JancaMia JancaMia komentáře u knih

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Čtivé, předvídatelné, na to jaký byl okolo knihy humbuk tak docela zklamání ...

18.09.2022 3 z 5

Nejkrásnější dar Nejkrásnější dar Markéta Harasimová

Nahoru,dolů a pořád znova ... z ranější autorčiny tvorby .

18.09.2022 4 z 5

Když ptáčka lapají, manželé mu zpívají Když ptáčka lapají, manželé mu zpívají Alena Jakoubková

Příjemná limonáda po xté od oblíbené autorky.

18.09.2022 4 z 5

Základy športového jazdenia na koni Základy športového jazdenia na koni kolektiv autorů

Učebnice jezdectví po které jsem prahla od svých 12 let .

Moje francouzská kuchyně Moje francouzská kuchyně Auguste Escoffier

bible kuchařů :) a krásný kousek do knihovny

Vodnář Vodnář Jenny Eremias

spousta věcí se shoduje se skutečností mého já :))

14.09.2022 5 z 5

Americká krása aneb Objevte všechny chutě Nového světa Americká krása aneb Objevte všechny chutě Nového světa kolektiv autorů

Určitě zajímavý pohled do americké kuchyně, časopis Apetit miluju a knihy mají šmrnc.

S Ramou od rána do večera S Ramou od rána do večera Lea Filipová

receptář z 90. let, některé recepty inspirativní jiné úsměvné

14.09.2022 4 z 5

Život na úvěr Život na úvěr Jindřich Flusser

Jedním dechem, sociální autobiografická zpověď s prvky filosofických úvah, brutálností režimu a scén z táborů ... na základě této knihy seženu i knihu "děti Antonína Kaliny" ... velmi silné čtení

06.09.2022 5 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Neskutečné hrůzy očima třináctiletého děvčátka, přečteno během dvou dnů. Věcné, stručné, silné.

02.09.2022 4 z 5

Platón: Pravda je jinde Platón: Pravda je jinde Eduardo Acín Dal Maschio

krásná kniha za 29,-

31.08.2022 3 z 5

Německy od Adama 1A Německy od Adama 1A Drahomíra Kettnerová

tahle učebnice byl tenkrát těžkej boj

31.08.2022

Němčina pro číšníky a kuchaře Němčina pro číšníky a kuchaře Věra Höppnerová

Tahle učebnice mě doprovázela tři roky na učňovském středisku, jsou kapitoly které jsou hravé a bohužel i takové kdy jsem v učňovských letech házela učebnicí o stěnu, společně s touto učebnicí probíhalo i učení s učebnicí "německy od a Adama" .

31.08.2022 4 z 5

Fika: Recepty na 30 klasických pečených dobrot Fika: Recepty na 30 klasických pečených dobrot kolektiv autorů

Stylová švédská kuchařka plná národních sladkostí.

31.08.2022

Leonardo da Vinci: Velká postava renesance Leonardo da Vinci: Velká postava renesance Javier Alonso López

Knihu jsem koupila dceři a byla nadšená, výuka zábavnou formou.

Sabotér z Osvětimi Sabotér z Osvětimi Colin Rushton

Osvětim tentokráte pohledem anglického zajatého vojáka. Jiný úhel hrůzného místa. Myslím si že kdo nezažil, nemá právo soudit .. Všichni ti lidé zažívali šílené tragédie ... ano nejhůře se měli židé, ale ostatní na tom nebyly o mnoho lépe ..

Černý krasavec / Black Beauty Černý krasavec / Black Beauty Dana Olšovská

Zrcadlové čtení, nadčasové klasiky. Příjemné s užitečným.

25.08.2022 4 z 5

Slečna pokladní Slečna pokladní Nina Hořínová

Pracovala jsem jako pokladní v Penny a s mnoha věcmi které byly psany se naprosto ztotožňuji.

25.08.2022 4 z 5

Zase krásný příběh o skutečné krásne inteligentní paní hotelierce a o ještě těžším toku dějin které ovlivnovaly rodinu i hotel.

21.08.2022 5 z 5

Chalupářkou z donucení Chalupářkou z donucení Marcela Mlynářová

Opacko po letech a opět prima oddechové čtení.

21.08.2022 4 z 5