Jája92 Jája92 komentáře u knih

Zpěv v ráhnoví Zpěv v ráhnoví Ngaio Marsh

Ze začátku mě kniha nebavila, občas jsem se ztrácela v množství postav, ale zhruba v polovině jsem se začetla a nakonec mohu hodnotit jako příjemné čtení.

24.08.2017 4 z 5

Plavba na stéble trávy Plavba na stéble trávy Karel Misař

Ze začátku byla kniha poutavá a zajímal mě osud hlavních hrdinů. Bohužel čím více jsem četla, tím méně mě zaujala. Ztrácela jsem se v osudech hrdinů. Také mi vadilo, že kniha není rozdělená na jednotlivé kapitoly.

12.08.2017 2 z 5

Stavitelé světa Stavitelé světa Paul-Jean Hérault

První díl jsem nečetla, na knihu jsem narazila náhodou a vybrala jsem si ji hlavně kvůli čtenářské výzvě. Sci-fi není zrovna můj oblíbený žánr a i přes poměrně zajímavé téma jsem se nedokázala pro knihu správně nadchnout.

12.08.2017 3 z 5

Obyčejné ženské blues Obyčejné ženské blues Erica Jong

Od knihy jsem příliš neočekávala vzhledem k roku, ve kterém byla napsána. Překvapilo mě, že se v knize objevuji prvky BDSM , to určitě pro mě knihu ozvláštnilo. Přesto vztah Leily k jejímu vyvolenému bylo poněkud klišé..

12.08.2017 3 z 5

Údolí panenek Údolí panenek Jacqueline Susann

Knihu jsem četla podruhé. Nejsem si ovšem jistá označením nejlepšího románu. Hlavní hrdinky,které můžeme sledovat od jejich mládí až po dospělost mi byly střídavě sympatické, ale i naprosto nesnesitelné. Anne mi občas svou životní láskou lezla na nervy. Neely jsem fandila ze začátku, velká škoda, co se z ní stalo a Jennifer, velmi smutný příběh o ženě, která milovala své tělo nade vše.

05.08.2017

Černá orchidej Černá orchidej Karen Harper

Zajímavá kniha, která mě zaujala svým tématem. Nechybí zde romantika, napětí a dramatické situace. Čtenář se dozví o životě odlišné kultury.

Bodyguard Bodyguard Suzanne Brockmann

Zajímavá kniha, která se četla jedním dechem.

Daleko od domova Daleko od domova Georgia Bockoven

Kniha se četla dobře. Avšak není to kniha, která by se mi vepsala do paměti. Přesto hodnotím tuto knihu velmi kladně.

Hollywoodské manželky Hollywoodské manželky Jackie Collins

Oddechové čtení, určitě už jsem četla horší od této autorky. Na druhou stranu ničím příliš nenadchne ani nepřekvapí.

Smrtící lobby Smrtící lobby Janet Bettle

Po přečtení této knihy jsem se dívala dost podezřele na kuřecí maso u nás doma. Velmi dobře napsaná kniha, Geri mi byla velmi sympatická a napjatě jsem sledovala, jestli se jí podaří, usvědčit viníky tohoto případu.

Obojí dělat nemůžeš Obojí dělat nemůžeš Kingsley Amis

Anotace zněla zajímavě, knihu jsem si vybrala z tzv. "knih do vlaku" , ale musím přiznat, že mě nedokázala zaujmout. Nějak jsem se v příběhu nevyznala, nedbale jsem četla dál a nedokázala najít tu pověstnou jiskru, která by mě stáhla do příběhu. Bohužel.

05.08.2017 2 z 5

Byznys Byznys Charlotte Bingham

Oddechová kniha o hereckém průmyslu. Postupně můžeme sledovat životní pouť hlavních hrdinů, od jejích prvních nesmělých krůčků přes životní pády až po nalezení nové naděje.

05.08.2017 3 z 5

Firma Firma John Grisham

Další úžasná kniha od mého oblíbeného autora. Kniha se čte sama, zaujme hned od prvních stránek. Ano, není dokonalá, našlo by se zde pár věcí, které mi nesedly, ale Grisham je naprosto jedinečný a jeho styl velmi poutavý a čtivý.

Sophiin skandál Sophiin skandál Virginia Blackburn

Vůbec mě to nezaujalo, v knize se špatně orientovalo a po pár kapitolách jsem to odložila

05.08.2017 1 z 5

Svět je plný ženatých mužů Svět je plný ženatých mužů Jackie Collins

Jedná z lepších knih od autorky, která není tak přecpaná vulgárnostmi jako u jiných knížek. Všichni dostali, co si zasloužili.

11.06.2017 4 z 5

Cizí tvář v mém zrcadle Cizí tvář v mém zrcadle Ilona Borská

Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale nevidím hlavní smysl v příběhu. Celé mi to připadalo takové podivné a zmatené.

11.06.2017 3 z 5

Dobrák Šimon Dobrák Šimon Albert Ayguesparse

Tato kniha mě naprosto zklamala. Námět rozhodně není špatný, ale nepřišla jsem na chuť stylu psaní autora.

11.06.2017 2 z 5

Derby Derby Charlotte Bingham

První polovina knihy pro mě byla velmi čtivá díky vyprávění o dětství a dospívání hlavní hrdinky. Avšak ve chvíli , kdy Tyron umírá, se děj propadl do bezúspěšné situace, kterou má zachránit popis dostihů s koňmi. Rozhodně se ale autorce nepodařilo knize vrátit rychlý spád, který byl na začátku příběhu. I sympatie ke Cassii poklesly spolu s věčným soupeřením s mrchou Leonorou.

11.06.2017 4 z 5

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

Úžasné vyprávění plné napětí a dramatických událostí. Autor mistrně popsal přírodu, tak nevinnou, která přihlížela životnímu boji Maresjeva, který vyvinul nadlidské úsilí nad bolestí a těžkými podmínkami pro přežití a 18 dní se všemožnými prostředky snažil dostat ke své civilizaci.
I přes zdravotní handicap se nevzdal a dal cvičil své ochablé těl vycvičené k boji. Poutavé vyprávění jeho známých z nemocničního prostředí dodává knize na čtivosti. Alexej se nenechal odradit odmítavým postojem svých nadřízených a svou odvahou a statečností se probojoval ke splnění svého snu. Všechny čtyři části příběhu se četly velmi dobře.

11.06.2017 5 z 5

Ponorka U-571 Ponorka U-571 Max Allan Collins

Překvapující výpověď o těžkém životě za 2 sv. války na palubě ponorky. A. Tyler - kapitán ponorky, který se pokouší o zajištění Enigmy spolu se svou posádkou mladých kluků, kteří jsou příliš mladí na to, aby čelili tváří tvář jisté smrti. Dvě ponorky U-571 a S-33 spolu svedou boj na život a na smrt.
Fascinující čtení plné dramatických momentů, které graduje ve velkolepé finále.

11.06.2017 5 z 5