Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Twisted Love: Bezpodmienečná láska Twisted Love: Bezpodmienečná láska Ana Huang

(SPOILER) Je mi líto, že jsem si knihu přečetla a nelíbila se mi. Mám pocit, že tempo toto knihy bylo trochu divné a promeškali jsme hodně vývoje vztahu mezi Alex a Avou.

Alex je zadumaný boháč, který dohlíží na sestru svého nejlepšího přítele. Docela rychle spadli do vztahu a já jsem chtěla více sledovat jejich malé okamžiky a vývoj. Hodně jsme toho přeskočili a měla jsem pocit, že to k lásce přešlo příliš rychle.

Pak tu byl celý příběh o padouchovi, který jsem považovala za klišé. Připadalo mi, že autorka má tolik komponentů pro úžasnou romanci a ve skutečnosti je tak dobře nespojila. Některé části byly přehnané, některé uspěchané a konec mě pak neuspokojil.

Alex se také zdál jako ne úplně dokonalá osoba. Dodnes nevím, do čeho byl zapleten a bez rozmyslu jen tak házel penězi a mocí. Mohl komukoli čímkoli vyhrožovat a získat, co chtěl. Jen mi to přišlo trochu přehnané, ale vím, že tohle fungovalo pro tolik lidí!

06.11.2022 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Před touhle knihou jsem neměla ponětí o operaci Hannibal, která měla za cíl evakuovat vojenské jednotky a civilisty z Východního Pruska a Pomořanska před postupující Rudou armádou.

Knize jsem nedala 5 hvězdiček ze dvou důvodů. Alfréd mi přišel v knize úplně nepodstatný a vůbec by mi nevadilo, kdyby autorka psala spíše z pohledu malého chlapce nebo ševci. Konec mi přišel odbitý a mám mnoho nezodpovězených otázek.

29.10.2022 4 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Pip podcast o zločinu, který ona a Ravi loni vyřešili, se stal virálním. Slíbila, že ten čas hodí za hlavu a že se k řešení dalších detektivních případů nevrátí.

Pip detektivní dny skončily.

Dokud se neztratí rodinný přítel a Jamieho rodina prosí Pip, aby udělala, co může, aby ho našla. Nakonec je v bodě, že udělá cokoli, aby zjistila, co se stalo Jamiemu, a to by mohlo znamenat najít vlastní způsob, jak dosáhnout spravedlnosti za křivdy, které se staly.

Ravi je zpět, spolu s mnoha dalšími postavami z minulé knihy. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihu.

05.09.2022 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Piper se se setrou vrátila tam, kde dřív bydlel jejich otec, který zde i zemřel. Na tom místo jely za trest, ale nakonec si místo zamilovaly. Nejdřív jsem nemohla Piper přijít na chuť, ale čím víc jsem četla tím víc jsem viděla dívku/ženu, která chce být milována.

10.08.2022 4 z 5

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Tahle knihy se teď řadí mezi moji top 10 knih tohohle roku. Ty postavy, příběh, vztahy. Prostě skvělé.
Nezlobila bych se kdyby tuhle knihu přeložili i do češtiny, určitě bych si ji znovu přečetla :)

24.10.2021 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Cass je svědkem něčeho, co ji začne pronásledovat. Po té události začne zapomínat věci a myslí si, že začíná mít demenci, ale konec byl pro mě překvapivý... Trochu jsem to odhadovala, ale i tak to bylo překvapivé.
Opravdu skvělá kniha a četla se sama. Děj rychle plynul a eskaloval. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Fakt bomba!

01.07.2021 4 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Nikdy jsem nic podobného nečetla. Knihu mi doporučila kamarádka s jsem za to ráda. Několikrát jsem u knihy brečela a běhal mi i mráz po zádech. Nedokážu uvěřit, že se něco takového mohlo stát. Obdiv patří paní autorce.

20.06.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Nejsem tady od toho abych srovnávala Dopisy ztraceným a Na co slova nestačí. Obě knihy měli jiný příběh, jen postavy se objevili i v téhle knize a obě knihy ve mně něco zanechaly. V téhle knize zase sledujeme dvě odlišné dějové linky, které se začnou proplétat. Hrozně moc jsme si oblíbila Matta a doufám, že se autorka rozhodne napsat knihu i oněm a o jeho minulosti, zajímalo by mě to. Kniha byla velice čtivá a rychle to ubíhalo. Určitě doporučuji! :)

31.03.2021 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Skvělé zakončení série. Na konci zjišťujeme, jak se to všechno vlastně odehrálo, když byla Nova malá. Ale taky jsem ráda za to, jak kniha dopadla celkově. Adrian a Nova jsou spolu, Max je v pořádku. Jediné co se mi na knize nelíbilo, byl ten epilog. Přivítala bych epilog z pohledu Novy nebo Adriana.

07.03.2021 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Téma padlých andělů se mi dost líbilo. Líbilo se mi, jak nás autorka postupně přivedla do historie a schopnosti padlých andělů a jejich potomků. Moc se těším až si přečtu další díl.

Jen už vidím, jak zde bude milostný trojúhelník, tak snad mi to v nebude vadit.

14.02.2021 4 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Poslední díl nezklamal. Autorka propojuje světy a dimenze velice zajímavě. Jsem rád, že všechno dobře dopadlo a autorka nechala celkem otevřený konec a doufám, že bude časem pokračovat se stejnýma postavami.

Líbil se mi vztah mezi Kieranem , Cristinou a Marekm, bylo zajímavé číst o poly vztahu. Taky se mi líbil vyvíjející se vztah mezi Tibem a Kitem. A samozřejmě Malec byl můj nejoblíbenější pár.

Doporučuji přečíst všechny knihy o autorky, když se jednou do světa lovců stínu dostanete, už není cesty zpět. :)

14.01.2021 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Zajímavá kniha, ale častokrát jsem odhadla co se bude dít a konec mě nějak extra nepřekvapil. Al jinak to bylo skvělé čtení.

16.06.2020 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nečtu sci-fi, ale celou sérii Hunger games si musím přečíst. Bylo to napínavé, čtivé a taky dojemné.

24.01.2019 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Určitě kniha,která pobaví,jak vás tak i vaše děti.

01.11.2018 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Povinná četba a naučit se část nazpaměť. Nikdy jsem nechápala o čem to moc je,ale zfilmované je to velice pěkné

01.11.2018 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Další skvělý díl HP. Pro mě to byl zatím asi nejslabší díl,ale i tam jsem se často smála Umbridgeové a tomu,jak se jí chtěli všichni zbavit. I slzy jsem na konci měla. Určitě doporučuji.

16.10.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha napínavá. Určitě me ten děj překvapil a nebyli tam ty nudné popisy jak u jiných knih. Hlavně posledních pár kapitol jsem skoro ani nedýchala, protože jsem se bala konce a stejně překvapil.

08.08.2018 4 z 5

Možná jsem jedna z mála,kterou za kniha nebavila. Námět skvělý. Úplně vymyšlené,ale mě osobně to nebavilo

15.06.2018

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Viděla jsem film a knížka mě velmi překvapila. Čekala jsem, že v knížce bude něco jiného, ale nakonec mě to překvapilo
Knihu jsem přečetla na jeden nádech

05.06.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

určite jeden z nejpeších psycho thrilleru. četla jsem i Zmizelá od flynové , ale tohle bylo několikrát lepší a čtivější. Moc mě to bavilo

05.06.2018 4 z 5