jaroslav63 jaroslav63 komentáře u knih

Sucho Sucho Jane Harper

Kromě napínavého detektivního příběhu je to i zajímavý náhled na život v zemi, kde je opravdu sucho, takové sucho, že zahozená zápalka může zničit město. Hodně drsná realita. Ne tak jako u nás, když zahrádkáři říkají, že je „sucho“, protože pár týdnů nepršelo.

18.02.2019 4 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Skvělá kniha.

17.10.2018 5 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Velmi zajímavý námět, ale ne úplně dobře zpracovaný. Ale asi je potřeba přihlédnout i k tomu, že jde o debut autorky a počkat si na další knihu. Psaní je nejen umění, ale i řemeslo a to se u spisovatelů časem většinou zlepšuje.

21.05.2018 4 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Domníval jsem se, že minulá kniha byla uzavřením příběhu Willa, Sáry a Leny. Ale zdá se, že autorka se rozhodla tu kaši ještě jednou naředit a prodat. Kniha je celkově slabší než první díly řady a jako obvykle ji sráží nekvalitní překlad („pistole s bubínkem“ opravdu neexistuje, to je prostě revolver).

09.02.2018 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Četlo se mi dobře, všechny dějové odbočky a vedlejší příběhy byly zajímavé. Jako každý thriller, i tento se nevyhnul některým klišé a technickým nesmyslům - dokonce ani dnešní počítače či telefony neumí všechno to, co se v knize popisuje. Nicméně když tady Databáze knih nabízí jako podobnou knihu titul Plavec, tak musím říct, že právě Plavec mi přišel takový realističtější. Lidé, kterým se tam něco stane, opravdu trpí nebo jsou v depresi, ne že si najdou nějaký vlastenecký motiv a jedou dál. Nicméně obě knihy mají něco do sebe i přes své nedokonalosti.

09.10.2016 4 z 5

Odplata Odplata Andrew Grant

Kniha je mnohem slabší než cokoliv ze série o Jacku Reacherovi, kterou píše Grantův starší bratr pod pseudonymem Lee Child. Některé motivy (a klišé) jsou zcela bezostyšně použity z „Reacherovek". A aby to nebylo málo, text v českém překladu místy nedává vůbec smysl, jsou tam kvanta chyb a jde tak trochu o pohrdání zákazníkem, které BB Art tímto polotovarem ukazuje. Překladatel a redaktor rozhodně nepředvedli svůj životní výkon. V kvalitním nakladatelství by to asi byla jejich poslední práce.

27.09.2016 2 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Od Maye se mi líbila celá trilogie z ostrova Lewis, která je skvěle napsaná. A jeho starší kniha Pán ohně dokazuje, že je dobrý vypravěč odjakživa. Nelíbilo se mi tak jak trilogie Lewis, ale pořád je to nadprůměr současné produkce. Navíc po Mankellově Číňanovi další možnost, jak se dozvědět něco málo o současné Číně.

06.03.2015 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Skvěle vygradovaný příběh, těším se na film, který se brzy začne točit.

18.08.2012

Stínová válka Stínová válka Bret Witter

Naprostý odpad. Zcela nevěrohodná zápletka, ale budiž. Nicméně překlad knihy byl snad dělaný Google Translatorem. Řada vět vůbec nedávala smysl. Nedočetl jsem.

23.04.2023 odpad!

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Hlavní zápletka se částečně podobá zápletce seriálu Fortitude, ale jinak je to klasický Rollins. Četba silně oddechová, ale nikoliv úplný brak.

08.06.2018 3 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Reklamní kampaň o knize říká, že Jo Nesbo bude závidět. Nebude. Navíc pro mne knihu sráží pověstná špatná úroveň péče Omegy o překlad a redakci textu.

12.05.2018 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Trochu jiná detektivka s Rhymem, změna lokace, námět, kulturní rozdíly... Někomu se to nemusí líbit, ale zase je to v té dlouhé řadě knih osvěžení.

23.12.2017 4 z 5

Kniha zrcadel Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici

Výborný kriminální román, kde nic není tak, jak by se zdálo. Vlastně ani nejde o zločin, ale o to, jak na něj nahlížejí jeho různí aktéři.

23.04.2017 4 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Jsem ve třetině a zatím skvělý thriller. Blízký východ, CIA, tajní agenti, politika, hrdinové proti své vůli zataženi do dění... vše co by měl thriller mít. Mohli by podle něj natočit i poměrně akční film.

06.03.2015 4 z 5