Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Útes Útes Nora Roberts

Krásný letní oddechový románek pro ženy, opět jsem se spletl, čekal jsem něco jiného, dramatičtějšího a napínavějšího, ale hezky se to čte i když tuhle literaturu nemusím. Příběh mě připadal velmi primitivní se spoustou hluchých míst, vlastně celý byl jaksi hluchý:) Moc tlachání okolo vztahu Mathewa a Tate. Pohádka pro ženy.

24.05.2021 2 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Nějak jsem se nemohl pořádně začíst, zdlouhavý výcvik mě začal už nudit a před seskokem padákem jsem to vzdal. A také jsem nečetl první díl, možná proto jsem neměl k postavám žádný vztah.

20.05.2021 1 z 5

Zítra a zase zítra Zítra a zase zítra Charles Sheffield

Epická sci-fi, sahající do velmi vzdálené budoucnosti, která by stála za zfilmování.

13.05.2021 3 z 5

Kobaltové nebe Kobaltové nebe Wilbur Smith

Od samého začátku velmi čtivá a krásně napsaná kniha tentokrát ze druhé světové války o agentech místy připomínající Forsythovy díla. Škoda, že jsem nečetl předcházející díl, měl jsem za to, že je to samostatný román.

13.05.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na databázi knih jsem na knihu neustále narážel a i přes velmi vysoká hodnocení četbu neustále odkládal. Nakonec na doporučení jsem se hned do ní pustil a odložil jiné knihy. Hana je velice poutavě napsána, ale to je asi tak vše. Asi jsem měl větší očekávání dle přechválených recenzí, ale na toto téma jsem četl spoustu lepších knih. Tím knihu vůbec nechci zhazovat, je velice dobrá, čtivá, ale připadá mě, že všichni hodnotí plným počtem jak ovce.

01.05.2021 3 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Naprosto šílený autentický příběh, při kterém se mě otvírala kudla v kapse co vše si musela Maude od tří let prožít. Obdivuji ji, že si při tom všem zachovala zdravý rozum a dostala se ze spárů šílené výchovy, kdy z ní chtěl vypatlaný sektářský otec udělat nadčlověka. Už samotná obálka je děsně děsivá. Rozhodně doporučuji, ale jen pro silné nervy.

28.04.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Jako vždy čtivé hned od začátku. Zlodějka s morálkou ospravedlňující své chování mě také nějak neoslovilo, jelikož mám díky naším spoluobčanům tmavší pleti na kapsáře velkou alergii, zvlášť když okradou nějakého invalidu nebo stařenku. Angela měla aspoň tu morálku, budiž. Nejlepší kapsářka na světě, nejlepší voják na světě, nejlepší detektiv na světě...samý superman tak jak to Američani mají rádi. Dost to zavání brakem, přesto je to skvěle napsáno, nutí obracet stránku za stránkou, moralizování jako poselství, má to něco do sebe. Chris Carter píše skvěle, čtivě, i bez té všudypřítomné brutality by to byly pěkné napínavé detektivky či krimi. Huntera s Garciou jsem si velmi oblíbil, asi moji nejoblíbenější románoví kriminalisté.

15.04.2021 5 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

Průměrná téměř nezáživná detektivka z prostředí archeologů se čte jako jedno velké hluché místo. Napětí žádné, jakoby autoři naprosto ztratily po většině vynikajících románů dech.

07.04.2021 2 z 5

Faraonova šifra Faraonova šifra Lincoln Child

Nádherná dobrodružná oddechová četba jako za starých časů verneovek nebo mayovek s trochu naivními komentáři tak jak to mám od těchto autorů rád.

03.04.2021 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Knihy z lékařského prostředí mám hodně rád, zvlášť Robina Cooka nebo Palmera, ale tady jsem se nemohl nějak začíst. Příběh se mě zdál docela fádní, v polovině jsem to vzdal. Vyšetřování 100 let staré vraždy z určování záseku sekery v kosti, epidemie agresivity na školách, nějak mě to prostě nebavilo.

28.03.2021 1 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Po skvělé knize Toulavý autobus jsem se pustil natěšeně s velkým očekáváním do dalšího Steinbecka, ale hned v začátku jsem to vzdal. Nelíbí se mě styl psaní, Jankoj,Časy,poudá... a taky se mě to zdálo dosti nudné. Zajímavou kapitolu střídá naprosto zbytečná nezajímavá se spoustou tlachání o ničem. Věřím, že celkový příběh je určitě pěkný, ale nemám čas ani náladu to číst. Mám rád knihy, které mě nutí otáčet stránku za stránkou a nepustí mě ven nebo sledovat napínavý seriál, k obědu apod., ne se nutit do čtení jen proto, že je to dobře ohodnocené a světové dílo.

22.03.2021

Za ledovou bariéru Za ledovou bariéru Lincoln Child

První část byla 100%, pokračovaní se mě i přes svoji čtivost zdá jakoby trochu ujeté. Z meteoritu jsou semena? Moji oblíbení autoři už poslední dobou ztrácí dech. Zvlášť když do příběhů vkládají nesmysly jako figurka Mbwuna v prvním díle Pendergasta.

14.03.2021 3 z 5

Ztracený ostrov Ztracený ostrov Lincoln Child

Jelikož mám načteno od těchto mých velmi oblíbených autorů hodně knih, tato se mě zdála slabší. Pohádkové mystické dobrodružství se spoustou naivity, to samé jako mě zklamal první Pendergast, dál už jsem se neodvažoval pokračovat v dalších sériích.

06.03.2021 2 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

Přes všechny negativní komentáře se mě nová postava Gideona Crewa líbí a čtení také vůbec není špatné. Seznámil jsem se s ním už dříve v druhým díle Falešná hra, který se mi líbil o hodně víc, tak začínám s touto sérií úplně od začátku. S takovým Pendergastem jsem praštil hned v prvním díle Relíkvie, který mě i přes svou velkou čtivost velice zklamal.

co to mělo být?: Dajkovicův prst stiskl spoušť.
a vzápětí: ...pořád ještě nestiskl spoušť.

ale jinak vtipné hlášky: Maminka mě vždycky říkala, že nemám létat s cizími lidmi vrtulníkem.

To nedělejte. Z toho mě naskakují pupínky.

21.02.2021 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nebývá zvykem, že by kniha byla horší než film nebo seriál, ale styl psaní mě vůbec nesedl. Seriál jsem sice také po prvních nudných epizodách vzdal, ale pak jsem se zase k němu vrátil a přes veškerou nudu jsem ho s utrpením sledoval, jelikož samotný příběh není špatný, ale trápit se s knihou nehodlám.

17.02.2021 odpad!

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Podívejme, jakou literaturu čtou ženy:). Nepřečetl jsem si štítek, že je to román pro ženy a v domnění dobrodružné literatury sáhl po této knize. Příběhy z džungle a hledání ztracených měst či pokladů mám velmi rád, ale toto je spíš klasická červená knihovna. Ne že by mě Benovo sexuální harašení vadilo, ale čekal jsem něco jiného. Klasický dobrodružný román z Amazonie a ne erotiku. Samozřejmě se mě líbila i ta, já bych určitě ve stanu při masáži . když jí seděl s erekcí na zadečku neodolal :)) Jedná se vlastně o erotický román zasazený do exotického prostředí amazonské džungle. Moc dobrodružství a napětí zde sice není a když si odmyslíme to detailně popisované porno všude kolem tak autorka dokázala velmi působivě vystihnout charaktery dvou hlavních postav, jejich neustálé hašteření což mě nakonec také velmi bavilo. Určitě sáhnu po další knize od Lindy Howard, ale jak se tak dívám, píše samé zamilované romány. Dle některých komentářů prý zde převažuje napětí , já to vidím naopak, ale i toho trocha napětí a dobrodružství si také užijeme.
Bože jak hluboko jsem klesl, už čtu i romány pro ženy:))

14.02.2021 5 z 5

V pasti V pasti David Morrell

Z celkově napínavého kratičkého příběhu, který mě připadal jak natahovaná povídka sráží dojem vysvětlující flashbacky psané kurzívou a kapitola o mudrcích a zdlouhavé vyprávění náboženství s podobenstvím špiónství. To veškerou napínavost rozmělňuje. Za mě docela na Morella zklamání, dal by se z toho vykřesat přímočarý delší román s následující pomstou a z pasti udělat pouze jedna kapitola.

13.02.2021 3 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

(SPOILER) Když vezmeme v potaz, že kniha byla psána v roce 1938 tak na tehdejší dobu to musela být pecka. Z dnešního pohledu, když si odmyslíme neuvěřitelné množství nesmyslů tak se jedná o čtivě nečtivou sci-fi trilogii.
SPOILER: To si takhle dva vidláci na statku postaví kosmickou loď, vezmou si pár konzerv a vydají se s uneseným kolemdoucím na výlet na planetu bez skafandrů jen s pistolkama, kam už létají po několikáté, aby obětovali uneseného sornům , který jim uteče k Hnorsům, kde se lehce naučí jejich řeč, ochutnává jídlo, planeta má samozřejmě dýchatelnou atmosféru apod. V polovině jsem to zabalil i když příběh mě docela bavil, ale celé mě to nějak lezlo na nervy. Takto zastaralá sci-fi typu H.G. Wells, Troska, Jules Verne apod. už nejsou pro mě.Tenhle autor nebude moje parketa, mělo mě už odradit , že napsal Letopisy Narnie.

07.02.2021 1 z 5

Třetí strana mince Třetí strana mince Francis Clifford

Naprosto dokonalý kratičký příběh, který se čte jedním dechem. Přečteno hned, až jsem litoval, že je konec.

30.01.2021 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Proboha co to je za literární paskvil? To se nedá vůbec číst. A ani to vlastně číst už nemusím, vše se dozvím z anotace, že se z Francie stane islámský stát. Po cca 50 stránkách kniha letěla přes celý pokoj:) Nedočteno. Lepší je seriál Chalifát.

28.01.2021 odpad!