Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Království meče Království meče František Niedl

Ve čtvrtém pokračování mě dost vadilo neustálé opakování co se stalo v předchozích dílech. Děj se nikam moc neposouvá, stále dokola to samé a spousta chyb, jakoby si Niedl nepamatoval, co psal v předešlých dílech, např. že Wolfram šel do Jerusaléma ve 12 letech a zde v šesti, záměny jmen, Fratella má současně Beneš ve Vřesové a Wolfram v Lanecku, apod. Místo zdlouhavých nudných bojů s Uhry bych uvítal nějaké intriky.

19.08.2020 3 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

To samé co v předchozím díle, Beneš buduje hrádek. Zatím mě tato série připadá slabší než Tas z Boru nebo Platnéř. Stále mě to jako v předešlých románech nedokáže pořádně vtáhnout víc do děje. Tím nechci tuto sérii shazovat, je to velice čtivé tak jak u Niedla bývá zvykem, jen ty předešlé série byly mnohem lepší. Podobnost s Tasem z Boru je zřejmá, Niedl vykrádá sám sebe, jako bych to četl v lepším podání.

17.08.2020 3 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Druhé pokračování má už větší spád, ale schází mě jak v historických románech většinou bývá pořádné intriky a větší napětí. I tak se to ale hezky čte.

07.08.2020 3 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Začátek mě moc nechytl pak to dostalo trochu spád, ale nevtáhlo mě to do děje tak jako Tas z Boru. Oblíbil jsem si Petra z Rožmberka, skvěle vykreslená postava. Uvidíme co přinesou další díly.

05.08.2020 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Kniha mého dětství, když jsem se učil číst. Čapek uměl krásně volit slova. Tenkrát se mi tato útlá knížečka hodně líbila, jelikož mám rád zvířátka a zrovna v té době pejska s kočičkou jsem doma měl. Vždy jsem si myslel, že se pes a kočka spolu nesnesou, ale jaké bylo moje překvapení, když po příchodu ze školy jsem po zavření malého koťátka v obyváku před psem, aby ho v mé nepřítomnosti nezakousl, kotě našel ležet fence Bobině u břicha. Pes se na mě provinile podíval , že si skákáním na kliku dovolil otevřít dveře a vzít kotě pod svou ochranu. A dnes vidím, že kočka lovec si nechá od andulky tahat za fousky. JJ, zvířata jsou lepší než lidi a my je zabíjíme.

26.07.2020 4 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Velice čtivě napsaná kniha, kdy jsem musel neustále otáčet stránky při nichž jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak někdo může napsat takový brak. Překousl jsem hodně nesmyslů a zajímavý napínavý děj mě neustále nutil do čtení, abych se dozvěděl co je ten tajemný Sakrament. Lituji, že jsem s knihou nepraštil hned ze začátku při prvním nesmyslu. Takovou blbost jsem už hodně dlouho nečetl, při odtajnění Sakramentu jsem měl chuť trhat stránky. Rád bych dočetl celou trilogii, jelikož příběh je velice chytlavý, ale děsně blbý, takže pokračovat nebudu. Za čtivost bych dal 100%, ale za příběh s velmi hloupým závěrem odpad, takže velmi slabý průměr.

26.07.2020 3 z 5

Mentalista Mentalista Thomas Erikson

Vždy když sáhnu po nějaké severské detektivce tak jsem zklamán. Zpívat seveřani umí, plodí samé světové skupiny co song to pecka, ale psát neumí. Ze začátku mě kniha docela navnadila, ale pak až do konce to bylo takové víceméně nudné a ani sem tam něco z řečí těla mě nějak nezaujalo. Červení, modří ,žlutí, zelení...konec takový urychlený, pokračovat v této sérii s Alexem Kingem nebudu. Napětí vůbec žádné, zápletka s biografií mě také moc nezaujala. 50%

19.07.2020 3 z 5

Rakve útočí Rakve útočí Ludvík Souček

Četl jsem před mnoha lety v mládí, ale hodnotit už nemůžu, neboť si děj nepamatuji, jen jsem při brouzdání na databázi knih na toto narazil.

19.07.2020

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Kniha vůbec není špatná, ale 100% nadšení nesdílím. Zhruba víc než do poloviny byla taková plytká, leč zajímavá, až poslední čtvrtina se rozjede, ale jelikož mám načteno spoustu podobných románů, nijak mě to nepřekvapilo a žádný šokující závěr se nekonal. Asi někde od poloviny jsem vytušil, kdo by za tím mohl být, protože na takové zvraty jsem zvyklý, tak mě to vůbec nepřekvapilo. Líbila se, za přečtení určitě stojí, ale kdyby mě minula o nic bych nepřišel. Jsou mnohem napínavější a nervydrásající knihy než tato.

14.07.2020 3 z 5

Amatéři Amatéři John Grisham

Starý dobrý Grisham, tak jak ho mám rád. Kniha mě chytla hned od prvního odstavce, krásně napsáno, nenudí ani trochu což se o jeho některých současných knihách říct nedá. Dokáže perfektně vystihnout charaktery postav, k Davidovi jsem si hned získal vztah, u některých autorů i kdyby zápletka byla sebezajimavější a román napínavější tak k postavách nemám žádný vztah a je mě mnohdy ukradené, jak to s nimi dopadne. Zde bez akce, napětí a přesto dokáže hned od první stránky zaujmout. Také jsem se u knihy dost nasmál, tentokrát je to psáno humornou formou. Začátečník pokračoval....to mě dostalo:)

07.07.2020 4 z 5

Pravidla úspěchu Pravidla úspěchu Jack Canfield

V anotaci se uvádí že je to nejlepší motivační kniha na světě. Zase reklamní trik, jsou mnohem lepší. Vše už jsem stejně četl v lépe napsaných knihách, možná to autoři opsali z této, těžko říct. Tyto rady jsou vhodné opět do amerických podmínek než do našich. Spousta hloupých a nesmyslných rad které ne vždy jdou použít. Já se řídím asi od svých 15-16 let dvěma pravidly k úspěchu, aniž bych v té době četl jakoukoliv motivační knihu. Zbavit se všech špatných falešných kamaradů, spolužáků a řídit se svým vlastním rozumem, třebas i chybujícím, ale chybama se člověk učí, život vás naučí.

01.07.2020 2 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Příběh by vůbec nebyl špatný, ale je tak nějak divně napsaný. Autorka neustále odbočuje od dané situace a napínavost tím naprosto rozmělňuje. Plácá páté přes deváté.

24.06.2020 2 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Hned v úvodu autor upozorňuje, že veškeré technologie a aplikace už existují nebo se vyvíjejí. Příběh se odehrává v dnešní době a ne v daleké budoucnosti, přesto jsem měl pocit, jakobych četl skvělou sci-fi. Neustále jsem žasl co vše je dnes už možné a nechybí ani napětí a spád jak je u Minniera zvykem. Naprosto úžásná kniha. Krásně popsaný Hongkong, jakobych tam byl.

21.06.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zibura tentokrát stopem po Evropě se spostou veselých hlášek, kniha pobaví nejen cestovatele. Ani jedna jeho dosavadní kniha mě nezklamala.

19.06.2020 5 z 5

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Další rádoby poučná kniha o ničem. Číst o tom, co víme už od dětství je zbytečné, že když se budu usmívat , tak jsem v dobré náladě a když se budu mračit, tak jsem ve špatné náladě, když si budu podupávat nohou nebo okusovat nehty tak jsem nervozní atd., podobných hloupostí je tam hodně. Snad příručka pro některé hloupé američany, kteří nevědí nic. Ještěže je to tak krátké, už v úvodu jsem to chtěl vzdát. Někde jsem zas četl, že řeč těla moc nefunguje nebo aspoň ne na všechny. Nikdy jsem se nepřistihl, že bych si při nervozitě okusoval nehty nebo si sahal na krk apod. U někoho to určitě funguje, u mně ne. A nakonec se stejně dozvíme, že to je tak 50 na 50.

13.06.2020 1 z 5

Ve stínu mafie Ve stínu mafie Jozef Karika

Drsný příběh sleduje osudy tří mladých lidí v době po pádu komunismu a následnému chaosu po něm na Slovensku. To samé bylo ovšem i v Česku. Velmi čtivě a surově hned od prvních stránek napsaná kniha, která nabírá na tempu a nepustí až do konce. Doporučuji.

07.06.2020 5 z 5

Existence Existence David Brin

Velmi zajímavé sci-fi se spoustou skvělých názorů a myšlenek, ale velice špatně napsané. Možná, kdyby to vzal do ruky jiný autor, byla by to pecka, Do čtení jsem se musel doslova nutit, nakonec jsem s knihou praštil. Nedočteno. Proč se nutit do čtení i když je téma velice zajimavé, ale nedá se to číst a na trhu je spousta knih, které umí čtenáře vtáhnout do děje hned od první věty. Bavily mě myšlenky v kapitolách Entropie - pandořin roh hojnosti a děsně mě štvaly kapitoly Wenouž s neustálým opakováním „Wow, esli nejni opravdu ulítlý, že..."

02.06.2020 2 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Skvělé zakončení ? trilogie o neduživém mladíkovi z kterého se vzhledem k okolnostem stává muž se špetkou skvělého humoru zasazeném do historické Prahy a slunné Itálie. Pan Niedl je skvělý vypravěč, žádná kniha nezklame, ať historická nebo současná.

29.05.2020 4 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Setkání Spidermana Lukáše s Hynkem Tasem z Boru. Velmi podařené pokračování ze slunné Itálie, řek bych, že ještě lepší, než první díl. Hned jdu na nedočkavě na třetí díl. SPOILER: Panna Angela už není panna.

27.05.2020 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Nádherný historický oddechový příběh ze staré Prahy se špetkou humoru tak jak je u Niedla zvykem. Dozvíme se něco o platnéřském řemesle, intriky ve vyšších kruzích (nic nového i v dnešní době) a lásce chuďase k urozené panně Angelle. Hned jdu na pokračování tentokrát ze slunné Itálie.

25.05.2020 4 z 5