Jadla Jadla komentáře u knih

Komu je dneska dobře? Komu je dneska dobře? David Maškenazy

Anekdoty, které dovedou pobavit i uvnitř. Zasmějete se, někdy víc, někdy jen tak zlehka pod fousy, ale hlavně poskočí srdéčko, je pohlazena dušička. Knížkou si listuji už roky, začtu se, kde náhodně otevřu, a vždycky, když zase zavírám a odkládám, je mi lépe, veseleji, nebo aspoň méně smutno.

11.01.2020 5 z 5

Poslední kapka Poslední kapka Michael Gilbert

Knížku jsem si vypůjčila v knihobudce na poliklinice, když jsem šla do porodnice na poslední prohlídku před porodem. Druhý den jsem porodila a než jsem šla domů, měla jsem ji dvakrát přečtenou. Byla příjemným čtením, není hloupá, zároveň nic srdcervoucího a nervy drásajícího. Chytře předestřený příběh, výborný závěr.

11.01.2020 4 z 5

Anna a král Anna a král Elizabeth Hand

Četla jsem ji před dávnými časy, detaily mi z paměti už vypadly, ale zůstal silný pocit nádherného příběhu, v němž důležitou roli představují tradice, čest, odvaha, vědomí povinnosti. Co víc si přát.

07.01.2020 5 z 5

Perníčky s láskou pečené Perníčky s láskou pečené Petr Herynek

Zkusila jsem už množství receptů a ani jeden nezklamal. A ty obrázky! Kdybych tak dokázala těma svýma volšovýma rukama něco takového!

Dívka se stříbrnýma očima Dívka se stříbrnýma očima Samuel Dashiell Hammett

Jedním slovem okouzlující!

Případ Arleny Ferrisové Případ Arleny Ferrisové Erle Stanley Gardner

Detektivní klasika, příjemně strávený čas nad knihou.

Jako obhájce: Perry Mason Jako obhájce: Perry Mason Erle Stanley Gardner

Prima osvěžující počtení.

Růže a její dvojník Růže a její dvojník Loriano Macchiavelli

Ne a ne se přimět k dočtení. Od začátku mi to celé přijde takové nějaké nepochopitelné, lehkovážné, praštěné. Asi jsem už hrozná konzerva.

27.02.2019 2 z 5

Mrtvá z jezera Mrtvá z jezera Bohumil Lipert

Řekla bych perfektně průměrná detektivka z dob normalizace, výkonní pracovníci, inventury, náměstci. Příběh celkem fajn, rozuzlení očekávané, ale ne nudné.

18.01.2019 3 z 5

Písničky z pohádek a dětských filmů 1. díl Písničky z pohádek a dětských filmů 1. díl Ondřej Suchý

Doma hrajeme a zpíváme, dcera k tomu navíc s chutí tancuje. Hodí se, na klavír se dobře hrají a děti je znají, tedy mohou vesele zpívat!

07.08.2017 5 z 5

Píseň o rose Píseň o rose Jiří Suchý

Skvělé, doma hrajeme a zpíváme. Některé skladby jsou pro mne obtížnější na hraní na klavíru, ale to je moje chyba, ne jejich. Vřele doporučuji všem, kdo rádi hezké písničky.

07.08.2017 5 z 5

Komisař Vrťapka sebrané spisy 1 Komisař Vrťapka sebrané spisy 1 Pavla Etrychová

Požehnaný nápad autorů vytvořit tyto detektivní úkoly pro děti. Moje dcera ještě neumí číst, přesto musíme každý den společně rozlousknout nějaký ten Vrťapkův detektivní oříšek. Baví to jí i mě a všechny díly se nám moc líbí.

14.07.2017 5 z 5

Komisař Vrťapka sebrané spisy 2 Komisař Vrťapka sebrané spisy 2 Pavla Etrychová

14.07.2017 5 z 5

Příběh jedné lásky Příběh jedné lásky Erich Segal

Taková rychlovka na večer. Neodložíte ji, dokud nedočtete. A na konci mi ukápla slzička, otočila jsem pár stran dozadu a četla znovu.

14.07.2017 4 z 5

Anča a Pepík Anča a Pepík Lucie Lomová

Příběhy Anči a Pepíka čteme rády s dcerou během dne i večer před spaním, jsou milé, napínavé, pro dítě srozumitelné a přitom ne primitivní.

15.06.2017 5 z 5

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Bylo príma se vrátit k oblíbeným postavám od Jane A. Pro čtenářku detektivek slabší průměrné počtení, ale pro milovnici Pýchy a předsudku milé připomenutí a navázání na klasiku. Stylově i dějově.

23.11.2016 4 z 5

Hammett Hammett Joe Gores

Příběh docela zajímavý, ale úplně nenaplnil má očekávání ohledně hlavní postavy.

31.10.2016 4 z 5

Nezdárný syn Nezdárný syn Robert Barnard

Detektivní klasika, Anglie, stará sídla, podivíni. Příběh se mi opravdu líbil.

31.10.2016 4 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

Teprve knížku čtu, ale přijde mi strašně amatérská, možná to je ovšem jen překladem. Ekonomika a ekonomie přece není jedno a totéž! Pochybuji, že od tohoto autora budu vyhledávat nějaké další čtivo.

11.08.2016 2 z 5

Tovje vdává dcery Tovje vdává dcery Šolom Alejchem (p)

Nic jsem o té knize nevěděla, když jsem se do ní pustila. Smála jsem se, kroutila hlavou, nedýchala, doufala a nakonec mi tekly slzy jako hráchy. Krásná.

04.03.2013 5 z 5