JancaMia JancaMia komentáře u knih

Jakýsi Dan a Marcela Jakýsi Dan a Marcela Bohumil Nohejl

Vtipné, svižné ale poplatné tehdejší době a s ní i spojené tehdejší technologie ..

20.10.2019 3 z 5

Doktor Meluzin Doktor Meluzin Bohumil Říha

předloha filmu "Dým bramborové natě" .. nicméně tím že je kniha staršího data, je v ní něco prohnilého poplatné tehdejšímu režimu ...
.. když se budu soustředit na samostatného dr. Meluzína, pán ve svých letech , který chce svůj život srovnat a nemá na to čas kvůli osudům druhých ..

20.10.2019 3 z 5

Pyžamo po mrtvém Pyžamo po mrtvém Stanislav Rudolf

Kniha se četla sama, nicméně na knize podle reálií už poznáte jisté stáří, žena středního věku (dle vyprávění) je očividně hodně staromodní , je zajímavé že se tato žena musí vyrovnat jak se zradou muže tak i jeho smrtí ..
.. nemůžu si pomoct ale celkově zub času je hodně znát, dnes by kniha šla napsat asi lépe a více do hloubky ..

20.10.2019 2 z 5

Čisté ruce Čisté ruce Eva Kačírková

Krásná řemeslná detektivka s ještě krásnější češtinou :)

20.10.2019 5 z 5

Budu na tebe čekat, lásko! Budu na tebe čekat, lásko! Stanislav Rudolf

Jak mám pana Rudolfa ráda, tak tahle knížka bylo jedno velké trapno, nemohu si pomoct , snad nejslabší ze všech co jsem od něj četla ...

20.10.2019 2 z 5

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Krásná knížka o životě Elišky Rejčky .. paní Vaňková uměla a vždycky mi zadrnká příjemnou notou na duši ..

20.10.2019 4 z 5

Zamřížovaná láska Zamřížovaná láska Vlasta Svobodová

Kniha se zaobírá psychickými selháními pacientek a jejich příčinami ..smutné leč poučné čtení .. a vždycky je tu velké "Ale!!" (tohle se může stát i Vám ...)

20.10.2019 4 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Vtipné povídky ze života rodiny Krausovy :)

20.10.2019 5 z 5

Hajný a já Hajný a já Eva Bešťáková

Kniha kterou jsem četla na počátku milenia , udělala na mě hluboký dojem .. tehdy z toho pohledu kdy se zhýčkaná žena stěhuje na samotu kde není nic a dochází ke komickým situacím .. sloh je kostrbatý .. ale to kráse knížky neubírá ..

Sedm pohádek Sedm pohádek Ondřej Sekora

Knížku četly "soudružky učitelky" ve školce před spaním .. nyní se mi dostala do rukou po strašné spoustě let ... a četla jsem svým dcerkám , které byly také nadšené :)

Jak hubnout pomalu, ale jistě Jak hubnout pomalu, ale jistě Iva Málková

první knížka o hubnutí vydaná studiem STOB :)

19.10.2019 4 z 5

To je můj případ To je můj případ Miroslav Barták

Krásný inteligentní humor byť 30 let starý, některá témata jsou však stále aktuální ..

19.10.2019 4 z 5

Kukačka aneb Já vím své Kukačka aneb Já vím své Jarmila Dědková

Broňa a její otřesný život s despotickým otcem alkoholikem a matkou která má ráda otce i Broňu ale neví koho si má vybrat, život v nuzné bídě..
jednoho dne se matka s dcerou sebere a odejdou k Broni babičce , náhle svět začne mít smysl a Broňa začíná přemýšlet ..

19.10.2019 5 z 5

Čarodějná kniha Čarodějná kniha Zuzana Nováková (p)

Jedna z pohádkových knížek mého dětství, ještě pamatuji na tu dobu kdy jsem byla malinká a maminka mi je četla před spaním

17.10.2019 3 z 5

Dívky Dívky Vivian Weigert

v 90. letech to byla taková učebnice života, která seznamovala s pubertou a vším tím spojené ... (sex, antikoncepce, anorexie , bulimie ..) , proč se vyhnout drogám a alkoholu ... první líčení ..

17.10.2019 3 z 5

Trpaslíci v údolí zvířatek Trpaslíci v údolí zvířatek Gisela Fischer

moje srdcovka 90. let

17.10.2019 5 z 5

Encyklopedie moderní dívky Encyklopedie moderní dívky Jiří Žáček

moje srdcovka 90. let

17.10.2019 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Četla jsem asi týden, když v roce 2007 vyšlo vydání v levných knihách (tehdy jsem měla ohromnou radost že mám knihu doma) . Ještě za středoškolských let na mě kniha udělala neuvěřitelný dojem. Příběhy jsou z běžného života a mnoho z nich můžeme přenést do dnešní uspěchané doby a v mnoha dalších se poznáme , protože některé situace jsou nám více než dobře známé , něco je úsměvné něco smutné tak jako v životě.

11.10.2019 5 z 5

Sladká vůně bolehlavu Sladká vůně bolehlavu Tiffany Baker

Chvilku trvalo než jsem se začetla, brilantně napsaný příběh o ženě která neměla mnoho štěstí a přesto se s tím naučila žít .

08.10.2019 4 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

U některých statusů jsem se poznávala .. u některých se vyloženě bavila ..

07.10.2019 5 z 5