Jája92 Jája92 komentáře u knih

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Byla jsem zvědavá na další knihu od tohoto autora. Dle mého názoru je prolog zbytečný. První část knihy mě naprosto uchvátila a doufala jsem, že v tomto duchu se ponese celá kniha. Líbilo se mi, že jsem mohla sledovat vývoj mladého Jamieho, historické události odehrávající se v jižní Africe a zašlou dobu vyplněnou bláznivou honbou za diamanty. Nechybí napětí i rozhořčení nad životními nezdary Jamieho. Nad tvrdou pomstou, pro kterou se rozhodne, jenž ho poznamená mnohem více, než by čekal. Nad nenaplněnou láskou naivní Margaret.

Proto jsem byla zklamaná, když v druhé části mi přišlo, že je děj zbytečně zrychlený. Je škoda, že tu postava Margaret nedostala více prostoru. Myslela jsem si, že si hlavní hrdinku Kate snadno oblíbím, ale naopak čím více jsem četla, tím méně mi byla sympatická.

V dalších částech knihy mě mrzelo, jak dopadly postavy Davida a jeho syna Tonyho. Od čtvrté části jsem si připadala jako v nějakém seriálu. Nejméně mě bavila pátá část o Eve a Alex. Chvílemi se mi až zatmívalo před očima, jaká to je mrcha, přišlo mi to až nereálné, obzvlášť v jejím dětství. Je škoda, že Tony byl z děje v podstatě odstraněn a jak tragicky jeho osud dopadl.
Nechápu, jak mohla byt Alex tak neuvěřitelně naivní a hloupá, jen jako loutka v rukách Eve. Ke konci mi chyběl podrobný popis trestu vykonaný nad Eve jejím manželem.
Už dlouho ve mně kniha nevyvolala tak prudké emoce jako se mi stalo u této knihy.

15.10.2017 4 z 5

Sirény Sirény Eric Van Lustbader

Knihu bych rozhodně neoznačila jako jeden z nejúspěšnějších bestsellerů Ameriky. Vadilo mi prolínání minulosti s přítomností a ještě detailní popisy filmu, který Daina natáčela. Celkově ale čtení nebylo až tak špatné, je to však jeden z příběhů, který mi v paměti nijak zvlášť neutkví.

15.10.2017 3 z 5

Protipopravčí četa Protipopravčí četa Petr Ritter

Kniha se mi zdála průměrná, je to hlavně tím, že mě nudily rozhovory soudců před jednotlivými výslechy, občas jsem se nutila dále do čtení. Naopak soudní proces v podobě výslechů svědků byl sepsán velmi dobře. Překvapivý je i konec celého příběhu.

15.10.2017 3 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Karel Houba

Překvapující kniha, od které jsem nic moc nečekala, ale byla jsem mile potěšena. Ať už se jednalo o námět celé knihy, způsob zpracování textu a vykreslení charakteru hlavních postav. Oblíbila jsem si postavu Maličké, přírodu, kterou byla obklopena i její kamarádku, kterou život rozhodně nešetřil.

15.10.2017 5 z 5

Bylo jim devatenáct Bylo jim devatenáct Růžena Lukášová

Kniha obsahuje tři příběhy, z nichž mě nejvíc zaujal ten první. I když se jedná o dobu minulou, bylo zajímavé vidět válku z pohledu mladých dívek.

05.10.2017 3 z 5

Proměny lásky Proměny lásky Vladimír Klevis

Této knize dávám průměrné hodnocení, protože většina příběhů mě příliš nezaujala. Co se mi nelíbilo, bylo hlavně to, že i když v knize vystupuje spoustu rozličných postav, objevuje se v jednotlivých příbězích podobné myšlenky či dokonce stejné slovní obraty. Pravda je, že kniha je určená pro náctileté a to je nejspíš hlavní důvod, proč mě kniha až tolik neoslovila.

05.10.2017 3 z 5

Čas bubnů Čas bubnů John Ehle

Knihu jsem si vybrala, protože mě zajímal průběh občanské války. Přesto, že jsem začala tímto druhým dílem, má zvědavost po detailech průběhu války Jihu proti Severu byla uspokojena. Našlo se samozřejmě pár části, které mě až tolik nezaujaly, ale postava hl.hrdiny Wrighta se mi zamlouvala i jeho osudové peripetie se životem a jeho rodinou.

05.10.2017 4 z 5

Liljecronův domov Liljecronův domov Selma Lagerlöf

Na první pohled jednoduchý styl vyprávění, který mě ovšem okamžitě vtáhl do děje. Děj plyne lehce spolu s popisem severské přírody s nádechem tajemna a starodávných časů. Líbila se mi postava Maličké. Přesto, že kniha není příliš obsáhlá, byla jsem s touto knihou velmi spokojena.

05.10.2017 5 z 5

Králové, kacíři, inkvizitoři Králové, kacíři, inkvizitoři Miroslav Hroch

Občas jsem měla problém se začíst, obzvlášť ze začátku, ale téma bylo nesmírně zajímavé. Člověku až běhá mráz po zádech při myšlence, co se v dávných dobách odehrávalo.

05.10.2017 4 z 5

Zatraceně slavná Zatraceně slavná Joan Collins

Nečekala jsem nic extra,ale nakonec to bylo celkem zajímavé čtení, i když jsem si často říkala, jak může být Katherine tak neuvěřitelně naivní a hloupá...

27.09.2017 4 z 5

Komu chybí kolečko? Komu chybí kolečko? Iva Procházková

Bylo fajn na chvíli se vrátit do dětství a přečíst si knihu dle pohledu 12letého kluka před x lety. Kniha se četla velmi lehce a s úsměvem.

22.09.2017 5 z 5

Hroši nepláčou Hroši nepláčou Halina Pawlowská

Není to kniha, která by mě vyloženě strhla. Našly se i momenty, kdy jsem se zasmála, ale občas humor této spisovatelky zcela nechápu. Jako oddechové čtení to nebylo špatné.

22.09.2017 2 z 5

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Kniha se četla velmi dobře, i když by se jí dalo vytknout pár věcí. Děj je plný překvapivých momentů, jednotlivé kapitoly plynou lehce. Pro mě příjemné čtení.

20.09.2017 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Jsem překvapená komentáři, které jsem si zde přečetla. Knihu jsem četla s tím, že se jedná o skutečný příběh a zde se dozvídám, že tomu tak není. Trochu mě to zklamalo, přesto je příběh napsán velmi dobře a zajímavým způsobem.

19.09.2017 5 z 5

Triumf Triumf Barbara Taylor Bradford

První část je naprosto strhující a napínavá, za tu bych dala pět hvězdiček. Druhá je naprostá katastrofa, jen jsem přeskakovala stránky ke třetí části. Za mě jen dvě hvězdičky u druhé části. Ani poslední část už nepřekoná první kapitoly. Rozuzlení přišlo velmi záhy, zničehonic. Kniha nebyla špatná, ale není na nic, kvůli čemu bych se k ní vracela.

19.09.2017 3 z 5

Charakter mlčel a mluvilo tělo Charakter mlčel a mluvilo tělo Halina Pawlowská

Čtení na jedno odpoledne, pobaví , i když některé povídky se mi až tak nelíbily.

19.09.2017 4 z 5

Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Halina Pawlowská

Některé rady jsou velmi vtipné a výstižné, ovšem s některými určitě nesouhlasím. Chápu, že tyto rady mají být brány s nadsázkou a s humorem, přesto mi to místy přišlo už poněkud přehnané.

10.09.2017 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Kniha byla velmi čtivá. Občas mi však vadilo, že v kapitolách nebyla dokončená myšlenka a rozuzlení jsem se dověděla, až o několik xx kapitol dále. Jen mě štve, že postavy, které jsem si oblíbila, zemřely. Je to zase jiný pohled na válku, než na který jsem zvyklá.

10.09.2017 4 z 5

Flirt a jiné povídky Flirt a jiné povídky Frank Wedekind

Kniha mě zaujala dle názvu i proto, že se mi hodila do čtenářské výzvy. Přece jsem jen od jednotlivých povídek čekala něco víc. Některé byly napsané poutavě viz Marianna , Zlý démon, ale u jiných jsem se poněkud nudila a přeskakovala stránky. Přesto mě zaujal styl psaní autora.

24.08.2017 3 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Patřím mezi ty, kteří si knihu vybrali díky čtenářské výzvě. Narazila jsem na ní náhodou na vlak.nádraží ve Znojmě formou knihovny do vlaku. Těšila jsem se na ní opravdu velmi. Celkově kniha není špatná. Bylo zajímavě dozvědět se o čínské kultuře, zvycích. Co mi ovšem nevyhovovalo, že jsem se špatně orientovala v ději. chybělo mi lepší rozdělení děje. Z toho důvodu knihu řadím spíše mezi ty průměrné.

24.08.2017 3 z 5