Janizoun Janizoun komentáře u knih

Tajemství osvobození srdce Tajemství osvobození srdce Ruediger Schache

Ze zajímavosti jsem si knihu koupila ve slevě a musím uznat, že na tom co se v ní píše něco je a nutí při čtení k zamyšlení. Mě osobně velmi obsah zaujal a to tento druh knih moc nečtu. Určitě si ráda přečtu i ostatní knihy od tohoto autora.
"Citát" z knihy:
"Hezký a perspektivní vztah potřebuje
vždy oboustrannou srozumitelnost,
předvídatelnost a jistotu.
Naproti tomu závislé vztahy
jsou založené na neustálé nejasnosti,
nevypočitatelnosti a nejistotě."

15.03.2023 4 z 5

Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

Tuto knihu jsem objevila v Levných knihách a jelikož jsem velkou milovnicí hudby a detektivek, tak jsem si jí zakoupila a byla jsem zvědavá jaká bude. Ačkoliv gramofonové desky sbírám léta ,též vymetám antikvariáty a gramofon si u nás neodpočine, se mi sice tato kniha docela líbila, ale není to tak nějak můj šálek "melty".
Je to příjemné čtení, plné spíše informací o hudbě, ale docela jsem se v knize v těch informacích "ztrácela". Není to typická detektivka a ani se nedivím, že má tak vysoké hodnocení, není špatná, ale já mám raději klasické detektivky.

19.02.2023 3 z 5

O třech prasátkách a jiné pohádky O třech prasátkách a jiné pohádky Hana Primusová

Krátké čtyři známé pohádky se dětem moc líbily.
Knížka má krásné ilustrace a pěkně se i čte. Za nás spokojenost :⁠-⁠)

05.10.2022 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Tak tato kniha mě nijak zvlášť nenadchla. Trochu mě sice i pobavila, ale jinak nic moc. Sama mám čtyři děti, ale asi kniha není určena pro matky již dospělých dětí a k tomu ještě malých dětí :-) Kdybych si pokaždé měla dát "skleničku" , teď skoro v padesáti letech bych byla dávno alkoholičkou :-) Kniha je pravděpodobně určena mladším maminkám, těm se třeba bude líbit víc :-)

04.09.2022 3 z 5

Zkaženost Zkaženost Brian Freeman

Musím se přiznat, že do této knihy jsem se ze začátku musela nutit. Nějak mě "nebrala". Ale jsem ráda, že jsem to nevzdala a četla jsem dál. Je to sice napínavá kniha a nakonec se mi i líbila, ale hodnotím jí jako průměrnou knihu.

31.08.2022 3 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Koupila jsem si tuto knihu ve slevě a moc jsem si od ní neslibovala a velmi příjemně mě tato kniha překvapila. Bylo to pěkné, humorné, oddychové, zábavné čtení s kriminální zápletkou. Moc se mi to líbilo. Za mě můžu doporučit jako čtení "na pohodu" ;-)

29.08.2022 4 z 5

Pohádky pro Lukáška Pohádky pro Lukáška Anna Sedlmayerová

Pohádky pro Lukáška" jsou milé i poučné pohádky především o zvířátkách.
V této knížce je sedmnáct pohádek, například "O skřítku Pořádníčkovi", "O špačkovi Zelenáčkovi", "O křečkovi, který nevečeřel, "O neposlušném Krtečkovi", "O myšce Šišněrce"... a další.
Pohádky psané v devadesátých letech se dětem i mně líbily a oceňuji i zvolené písmo, které je vhodné svou velikostí pro začínající malé čtenáře.

25.04.2024 4 z 5

Vladimír Šmicer: Můj druhý život Vladimír Šmicer: Můj druhý život Štěpán Filípek

Jsem velká fanynka kopané a tak jsem si knihu zakoupila do mé knihovny. O to víc jsem byla při čtení zklamaná.
Bohužel mě tato "zpověď" nezaujala, ale mužské pokolení, může mít samozřejmě jiný názor.
Pepi Bican ze Slávie, Antonín Panenka z Bohemians, Ladislav Vízek z Dukly..., to jsou pro mě legendy. Pan Šmicer mě bohužel svým vyprávěním neoslovil.
Tato nová kniha rychle putovala do knihobudky, aby ji v této době mohl objevit třeba ještě Ježíšek a mohl toto čtivo věnovat jinému čtenáři, který třeba tuto knihu ocení.

24.12.2023 2 z 5

Postřehy z Ameriky Postřehy z Ameriky Kateřina Charvátová

Tentokrát jsem při čtení cestovala s univerzitní profesorkou, archeoložkou paní Kateřinou Charvátovou, která žila rok v USA se svým manželem, též profesorem a archeologem Petrem Charvátem ve Filadelfii v černošské čtvrti.
A bylo to opravdu velmi milé, příjemné poznávací cestování, které se mi moc líbilo.
V knize se dozvíte o vzniku Filadelfie, představíte si dle krásných popisů dům, kde manželé bydleli, seznámíte se s lidmi z tohoto města, dostanete se i k vaření - k jídlu, dozvíte se jaké tam bylo počasí, poznáte i hudbu Ameriky, podíváte se do černošského kostela, zajdete si dokonce i na českou operu a dozvíte se mnoho zajímavostí. Manželé navštívili také New York, Washington... Celá tato brožovaná knížečka, je plná informací a je v ní nádherné vyprávění, které se čte jedním dechem.
Doporučuji tuto knížku všem, v mé knihovně už má své čestné místo, hodnotím ji plným počtem hvězd a moc ráda se k ní zase vrátím.

31.10.2023 5 z 5

Mít svoje vlastní zvířátko Mít svoje vlastní zvířátko Zuzana Nováková (p)

Milý příběh nejen o zvířátkách a lásce k nim, se dětem i mně moc líbil. Knihu můžou číst i děti jako první čtení, má větší písmenka. Je to moc pěkné čtení a i poučné, ukazuje dětem, že mít odvahu se může leckdy i vyplatit :-)

11.09.2023 5 z 5

První planeta smrti První planeta smrti Harry Harrison

Mám moc ráda starší scifi knihy, kdysi jsem tuto skvělou knihu četla v devadesátých letech a teď jsem ji oprášila ve své knihovně a s chutí se do ní pustila znovu. Jiná planeta, boj o přežití... Vím, že tento žánr a tento obsah knihy, není pro každého, ale právě tato kniha je pro mě dokonalé scifi čtení. Doporučuji milovníkům scifi žánru, tato kniha je psaná v šedesátých letech, ale dá se číst znovu a znovu.

05.09.2023 5 z 5

Krtkova dobrodružství Krtkova dobrodružství Eduard Petiška

V této knize od "Alberta" jsou pohádky, "Jak Krtek ke kalhotkám přišel", "Krtek a autíčko" a "Krtek ve městě". Když už nevím jakou knihu dětem mám číst, téměř vždy vyhraje Krtek a sáhnu i po této knize. A tak nastal čas i nyní, Krtek totiž nikdy nezklame. Ať jsou děti nemocné, nebo zdravé, Krtečka stále milují a chtějí ho přečíst. Čtení krásné, obrázky úžasné, co dodat... Prostě Krtek od pana výtvarníka Zdeňka Milera, je pro mě takový český národní poklad a tak se k němu sama moc ráda vracím.

09.08.2023 5 z 5

Život v poklusu Život v poklusu Jaroslav Foglar

V této knize je skutečný život pana Jaroslava Foglara. Po přečtení zjistíte jaký byl duší, srdcem, povahou a dozvíte se, kde všude žil a jak žil. A díky tomu, že žil jak žil, můžeme my a i další generace, mít tu čest, číst krásnou literaturu, kterou napsal. Je mi líto, že tato autobiografie nemá zde tolik čtenářů co by si zasloužila. Sama jsem neměla ani zdání, že tato kniha vůbec existuje, vykoukla na mě zde a to nedávno, když jsem četla komentáře, mých oblíbených čtenářů. Jsem tomu moc ráda, že jsem se tímto způsobem s touto knihou seznámila, protože Jaroslav Foglar je má srdcovka.
Doporučuji tento životní příběh jedinečného pana spisovatele, člověka, který psal, žil a dýchal pro děti a mládež a myslím, že i pro každého z nás, pro každého čtenáře.

26.07.2023 5 z 5

Umět milovat Umět milovat Katie Cotugno

Byla jsem na tuto knížku docela zvědavá. Je to příběh jedné osudové lásky napsán vlastně tak, jak ho může napsat i sám život. Je škoda, že tato kniha nemá tolik čtenářů. Už se mi i párkrát stalo, že čtu knížku s "razítkem bestseller'" a divím se, že se jím vůbec stal a pak si přečtu knížku jako třeba tuto a líbí se mi moc. Příjemně jsem si početla.

10.04.2023 5 z 5

Mimozemšťané v Guslaru Mimozemšťané v Guslaru Kir Bulyčov (p)

Tuto knihu jsem četla asi před třiceti lety a teď jsem jí našla v antikvariátu a musela jsem jí mít :⁠-⁠) Pro mě to bylo opět po letech velmi příjemné, vtipné počtení. Tato scifi kniha příběhů z městečka Guslaru se moc povedla a myslím si, že není až tak o mimozemšťanech, ale je hlavně o tom jací jsme my pozemšťané :-)

01.03.2023 4 z 5

Zpěvník Zpěvník Tomáš Houška

Tento zpěvník jsem našla v antikvariátu a jsem z něho nadšená. Je to školní zpěvník, který obsahuje 350 písniček, hlavně lidové, ale i country... ( je tam třeba i písnička od interpretů: Karel Kryl, Marta Kubišová, Waldemar Matuška, Nedvědi...) Také kniha obsahuje noty na klavír i akordy na kytaru, které jsou zde u každé písničky vyobrazeny, jak akord zahrát. Pro mě, pro fanouška hudby a kytary je tento zpěvník - učebnice něco, co prostě musím mít :⁠-⁠) Doporučuji tento zpěvník všem, zpěvu a hudby není nikdy dost ;⁠-⁠)

16.09.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Tak tato kniha se mi líbila ještě víc než "Wolfovky" ( Hadrový panák...) Za mě má tento thriller vše co má mít, je skvělý a rovnou ho doporučuji.

25.08.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tato kniha mě tedy moc nebavila. Nebyla úplně špatná, ale ani nic moc. Byla to má první kniha od tohoto autora a za mě zklamání. Zkusím jinou knížku, abych autora hned "neházela do jednoho pytle..." , dám mu šanci :-)

18.08.2022 3 z 5

Tato knížka mě velmi zaujala, četla jsem jí dvakrát hned za sebou :-) Knížka je velmi zajímavá. Jedna z těch, kterou by si měli všichni přečíst a možná by bylo na tom světě i o trochu lépe ;-)

14.08.2022 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Četla jsem v mládí několikrát, četla jsem i nedávno znovu. Co dodat, tato kniha a i ostatní od autora jsou dokonalost sama. Ve své době to nejlepší v tomto žánru, pro mě jsou tyto knihy nejlepší dodnes.

12.08.2022 5 z 5