Jadla Jadla komentáře u knih

Expedice badatele Věnceslava Brábka do Svrchní Křídy pod Černými lesy Expedice badatele Věnceslava Brábka do Svrchní Křídy pod Černými lesy Jan Sovák

Milá, svěží knížka. Hezky provedená, svižně napsaná, deníkové záznamy doplněné fotografiemi a poznámkami, sem tam osobní dopis.
Text nepůsobí křečovitě.

09.09.2024 5 z 5

Sardinku znal jsem rozpustilou Sardinku znal jsem rozpustilou Jan Frolík

Tak tyhle verše se nám líbí moc. Mám ráda limeriky, 99 dědečků nám nestačilo, přimýšlíme doma další dědečky a babičky, inspirujeme se samozřejmě doma. A tahle sbírka nám otvírá další pole působnosti, od členů rodiny můžeme přejít ke zvířatům a jejich peripetiím.

Máme doma vysavač Máme doma vysavač Jiří Vícha

Tahle mi okamžitě padla do oka. Koupila jsem ji na Světě knihy domů dětem, přihřát si vlastní polívčičku, nenásilně je upozornit, že i my doma máme vysavač...
Básničky jsou nádherné, vtipné, hravé, nejmladší se mě pořád ptá, kdo to těm židličkám udělal, že tak skáčou. Moc hezké.

Franta spadl blízko školy Franta spadl blízko školy Robin Král

Na Světě knih jsme koupili hned několik mikrolišek. Tahle se trefila obzvláště do vkusu mého syna, který pořád někde padá, kolena odírá, maminku děsí krkolomnostmi. Takže příběh o Frantovi je nám blízký. Upřímně ukazuje dětem, co se může stát. Bez strašení, bez infantilnosti.
Sešitek se svou velikostí hodí s sebou na cesty krátké i delší.

Pohádka o Opuštěněti Pohádka o Opuštěněti Robin Král

Na Světě knihy jsme nakoupili hned několik mikrolišek a všechny jsou krásné. Hodí se s sebou kamkoli, jen tak do kabelky. I do malých dětských ručiček. A lahodí uchu i oušku.

28.05.2024 4 z 5

Pozor, v knihovně je kocour! Pozor, v knihovně je kocour! Klára Smolíková

Moc se mi to líbilo. Nejdřív jsem měla pocit, že čtu druhý díl a vynechala jsem první, ale neva, zorientovala jsem se a chtěla jsem číst dál. Milá setkání s obdivovanými muži naší minulosti mě vyloženě hřála u srdce. A komiksy o knihovnách? Blaženství.
Forma připomíná knížku pro mladší děti, ale obsahově je cca pro deváťáky a prospěje i starším.

23.02.2024 4 z 5

Slovesa pro praxi Slovesa pro praxi Naďa Svozilová

Kéž by byl ještě tlustější.
Za obzvlášť skvělou věc pokládám jasné zpracování hesel, uvedené větné vzorce, srozumitelnost. Jde o výbornou pomůcku.

26.01.2024 5 z 5

Jezevec Chrujda a jak přetekla trpělivost Jezevec Chrujda a jak přetekla trpělivost Petr Stančík

Takové to čtení, které umí kapku zvednout náladu. Už už vtipné, rozsah akorát pro mrňousky, obrázky taky spíš povzbudí. Chrujdu mají naše děti rády, baví je, což je to vůbec nejhlavnější. Mě potěšil Smradolf vyspaný dorůžova:)

11.01.2024 4 z 5

Třikrát záhady starého Londýna Třikrát záhady starého Londýna John Dickson Carr

Nevím proč mě čtení tak otravovalo. Přitom ingredience fajn, jsem vytrvalý čtenář, detektivky můžu.

09.01.2024 2 z 5

Třikrát v roli detektiva Charles Paris Třikrát v roli detektiva Charles Paris Simon Brett

Takové překvapivě svěží, příběhy se rozvíjí v zajímavých kulisách rozhlasu, televize a divadla, postavy živé, sem tam vtípek.

09.01.2024 3 z 5

Katuška a deset Katuška a deset Edgar Wallace

Koukám tu na prázdnou tabulku a nevím, co napsat jiného, než co už je napsáno pode mnou - má šmrnc. To vystihuje přesně. Nádherné ženy, bohatí nekňubové, osamělý detektiv, hrstka drsných chlápků, plán, zlato, čest, láska. Vše v dokonalém poměru a na svém místě.

09.01.2024 5 z 5

Pohádky pro zlobivé bagry Pohádky pro zlobivé bagry Petr Stančík

Jednu hvězdičku jsem přidala díky nadšení mých dětí. Citují z pohádek, smějí se, baví se.

09.10.2023 4 z 5

O slepičce a kohoutkovi O slepičce a kohoutkovi Marie Majerová

Ilustrace moc hezké. Text tak nějak postrádá šmrnc.

07.09.2023 3 z 5

O kohoutkovi a slepičce O kohoutkovi a slepičce Zdeněk Miler

Příjemný klasický text s ještě krásnějšími ilustracemi. Jeřabinka nějak moje děti vzala, když kuckají, vzájemně se pošťuchují, že jim uvízla v krku jeřabinka. Každý kohout, co jich po sousedech vidí, je ten zachráněný. S tímto zpracováním jsme si padli do noty.

07.09.2023 5 z 5

Případ světélkujících prstů Případ světélkujících prstů Erle Stanley Gardner

Perry Mason na mě působí jako senzační muž do nepohody. Takový svěží. Tenhle případ se mi zdá nějaký pokroucený, moc spletitý a přitom zbytečně. Obrázkový doprovod zašimral na nostalgickou strunu.

07.09.2023 3 z 5

Tajemství prázdného trezoru Tajemství prázdného trezoru Matthew J. Costello

Zdá se mi lepší než předchozí dva díly, milé čtení.

28.07.2023 3 z 5

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

(SPOILER) Zas váhám mezi dvěma a třemi. Vypadalo to docela slibně, ale závěr přišel rychle a působil rozpačitě. Proč se přiznal a kryl svou ženu?

27.07.2023 3 z 5

Mrtvola nutná Mrtvola nutná Dorothy L. Sayers

Četla jsem ji podruhé a jen matně se rozpomínala, oč vlastně šlo. A pořád ne a ne si vzpomenout, jak to vlastně dopadne. Když jsem dočetla, bylo mi jasné, proč. Závěr je skutečně pro mě na nervy, usvědčí, nesvědčí, domů znamená spolu nebo ne, prostě ne-po-řá-dek!
Ale jinak bezvadné čtení na začátek prázdnin.

04.07.2023 4 z 5

Podivné námluvy lorda Petra Podivné námluvy lorda Petra Dorothy L. Sayers

Lord Petr je výstřední a vlastně drahoušek. Vždycky si ráda přečtu. Ta jeho detektivní kancelář v sukních je excelentní.

27.06.2023 5 z 5

Hrátky s češtinou Hrátky s češtinou Marie Čechová

Výborná příručka, ráda z ní čerpám inspiraci a využívám ji při vyučování. Pro moji práci je velmi vhodně řešená, úkol (cvičení, zadání) a bezprostředně pod ním řešení. Nemusí se nikde listovat, hledat. Praktické. Zlatá Čechová.

21.06.2023 5 z 5