Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

Bohatý táta, chudý táta a Cashflow kvadrant jsou jedny z nejhloupějších knih o finančních radách, co jsem kdy četl.
John T. Reed

Kyiosaki stále omílá dokola to samé, ale už nenapíše (žádná kniha na podobné téma) jak z bezdomovce s nula příjmy se stát boháčem, jak se k tomu dopracoval. Samé rady typu vykašlete se na práci a investujte, ale z čeho? Tvrdí „ k tomu, abyste vydělali peníze, peníze nepotřebujete", ale už nenapíše jak. Do práce se mu nechce, žije s manželkou v autě , jsou bezdomovci a zbohatli, ovšem se nedovíme jak. Jedině, že by ve spoustě volného času jako bezdomovec psal knihu o zbohatnutí bez návodu, které se prodá x výtisků na čemž zbohatne, peníze investuje z čehož žije a napíše další knihy z kterých se nedovíme opět nic, na kterých opět zbohatne. Jak kdysi někdo prohlásil - většina odborníků na finance vydělala peníze jen vydáním knih s jejich moudry a ne vlastním investováním...Tady máte jeden z návodů jak zbohatnout. Nakupujte nemovitosti, podniky, franšízy, podniky...ale z čeho? Z hovna bič neupleteš. To jsou tak leda rady pro „chudé" boháče, aby ještě víc zbohatli a ne pro normálního smrtelníka, pracujícího od výplaty k výplatě., kterému radí „uteč z krysího závodu". A co funguje v Americe nefunguje u nás. A taky je to vesměs opakování Bohatého táty, chudého táty. Bohatý táta radí: Pokud chceš rychle získat velké bohatství, upadni do velkých finančních problémů :). To je rada nad zlato:).

27.09.2020 3 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Typický román pro ženy, spousta zbytečného tlachaní bez špetky napětí, až poslední kapitola je malinkato napínavá, ale hned se vše vyřeší. Kniha je napínavá tímto způsobem: např. seznámení s prodavačem bot. Bude mít prodavač její číslo 5,5 nebo ne. Sežene ji je? Sbalí ho nebo ne? Je to ten pravý nebo je nějaký divný? Má mu věřit? Jess chodí po obchodech, po návštěvách své sestry, řeší se co si dá k jídlu, snaží se usvědčit vraha v soudní síni, potýká se se svými fobiemi a ženskými myšlenkami, má strach ze zvracení, ale snaží se tomu poddat... to vše se popisuje na několik stránek a abychom nezapomněli, že se třeba bude něco dít a bylo v pozadí trocha napětí, tak neustále myslí na Ricka Fergusona. Autorka dokáže psát čtivě, ale pro ženy. Abych jen nehanil, pár momentů se mě líbilo a ztotožňuji se s nimi, ale jako celek nuda. Všichni máme svůj kritický bod zlomu. S Joy Fieldingovou jsem asi nadobro skončil, možná dnes už by se mě ani nelíbila Jane utíká, což byla ve své době naprostá pecka. Tu si zkusím ještě někdy přečíst.

23.09.2020 2 z 5

Největší obchodník na světě Největší obchodník na světě Og Mandino

Spousta mouder prověřená věky, ale kdybych se všemi pravidly (svitky) řídil, stal by se ze mě Ježíš. Se všemi pravidly stejně nesouhlasím,, viz třeba svitek 5. Nemysli na zítřek (budoucnost čili na zadní kolečka?) Sám Hadíd v druhé části přísaha 8 přiznává: „což nemají všechna stará přísloví pravdu? Nemají!" Nebo přísaha 4, druhá část. „Lidi můžeme ovlivnit tím způsobem, že se k nim budeme chovat tak, jak si přejeme, aby se oni chovali k nám." Také dnes neplatí. Dnes platí - za dobrotu na žebrotu nebo já po něm chlebem on po mě kamenem apod. Další hloupost: „Vím, že úspěchu nemohu dosáhnout sám. Vím, že neexistuje člověk, který by se vypracoval bez něčí pomoci." (Víš h.., pravím já) Dnes se člověk musí vypracovat sám, ostatní ovce ho stahují ke dnu. Pravda je ve skutečnosti jiná jež krásně vystihuje film Mise s Robertem de Niro o nesmyslnosti těchto pravidel lásky a víře v Boha. (Domorodí indiáni láskou a zpěvem proti zbraním). Další pravidlo 6, zavání komunismem. „Pracuj naplno - vše se ti vrátí"- jak kdy a kde. Můžete se snažit jak chcete, dělat přesčasy ...většinou u toho vyjdete jak blbec, dnes už to nikdo neocení, naopak vám přidají více práce za vaši šikovnost a ostatní budou zahálet za stejnou mzdu. Zastaralá kniha plná zastaralých názorů ale i mouder, které známe i z jiných lepších motivačních knih.

19.09.2020 2 z 5

V podzemí Čachtického  hradu V podzemí Čachtického hradu Andrej Štiavnický

Pěkně navazující pokračování Čachtické paní, ale Nižňaský psal lépe. Doba, kdy jsem v mládí hltal ČP je už pryč, pro mne zbytečný návrat, když už jsem si zvykl na spoustu lepších a drsnějších knih. Kdo se o Alžbětu Bathoryovou zajímá nebude zklamán.

13.09.2020 4 z 5

Po shlédnutí krásného dokumentu o putování osamělého vlka jsem se těšil na knihu s výstižným názvem Moudrost vlků. Ono to není jen o moudrosti vlků, ona je to i moudrá kniha. Líbily se mě kapitoly přátelství s krkavci a návrat vlků, jaký to má vliv na ekosystém. Moudrost vlků je ale literárně nic moc a fotky jsou taky tak trochu obyčejné proto jsem se zpočátku nemohl začíst, zaujaly mě jen některé kapitoly. Na toto téma jsou prý mnohem lepší knihy, ale je to moje první kniha o vlcích, tak mě zaujala.

06.09.2020 4 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Tak jsem oprášil starší zapomenuté knihy v mé knihovničce od Joy Fieldingové, která mě navnadila u nás vyšlým prvním románem Jane utíká. Jelikož druhý román Hranice smrti byl o třídu slabší, tak jsem na ni trochu zanevřel. Do této třetí knihy co od ní čtu se nemohu nějak začíst, malá písmenka, první kapitola Deník zabijáka, druhá ve škole, třetí šerif, čtvrtá Deník zabijáka a stále mě to nebere. Zbytečně rozvláčné, asi jsem si zvykl už na lepší díla, z knihy je cítit velká ženskost, prostě román pro ženy.

03.09.2020 1 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Pěkný čtivý historický román bez akce, napětí a intrik na stejné brdo jako všechny předchozí díly. Předchozí Niedlova díla byla lepší.

01.09.2020 3 z 5

Trest života Trest života Joy Fielding

Druhá moje kniha od této autorky opět velice čtivá, ale příběh je takový rozvleklý. Pokud by to v dnešní bezpečnostní době bylo možné, zachoval bych se stejně, ve spravedlnost už dávno nevěřím.

30.08.2020 3 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Moje první kniha od Joy Fieldingové a naprostá pecka, četla se úplně sama. Bohužel jsem na autorku trochu zapomněl, kvůli spoustě dalších autorů, takže se k ní budu muset v brzké době opět vrátit. Moc krásně píše.

Na kometě Na kometě Jules Verne

V dětství jsem kupoval verneovky nejen kvůli krásným ilustracím, ale že dokázaly vtáhnout hned do děje a díky nimž jsem se naučil číst. Tato opět patřila k mým oblíbeným, ale po letech jsem ji už zavrhl pro její naivitu. Kapitolu návratu na Zemi jsem ve škole četl v Čj jako výběr z mé neoblíbenější knihy v tehdejší době. A díky této knize mám rád sci-fi, ovšem ty realističtější.

30.08.2020 4 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Tato verneovka ve mě probudila cestovatelského ducha, ale to už jsem psal v předchozím komentáři o Pěti nedělích v balónu. Rovněž čteno několikrát v angličtině. Tyto dvě knihy jsem si dříve stále pletl. Verne byl v mládí jeden z mých nejlepších spisovatelů, co kniha to bestseller.

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Tato verneovka v dětství ve mě probudila cestovatelského ducha a neustále jsem se ptal, proč jsou zavřené hranice a to se za celý život nikdy nikam nepodívám? Po revoluci se mě splnil sen a dnes jsem vášnivým cestovatelem, tuto knihu držím v angličtině a při procvičování jazyka ji čtu stále dokola.

Pach krve Pach krve František Niedl

Dosud nejlepší díl, trocha akce, ale připadá mě to i tak pořád stejné jako předchozí díly. Líbí, ale nenadchne tak jak předchozí autorova díla.

30.08.2020 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Dnes už verneovky nečtu pro jejich naivitu, ale v dětství dokázaly krásně probouzet moji fantasii a díky nim jsem se naučil číst a stal se vášnivým čtenářem. Ale snad se k nějaké verneovce ještě někdy vrátím zavzpomínat si na krásné zážitky z dětství při čtení těchto nádherných dobrodružných příběhů.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Další z mých nejoblíbenějších verneovek hned ze začátku vtáhne do děje a nepustí až do úplného konce. V dětství se mě líbil i film s Omarem Sharifem jako kapitánem Nemo a tv seriál, na jehož každý díl jsem v té době netrpělivě čekal.

30.08.2020

Banco Banco Henri Charrière

Pokračování Motýlka jsem četl několikrát pro spoustu skvělých myšlenek, pravd a emocí až po několikerém shlédnutí mého oblíbeného filmu z dětství. Až později se mě do rukou dostala kniha Motýlek. Banco sice už není tak napínavé a dobrodružné jako ve vězení, ale je to opět vypravěčsky nádherné pokračování po útěku z ostrovů.

29.08.2020 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Motýlka jsem viděl prvně jako film na který jsem chodil do kina stále dokola, pak jsem se dostal ke knize Banco, což je volné pokračování a ta se mě kupodivu velmi líbili pro spoustu skvělých myšlenek a pravd ze života a až po letech jsem se dostal teprve ke knize Motýlek, která vyšla v brožovaném vydání rozdělená na dva díly, později jsem si ji koupil znovu v pevné vazbě. Teď mě v knihovně létají samí motýlci. Velmi mě zaujal při čtení Banco autorův styl psaní, kdy jsem hltal každou větu. Klenot v mé knihovničce. Zda se příběh doslova nezakládá na pravdě a hodně přikrásnělý mě je úplně jedno, důležitá pro mě je dobrá četba.

29.08.2020 5 z 5

Tygři z Mompracemu Tygři z Mompracemu Emilio Salgari

V dětství naprostá pecka, hltal jsem stránku za stránkou, když jsem se po letech k tomu vrátil, viděl jsem, jak je příběh naivní, praštěný. Hodnotím z prvního dětského dojmu, dnes bych hodnotil určitě méně.

29.08.2020 4 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Úplně první moje verneovka , kdy jsem se učil číst. Vzpomínám, jak jsem první stránku louskal snad hodinu a pak to vzdal na později, než jsem se naučil číst rychleji a plynuleji. Pak to byl dokonalý zážitek. Zatímco spolužáci četli ze slabikáře, leporela nebo pohádky, někteří nic a dodnes se to asi nenaučili neboť za život nepřečetli jedinou knihu, já už četl verneovky a mayovky, díky nimž se ze mě stal vášnivý čtenář. Dva roky prázdnin v krásné vazbě s spoustou obrázků, 20 tisíc mil pod mořem, Na kometě..., Supové Mexika, Vinnetou - to byly mé první dětské knihy.

25.08.2020

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Tato série se mě zdá oproti jiném Niedlovým dílům nejslabší. Tento díl mě připadá jako jedno velké hluché místo, příliš rozvláčné, bez napětí a dynamiky. Všechny díly jsou naprosto stejné, pomalu posouvající se vpřed bez většího spádu. Sem tam se objeví Hans Křivák, ale žádná větší zápletka, která by měla vliv na napínavost děje se nekoná. Ani nevím, zda mám pokračovat ve čtení dalších dílů, ale když už jsem to dočetl až sem....

25.08.2020 3 z 5