Ivka14 Online Ivka14 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

určite jeden z nejpeších psycho thrilleru. četla jsem i Zmizelá od flynové , ale tohle bylo několikrát lepší a čtivější. Moc mě to bavilo

05.06.2018 4 z 5

Barbaři z ledové planety Barbaři z ledové planety Ruby Dixon

Tohle byla rozhodně zajímavá kniha. Je to zvláštní, protože i když jsem při čtení této knihy měla několik okamžiků, kdy jsem přemýšlela „co to proboha je“, stále jsem to nemohla odložit. 3 hvězdičky, protože to bylo zajímavé a v sérii budu pokračovat a nejspíš jsem našla svoji novou guilty pleasure haha

26.06.2024 3 z 5

Vzpomeň si na mě Vzpomeň si na mě Alyson Derrick

Autorka zachovala autenticitu dvou mladých žen, které mají právo žít a milovat se navzájem. Známé konflikty kolem LGBTQIA+ milostných příběhů, jako jsou rodičovské problémy, dilema s náboženským přesvědčením a nesprávný okruh přátel, umožnily příběhu skutečně komunikovat se čtenáři. Vyřešené konfrontace byly opravdu, opravdu uspokojující, zvláště když fandíte čisté, opravdové lásce.

10.06.2024 4 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Carrie Soto je zpět a sleduje legendární tenistku Carrie, která se vrací do tenisového světa ve snaze zachránit svůj rekord. Ale poté, co byla roky v důchodu, má to, co je potřeba k návratu, o který usiluje.

Tenis sleduju ráda a ke čtení nepotřebujete žádné znalosti tenisu, abyste mohli sledovat, co se děje. Moje jediná kritika byla, že se kniha často přesunula do španělštiny bez jakéhokoli překladu.

Celkově to byla kniha, kterou jsem nechtěla odložit, ale měla v sobě i krásnou jednoduchost. V jednu chvíli jsem se stal neuvěřitelně emotivní.

14.04.2024 5 z 5

V pasti pohlaví: O politice, péči, sexu, násilí a postavení žen v Česku V pasti pohlaví: O politice, péči, sexu, násilí a postavení žen v Česku Silvie Lauder

Dobře zpracované a pečlivě ozdrojované, mírně depresivní čtení. Doporučuju každému, kdo si chce udělat nějak ucelenější představu o tom, proč je u nás feminismus sprosté slovo a jak na tom ženy opravdu jsou.

Mírný problém vidím v tom, že by si knihu měli přečíst hlavně ti, co si ji nikdy dobrovolně nekoupí ani nepůjčí, což je škoda.

05.04.2024 4 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Kniha má takové postavy, které si vás okamžitě získají, takže není překvapením, že se mi kniha tak líbila. Nathanielův humor, Elisabethina mysl a Silas obecně.

Tato novela je mnohem více zaměřena na vztahy mezi postavami než na skutečný děj, což mě vlastně překvapilo, protože v novelách to obvykle není tak zajímavé, ale knize to přidalo hodně hodnoty. Takže v podstatě vidíme, jak se vyvíjí vztah Elisabeth a Nathaniela a spoustu malých momentů mezi nimi, které jsme v první knize ve skutečnosti vidět nemohli.

Jen škoda, že tohle nebylo pokračování o 500 stránkách, protože ten svět, děj a postavy miluju!

29.03.2024 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

I přes svou strašidelnou povahu s monstry, démony, ale příběh byl i ta kouzelný. Elisabeth je radost, silná, nepravděpodobná hrdinka s velkým srdcem, které jsem vždy fandil. Nathaniel a jeho suchý důvtip mě úplně okouzlili. Silas je fascinující.

Stránky byly plné dobrodružství a kreativní akce. Příšery se nepodobaly ničemu, co jsem dosud četla, a celá kniha vykreslila vzrušující obraz, který ve mně zůstane ještě dlouho. Teď se kniha řadí mé oblíbené.

Povinná četba pro všechny knihomoly a milovníky knihoven nebo každého, kdo hledá zábavné a jedinečné čtení.

22.03.2024 5 z 5

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Tato kniha byla tak dobrá! Uchvátila mě od samého začátku. Děj byl tak zajímavý a tempo perfektní. Děj se od první knihy ubíral úplně jiným směrem, což mě opravdu bavilo. Bylo tam několik dějových zvratů, které jsem nečekala.

Stavba světa byla taky hezky popsaná, že mě bavilo poznávat svět plný kouzel, tajemství a démonů. Postavy byly tak zajímavé a měly tolik vrstev, že mě bavilo dozvědět se více o minulosti postav.

Miluji Alex, je statečná, silná, tvrdohlavá, odolná a udělá cokoliv, aby ochránila lidi, které miluje. Vývoj postavy Alex byl skvělý, bavilo mě sledovat, jak přijímá své chyby a uvědomuje si, že má skvělé přátele, kterým na ní záleží.
Darlingtona mám moc ráda, je okouzlující, chytrý, tajemný, silný. Miluju Dawesovou, je milá, milá, nápomocná a chytrá. Také se mi moc líbí Mercy, je milá, společenská, chytrá a statečná. Vývoj postavy byl vynikající, bavilo mě dozvědět se více o postavách a pochopit jejich minulost.

Záhada v této knize mě opravdu bavila, byla zajímavá. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihu...(pokud vyjde).

Dala bych 5*, ale na mě byla kniha někdy až moc dlouhá.

25.02.2024 4 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Nejsem si jistá, že „užila jsem si knihu“ je to nejlepší větu, kterou lze použít, když v této knize bylo tolik hrozných věcí (mučení, strádání, strach, chudoba, ztráta), ale rozhodně bylo velmi těžké to odložit – fiktivní odhalení některé věci, kterými lidé v Severní Koreji trpí, jen aby přežili.

Jenna je částečně Jihokorejka, částečně Afroameričanka, žije v USA, ale nikdy se jí nepodařilo úspěšně překonat náhlé zmizení své sestry (dvojčete) z jihokorejské pláže, když byla teenageři. Když dostane příležitost asistovat americké vládě, dokáže své znalosti o Severní Koreji dobře využít a začne odhalovat některá překvapivá tajemství.

V příběhu se střídá Jenna, paní Mun v Severní Koreji a představitel severokorejské strany Čo, který žije v neustálém strachu, že upadne v nemilost.

Bylo to fajn čtení a téma, které normálně nečtu. Líbilo se mi propojení příběhů a informace a čtení na víc v autorově doslovu.

04.02.2024 4 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Toto letní příběh o přátelství, lásce, chybách a odpuštění. Vypráví se ve střídavých časových obdobích – během pubertálních let Percy a Sama, kdy se potkali a zamilovali se, a poté 12 let po skončení střední školy, kdy je od sebe oddělila obrovská chyba.

Líbilo se mi vidět, jak se jejich vztah vyvíjel během šesti let, roztomilé okamžiky a úzkostné dramata dospívajících bylo hezké.

Ale velké odhalení zápletky se mi moc nelíbilo. Radši bych byla, kdyby se stalo něco jiného a také mám pocit, že řešení bylo nakonec uspěchané a vlastně jsme nijak víc do hloubky neviděli vyřešení problému.

3,5*

25.01.2024 4 z 5

Všechny vlny oceánu Všechny vlny oceánu Kerry Lonsdale

Když jsem se do knihy pouštěla, netušila jsem, že se jedná o knihu s nadpřirozenými schopnostmi, ale bylo to zajímavé a jiné od běžných romantických knih.

Příběh je o tom, kam až matka zajde, aby ochránila své děti. Molly pro svou dceru udělá cokoliv, včetně svého života. To zahrnuje návrat do svého rodného města, které opustila kvůli děsivé nehodě a tajemství, které před všemi tajila. Uchovala si to hluboko ve svém srdci a mysli od své babičky a bývalého přítele, když utíkala pryč.

17.01.2024 3 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Takové knihkupectví, kde se prodává i káva a maskotem je kocour, je sen.

Ale knihu mi zkazila ta romantická linka. Přišlo mi to zbytečné a na konci mi to zkazilo dojem celé knihy. Autorka se snažila ji tam za každou cenu vložit, ale vůbec mi to nepřišlo, jako by byli do sebe zakoukaní a těch pár interakcí s scén, pro mě bylo málo a nic by se nestalo, kdyby ten příběh byl jenom o pátrání v minulosti, záchraně knihkupectví, nových přátelstvích a ztrátě nejbližsšího.

12.11.2023 3 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

Tato kniha začala skvěle. Ráda jsem viděla následky prvních dvou knih, které ovlivnily Pip. Líbilo se mi to pronásledování. O druhé části knihy, tohle už říct nemohu.

21.10.2023 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Abych byl spravedlivá většinu knihy jsem jen tak přeletěla. Začátek vypadal slibně, ale pak se to zbytečně táhlo.

A tento typ psaní se mi obzvlášť nelíbí. Místo chronologického příběhu je kniha psána po částech: prolog, Rachelino POV, Jimovo POV, Před - 1. den atd. Obvykle se všichni v určitém okamžiku spojí, aby se příběh spojil. Ale aby tento typ příběhu fungoval, musí být každá sekce velmi dobře udělaná, aby čtenář investoval do příběhu nebo postav. Bohužel pro mě mi to psaní přišlo nevýrazné/nudné a není nic horšího, než si přečíst sekci která je nezajímavá, pak si přečtete další novou část, která je stejně nezajímavá.

A vložka s Jimovou psycholožkou mi přišla úplně nepodstatná.

12.10.2023 2 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Jednoduchá erotická kniha s milými postavami, ale žádný z konfliktů v knize mi však nepřipadal jako adekvátně vyřešený. Můj první problém je utrpení s Blakem, ale dokážu to překonat, protože to je Evie pohled a ona je velmi ochotná přehlížet jeho nedostatky. Další konflikt s Loganem se však zdál být příliš důležitý na to, aby to Evie překonala tak rychle.

Ale i tak to bylo fajn čtení a těším se na další díl, když tenhle skončil tak otevřeně.

12.10.2023 3 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Čtení této knihy jsem si opravdu užila! Ex v éteru byl tak jedinečný zábavný nápad a milovala jsem téma rádia, stejně jako nepřátele k milencům. Jsou zde také témata smutku, ztráty rodičů a úzkosti. Postavy se mi líbily, i když si myslím, že jejich osobnosti mohly být prozkoumány trochu více mimo rádio.

Nicméně humor, romantika a příběh těch pár chyb vynahradily. Je to tak snadné čtení, ale dobře napsané a zajímavé. Konec byl dobře napsaný, i když jsem skoro chtěla, aby se epilog podíval ještě dál do budoucnosti. Bylo zvláštní číst o tom, že se hned po třech měsících randění sestěhovali.

06.10.2023 4 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Poslední díl Králoství prohnilých byl lahodným a zábavným čtením, které se oproti svým předchůdcům docela změnilo. První kniha ze série byla jedinečným vpádem do žánru pro mladé dospělé s nádherným zobrazením chutných receptů a náhodného vyvolávání démonů. Druhý díl byla cesta do světa démonů a jejich princů. Ale nějak to vyvrcholilo v závěrečnou knihu, která mě dokázala překvapit a nadchla.

Emilia je v šoku, když zjistí, že její dvojče Vittoria je stále naživu. Její sestra je však zakrátko obviněna z vraždy a pekelná knížata usilují o odplatu. Emilia, odhodlána žít trochu mírumilovně po boku své sestry a svého krále démonů, se vydává odhalit pravdu a odhaluje mnohem více o své minulosti, než bylo dosud známo. Toto odhalení bude Emilii něco stát a ona se musí rozhodnout obětovat něco, co jí je drahé, aby konečně zlomila prastarou kletbu.

Jak jsem řekla v prvním odstavci, tento závěrečný díl je velmi zábavný. Docela mě bavila změna v jejich vztahu a myslela jsem si, že se k příběhu hodí, když se ti dva společně snaží najít cestu vpřed a usadit se ve svých rolích. Vražda a zvraty v příběhu byly také vhodné, protože ustoupily od některých YA klišé a umožnily Emilii stát se skutečně nezapomenutelnou a neochvějnou hrdinkou.

Tahle série se stala jednou z mých nejoblíbenějších a určitě si ji někdy přečtu znovu.

11.09.2023 4 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Kniha se četla dobře, ale nějak mě ten příběh nezaujal. Gábina mi místy přišla dost naivní.

04.09.2023 3 z 5

Osudové léto Osudové léto Nicola Harrison

Tato kniha nahlédla do života a rozhodnutí Beatrice. Provdala se za bohatého a po létě, v podstatě sama, na Montauku s ostatními dámami z vyšší společnosti, si uvědomí své chyby v manželství. Nejvíce se mi líbil kontrast mezi bohatými postavami pobývajícími na Montauku v hotelu a domorodci z rybářských vesnic. Ty postavy ve vesnici jsem milovala nejvíc.

Na to, že je to debutový román jsem byla velmi mile překvapena. Celkem jsem se bála do knihy pustit, zarazilo mě počet stran, ale kniha se četla velmi dobře a příběh odsýpal. Jen jsem si přála víc vidět té romantické stránky z prostředí majáku.

06.08.2023 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Moc jsem si tuto knihu přála milovat, ale psaní mě moc nezaujalo a zjistila jsem, že v některých oblastech nevím o čem čtu i přesto jsem četla dál, protože mě zajímalo, proč sourozenci přestali mluvit.

Tento příběh je vyprávěn prostřednictvím duálního pohledu, které mám ráda. Všechny Noahovy kapitoly jsou vyprávěny v minulosti, když mu bylo třináct, a všechny Jude kapitoly jsou vyprávěny ze současnosti, kde jí je šestnáct letech. Stane se něco, z čeho jsou dvojčata zraněná a rozzlobená. Hádají se a dělají si věci navzájem. Oba žijí s lítostí a smutkem.

Viděla jsem spoustu pěti hvězdičkových recenzí, ale já patřím mezi menšinu, které se kniha moc nelíbila.

04.08.2023 3 z 5