Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Položte ji mezi liliemi Položte ji mezi liliemi James Hadley Chase (p)

Z celé trilogie se mi zdá tento díl nejlepší. Všudypřítomný humor, trocha napětí, ale ne moc, žádný nervák, jen čisté oddechové čtení pro pobavení. Vica Malloye jsem si oblíbil, těším se na další postavy z dalších trilogií, ale teď je načase změnit spisovatele a žánr.

19.07.2022 5 z 5

Chytrému napověz Chytrému napověz James Hadley Chase (p)

Lepší než první díl, opět velice předvídatelné co autor napíše v další větě( odpověď Kermana když měl jet do Paříže nebo Malloye ...ani za milión atd.) či odstavci, oddechová skoro braková četba k vodě. Možná je to stářím, dnes se píše úplně jinak.
Nenudí, pobaví, nic nedá. Ožrala Vic Malloy mě se svými zásadami přirostl k srdci.

09.07.2022 4 z 5

Ve smrti je každý sám Ve smrti je každý sám James Hadley Chase (p)

Po první moji čtené knize autora Živý neodejdeš, která mě velice nadchla jsem se pustil do celé jeho tvorby pěkně od začátku. Tato je o hodně slabší, ale i tas se čte velice pěkně. Takové oddechové čtení k vodě. Pobaví, ale nic nedá. Hodně konverzace, méně napětí, ale nenudí, pobaví. Také hodně předvidatelné, minimálně 3x jsem se přistihl, jak bude znít další věta či odstavec.

08.07.2022 3 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Kniha se čte velmi dobře, ale příběh mě připadl velice jednoduchý s malými dávkami napětí a většinou předvídatelný, roztahovaný. Vše dopodrobna několikrát vysvětlováno, aby to pochopil i méně inteligentní čtenář. Oddechová četba k vodě.

01.07.2022 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Působivý , strhující , emotivní příběh o dívce, která se narodila do blbé doby o jejichž poměrech neměla ani páru. Už v 15 se musela vdát a dalších 15 let nepoznala nic jiného něž každodenní tvrdou práci od rána do večera, starání se o manžela a jeho nesnesitelnou tchyni. Když ji odváděli s ostatními na Sibiř do vyhnanství, vůbec nechápala kam jede a proč se to děje. Román se mě velice líbil, ale styl psaní ne. kniha mě hlavně zaujala v první polovině a očekával jsem, že druhá polovina na Sibiři bude mnohem zajimavější a drsnější. Od příjezdu a vybudování osady to šlo prudce dolů. Tři zbytečné kapitoly, které se nedaly číst o doktoru a jeho vejci, Zulejka vypráví pohádky a o malování. Pak mě vadilo neustálé zjevování staré čarodějnice. Ale jako celek dobrá kniha.

11.06.2022 3 z 5

Bůh není veliký Bůh není veliký Christopher Hitchens

Nedočteno, nezáživně napsané,.Název knihy mě zaujal, obsah už ne, docela mě nudil, jelikož žádné náboženství mě nezajímá a je mě úplně jedno jak vše bylo, takže nevím proč to vůbec čtu. Čekal jsem něco podobného jako knihu Boží blud, kterou jsem tenkrát zhltl a řadím na toto téma jako jednu z nejlepších.

Náboženství vzniklo, když se setkal podvodník s hlupákem.....
s čímž naprosto souhlasím a také s výrokem ...náboženství ničí všechno

28.05.2022 2 z 5

Černá kniha církve Černá kniha církve Michael Hebeis

Velmi zajímavá kniha o prolhané, nečestné, zločinecké církvi plné pedofilů, která mě ale nějak nebavila číst, asi stylem psaní. Vše vím i bez této knihy, kde jsou jen shrnutá fakta a historie. každý, byť sebeméně věřící člověk je vlastně blázen. Když se za svou víru stydí, tak místo Boha použije že věří v něco mezi nebem a Zemí, moderněji už se používá Vesmír a úplně nejmordeněji kvantová fyzika, která dokazuje už i exinstenci Boha.Kniha vlastně nepřináší nic nového co bychom nevěděli z médií, takže pro mě takové zbytečné čtení, ale zase je dobře, že to někdo napsal a zvěřejnil pro neznalé. Veškeré páchané zlo Ve jménu Boha!!! To mě hlava nebere. Copak se ještě nikdo nezamyslel nad tím, kolik ten DOBROTIVÝ Bůh napáchal zla?

26.05.2022 2 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Ze začátku jsem se do knihy nemohl nějak začíst, pak mě docela zaujala a udělal jsem si pár poznámek,vždy si odnesu nějaké ponaučení, ale jakmile autor tam začal plést duchovno, reinkarnaci, Boha apod. tak kniha u mě ztratila trochu na hodnotě. Naše děti si nás vybírají a každá duše ví, proč přišla právě k nám. To je na mě moc. Připadá mě ovšem, jakoby to byl výběr ze všech knih podobného zaměření co jsem kdy četl, ale vůbec to nevadí, opakování je matka moudrosti.

20.05.2022 4 z 5

Očkování - hrozba nebo záchrana? Očkování - hrozba nebo záchrana? Tomáš Kašpar

Zatím všechny knihy Tomáše Kašpara , které jsem přečetl jsem hodnotil plným počtem. Vždy se čtou jedním dechem a zaujmou hned od první věty . S autorem téměř ve všem souhlásím a sám vše tak vnímám i bez čtení jeho knih. Jako by me mluvil z duše. Vše je dnes cenzurováno nebo přímo odstraněno., určité knihy na téma zdraví se nedají vůbec sehnat, koupit a v knihovnách k zapůjčení nejsou. Když napíši pravdivý komentář jak to ve farmaceutických společnostech či u doktorů, zubařů chodí je mi hned smazán. V dětství jsme na zdraví nedbal, kouřil jsem, pil a v 18 jsem se cítil jak někteří dnešní padesátnici a měl představu, že v 50 život pro mě jako zdravého člověka končí. Změnil jsem životní styl, přestal kouřit, pít, začal sportovat, neberu žádné léky a po obávané padesátce jako bych se znovu narodil a cítím se lépe než v 18 letech!!!! Do lékáren vůbec nechodím a když cítím, že na mě něco leze vše řeším přírodní cestou a ještě to přijde levněji než drahé chemické léky s vedlejšími účinky. Kašpar nejenže píše velmi otevřeně, ale jeho knihy jsou velice čtivé, tuhle opět doporučuji. Vše je byznys.

13.05.2022 5 z 5

Tajemství svaté krve Tajemství svaté krve Michael Byrnes

Akčnější než první část, děj hned navazuje, čte se to velmi hezky, ale po vysvětlování Donovanovi jakým způsobem se Charlotte vyléčila z rakoviny jsem knihu přestal číst a v dalším pokračování nebudu.

06.05.2022 2 z 5

Tajemství chrámové hory Tajemství chrámové hory Michael Byrnes

Nesdílím to velké nadšení čtenářů z této knihy. Téma mě nezaujalo, napětí a akce málo, je zde více popisováno určení pravosti ostatků, což je sice také zajímavé, ale Dan Brown píše lépe.Konec s Charlottou a jejím vyřešením nemoci mě také vůbec nesedl, spíše pohádka než reál.

06.05.2022 2 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

První Goffova kniha , která se mě dostala do ruka a chytla mě hned od začátku. Ačkoliv se v ní vcelku nic neděje, žádná akce nebo brutální scény je zajímavá a velmi čtivá. Detektiv Miko Syrový získal hned moje sympatie a jeho myšlenkové pochody jsou mi velice blízké, takže začnu číst tuto sérii od začátku, jenže pro nedostatek času nevím co číst dřív. Pokud je tento díl dle některých čtenářů nejslabší, tak se mám na co těšit.

29.04.2022 4 z 5

Virus Virus Leonard S. Goldberg

Goldberga jsem četl hodně dávno společně s Cookem a Palmerem, když vycházela v knihkupectvích záplava knih z lékařského prostředí. Hltal jsem každou, bylo to po revoluci pro mne něco nového a sérii s Joannou jsem měl hodně rád. Bohužel ve stále rostoucích nových žánrů a knih se vše nedá stíhat, tak jsem na tuto sérii a knihy výše jmenovaných autorů trochu zanevřel a přeskočil pár dílů v posloupnosti vyvíjejícího se vztahu s Joanny s Jackem. V této knize jsou detailně popisovány hrůzy pravých neštovic, to bych nechtěl zažít. Lepší než takto umírat volit hned rychlou smrt, pokud by to bylo beznadějné. Tato série s Jackem a Johannou se mě velice líbí a k předchozím vynechaným dílům se vrátím, jen jsem byl díky covidu nedočkavý na Virus, tak jsem přerušil posloupnost což krom jejich vztahu nijak nevadí.

15.04.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Nějak mě to nenadchlo. Úplně jiný Servaz než jsem zvyklý, rozvláčné, průměrné,. Pokud by to takhle roztahovaně mělo pokračovat dál, tak se Servazem končím.

02.04.2022 2 z 5

Na smrť II. - Bez milosti Na smrť II. - Bez milosti Jozef Karika

Karika skvěle vystihl veškeré hrůzy, které je lidstvo schopno. To hlava prostě nebere. Při čtení všemožných hrůz prostě otupím a čtu nevěřícně dál. Neustále čtu v komentářích při podobně zaměřených knihách, že je potřeba o tom psát, aby se to nikdy neopakovalo. Tohle s námi bude věčně co lidstvo bude i v daleké budoucnosti. Vždy se najde nějaký magor, který chce ovládnout celý svět ať je to Hitler nebo Putin. Jak je možné, že se dostanou k moci takoví psychopati? Řidiči MHD a nejen ti musí dělat psychotesty, zda jsou způsobilí a státnici ne?Nejde o národ, ten za nic nemůže, ale o člověka jako jednotlivce, ať je to Němec, Rus, zde Slovák Smidt nebo třeba Čech. Svině i dobří lidé jsou všude. Začíná to třeba bezohledným sousedem, který vyhrává celou noc do rána a nebere ohled na noční klid nebo malé děti, že musí spát a vstávat ráno do školy.Pak takový člověk s klidem bude rozbíjet malým dětem pažbou lebky, aby ušetřil za náboje. I kdyby teď hned skončila válka na Ukrajině, tak se stejně něco podobného bude v budoucnu opakovat. Lidstvo se nikdy nepoučí. Ještě lepší než první díl.Doporučuji.

05.03.2022 5 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Velmi drsný román ze dvou různých prostředí z hitlerovského Německa a new yorské mafie. Výborně vykreslené postavy a jejich změny ve zlo. Těším se na druhý díl.

26.02.2022 5 z 5

Co vám doktoři neřeknou Co vám doktoři neřeknou Helmut Wandmaker

Dobrá kniha, ale už jsem to samé četl v mnoha jiných podobně zaměřených knihách, takže nic nového, ale je dobré si to neustále připomínat a opakovat, jelikož člověk to stále porušuje a rád zhřeší. Ne pro každého to ale platí. Někomu to škodí a někdo si muže dopřát vše aniž by mu to sebeméně uškodilo. Ovšem nic se nemá přehánět, vše si dopřát s mírou. Jako každá podobná kniha se musí číst s rezervou a mezi řádky, ne se vším se dá souhlasit, zvlášť když autor do všeho míchá Boha. Tohle mluví za vše: (Existuje také jiné vysvětlení, které autorovi není zřejmě známo - pozn.vydavatele)
česnek, cibule, ženšen , omega 3,med, luštěniny jsou koncentrovanými jedy a tvé zdraví ohrožují!!! No potěš pánBů! Při čtení jsem měl neustále pocit jako bych četl něco podobného Bibli. vše, co je od jiných autorů zdravé a doporučované je zde nezdravé. Pouze syrová strava je ta správná.

24.02.2022 3 z 5

Šest dnů Kondora Šest dnů Kondora James Grady

V mládí jsem film pod názvem Tři dny kondora velmi miloval a kniha je jako vždy mnohem lepší, i na druhé čtení se mě velmi líbila a určitě si ji přečtu i potřetí.

19.02.2022 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Krásná čtivá kniha, ale kvalit dvou předchozích dílů nedosahuje. Místy nezáživné, napětí sem tam, více spíše červená knihovna. Líbí se mě téma nesmyslného náboženství, politika, intriky vše jak z dnešní doby. Nic se nezměnilo, středověk trvá jak se zpívá v jedné písničce.

19.02.2022 3 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

(SPOILER) Připadá mě, že se autoři předhánějí kdo napíše větší hnusárnu. Napětí zde nějak nefunguje ač se autor snaží jak chce, ale spíš je to stylem psaní a že je to jeho prvotina. Musí další díla vypilovat. Možný SPOILER: Opět jsem uhádl, že to bude někdo z jeho blízkých neboť podobné hnusárny jsou jak přes kopírák. Vraždy podle vzorce nebo ve jménu Boha či Ďábla, za vším stojí někdo známý....Proč to čtu? Co mě taková kniha dá kromě pocitu zhnusení? Vyrůstal jsem na Máyovkách a Verneovkách a snil o dalekých cestách, nebylo to tehdy lepší čtení? Přesto jsem si komisaře Sharka oblíbil a zkusím další hnusárnu, ale až za delší dobu, aby se mě takové čtení naprosto nezhnusilo. Carter píše lépe. Hvězdičku ubírám za styl psaní, který mě moc nesedl. Obdivuji policii, která musí řešit takovéto případy, možná proto to čtu, abych byl v obraze co se na tom našem světě děje za prasárny o kterých normální smrtelník nemá ani šajnu. Děj je sice vymyšlený, ale ne daleko od pravdy.

11.02.2022 4 z 5