolení spisovatelé.

03.08.2022 4 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Mě se knížka líbila. Četla se dobře. Příběh originální. Děsivé to nebylo, ale ani to neurazilo.

12.06.2022 4 z 5

Tři oříšky pro Popelku Tři oříšky pro Popelku Miroslav Graclík

V knížce se často opakovaly stejné příběhy a vyprávění. Leckdy to spíše připomínalo bulvár než profesionálně napsanou knihu.

12.06.2022 2 z 5