JancaMia JancaMia komentáře u knih

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Opět krása, už se těším na pokračování ..

Ach jó! Ach jó! Petr Bartůněk

román pro puberťáky 80. let .. nic převratného

03.11.2019 3 z 5

Hrozba Hrozba Dick Francis (p)

Kniha nalezena na půdě, to si neumíte představit to radostné zaplesání.. A samozřejmě se krásně četla , nebudete se chtít odtrhnout.

03.11.2019 4 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Dick Francis (p)

Další dvě krásné knihy od krále detektivek z dostihového prostředí .

Vražedné šance Vražedné šance * antologie

Detektivky z dostihového prostředí od předních autorů detektivek .

03.11.2019 3 z 5

Dubliňané / Portrét umělce v jinošských letech Dubliňané / Portrét umělce v jinošských letech James Joyce

K Joycemu se musíte prokousat, pak teprve můžete pochopit jeho myšlenkové pochody. Obě knížky krásné a nesmírně zajímavé .

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Tohle by měla být povinná četba pro všechny !!!!! Krásná psychologie postav a jejich vnitřních problémů .

Země nikoho Země nikoho Radka Zadinová

Krásně čtivé, leč u začátku se člověk musí začíst.

Tři muži v embéčku Tři muži v embéčku František Pilař

Krásný nadčasový, milý, oddechový, něžně humorný román v časech minulých .. leč něco přetrvává ..

03.11.2019 5 z 5

Horké peníze Horké peníze Dick Francis (p)

Dojemná detektivka od které se nemůžete odtrhnout :)

My dva doma My dva doma Jana Červenková

Knížka mého dětství, paradox mě jí ve školce četly "soudružky učitelky" a já jí čtu svým dcerám se slzou v oku :)

Pevnost Saganne Pevnost Saganne Louis Gardel

Krásná zapomenutá knížka .. snad jí někteří čtenáři po letech opráší .. určitě stojí za to ..

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Knížka podle které vznikl film "Pelíšky" , více se mi líbí čtyři muži na vodě :)

30.10.2019 2 z 5

Jubelovy děti Jubelovy děti Lenard Kaufman

Krásná knížka, pohlazení po duši, které se vzhledem k jazyku hůře čte, nicméně psychologie postav je vykreslená nesmírně krásně.
Takové knižní poselství pro rodiče i děti ..

Velocipéd pana Kulhánka Velocipéd pana Kulhánka Viktor Fischl

Prvorepublikové maloměšťácké povídání , kniha pohladí po duši.

Neříkej sbohem Neříkej sbohem Milena Brůhová

Po knize "Muškáty potřebují slunce" (objevené v knihobudce, vzápětí takové začtení se že jsem přejela svojí autobusovou zastávku a čekalo mě 6 km domů).
Krásný román pro ženy, kde v manželském svazku oba partneři zažijí nevěru . Nutno dodat že vše je psáno jazykem 80. let .
Kniha je zasažena do blíže neurčitých 90. let , podle reálií odhaduji 94" - 96".

27.10.2019 4 z 5

Deník fejsbukové matky pokračuje Deník fejsbukové matky pokračuje Lucie Nachtigallová

ze života vyčerpané matky .. a o tom jaká dítka dokážou být kvítka ..

20.10.2019 3 z 5

Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi Slávka Kopecká

Krásná vzpomínková knížka na pana herce ..

20.10.2019 5 z 5

Trpká vůně podzimu Trpká vůně podzimu Věra Adlová

další dojemně krásná knížka z knihobudky ..

20.10.2019 4 z 5

Blázny živí Bůh Blázny živí Bůh František Kožík

Tak bych řekla že v panu Kožíkovi se shlédla paní Vaňková ... krásné dílo o středověku .. smekám a klaním se ...

20.10.2019 5 z 5