iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Obchodník Obchodník John Grisham

Slibný námět a rozjezd. Postupně ale děj slábl. Vážně si někdo může myslet, že FBI osloví náhodně vybranou ženu a z ní se přes noc stane chladnokrevná tajná agentka? Dobře, vzala jsem to jako fikci, ale od Grishama už člověk čeká něco trochu uvěřitelnějšího. Naivní závěr to ale dorazil, bylo to jako slohovka na základní škole.

24.11.2018 3 z 5

Případ Collini Případ Collini Ferdinand Von Schirach

Půjdu proti proudu, protože mě to neskutečně nudilo. Z anotace vypadá kniha velmi slibně, bohužel autor stále odbíhá od hlavní linky. To se sice na konci ukáže jako oprávněné, ale celkově je kniha neslaná nemastná.

17.11.2018 2 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Paráda. Po řadě kratších knížek jsem se vážně těšila na Kingův tlustoromán, protože ty uměl vždy nejlépe. A nezklamal. Nedokážu rozlišit, co psal který z autorů, ale není to na škodu. Kniha je dlouhá, ale ne rozvleklá. Postav má tak akorát, aby se člověk neztrácel. Nechybí mystika, filozofický přesah (a poselství).

17.11.2018 4 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Nádherná, poetická, smutná. Kraťoučká, ale na pohled úžasná.

06.11.2018 5 z 5

Velmi zajímavý pohled do zákulisí práce novináře. Autor nepopisuje historické události, jen je stručně zmíní, abychom se správně chytli v čase a prostoru. Věnuje se hlavně vlastním zkušenostech a vzpomínkám.

21.10.2018 4 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Zápletka je zajímavá, zpracování nebylo špatné, ale na můj vkus bylo v příběhu příliš omáčky.

18.10.2018 3 z 5

Ultramaratonec Ultramaratonec Charlie Engle

Po knížce jsem sáhla, aniž bych znala autora. A po pravdě, kdybych znala jeho příběh, tak ji asi ani číst nezačnu. Na dno se dostal vlastní blbostí a jeho cestu nahoru obdivovat nedokážu. Připadá mi dost neuvěřitelné, že by člověk závislý na kokainu a alkoholu zvládl zaběhnout maraton a v uváděných časech. Už vůbec, že by zvládl nějaké tréninky. Jako způsob sebereflexe nebo součást terapie je tato kniha asi dobrá, ale běžnému běžci toho moc dát nemůže. Nebylo to pro mě ani inspirující, natož motivující. To trvalo asi třetinu až polovinu knihy. Pak už autor mluvil jen o závodech, což bylo mnohem zajímavější. Kniha je ale v každém případě psaná velmi čtivě, děj odsýpá a nenudí. Ke konci knihy autor popisuje své zatčení za úvěrový podvod. Celé to popisuje tak, že si na něj zasedla zlá vláda a on chudák za nic nemůže. To jsem měla chuť knihu odložit. Až do konce to bylo takové ufňukané. Bohužel jsem úplně jinou představu o tom, co bude knížka popisovat.

16.10.2018 2 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Velmi čtivé, určitě si pořídím i další díly. Ze začátku to vypadalo na "pouhý" historický román, autor hodně popisoval zvyky a chování seveřanů. Ale nebylo to nudné, do děje to skvěle sedělo. Později se rozjela i detektivní zápletka.

14.10.2018 4 z 5

S cejchem ďábla S cejchem ďábla Oldřiška Ciprová

Velmi čtivá knížka. Sama o sobě je kraťoučká, jednotlivé kapitoly jsou i na 2 stránky, takže děj rychle odsýpá. Autorka nepopisuje žádné historické souvislosti, jde jen o příběh šlechtičny, místy je to trochu červená knihovna (ale jen pár větami).

29.09.2018 4 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Slušná detektivka, ale tuctová a zaměnitelná. Kniha, kterou přečtete s chutí, ale za měsíc o ni nebudete vědět.

28.09.2018 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Skvělá atmosféra maloměsta. Každý má své tajemství a každý strká noc do věcí ostatních. Do města se vrací po dlouhé době hlavní hrdina, kterého ne všichni přijmou. Smrt jeho kamaráda je dost podivná, navíc oba z minulosti něco skrývají. Vražda celé rodiny také ukazuje právě i na tajemství z minulosti. Je to hodně čtivé, napínavé. Vraha jsem do konce neodhalila.

22.09.2018 4 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Zápletka je dost jednoduchá a děj směřuje přesně tam, kam to od začátku vypadá. Je to svižné a čtivé a pokud nehledáte nějakou náročnou literaturu, je to příjemná zábava.

09.09.2018 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Prakticky bez děje, ale rozhodně ne nudné. Ne tak magické jako jiné Murakamiho romány.

01.09.2018 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Minimální děj a přesto velmi čtivé. Uvěřitelné postavy, popisy jsou tak akorát.

23.08.2018 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Hodně zvláštní sonda do mysli jedné ženy. Upřímně řečeno, nedokázala jsem s ní sympatizovat už od začátku. Později mi připadala dost na pěst. Dítě si chtěla pořídit z dost nesmyslných motivů a možná i proto se jí to vymstilo. Jde o příběh o mnoha nedorozuměních a nenaplněných ambicích, hodně dobře napsaný. Jednotlivé problémy postupně narůstají a nabalují další, čeká se na závěrečnou katastrofu. Ze strany Agnes je vidět úporná snaha zavděčit se a někam zapadnout. Je to čtivé a strhující.

21.08.2018 4 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Rozhodně se nejedná o thriller. Je to společenský román, možná s psychologickými prvky, o životě rodiny, kterou zasáhne neštěstí. Úvod je parádní, velmi slibný. Ale už první část je dost nevalná. Autor přeskakuje vyprávěním z pohledu různých postav a časových rovin. Také občas není jasné, co je vzpomínka, myšlenka nebo samotný děj.
Jedná se o řadu nesouvisejících momentů, neprovázaných, nechápala jsem souvislosti. Doufala jsem, že se to v dalších částech změní, nestane nějaký zlom, ale bohužel kniha (ne)plynula dál stále stejně až do konce, který to rozhodně nevylepšil.

14.08.2018 2 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Námět zněl slibně. Zápletka se odehrála hned na prvních stánkách, vypadalo to, že příběh bude rychle plynout. Nebylo to tak. Bylo to neustálé přešlapování na místě a myšlenky typu "co já chudák budu dělat" a "musíme si o tom promluvit". Otravné byly i rozhovory hrdinů, roztahané na celou kapitolu a nic neříkající. Vše ve stylu "řekni mi to - neřeknu - proč mi to neřekneš - to ti taky neřeknu". Jak z laciné telenovely. A konec to zabil úplně, neskutečná slátanina. Tato kniha se autorovi vůbec nepovedla.

08.08.2018 2 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Strhující. Neskutečně skvěle napsané. Příběh je sám o sobě silný a emotivní, ale bylo by snadné ho špatným slohem "zabít". To se ale nestalo. Autor nechal příběh plynout bez zbytečné omáčky. Vypráví všechno nutné, abychom se dozvěděli historické souvislosti, ale neubírá to na napětí.

02.08.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Jedná se o krátké příběhy, svižně převyprávěné. Celá kniha je příjemná jednohubka, nebo ji lze dávkovat jako zpestření při četbě jiných knih.

27.07.2018 3 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Ze začátku hodně zajímavá a napínaví knížka. Děj byl velmi čtivý, bohužel tak od poloviny začal trochu váznout. To mě opravdu překvapilo, obvykle je to s knihami naopak. Za první půlku bych dala 4*, za druhou tak 2 (slabší 3). Konec to trochu pozvedl, ale celkově jsem z knihy trochu rozpačitá. Určitě ale zkusím jinou, osud hlavní hrdinky mi připadá velmi zajímavý.

27.07.2018 3 z 5