Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Vynikající detektivka, jak od Agáthy Christie. Bohužel jsem opět uhádl někde v půli knihy pachatele i když se mě autorka až do posledních stránek snažila zmást. Také mi trochu vadil styl psaní v přítomném čase. SPOILER: A opět se mě zdálo dosti hloupé rozdávání omluvných dopisů, když oběti vloupání o ničem nevěděli a nikdy by se to nedozvěděli, ale k příběhu to nakonec patřilo.

17.05.2020 4 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Po knize Nonstop, která patří k mým nejoblíbenějším dřívějším sci-fi přišlo velké zklamání. Přes velkou Aldissovu fantazii mě příběj naprosto nezaujal a nevtáhl do děje. Přišlo mě to spíše velice hloupé, dětské... Zaujala mě tehdy velmi nádherná obálka knihy, ale po nedočtení celého příběhu jsem se ji stačil hned zbavit.

17.05.2020 odpad!

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Dle mého názoru jeden z těch lepších Deaverů. Zde plno akce, dozvíme se něco zajímavého nejen o diamantech, bez hluchých míst, čte se samo. A vůbec mě to nepřišlo překombinované, jak zde někteří píší.

11.05.2020 5 z 5

Tato kniha a jiné podobné především o zdravé stravě s různymi studiemi se musí brát s rezervou. Co studie to jiný výsledek. Že je spánek prospěšný víme snad i bez této knihy. Přesněji řečeno mě ani tak nezajímá PROČ spíme, ale spíš PROČ nespíme, jaké následky má nedostatek spánku a co dělat, když nemůžete usnout nebo se pravidelně v noci probouzíme. Tím nechci zhazovat tuto knihu, je krásně propracovaná a srozumitelně napsaná i pro naprostého laika, ale připadla mě tak trochu jako zbytečné čtení, rozhodně by mohla být o polovinu kratší. Něco zajimavého, ale nic nového jsem si s z ní vytáhl, zbytek je jen vata a omílaní toho samého dokola a neustále opakování co jsme se dozvěděli v předešlé kapitole a co se dozvíme v následují kapitole nebo, že nebudeleti-li spát umřete mě už lezlo na nervy. Z knihy je opět cítit, že je psaná pro americkou veřejnost tak jako jiné knihy o zdravém stravování. Začátek a konec knihy dobrý, ale neustále probíraná tématika po chvíli přestane bavit. Sám na sobě jsem zpozoroval, jak např. noční směny nebo ponocování škodí a proto se vyhýbám práci na nočni směny nebo s velmi brzkým vstáváním a ani za nepatrný příspěvěk navýšení platu mě to nestojí. Dokonce bych už nebral ani dvousměnný provoz. Před lety v Londýně jsem pracoval 12ky na noční provoz, kvůli penězům jsem to první měsíc táhl nepřetržitě včetně víkendů 31 dni dní po sobě, pak jsem na týden asi upadl do kómatu, prý jsem v pondělí zalehl a probudil se až v pátek!!! Bez jídla, pití, potřeby na WC. Po celou dobu po odečtení cesty do práce a zpět, nákup, jídlo jsem spal asi 4-5 h denně. Za ty peníze už mě to nestojí. Pokud možno, vyhýbám se i cestování v noci, tím nemyslím jen jízdu autem. Kvalitní spánek nadevše.

03.05.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Servaze jsem si velmi oblíbil a opět nezklamal. Detektivka plná zvratů se čte jedním dechem až do nečekaného rozuzlení , ale uznávám, že dřívější knihy byly mnohem lepší.

28.04.2020 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

První díl Opičáka se mi líbil mnohem víc, druhý díl se mi zdál dost překombinovaný. Ovšem na čtivosti to neubírá. Nejlépe číst tyto knihy po sobě, než vyjde třetí díl, tak zapomenu souvislosti, ve spoustě jmen se pak ztrácím. Také mi vadil Deník, zde to byl spíš rušivý element, v prvním díle mi nevadil.

26.04.2020 4 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Věřit a pochybovat. Druhý díl se mě zdá o hodně slabší než Devět dní, do poloviny knihy je příběh velmi rozvláčný, atmosféru už známe z prvního dílu, omílání toho samého stále dokola, teenagerovsky napsané. Po druhé mě to nějak nesedlo, i když spád to má a opět dokáže vtáhnout hned ze začátku do děje, ale třetí díl už asi číst nebudu. pro mě i přes svoji krutost moc dětinsky napsané.

19.04.2020 3 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Věřit a nepochybovat. Velikonoce, svátky Boží, díky nimž jsem musel sáhnout po protináboženské literatuře, která mě pomáhá překonat tyto nesmyslné svátky. Přejmenoval bych je na svátky jara. Román české autorky mě vtáhl do děje hned od prvních stránek se spoustou správných protináboženských hesel s kterými se plně ztotožňuji. Veškeré náboženstsví je neskutečné vymývaní mozků a je až s podivem, že mu podlehnou i jinak inteligentní lidé.
Pár postřehů z knihy:

Málem jsem to jejich mektání nevydržel. Dvě hodiny všichni bušili hlavou o zem. kdyby radši místo toho pracovali, než oslavovali toho jejich Boha.

Páchal činy ve jménu dobra, které byly ve skutečnosti zločiny

...ta husa neměla v hlavě nic jiného než víru.

...pětkrát týdně dře u pásu ve fabrice...

13.04.2020 4 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Vzhledem k probíhající pandemii jsem sáhl po Pandeimi od mého nejoblíbenějšího autora z lékařského prostředí. Ale kvůli názvu jsem měl větší očekávání, půl knihy se řeší Jackovi problémy v rodině, basketbal a určování totožnosti dívky z metra. Kniha je sice čtivá, ale pandemie pořád nikde. Nakonec se jedná o jakousi mini-pandemii. Pandemii dobře popsal Stephen King v začátku knihy Svědectví, dál už se to nedalo číst. A tak nějak jsem si představoval tuto knihu ze současné doby.

10.04.2020 3 z 5

Virus Virus Patrick Lynch (p)

Po knize jsem opět sáhl díky koronaviru, zaujal mě v této nelehké době samotný název, který mě neustále bil do očí z prohlížení mé knihovničky. Na to, že byla napsána před více než 20 lety i dnes má hodně co nabídnout se spoustou otázek k zamyšlení.

03.04.2020 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Téměř všechny detektivní thrillery mají jedno společné: psychopat, hádanky nebo hry. Po skvělé Zlobě jsem se na toto navazujicí pokračování s Lucienem velmi těšíl, ale hned od prvních stránek jsem byl lehce zklamán. Lucien se z vězení dostal jak kouzelník David Copperfield pomocí hypnózy, pamatuje si z 53 svazků co je na straně 133 na jednom z nich, volá přesně na vteřinu ani o jednu méně nebo více, takže si musel na vteřinu načasovat i spojení, délku vyzvánění , Hunter vyřeší hádanku díky svému vztahu k jednosladové whisky.... Jak jsem dříve vychvaloval Carterovu vzestupnou tendenci, tak od Zloby ji má zase sestupnou, přesto se kniha čte velmi dobře a díky závěru zvedám z původně plánovaných tří na čtyři. Béčkový oddechový, nevěrohodný drsný thriller neboli pohádka pro otrlé čtenáře.

30.03.2020 4 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Do zhruba poloviny knihy jsem se nemohl nějak začíst a velmi lituji, že jsem to hned ze začátku nevzdal a četl do konce. Vadil mě styl psaní, nedokončené věty..., spousta zbytečných rozhovorů, co s příběhem vůbec nesouvisí a jen ho zbytečně natahují. První kniha, kterou jsem od tohotoho autora četl mě naprosto nadchla a těšil jsem se na další jeho romány, tato druhá vychvalovaná a zfilmovaná kniha mě ale zklamala, že mám obavy číst další.

23.03.2020 1 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Kinezie a dokonalý plán, kde všechno do sebe musí přesně zapadat jak kolečka v hodinkách. Opět vynikající mistrovské dílo J.D., který žádnou knihou nezklame. Inteligentní četba a nečekané šokující zvraty na závěr. V každé jeho knize se čtenář dozví něco zajimavého nejen z kriminalistického oboru.

19.03.2020 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Trochu jiný Carter než jsme zvyklí, takový milosrdný, ale čtivost i tak zůstavá velice slušná. A k tomu bonus na závěr. Dle mého názoru dosud nejslabší díl ze série.

11.03.2020 3 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Průměrná detektivka na které je zajimavé pouze to vyšetřování bez sebemenšího napětí. Zaujalo mě pár pravdivých postřehů z oblasti psychologie, ale to je tak vše.

04.03.2020 2 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Po výborném prvním díle trochu zklamání. Druhý díl se soustřeďuje na milostný život hlavních hrdinů, už je z toho spíše červená knihovna, napětí jak v jeho dílech bývá žádné. Třetí díl už číst nehodlám, zbytečně rozvláčné a nějak mě to prostě nebere, sága Století jsou Folletovy nejslabší knihy.

02.03.2020 2 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Vyšpekulovaná kniha od které se zhruba od poloviny nedá odtrhnout, sousedé jsou naprosto šílení. Otec poučuje syna, že to je špatné a to je neslušné a tak se nemluví a přitom rozřezává oběť neboli nemluvím zlo, neslyším zlo, nevidím zlo a čtvrtá opice nečiním zlo. Taková slušně vychovaná šílená zabijácká rodinka. Dalo by se říci , že i docela vtipné, když si odmyslíme tu brutalitu.

24.02.2020 4 z 5

Kokoti jsou věční. Kde je najít? Jak se jich zbavit? Kokoti jsou věční. Kde je najít? Jak se jich zbavit? Xavier Crement

Velmi pravdivá kniha ve které se každý určitě najde tak jako v předchozí knize.
Přesto už mě nenadchla tak jako první, je to neustálé omílání toho samého. Třetí díl už asi číst nebudu.
Kokoti jsou lidé, které urazila kniha „Dost bylo kokotů."
Lidé, kteří knihu „Dost bylo kokotů"nečetli a přesto je urazila.
Všichni, kdo pokládají slovo „kokot" za nadávku.

20.02.2020 2 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Sběratel kostí se mě líbil mnohem víc, Deawer se stále opakuje, ale i tak jeho knihy neubírají na čtivosti. Nejde jen o samotný případ, ale čtenář se dozví ze série „Rhymovek" i mnoho zajimavého nejen z oblasti kriminologie. Škoda, že to nečtu popořadě, nevěděl jsem, že tento díl navazuje na Hodináře, takže to musím napravit.

20.02.2020 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Nezáživně napsaná zajimavá postapo trilogie z budoucnosti, v této části se mě líbila nanotechnologie, ale jinak velmi zdlouhavé, že i když se nakomec něco začně dít, tak mě to vlastně ani nezajímá. Viz. Jimmi - Sólo, k žádné postavě jsem si nenašel vztah. Špatně přeložené nebo napsané, naprostá ztráta času, Prach už nehodlám číst. Hodnotím čtivost, ne příběh.

15.02.2020 2 z 5