Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Dänikena jsem měl rád už asi od 10 let, kdy jsem viděl na tehdejší dobu velmi fascinující film Vzpomínky na budoucnost, který ovlivnil můj pohled na žánr sci-fi. Nemám rád sci-fi typu, Star Wars, Star Treek, Duna, třetí nadsvětelnou, hyperskoky apod., ale typu Vesmírná odysea, Setkání s Rámou, Nonstop, Marťan....Škoda že Däniken nepíše také nějaké sci-fi romány na jeho způsob. Myšlenkou této knihy je , že lidstvo by mělo šok z přiznání existence mimozemských bytostí, šok z bohů, padly by veškerá náboženství, lidstvo by propadlo panice, vláda nám něco zatajuje apod. Proč sakra, žijeme v 21.století a myslím, že lidstvo už je připraveni na odtajnění. Chtěl bych se toho dožít.

29.11.2020 5 z 5

Třetí planeta smrti Třetí planeta smrti Harry Harrison

Stále to samé dokola jako předchozí dva díly, po třetí už mě to moc nebavilo i když všechny knihy velmi čtivé, byl jsem rád, že jsem se jich zbavil. Víckrát takový brak číst nehodlám.

Druhá planeta smrti Druhá planeta smrti Harry Harrison

Viz komentář První planeta smrti.

První planeta smrti První planeta smrti Harry Harrison

Velmi čtivé, ale také velmi brakové sci-fi.

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Zastaralá leč poučná kniha se spoustou rozumných rad převedených na dnešní poměry v novém vydání, ale pro laika hůře čitelná. Na mě dost složitá, proto nemohu dát vyšší hodnocení. Spoustu pro mne těžko srozumitelných kapitol jsem musel přeskakovat, přesto jsem si z knihy něco odnesl a o tom to je, četl jsem ale mnohem srozumitelnější knihy o investování. Být inteligentním investorem je více o charakteru než o mozku a tím se řídím. Mozek na to nemám:) Spousty příkladů a různých výsledků z let 1945 až 1965 apod. mě jako laika nudilo k smrti. A proč to vůbec čtu, když si nemohu dovolit normálně investovat?:) Někde, možná u Kyiosakiho jsem četl na tuto knihu odkaz. Kniha není pro běžného smrtelníka, ale spíše pro vysoké manažery a finanční poradce. To už je lepší číst Kyiosakiho a jemu podobné, kteří omílají stále dokola to samé ale ve skutečnosti téměř nic neporadí.Na internetu dnes najdu mnohem srozumitelnější a stručnější informace než číst tuto rozsáhlou a pro laika nesrozumitelnou knihu.

Sfinga Sfinga Robin Cook

Egypt mě už od dětství fascinoval a před revolucí jsem si říkal, copak a jakým právem se tam nikdy nepodívám, neuvidím pyramidy...Po revoluci jsem hned projel Egypt od Asuánu až po Káhiru. Od Robina Cooka mám skoro všechny knihy, ale tato útlá knížečka mě moc nenadchla.
Možná tím, že příběh je moc krátký.

26.11.2020

Poklad ve Stříbrném jezeře Poklad ve Stříbrném jezeře Karel May

Jedna z mých nejoblíbenějších Mayovek, ale mám je rád všechny, ať už to byl Olda Šetrný nebo Karel z Německa. Dodnes jsem se k ní od dětství nedostal, příběh znám nazpaměť a znovu ho číst už asi nikdy nebudu. Na Mayovkách jsem vyrůstal, netrpělivě čekal, kdy v knihkupectví vyjde další. Tuto jsem musel koupit pod pultem s jakoukoliv další knihou, taková byla doba.

22.11.2020

Druhá planeta Oggu Druhá planeta Oggu Péter Lengyel

Knihu jsem četl v době vydání, děj už si dnes nepamatuji. V té době vycházelo spousta dobrých sci-fi zatímco dnes 90% samý fantasy brak, vyložené sci-fi pohádky, klasickou a ještě dobře napsanou aby čtenář těžko pohledal.
Čteno po druhé v lednu 2021 po x letech, už mě to tak nebralo. Krátký příběh sice dobrý kupodivu i na dnešní dobu, když si odmyslíme naivitu a staré představy, ale nečtivě napsaný. Jaksi těžkopádně, hlavně kapitola s Trrgy.

21.11.2020 2 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Četl jsem v dětství, na příběh už si moc nepamatuji, ale měl jsem velmi rád tyto příběhy z pravěku jako třeba jednu z mých nejoblíbenějších Lovci mamutů.

21.11.2020 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Detailně zachycená psychologie postav v Ruzyňské věznici. Děsně mě nesedí jen styl vyprávění, nedá se to číst, tudíž nedočteno i když příběh je velmi dobrý. Tentokrát se mě víc než kniha líbil seriál s výbornou mou oblíbenou herečkou Helenou Růžičkovou na který se hned už po třetí podívám.

19.11.2020 2 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

(SPOILER) Vynikající psychologický thriller od kterého jsem očekával něco jiného, spíše drsný příběh z vězení a ne zamilovaný příběh týrané ženy. S knihou jsem chtěl několikrát praštit, když jsem opět četl o blbce, která si nechá vše líbit a nikomu nic neřekne, nakonec se mě kniha tak líbila, že si přečtu od autorky i méně hodnocenou „Panenku". Možný SPOILER: Už od incidentu s kulmou jsem nechápal proč Kristy od něj neuteče a od „autonehody" už mě to hlava nebrala, proč nic neřekla i když ji vyhrožoval a zahodila vizitku na dobrého policajta, to už jsem chtěl vzdát, ale zajímalo mě jak to bude s Cliftonem. Pak se to začalo vyvíjet jiným směrem se stále stupňujícím napětím, v němž byly perfektně popsané myšlenkové pochody Kristy a její pocity vinny. Pak už jsem nestačil obracet stránky dokud jsem knihu nedočetl do nečekaného konce. Pokud se vám kniha líbila doporučuji podobnou „ Za zavřenými dveřmi"

15.11.2020 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Moje druhá kniha od Nesba, stejně nezáživná jak Netopýr. Do poloviny nudné vyšetřovaní bez napětí se spoustou zbytečných zavádějících keců, severský chladný nezáživně zdlouhavý styl tentokrát ze žhavého Thajska mě prostě nesedí. A cestopis se taky nekoná. Nesbo nebude moje parketa. U krimi thrillerů očekávám pořádnou dávku napětí, nervy drásající děj a u klasické detektivky rozplétání jako od Agháty Christie. Zde končila každá kapitola tak, že mě nenutila hned pokračovat. Zlákal mě jen ten humbuk okolo Nesba, možná jsou jeho některé další knihy mnohem lepší, ale nevím zda mám riskovat ztrátou času, když na trhu je tolik knih, že je za život nepřečtu a to bych se chtěl k některým vrátit i vícekrát. Ale i ze špatné knihy si někdy odnesu nějaké moudro.

zajímavý a pravdivý citát z knihy :
Držte se od ženských stranou. Dřív nebo později se vás pokusí odrbat. Já mám ženu, která mě zruinovala a dospělého syna, který se pokouší o totéž. Přitom nechápu, co jsem jim provedl.
( u mě jsou to dcery, které se mě nesnaží odrbat, zatím)
a tak už se raději držím ženských stranou a mám KLID

12.11.2020 2 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Zajímavý příběh který kdyby byl lépe zpracován dal bych plný počet. Přišlo mě to takové zkratkovité, místy nezáživné, špatně napsané, závěr už jsem měl problém dočíst.

pár úryvků z knihy, které mě zaujaly:
Určitě to je i dnes v nás, nepoučili jsme se, prokazatelně jsme se nezměnili minimálně dva tisíce let. Hledal jsem v našich tvářích tu schovanou krutost, která jen čeká na okamžik, kdy bude vypuštěna.

... trápení malých zvířátek je ta nejhorší věc na světě. Ubližovat těm, kteří se nemůžou bránit.

Cestovat po světě, aby našel místo, kde se mu bude nejsnáze umírat.

10.11.2020 2 z 5

Noční můra Noční můra Thomas N. Scortia

Z této knihy si dodnes pamatuji jen jednu velmi děsivě popsanou scénu, ale myslím, že mě jako celek kniha nějak moc nenadchla, jelikož má spoustu hluchých míst, ale určitě si ji přečtu znovu a případně přehodnotím.

08.11.2020 3 z 5

Ponorka Ponorka Thomas N. Scortia

Další napínavá kniha těchto autorů na kterou se těším až si znovu někdy zase přečtu. Dnes už bych děj nemohl odvyprávět.

08.11.2020 4 z 5

Výbuch Výbuch Thomas N. Scortia

Tyhle starší katastrofické romány jsem miloval a netrpělivě čekal, kdy vyjde od těchto autorů nová kniha.

08.11.2020 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

První kniha těchto autorů, kterou jsem zhltnul jak malinu. Krásně propracované, detailně popsané, neskutečně napínavé, nervy drásající zážitek z knihy si pamatuji dodnes. Rovněž tak je skvělý film, ale kniha je vždy lepší.

08.11.2020 5 z 5

Prométheus v plamenech Prométheus v plamenech Thomas N. Scortia

Knihu jsem četl už hodně dávno a vím, že se mi tenkrát hodně líbila jako vlastně všechny knihy těchto autorů, které jsem netrpělivě sháněl pod pultem. Dodnes jsem se ke starším knihám nedostal a asi nikdy nedostanu, jelikož čtu stále nové a nové sem tam mizerné či slabší., přitom ve starších knihách mám samé bestsellery.

08.11.2020

Peklo v bažinách Peklo v bažinách Stephen Hunter

(SPOILER) Začátek mě připomínal Ramba 4 - Do pekla a zpět, druhá polovina knihy známý western Sedm statečných. Neuvěřitelně čtivá kniha, ve které Hunter smíchal více žánrů dohromady, napětí téměř žádné, jelikož víme, že hlavní hrdina musí přežít do další knihy, zato akce a brutality si užijeme až dost. Nevěrohodné až brakovité, ale skvěle napsané, že nestíháte obracet stránku za stránkou. Vadil mě Sam se svým lidumilným charakterem a morálními právnickými zásadami což mu ovšem v brutálním světě bylo k ničemu. V knize čtvrté dlouhé popisy výběru sedmi statečných a co si kdo jakou zbraň vybral mě trochu nudilo, ale následný zvrat a akční konec opět vtáhne do děje. Možný SPOILER: (7 dní na žhavém slunci v rakvi bez vody? V 10m hloubce dědek se sekerou hned na první pokus rozsekne řetěz?) Ale což, důležité je že jsem se bavil a 600 stránek uběhlo jako nic, ještě bych 400 přidal.

01.11.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Sice je to čtivá kniha, ale jelikož s podobnou tématikou jsem četl mnohem lepší knihy či viděl filmy, tak zas tak moc mě to nenadchlo jako její prvotina „ Za zavřenými dveřmi" byla jednou tolik lepší. Cass mě připadala děsně hloupá. Zpočátku se mě líbilo, jak se neustále zamotávala do nevinných lží, ale po chvíli to už začínalo nudit, zvlášť když jsem věděl kam příběh směřuje a jak asi dopadne. Po celou dobu kdy se nic nedělo jsem se těšil na Cassino odhalení, že to pak dostane pořádné grády, ale to už byl najednou rychlý konec. Většina vysvětlujících sms byla zbytečná, čtenář už si vše vyvodil.Takové zbytečné oddechové čtení pro ženy. 50%
Bože, jak hluboko jsem klesl. Už čtu ženské romány.

28.10.2020 3 z 5