Janík511 Janík511 komentáře u knih

Chrastění kostí Chrastění kostí Fiona Cummins

Vzdávám to, po skoro 100 stranách jsem se nedokázala začíst a vlastně mě to ani nebaví. Tohle nestojí za to se tím vůbec prokousávat. Vezmu si do ruky raději něco záživnějšího.

18.10.2020 1 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Tak to byla jedna velká sladká tečka. Dlouho jsem se na ni chystala, nebylo ale snadné knihu vůbec sehnat i z druhé ruky. Seriál jsem sice neviděla, ale kniha mě opravdu velmi příjemně naladila. Od autorky jsem četla i sérii Městečko Thunder Point, ale tato série je daleko lepší!! Kdo nečetl, doporučuji jako vhodnou, nenáročnou, oddechovou četbu. Dám si malou přestávku a přečtu si druhý díl.

25.08.2020 5 z 5

Bounty Bounty Michael Byrnes

Neuvěřitelna kniha, která mě bavila od začátku do konce s prvky špionáže. Za mě ano, aktuální téma, které člověka donutí přemýšlet, co vše na netu sdílet.

19.07.2020 5 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Příjemná oddychovka na jedno odpoledne. Za mě z této série top Manželska past.

06.07.2020 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Na plný počet kniha rozhodně není. Přišlo mi, že do půlky se toho nic moc nedělo a až konec měl trochu spád. Četla se dobře, to ji neubírám, možná jsem kvůli hodnocení měla trochu vyšší očekávání.

05.07.2020 4 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Za konec dávám o hvězdičku méně. Autorovi nelze upřít poměrně dobrou čtivost, ale závěr mě neuspokojil. Přišlo mi, že autor nevěděl, jak rychle knihu ukončit a kostrukce druhého únosu tří holek mi už přišlo trošku zbytečné, když únos neměl přičné grády. Přečtu si i další knihu, zda bude lépe dějově propracovaná.

28.06.2020 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Zajímavé zpracování vyšetřovatele, zároveň kanibala. Dočetla jsem, ale jinak mi kniha přišla příliš nechutná. Nepřipadá mi reálné, aby nikdo z FBI nezjistil, co je Blake zač. Znova bych ji už nečetla, nalákala mě opět hezky udělaná obálka, ale obsah tomu neodpovídal. Kanibalismus není nic pro mě a je až příliš nechutný.

18.06.2020 3 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Oddechové čtení, nic náročného. Teprve druhá půlka knihy měla nějaký děj a čekala jsem na závěr, jak to celé dopadne. Trošičku jsem měla od knihy větší očekávání, které se ale nenaplnilo. Možná, kdyby měla kniha méně stran a ne tolik hluchých a zbytečných míst, byla by lepší. Seznámení hlavních hrdinů bylo skoro až v závěru a pak rychlý konec. Škoda, čekala jsem více zajímavých eskapád, které kniha nevyužila.

15.06.2020 3 z 5

V utajení V utajení Danielle Steel

Zvláštní kniha, která mě nějak nedokázala vtáhnout do děje. Čekala jsem od ní větší efekt než jaký dala. Za čtivé vyprávění nakonec dávám tři hvězdičky. Jinak jsem byla spíše zklamaná, haló efekt se nekonal!! Přišlo mi celkem zbytečné a rozvleklé vyprávění životních omylů jednotlivých postav, což tvořilo 2/3 knihy. Přišlo mi to zbytečně dlouhé a nezáživné. Poslední třetina pak knihu nezachránila a celkově se dostavilo jenom zklamání, co to jako mělo být? Pro mě určitě po delší době kniha od Steel, která nestála za to.

09.06.2020 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená a pak můj zájem postupně opadal. Čekala jsem asi trochu něco jiného. Další díly mě nelákají, opravdu jednou stačilo. Bohužel je to jen průměrná kniha a tenhle styl psaní mi vůbec nesedl.

22.05.2020 3 z 5

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

Silou vůle dočteno. Polovina knihy celkem usla, ale druhá část nuda a nuda. Chtěla jsem odložit, nakonec jsem vydržela. Kniha bohužel ničím nezaujala.

03.05.2020 2 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Šokující, divný konec a neustále psychicky labilní Jemma, to jsou moje vjemy z knihy. Kniha je celkem čtivá, ale žádné terno to není. Konec trochu až moc nereálný, ale autorka nějak potřebovala šokovat čtenáře. Jedno ovšem vím, znova číst určitě nebudu.

27.04.2020 3 z 5

Vražedné emoce Vražedné emoce Randall Silvis

Kniha se četla celkem dobře, jen byla hodně rozvláčná. Hodnotím proto ***.

26.04.2020 3 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Chris Bohjalian

Kniha se mi opravdu líbila. Konec byl překvapivý, nečekala jsem ho. Nízké hodnocení trochu nechápu, četla jsem daleko větší blbosti s vysokým hodnocením. Opět jedna z knih, která překvapila a nutila mě číst bez přestávky

20.04.2020 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Do půlky to celkem šlo, druhá část už jen nuda. Sarah mě neskutečně štvala, jak pořád hájila svého muže a vysloveně mě odpuzovala svým chováním. Za to sražím hodnocení. Jednou opravdu stačilo a tuhle knihu už nikdy nechci vidět.

19.04.2020 2 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Opět velmi pohodové čtení na jedno odpoledne. Autorka píše krásně, žádná přehnaná erotika, pocity hrdinů na xx zbytečných stran, k věci a tak to má být. Hrdinky jsou sice trochu naivní holky, ale nevadí mi to.

13.04.2020 4 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Parádní kniha s parádním koncem. Claire se ze začátku nezdála taková, jaká byla na konci knihy. Hodná dcera mě zklamala, zato tato kniha stála za přečtení. Bravo, jen tak dále!!

07.04.2020 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Tento díl už se mi líbil o trochu méně než první. Jdu si přečíst hned trojku a uzavřít nedospělácký, mafiánský svět. Námět není špatný, ale náctiletá děcka hrající si na obávané mafiány?? Tomu se opravdu nedá věřit ani za mák.

27.03.2020 4 z 5

Pohřeb Pohřeb Neil Cross

Taková jednoduchá zápletka, která se četla dobře. Na konci jsem čekala, že spadne klec a zaporák nakonec překvapivě vše ustál.

01.03.2020 4 z 5

O čem nevíš O čem nevíš Anna Jansson

Kniha se mi nečetla snadno, očekávání jsem měla daleko vyšší. Děj nebyl nijak komplikovaný, ale znova číst nebudu. Mezi top detektivky určitě nepatří, spíše ji vystihuje průměr.

15.02.2020 3 z 5