JancaMia JancaMia komentáře u knih

O motýlu, který zpíval O motýlu, který zpíval Eduard Petiška

Další moc milé nález v knihobudce. Takové typicky české pohlazení po duši.

Začínám znovu Začínám znovu Susanna Kubelka

Balzám na duši, prodáváme dům, po osmi letech se vracíme z vesnice do velkoměsta. Strašně moc velký přísun pozitivní inteligentní energie. Chcete li, dobijec baterek.

20.07.2022 5 z 5

Kdysi dávno Kdysi dávno Sandra Lanczová

Nějak si nemůžu pomoct, téma zajímavé, nicméně na nevypsanou Sandru poměrně oříšek, podle toho kniha taky dopadla.

20.07.2022 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na to, jaké bylo okolo knihy haló, musím říct že moje pocity jsou smíšené řemeslné je kniha napsaná velice dobře, nicméně na první dojem působí prvoplanove, povrchně, afektovane. Byt mi o deset let méně asi budu nadšená, takhle slabej průměr.

20.07.2022 3 z 5

Miss exitus Miss exitus Aleš Palán

Kniha na mě koukla ve výprodeji, zaujala anotace a autor. Jaké bylo doma překvapení po otevření, od knihy jsem se nemohla odtrhnout chvílemi netušíc jestli se mám smát nebo brečet.

20.07.2022 4 z 5

Blanka, ač narozena se zlatou lžičkou rozhodně neměla jednoduchý život v průběhu času a časovou osou nastolení diktaturu. Obdivuji houževnatost a zápal pro cyklistiku, rozumím chtici být s určitým mužem. Rozhodně poutavá kniha, jen to chce se vcítit.

Mňam aneb prima vařečka 3 Mňam aneb prima vařečka 3 kolektiv autorů

Recepty slavných osobností s povídáním. Některé osobnosti již nežijí, příjemný odkaz doby okolo roku 2003.

18.07.2022 3 z 5

Velký dětský atlas světa Velký dětský atlas světa neznámý - neuveden

Coby dítko školou povinné jsem téhle knížce díky školním zeměpisu ležela neustále.

16.07.2022

Horal(ka) Horal(ka) Danka Šárková

Krásný roman že života pro ženy které mají své odzito. Nemohu se zbavit pocitu že autorka zbeletrizovala určitou část své životní cesty, když logicky kouknu na další knižní počiny po této knize.

16.07.2022 5 z 5

Sexuální přitažlivost domácích kutilů Sexuální přitažlivost domácích kutilů Vítězslava Klimtová

Fejetony že života a bonus krásně ilustrace, kniha jako celek působí jako balzám na duši.

15.07.2022 5 z 5

Vynes ten koš ! Vynes ten koš ! Tomáš Novák

Poměrně zdařilá prirucka

14.07.2022 3 z 5

Zůstat člověkem aneb Vzpomínání Heleny Růžičkové Zůstat člověkem aneb Vzpomínání Heleny Růžičkové Lubomír Nečas

Krásné vzpomínání úžasné herecky

14.07.2022 5 z 5

Ohlédnutí Ohlédnutí František Nepil

Devadesatkove fejetony. Něco milé, něco méně. Nález v knihobudce.

12.07.2022 2 z 5

Příběhy Pata Hobbyho Příběhy Pata Hobbyho Francis Scott Fitzgerald

Tohle byla jízda, krásné čtení o hajzlikovy které točil prachy a střídal ženský.

12.07.2022 4 z 5

Za oponou Za oponou Daniel Pánek

Nález v knihobudce, nejsem cílový čtenář a proto nehodnotím.

10.07.2022

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Přečteno jedním dechem, mám dvě dcery ve věku 6 a 9, někde jsem se poznávala.

10.07.2022 5 z 5

Osmý den týdne Osmý den týdne Josef Frais

Nebavilo

10.07.2022 1 z 5

Číča: Životopis kočky Číča: Životopis kočky George Mikes

Příjemný nález z knihobudky.

10.07.2022 4 z 5

Cestující Cestující Ulrich Alexander Boschwitz

Poměrně děsivá kniha, na dobu kdy a kým byla napsaná a co mapuje.

10.07.2022 5 z 5

Ptáci na zemi a ryby ve vodách Ptáci na zemi a ryby ve vodách Alžběta Šerberová

Po knížce jsem dlouho pátral, marně. Nakonec na mne vykoukla v knihobudce. Mám ráda české predlistopadove romány o ženách pro ženy. Tohle bylo snové, nadčasové. Je mi 37, kniha je určena ženám okolo dvaceti, starší generaci řekne mnohé, mladší bude už nudit (společnost pokročila), pokud se nejedná o vášnivou knihomolku.

30.06.2022 4 z 5